Warcraft: the board game

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szafa@poznan
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:50

Warcraft: the board game

Post autor: szafa@poznan »

Witam!

Niedawno zaopatrzyłem się w ten tytuł i mam dwie wątpliwości dotyczące zasad gry:

- ile razy bym nie szukał w instrukcji, nie moge znaleźć informacji: na jakich polach moge postawić placówkę? Intuicyjnie wydaje się że tylko na czystych - nie na lasach/kopalniach/miastach, ale nie potrafię tego nigdzie znaleźć.

- drugi problem jest związany z umiejętnościa specjalna orków - szał bitewny jest tak koszmarnie opisany, że moja logiczna dusza płacze ;) No bo:

Atak obszarowy: "Jeżeli jednostka z tą zdolnością rzuci 1 na kości swojego ataku..." - nie ma wątpliwości ze chodzi o konkretną kość konkretnego ludka, inni nie mają tego bonusu.

Trucizna spowalniająca: "Jeżeli posiada się 1 lub więcej jednostek z tą umiejętnością, biorących udział w
bitwie, to rzuty na ataki swoich jednostek..." nie ma wątpliwości że chodzi o rzuty WSZYSTKICH jednostek, także tych bez tej umiejętności

Wskrzeszenie umarłych: "Jeżeli posiada się jedną lub więcej jednostek z tą umiejętnością w bitwie, to rzucając
kośćmi ataki, każdy wynik o wartości „1”... " - nie ma wątpliwości, że chodzi o wszystkie rzuty WSZYSTKICH jednostek, także tych bez tej umiejętności

I uwaga, deser:
szał bitewny:"Rzucając kośćmi ataku podczas fazy, rzuca się 1 dodatkową kością, gdy posiada się jednostkę z tą
umiejętnością, biorącą udział w danej bitwie." Czy to znaczy:
- że rzucam 1 dodatkową kością za każdą taką jednostkę?
- że rzucam 1 dodatkową kością, gdy mam co najmniej jedną taką jednostkę (więcej jednostek - nadal 1 dodatkowa kość)

Nie potrafię stwierdzić. Jakbym mial to zrobić w pracy, to bym powiedział że nie było komendy break więc powtarzam czynność przy kolejnym triggerze, i dla 2 oddziałów mam dwie bonusowe kosci, ale może wcale nie?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Warcraft: the board game

Post autor: Olgierdd »

ile razy bym nie szukał w instrukcji, nie moge znaleźć informacji: na jakich polach moge postawić placówkę? Intuicyjnie wydaje się że tylko na czystych - nie na lasach/kopalniach/miastach, ale nie potrafię tego nigdzie znaleźć.
Można również w lasach i kopalniach. W miastach i górach (oczywiście) nie można.
Atak obszarowy: "Jeżeli jednostka z tą zdolnością rzuci 1 na kości swojego ataku..." - nie ma wątpliwości ze chodzi o konkretną kość konkretnego ludka, inni nie mają tego bonusu.

Trucizna spowalniająca: "Jeżeli posiada się 1 lub więcej jednostek z tą umiejętnością, biorących udział w
bitwie, to rzuty na ataki swoich jednostek..." nie ma wątpliwości że chodzi o rzuty WSZYSTKICH jednostek, także tych bez tej umiejętności

Wskrzeszenie umarłych: "Jeżeli posiada się jedną lub więcej jednostek z tą umiejętnością w bitwie, to rzucając
kośćmi ataki, każdy wynik o wartości „1”... " - nie ma wątpliwości, że chodzi o wszystkie rzuty WSZYSTKICH jednostek, także tych bez tej umiejętności
Tak jak napisałeś.
I uwaga, deser:
szał bitewny:"Rzucając kośćmi ataku podczas fazy, rzuca się 1 dodatkową kością, gdy posiada się jednostkę z tą
umiejętnością, biorącą udział w danej bitwie." Czy to znaczy:
- że rzucam 1 dodatkową kością za każdą taką jednostkę?
- że rzucam 1 dodatkową kością, gdy mam co najmniej jedną taką jednostkę (więcej jednostek - nadal 1 dodatkowa kość)
Gdy masz przynajmniej jedną taką jednostkę. Czyli po prostu w każdej fazie (strzeleckiej, latającej i wręcz) rzucasz dodatkową kostką.
szafa@poznan
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:50

Re: Warcraft: the board game

Post autor: szafa@poznan »

Można również w lasach i kopalniach. W miastach i górach (oczywiście) nie można.
Brzmi sensownie. Gdybyś był jeszcze w stanie wskazać mi dokładne miejsce w instrukcji, byłbym wniebowzięty.

Druga odpowiedź jest przekonująca, tak będę grał.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Warcraft: the board game

Post autor: Olgierdd »

Niestety gry nie posiadam, zasady przywołuję z pamięci.
ODPOWIEDZ