"Slow Poison" Dryad i Warcraft Expansion Set

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Martixelix
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, 23:31

"Slow Poison" Dryad i Warcraft Expansion Set

Post autor: Martixelix »

Witam!

Mam mały problem dotyczący efektu Dryad o nazwie "Slow Poison", a mianowicie jest strasznie wytłumaczona... mam prośbę, czy mógłby ktoś mi przełożyć to na ludzki język, a najlepiej poprzeć przykładami? Z góry dziękuję

Na początku każdej rundy w czasie bitwy, wybierz jedną fazę dla każdej jednostki, która ma tę zdolność i uczestniczy w bitwie. Twoje jednostki atakują i zadają trafienia jako pierwsze, zamiast równoczesnego ataku. Jeśli masz 3 lub więcej jednostek z tą zdolnością uczestniczących w bitwie, wtedy Twoje jednostki mogą atakować i zadawać trafienia jako pierwsze w każdej fazie.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: "Slow Poison" Dryad i Warcraft Expansion Set

Post autor: Senaszel »

W walce są trzy fazy:
walka łuczników
walka latających i
walka wręcz.

W walce jednostki które atakują w danej fazie kulają jednocześnie ( najczęściej nie - ale to nie ważne; co jest ważne: ) Zadają obrażenia w tym samym momencie. Używając jednostek ze Slow Poison ta zasada ulega zmianie. Najpierw ty kulasz i zadajesz obrażenia a potem przeciwnik. Możesz tak zrobić zrobić w jednej wybranej fazie za każdą jednostkę w bitwie mającą zdolność Slow Poison, więc jeśli masz 3 takie jednostki to oczywiście wybierasz wszystkie 3 fazy różne i wtedy Twoje jednostki mogą atakować i zadawać trafienia jako pierwsze w każdej fazie.
Jeśli masz dwie jednostki ze slow poison to wybierasz dwie fazy walki. Jak jedną to jedną. Możesz zmienić swoją decyzję na początku każdej rundy w walce.
Wingmakers
Martixelix
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, 23:31

Re: "Slow Poison" Dryad i Warcraft Expansion Set

Post autor: Martixelix »

No! W końcu ktoś zechciał mi to wytłumaczyć. :)
Bardzo dziękuję, teraz już to rozumiem.

Pozdrawiam, temat do zamknięcia!
ODPOWIEDZ