(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kostyr »

Micelius pisze:Piotrsmu, nie panikuj. DS się odbędzie tym razem - choćby trzeba było użyć broni :wink:
Jak nie wyjdzie to zapraszam do Battlestar Galactica :wink:.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

co do Wallace-mam potwierdzenie od Hermana-4 osoby na pewno(choć to słowo nie jest dobre ;) )będą
Hurra :)
Awatar użytkownika
hamnis
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: hamnis »

Hej.

Dałoby radę wkręcić się na ten piątek do jakiejś planszówki na pt?
Jak w ogóle wygląda kwestia czasowa, w pierwszym poście jest, że od 15.30 ale studiując posty w temacie wnioskuje, że z tym bywa różnie.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Przeważnie w okolicach wtorku czy środy ludzie umawiają się przez forum na konkretne tytuły-spróbuj się jakoś dopisać.
Natomiast myślę,że najlepiej przyjść(raczej bliżej 16 ) i spróbować zagrać.
Witamy na forum. :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jak co tydzień, i tak dalej.
Jednym słowem Wallace.
Tym razem(wspólnie z Jaxem mam nadzieję)szukamy jednej osoby chętnej do After the Flood-trzyosobowy ciężki dość tytuł Martina. Jacyś chętni? Herman, Ryba, Safari ....
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Poszukuję chętnych (Kostyra, Michała, i starą kadrę oraz kochających przemoc w grach planszowych :) na ochotnika aby coś przetestować w BSG (okrutnego dla miłujących pokój Ludzi). Piątek o 16:30 pasuje? Zgłaszać się z entuzjazmem <--- to jest prośba, ale dobrze zapamiętywalna ;)
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

widzę,że ostatnio mało ludzi opisuje piątkowe zdarzenia.
Ja bardzo skrótowo-grałem z Dezerterem,Hermanem i Safari w jedną z moich ulubionych gier czyli Empires of the Ancient World. Jest to dość leciwa pozycja(12 lat więc już prawie wiek Polański) z gatunku jak najpopularniejszego u Wallace czyli hybryd. Trochę kontrola obszarów(punkty handlowe) trochę dyplomacji, ale przede wszystkim rewelacyjny system walki.
Coś w stylu papier nożyce kamień-słonie roznoszą kawalerię,ale przegrywają(są blokowane) przez pikinierów.Coś podobnego widziałem później w MEQ. Dodatkowo trochę losowości i otrzymujemy dużo emocji ,kombinowania i radości z gry.
Wszystko w klimacie starożytności(to lubię). Nasza rozgrywka pokazała, że pierwsze punktowanie nie jest najważniejsze, ale trzeba czasami patrzeć kto wygrywa i próbować mu przeszkadzać :)
Dziękuję współgraczom.

Tak zwane PS(prawie :) )
ponawiam zaproszenie do kolejnej hybrydy Wallace- After the Flood( szukam jednego chętnego)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

Ja wstępnie się piszę na After the Flood. Na 100% będę wiedział jutro. O której chcecie zacząć?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Ja bym chciał jak najwcześniej-nie wiem jak Jacek.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

nie wiem czy to nie przegięcie dwa kolejne posty, no ale niech będzie :)

Nabór do After the Flood zakończony-zaczynamy(w składzie Jax,Dasilwa i ja) od 16(ok.)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

staszek pisze:zaczynamy(w składzie Jax,Dasilwa i ja) od 16(ok.)
bo to Wallace w wysokiej formie, na pochybel jej oszczercom :mrgreen: (którzy przeważnie grali raz zaledwie..)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Inermis »

Trutu pisze:Poszukuję chętnych (Kostyra, Michała, i starą kadrę oraz kochających przemoc w grach planszowych :) na ochotnika aby coś przetestować w BSG (okrutnego dla miłujących pokój Ludzi). Piątek o 16:30 pasuje? Zgłaszać się z entuzjazmem <--- to jest prośba, ale dobrze zapamiętywalna ;)
Jeśli wyzdrowieję to bardzo chętnie :) 16:30 może być z entuzjazmem. So say we all.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Będę jutro, aby utrzymać średnią jednej wizyty na 4 miesiące ;)

Chętnie zagram w Luna lub w "zamki Burgundii" (nie pamiętam tytułu). Czy ktoś posiada?
Ew. BSG - ale nigdy nie grałem i nie wiem czy jest sens marnować pół godziny na tłumaczenie, gdy graliście już wiele razy.
Barni
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:37

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Barni »

Trutu pisze:Poszukuję chętnych (Kostyra, Michała, i starą kadrę oraz kochających przemoc w grach planszowych :) na ochotnika aby coś przetestować w BSG (okrutnego dla miłujących pokój Ludzi). Piątek o 16:30 pasuje? Zgłaszać się z entuzjazmem <--- to jest prośba, ale dobrze zapamiętywalna ;)
Ja chętnie przyjdę, tylko dopiero na 17:15 .

Nie pracuję w urzędzie, jak inni, żeby móc wyjść z pracy o szesnastej. :P
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kilson »

Witam, o ile mi nic nie wyskoczy (i znajde wasza miejscowke) :), to postaram sie przyjsc w piatek przed 17.
Jesli bedzie miejsce chetnie bym zagral w BSG (gralem tylko w podstawke), a jeśli nie to może jest szansa że pojawi sie ktos z Ghost Stories? Myslalem ostatnio o zakupie tej gierki, ale chetnie bym w nia najpierw zagral.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Okazało sie, że mogę przyjść w ten pt. Widze, że Wallace'owcy się już chyłkiem zorganizowali w męczącą trzyosobówkę (Jax, czy mnie pamięć nie myli, że przy naszej ostatniej w to partii to Ty ową grę krytykowałeś? :wink: A poza tym zgubiłeś jedną kropkę w swym ostatnim trzykropku :lol: )

Może się zbierze ekipa do Peryklesa? Bart ostatnio chętny jest - może też Piotrsmu? Proszę o zgłoszenia... Jak się nie zbierze skład, to przyniosę Amytis, albo Endeavoura, albo coś z duetu, który ostatnio poznaję z zapałem, czyli Le Agricola :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Micelius pisze:(Jax, czy mnie pamięć nie myli, że przy naszej ostatniej w to partii to Ty ową grę krytykowałeś? :wink: A poza tym zgubiłeś jedną kropkę w swym ostatnim trzykropku :lol: )
Do krytyki było daleko, jedynie się zastanawiałem nad czymś :)
Kropki nie zgubiłem, bo to dwukropek, poziomy :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

tak, jestem jednym z oszczerców Wallace'a w aspekcie potopu.
Być może jest to Wallace w zbyt wysokiej jak dla mnie formie - i z mojej norki tam nie doskoczę - ale dzięki temu mam czas na myszkowanie po innych tytułach. Życzę dobrej zabawy w najazdy na gliniane imperia!
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Kilson pisze:może jest szansa że pojawi sie ktos z Ghost Stories? Myslalem ostatnio o zakupie tej gierki, ale chetnie bym w nia najpierw zagral.
Jeśli lubisz losowe gry kupuj śmiało bez testów, na pewno się nie zawiedziesz...

Swoją drogą, reflektowałby ktoś na Elasund??
Gandiusha
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2010, 15:47

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Gandiusha »

Hej!

Chcielibyśmy (ja i dwóch kolegów) po raz pierwszy wpaść na Politechnikę na planszówki. Marzy nam się Pandemic. Niestety nie mamy własnego egzemplarza... Czy ktoś mógłby użyczyć nam swojego/zagrać z nami? Będziemy ok. 17.45. Z góry dziękuję :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

dezerter pisze:tak, jestem jednym z oszczerców Wallace'a w aspekcie potopu.
Być może jest to Wallace w zbyt wysokiej jak dla mnie formie - i z mojej norki tam nie doskoczę - ale dzięki temu mam czas na myszkowanie po innych tytułach. Życzę dobrej zabawy w najazdy na gliniane imperia!
Oj,Grzesiu nie przesadzaj.Jest szansa,że za czas jakiś pojawią się w Warszawie pewni Książęta,do których z pewnością doskoczysz :mrgreen:
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: piotrsmu »

myślę że znalezienie w klubie kogoś kto zechce zagrać w pandemica będzie dość trudne

lecz nie zniechęcajcie się będzie na pewno wiele gier co najmniej tak dobrych jak pandemic
Gandiusha pisze:Hej!

Chcielibyśmy (ja i dwóch kolegów) po raz pierwszy wpaść na Politechnikę na planszówki. Marzy nam się Pandemic. Niestety nie mamy własnego egzemplarza... Czy ktoś mógłby użyczyć nam swojego/zagrać z nami? Będziemy ok. 17.45. Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Będę, coś przytargam i mam nadzieję, że uda się zagrać bez ustawki na cały wieczór.
A może Age of Steam? ;)
Awatar użytkownika
hamnis
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: hamnis »

staszek pisze:Jak co tydzień, i tak dalej.
Jednym słowem Wallace.
Tym razem(wspólnie z Jaxem mam nadzieję)szukamy jednej osoby chętnej do After the Flood-trzyosobowy ciężki dość tytuł Martina. Jacyś chętni? Herman, Ryba, Safari ....
Jeśli minimalne doświadczenie (1 gra) wystarczy to z chęcią ponownie zagram w BSG. Zarówno klimat świata jak i sama gra są świetne.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

melee pisze:Będę jutro, aby utrzymać średnią jednej wizyty na 4 miesiące ;)

Chętnie zagram w Luna lub w "zamki Burgundii" (nie pamiętam tytułu). Czy ktoś posiada?
Ew. BSG - ale nigdy nie grałem i nie wiem czy jest sens marnować pół godziny na tłumaczenie, gdy graliście już wiele razy.
Bardzo miło będzie mi Cię zobaczyć po roku. :)
Też jestem chętny na obie gry, jeśli ktoś przyniesie. A jakby żądna z nich się nie pojawiła, to chętnie nadrobię zeszłoroczne zaległości. Przyniosę też starocia, w którego mam ochotę od roku zagrać, czyli TtA.
ODPOWIEDZ