Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Malczew »

czy kopia na własny uzytek nie jest legalna, chyba cały atek jest właśnie o tym:D
co do zaciecia to mam bo zrobiłem waterloo PHALANX GAMES w wersji retro na postarzanej desce, z drewnianymi bloczkami, wyglada jak sztabówka chętnie podeślę, i co do periklesa tez się bije z myslami by zrobić wersje 3D może i z figurkami.

http://boardgamegeek.com/image/238253/perikles

ta wersja jest pewna inspiracją
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

maly
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2009, 09:54

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: maly »

Koledzy poratujcie, szukam waluty do gry w klimacie średniowiecznym, coś w rodzaju dukatów, wie ktoś może lub też ma jakiś pomysł gdzie można zaopatrzyć się w takowe?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Leviathan »

maly pisze:Koledzy poratujcie, szukam waluty do gry w klimacie średniowiecznym, coś w rodzaju dukatów, wie ktoś może lub też ma jakiś pomysł gdzie można zaopatrzyć się w takowe?
Z góry dziękuję za pomoc.
Sklep z numizmatami?
:mrgreen:
maciek_slon
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2010, 23:13

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: maciek_slon »

Leviathan pisze:
maly pisze:Koledzy poratujcie, szukam waluty do gry w klimacie średniowiecznym, coś w rodzaju dukatów, wie ktoś może lub też ma jakiś pomysł gdzie można zaopatrzyć się w takowe?
Z góry dziękuję za pomoc.
Sklep z numizmatami?
:mrgreen:
No tyle że to nie do końca najtańsze możliwe rozwiązanie ;P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: kwiatosz »

Na Malborku sprzedają jakieś takowe - ale od sztuki cenią się nie po chrześcijańsku.. Na wieczny szpan można kupić stempel do wybijania monet i samemu bić, na początek kilka stówek trzeba zainwestować, ale krążki to już groszowa sprawa. No i tak naprawdę jeden wzór starczy na całe wydawnictwo, raczej nikt się nie będzie czepiał, że bite metalowe monety są takie same w kilku grach ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Podbiję temat, bo wielu z Was robiło na nowo planszę do TS. Ja używałem oryginalnej i pleksi, ale do planszy właśnie dorwał się pies :evil: No i mówiąc krótko, po planszy. Czy mógłby mnie ktoś poratować grafikami, to zrobię samemu kopię, bo na drugi egzemplarz trochę kasy szkoda? I jeszcze jedno - drukować dwa elementy na A3 i dwa na A4, czy ktoś z Was wymyślił jakiś inny patent?
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Palmer »

Masz tu wersję PL :arrow: http://www.megaupload.com/?d=167OAY1D

A nie lepiej wyplotować na dużym formacie zamiast 2 A3 i 2 A4?
Ewentualnie w dziale handlu widziałem ts za 99zł, to moglibysmy go jakoś rozdzielić bo byłbym chetny na żetony i pudełko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Dzięki za linka. O ploterze nie pomyślałem. A na czym wtedy drukować? Są takie wielkie płachty papieru samoprzylepnego? Bo jakoś do tektury by to jeszcze trzeba przymocować i wtedy ciąć do ludzkich rozmiarów planszę.
Z tym kupowaniem, to jednak nie bardzo :wink:
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Palmer »

Ja mam druknietą na płótnie i zwijaną w rulon :wink:
W punkcie druków reklamowych powinna być możliwość tak dużego formatu na samoprzylepnym.

Sprawdź czy nie ma tam błędu na torze lotu w kosmos, bo chyba niektóre wartośći OP są pomylone :wink:
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

A jak ten rulon sprawdza się po rozłożeniu? Przypinasz pinezkami do podłogi, czy cegłami okładasz? :mrgreen:
No dobra, poważnie pytam. Leży grzecznie?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Płótno jest miękkie, nie ma problemu z leżeniem. To w końcu tkanina ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Te płótna Canvas, na których drukują, to jednak nie jest czysta tkanina, ale jak leży to w porządku. Tylko, że cena za wydrukowanie 100x70 to w najlepszym razie 79 PLN. Nic tańszego w Wa-wie nie znalazłem.
Tak zupełnie na marginesie. Goa jest raczej nie do dostania, co więcej wyszukiwarka na forum nie pokazuje ani jednego wyniku dla tego tytułu :shock: Czy ma ktoś zachomikowane pliki do samoróbki?
Wiem, wiem, nieładnie, prawa i w ogóle... Ale jak nie drukują to co robić :twisted:
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lukaszkuch »

Na jesień ma się pojawić dodruk (czy właściwie nowa wersja).
Lothrain pisze:Te płótna Canvas, na których drukują, to jednak nie jest czysta tkanina, ale jak leży to w porządku. Tylko, że cena za wydrukowanie 100x70 to w najlepszym razie 79 PLN. Nic tańszego w Wa-wie nie znalazłem.
Tak zupełnie na marginesie. Goa jest raczej nie do dostania, co więcej wyszukiwarka na forum nie pokazuje ani jednego wyniku dla tego tytułu :shock: Czy ma ktoś zachomikowane pliki do samoróbki?
Wiem, wiem, nieładnie, prawa i w ogóle... Ale jak nie drukują to co robić :twisted:
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: pebro »

Lothrain pisze:Te płótna Canvas, na których drukują, to jednak nie jest czysta tkanina, ale jak leży to w porządku. Tylko, że cena za wydrukowanie 100x70 to w najlepszym razie 79 PLN. Nic tańszego w Wa-wie nie znalazłem.
Tak zupełnie na marginesie. Goa jest raczej nie do dostania, co więcej wyszukiwarka na forum nie pokazuje ani jednego wyniku dla tego tytułu :shock: Czy ma ktoś zachomikowane pliki do samoróbki?
Wiem, wiem, nieładnie, prawa i w ogóle... Ale jak nie drukują to co robić :twisted:
Jeśli chodzi Ci o tą grę, o której myślę to:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0&start=50
na dole strony. :)
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vincencik »

Hej mam pytanko do speców w dziedzinie klejenia :) mianowicie mam zamiar nakleić na tekturę introligatorską (2mm) zdjęcia - tzn. papier fotograficzny firmy FUJI. Czym najlepiej to skleić? Chodzi o to, żeby super trzymało i żeby klej nie był za drogi. Myślałem nad wikolem lub rakollem ale może Wy znacie jakieś lepsze.

Edit: a może taśma dwustronna samoprzylepna, np taka:
http://allegro.pl/folnet-markowa-tasma- ... 12177.html

Co powiecie? tylko się zastanawiam czy jak będę miał żeton składający się z 2 warstw papieru foto + 2 warstwy tejże taśmy + tektura introligatorska to czy nie wyjdzie mi to za grube....
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vincencik »

MisterC pisze:Magic... i tyle w tym temacie

przykładowe użycie http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 00#p231000
Wygląda świetnie! Tylko nie wiem na ile żetonów mi starczy jedna tubka (czyt. czy jest wydajny). Bo wątpię, żeby mi wystarczył do oklejenia około 150 żetonów o wymiarach 40x40mm dwustronnie...i właśnie się zastanawiam czy taśma dwustronna nie jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem...
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: arturion »

Toż Magic ma nie tyle tubki co tuby i jest przy tym bardzo tani, nie wiem jak można tu mówić o bardziej ekonomicznym rozwiązaniu :P
Saluton amikoj!
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vincencik »

arturion pisze:Toż Magic ma nie tyle tubki co tuby i jest przy tym bardzo tani, nie wiem jak można tu mówić o bardziej ekonomicznym rozwiązaniu :P
Ano widzisz, pytam bo nigdy nie kleiłem i chciałbym to zrobić jak najlepiej :) Czyli rozumiem, że na tego typu rzeczy (klejenie żetonów) tubka 45g jest już traktowana jako TUBA? ;) no w sumie taka kropelka to ma 2ml...a napiszcie mi jeszcze zanim kupię - ten Magic to jak najlepiej aplikować na tekturę? po prostu z tubki i pędzelkiem czy może paluchem rozsmarować czy jak? Nie chciałbym za grubej warstw nawalić :P
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: donmakaron »

Tubka Magica wystarczy na sklejanie całego Dooma z wydruków na tekturę. Polecam.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Do tektury Magic się sprawdził idealnie - ja smarowałem paluchem i tyle. Z czym skleić dwustronnie wydrukowane karty? Do papieru też Magic, czy zwykły UHU i po sprawie?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: berem »

Ja tam od wielu lat używam do róznych celów butaprenu rozsmarowywanego palcem. Smarować wstępnie a potem jeszcze raz. Potem łatwo usunąć taką błonkę z kleju z ręki.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

a i się nawdychać można ;) (wiem bo kleiłem kartonowe modele :P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vincencik »

MisterC pisze:Magic... i tyle w tym temacie

przykładowe użycie http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 00#p231000
Kupiłem dzisiaj jedną tubkę i przetestowałem. Efekt rewelacyjny! Smarowanie paluchem bardzo wygodne i aż tak mocno nie brudzi :) Dodatkowo w ramach testu posmarowałem jeden z żetonów po bokach w celu zabezpieczenia przed rozwarstwianiem się - wyszło całkiem ok. Tylko nie ocenię tego czy metoda skuteczna bo bym musiał pograć i musiałoby minąć trochę czasu...No ale tak czy inaczej uważam Magic'a za świetny klej i będzie to chyba mój jedyny sposób na łączenie elementów papierowych, tekturowych, etc.
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: pebro »

Dodatkowo do klejenia używam prymitywnej prasy. Dwie deseczki wielkości ~A4 (zostały z robienia półek) i ściski stolarskie. Klejone materiały przekładam kilkoma warstwami papieru (gazetą) skręcam i zostawiam na noc. A do rozsmarowywania palec najlepszy 8)
ODPOWIEDZ