Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Polaros »

Zagrałem 2 przygodę złożoną przez siebie talią. Jutro gram jeszcze raz bo przeszedłem ja totalnie bezproblemowo - psipadek ? :D
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: mistrz_yon »

Jestem po dwóch pierwszych grach czerwoną talią. Masakra totalna. Wyszedłem z założenia, że jak w każdym RPG na początek żeby poznać nieco mechanikę wybiorę drogę miecza. Okazało się to błędem - jak czytam w tym wątku - nie tylko moim. To jest jakaś pociecha, bo już myślałem że czegoś nie doczytałem w instrukcji. Pierwsze wrażenia (przynajmniej z tą talią) są takie, że gra jest bardzo losowa. Mając od początku Legolasa z Żądełkiem, gdybym dostawał wrogów co turę bez problemu bym walczył dalej, a tak wylosowanie trzech obszarów skutecznie zamyka jakąkolwiek szansę na sukces. Pocieszające jest to, że inne talie są lepiej zbalansowane.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: melee »

Rozłożyłem sobie 3 scenariusz solo. Przeczytałem tekst na pierwszej karcie. Złożyłem grę. Poczekam na Madzię, solo NIE DA RADY.
(tak samo mówiłem przy drugim, ale teraz w to wierzę).
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1349
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Atamán »

Kilka wniosków po kolejnych partiach:

Talie początkowe, z tego co mi się wydaje, są przygotowane raczej do gry 2- lub więcej osobowej. Solo gra się nimi ciężej, ale to jeszcze nie wszystko: jeśli miałbym się do czegoś przyczepić w grze to słabe skalowanie stopnia trudności w zależności od liczby graczy. Wiem, że w fazie wyprawy odkrywamy tyle kart ilu jest graczy, ale warunki startowe scenariuszy (takie jak: leśny pająk i stara leśna droga, górski troll czy porwanie) - są często takie same lub w niewielkim stopniu zależne od liczby graczy. Do tego dochodzą oczywiście jakieś efekty synergii między kartami, większa elastyczność związana z posiadaniem większej liczby postaci oraz możliwość korzystania z takich zdolności jak: dystans czy wartownik. Sprawia to, że gra solo jest czasem niemożliwa (tak jak wspomniał melee o 3. scenariuszu), a im większa jest liczba graczy tym jest łatwiej. To mi się nie za bardzo podoba.

Pomijając powyższe muszę przyznać, że im więcej gram, tym coraz bardziej gra mnie do siebie przekonuje. Odeszło początkowe uczucie braku kontroli nad tym co się dzieje, czuję, że mam wpływ na grę, że gra zmusza mnie do podejmowania trudnych decyzji. Poziom losowości jest znaczny, ale dostarcza emocji. Władca Pierścieni LCG jest dużo ciekawsza i bardziej złożona od innych gier kooperacyjnych, w które grałem. Porządne wykonanie i wysoka regrywalność - zakupu nie żałuję.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: melee »

Skalowanie jest koszmarne, różnica między rozgrywką solo a 2-osobową jest ogromna. Ale można dzięki temu dość łatwo skalować poziom trudności. Np. solo grać 4 bohaterami (nielegalnie), w dwójkę grać po dwóch bohaterów itp.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: vegathedog »

"Rozłożyłem sobie 3 scenariusz solo. Przeczytałem tekst na pierwszej karcie. Złożyłem grę. Poczekam na Madzię, solo NIE DA RADY.
(tak samo mówiłem przy drugim, ale teraz w to wierzę)."

Próbowałem ze 20razy i udało mi się dojść tylko raz do 2b grając solo. Używałem przy tym przeróżnych kombinacji herosów i talii i ułatwiłem sobie scenariusz w ten sposób,że
to ja decydowałem, który heros będzie uwięziony. Osobiście wydaje mi się,że w pojedynkę,na kartach z core setu,jest nie do przejścia.Może jak wyjdzie parę dodatków to coś się zmieni.
Drugi scenariusz solo kilka razy udało mi się przejść.O ile początek wydaję się gładki to końcówka może przyprawić o mały dreszczyk emocji.
Wielkim minusem gry solo jest pech, kiedy karta za kartą które lecą na stój to lokacje, z którymi jest masakra,
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: melee »

Przy drugim scenariuszu wydaje mi się obecnie, że wygram 95% partii solo. W 3 scenariuszu (przeczytałem na razie tylko pierwszą kartę) musiałbym spróbować ustawić sobie kolejność kart i zobaczyć, czy wówczas uda się wygrać :)
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: bshytffa »

Pograłem już kilkanaście rozdań w 1 i 2gi scenariusz. Gra mnie zachwyciła z początku. Poznałem karty, zacząłem mieszać sfery, powoli zaczynam czuć talię. 1szy scenariusz jest do przejścia i to z różnymi kombinacjami. Natomiast utknąłem na drugim scenariuszu i to mnie powoli zniechęca. Próbowałem różnymi taliami (duch + wiedza, taktyka + duch, przywództwo + wiedza - w tym akurat doszedłem do poziomu 2b i miałem 15 tokenów na karcie wyprawy, gdy nagle wypadły 2 razy pod rząd karta zmniejszająca ilość tokenów na karcie wyprawy o 4 i było już po mnie). Wiem, że priorytetem w teym scenariuszu jest utrzymanie jak najmniejszego poziomu zagrożenia i skupianiu się na wyprawach bo w sumie trzeba ugrać 24 punkty. Ale co z tego, co nie próbuję to kończy się to porażką. Może jakieś rady, wskazówki, będę wdzięczny.
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: melee »

3 scenariusz, 2 osoby, jedna z moją talią "solo", druga z czystą talią taktyki
łatwe zwycięstwo :?
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: bshytffa »

Mnie w końcu udało się przebrnąć przez 2gi scenariusz i to o dziwo z wynikiem 5. Bohaterowie z 3 różnych sfer (Aragorn, Eowina, Denethor). Prawdziwym killerem tej talii okazał się Denethor z Nieoczekiwaną Odwagą, Instynktem Samozachowawczym,Opiekunem Lorien co pozwalało mu bronić ataki i to nawet te przeciwko trollowi, a następnie podglądanie talii wyprawy i planowanie taktyki na następną rundę. Do tego jeszcze na Aragorna nałożony (Namiestnik Gondoru - szkoda że to unikatowy przedmiot i może być tylko jeden w grze, i Kamień Celebriany) co pomagało mu również zdobywać fundusze na sferę duchową. Jedyny minus początkowy stopień zagrożenia 29 co nie daje za dużo czasu na przygotowanie się do walki z trolem (chyba że wyskoczy combo Gandalfa z Atakiem z zaskoczenia).
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: vegathedog »

Mam takie pytanie. Czy Dunhere to taki zwykły hero z atakiem 3? Chyba najsłabszy i najmniej ciekawy. Chyba,że po prostu ma obniżać threat.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Dunhern to jeden z moich ulubionych bohaterów :). Jako jedyny bohater może w fazie walki atakować wrogów w strefie przeciwności, co bywa przydatne przy zmiękczaniu wrogów z wysokim współczynnikiem zwarcia, np. Brzęczyrogi, czy Goblińskich strzelców. Jego zdolność jest szczególnie przydatna w Podróży w dół Anduiny.
W duecie z Thalinem i kilkoma kartami taktyki są w stanie radzić sobie z wrogami zanim Ci wejdą w zwarcie (zakładając, że gra się z niskim poziomem zagrożenia).
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: vegathedog »

Olgierdd pisze:Dunhern to jeden z moich ulubionych bohaterów :). Jako jedyny bohater może w fazie walki atakować wrogów w strefie przeciwności, co bywa przydatne przy zmiękczaniu wrogów z wysokim współczynnikiem zwarcia, np. Brzęczyrogi, czy Goblińskich strzelców. Jego zdolność jest szczególnie przydatna w Podróży w dół Anduiny.
W duecie z Thalinem i kilkoma kartami taktyki są w stanie radzić sobie z wrogami zanim Ci wejdą w zwarcie (zakładając, że gra się z niskim poziomem zagrożenia).

Aaaa, no właśnie tak myślałem,że czegoś nie rozumiem z tej karty.Mam angielską wersję.
Rozumiem zatem,że w fazie combat może zaatakować najpierw wroga zanim on zaatakuje nas.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1438 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Leser »

vegathedog pisze:
Olgierdd pisze:Dunhern to jeden z moich ulubionych bohaterów :). Jako jedyny bohater może w fazie walki atakować wrogów w strefie przeciwności, co bywa przydatne przy zmiękczaniu wrogów z wysokim współczynnikiem zwarcia, np. Brzęczyrogi, czy Goblińskich strzelców. Jego zdolność jest szczególnie przydatna w Podróży w dół Anduiny.
W duecie z Thalinem i kilkoma kartami taktyki są w stanie radzić sobie z wrogami zanim Ci wejdą w zwarcie (zakładając, że gra się z niskim poziomem zagrożenia).

Aaaa, no właśnie tak myślałem,że czegoś nie rozumiem z tej karty.Mam angielską wersję.
Rozumiem zatem,że w fazie combat może zaatakować najpierw wroga zanim on zaatakuje nas.
Nie. Może zaatakować wroga, który jeszcze nie wszedł w zwarcie, lecz pozostaje w strefie przeciwności (niestety nie mam pojęcia jak ten termin wygląda w ingliszu). Na przykładzie: Gobliński strzelec wchodzi do combatu, gdy poziom zagrożenia będzie równy 48. Wcześniej nie atakuje, ani jego nie wolno atakować. A Dunhern może ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Wookie »

Galakta zapowiedziała pierwsze 4 dodatki i pokazali dwie pierwsze karty z dodatku "Polowanie na Golluma":
http://www.galakta.pl/artykul_292.html

Albo się nie znam, albo te karty są bardzo lipne, no może Minstrel daje 2 "słońca", ale za to umrze dosyć szybko, szczególnie przy kartach, które dają 1 ranę wszystkim postaciom.

no i 45zł - czyli cały cykl 4 przygód będzie kosztował 180zł :/ nie podoba mi się to
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sugai »

Karty bardzo fajne, zwłaszcza dla talii z kilkoma sferami.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

Wookie pisze: no i 45zł - czyli cały cykl 4 przygód będzie kosztował 180zł :/ nie podoba mi się to
Nie sądzę, by ktoś spodziewał się, że będzie taniej. Standardowa cena dodatków do LCG.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tommy »

Wookie pisze: no i 45zł - czyli cały cykl 4 przygód będzie kosztował 180zł :/ nie podoba mi się to
A czego się spodziewałeś? Zupełnie normalna cena dodatku do gry LCG.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Wookie »

ok, ok - już wiem że to jest normalna cena. Tylko szkoda, że płacimy 45zł za dodatkową misję, która spokojnie mogłaby być w podstawce. Nie wiem czy będę w to inwestował.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jasiek22 »

Ktoś już chyba podawał w tym wątku adres do tej strony: http://www.lotrlcg.pl/
W dziale "Przygody Nieoficjalne" można znaleść dodatkowe przygody zrobione przez graczy w wersji do druku, tak że wcale nie trzeba dokupywać ciągle dodatków aby urozmajcić grę.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Markus »

Wookie pisze:ok, ok - już wiem że to jest normalna cena. Tylko szkoda, że płacimy 45zł za dodatkową misję, która spokojnie mogłaby być w podstawce. Nie wiem czy będę w to inwestował.


płacisz za dodatkową misję a także za nowe karty które możesz umieścić w swoim deku, no i oczywiście za nowych bohaterów, sama misja i jej karty to około 50% dodatku (samych kart graczy ma być 9 wzorów x3 co daje 27 kart)
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Roballo »

Ile misji jest do wypełnienia w podstawce?
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: janekbossko »

trzy
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Roballo »

janekbossko pisze:trzy
Trochę mało :D

Ja to się chyba wstrzymam z zakupem.
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Wookie »

Ja od siebie powiem tyle, że zrobię videocast niedługo. Nagrałem się bardzo dużo, jeszcze pewnie pogram i postaram się o wszystkim powiedzieć - najwyżej będzie długawy odcinek.
ODPOWIEDZ