Wełniane sukno

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Wełniane sukno

Post autor: vaski »

Cześć
Poszukuję na stół dobrego wełnianego grubego sukna, zastanwiałem się nad bilardowym, ale czy nie jest zbyt ciękie, zbyt śliskie, a może cienki polar jest lepszym rozwiązaniem?
Proszę o wasze typy.
Wyprzedzę od razu pytania, a po ci to itp...
Odpowiedź. Zdarza mi się grać na stołach szczebelkowych i już wszystko jasne.
Mogę wydać na ten cel nie więcej niż 150pln za szmatę o wymiarach około 1500x1200 choć im taniej tym lepiej (ale uwaga - należy pamiętać iż nie zawsze w parze z ceną idzie jakość, a ta jest dla mnie bardzo ważna).
Pozdrawiam
Vaski
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Wełniane sukno

Post autor: watman »

vaski pisze:Poszukuję na stół dobrego wełnianego grubego sukna, zastanwiałem się nad bilardowym, ale czy nie jest zbyt ciękie, zbyt śliskie, a może cienki polar jest lepszym rozwiązaniem?
Proszę o wasze typy.
Wyprzedzę od razu pytania, a po ci to itp...
Odpowiedź. Zdarza mi się grać na stołach szczebelkowych i już wszystko jasne.
polar raczej odpada, jest miekki i puchaty, 'wchodzi' pomiedzy szczebelki, uklada sie na stole... bilardowe bedzie znacznie lepszym rozwiazaniem (o ile dorwiesz w cenie wskazanej ponizej). dobrym wyborem bylaby welna 'ambasador' czyli plaszczowa, ale tez moze byc problem z cena, zwlaszcza w swietle tego, co zaraz przeczytasz nizej ;)
Mogę wydać na ten cel nie więcej niż 150pln za szmatę o wymiarach około 1500x1200 choć im taniej tym lepiej (ale uwaga - należy pamiętać iż nie zawsze w parze z ceną idzie jakość, a ta jest dla mnie bardzo ważna).
1500x1200 cm czy mm? :)
jesli to cm, to bedzie BARDZO trudno dorwac cokolwiek w tych wymiarach, fabryczne welny zatrzymuja sie na 280 cm :)
jesli to milimetry, to juz latwiej - dobry ambasador to okolo 80-100pln/mb (szerokosc 150cm), a solidna welna nie-plaszczowa (moze byc troche sztywniejsza, ale raczej mniej 'rowna') nawet nieco mniej...

nie wiem jak bedzie wygladala dostepnosc w Rawiczu, na pewno Wrocek, Legnica i Poznan to sprawdzone miejsca :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Wełniane sukno

Post autor: konev »

Zastanów się może nad filcem. Tańszy od sukna, mięciutki. Musisz tylko dobrać sobie kolorek i wymiary :) : http://www.krainafilcu.pl/filc-dekoracy ... =1&sort=1a
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wełniane sukno

Post autor: MichalStajszczak »

watman pisze:1500x1200 cm czy mm?
Skoro to ma byc na stół a nie na podłogę, to chyba centymetry nie mogą wchodzić w grę :D
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Wełniane sukno

Post autor: vaski »

Oczywiście że [mm]. (Faktycznie zapomniałem zaznaczyć, nie dla każdego może wydawać się to oczywiste).
Dziękuję za typy już rozpoczynam konkretnie wyprofilowane poszukiwania, choć nigdy nie widziałem takiego cieniutkiego filcu na oczy i nie wiem jak będzie się to układać na narożnikach stołu (chyba kiepsko, ale mogę się mylić). Na chwilę obecną główny typ to wełna płaszczowa Ambasador ;)

Tak na marginesie, czy wełna płaszczowa Ambasador to to samo co Flausz?
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Wełniane sukno

Post autor: lou »

ja kupilem sukno w sklepie z artykulami propagandowymi (takie jak np na stoly w komisjach wyborczych)
jest wg mnie lepsze od tego na stoly bilardowe - grubsze i ma mniejszy poslizg
za kawalek 1,5 na 2,5 (mam duzy stół :D ) dalem 170 pln i jestem z niego bardzo zadowolony
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Wełniane sukno

Post autor: watman »

vaski pisze:Tak na marginesie, czy wełna płaszczowa Ambasador to to samo co Flausz?
nie, flausz jest mniej zbity - znaczy grubszy i bardziej miekki... flausz to flausz, ambasador to ambasador :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Wełniane sukno

Post autor: konev »

lou pisze:ja kupilem sukno w sklepie z artykulami propagandowymi (takie jak np na stoly w komisjach wyborczych)
Ha! Genialne! :D. Już znalazlem sklep. vaski za swój obrus by musial zaplacić 88zl. http://www.norma-bg.waw.pl/tkaniny.html
Do tego wody nie absorbuje :). Trzeba będzie kupić. Dzięki!
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Wełniane sukno

Post autor: vaski »

Dzięki wielkie, podałeś mi sukno na tacy, teraz tylko wybrać kolor z dwóch dostępnych i zamawiać.
Najlepszy będzie standard czyli butelkowa zieleń większość elementów będzie lepiej widoczna na nim niż na ciemnym bordo.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Wełniane sukno

Post autor: Hipke »

Odkopuję ponieważ mam pytanie.
Co wg Was jest lepsze- sukno wełniane, czy tkanina poliestrowa (welurowa)?
http://www.norma-bg.pl/tkaniny.html
Testował ktoś i może podzielić się opinią?
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wełniane sukno

Post autor: Vandal »

Stoję przed tym samym zakupem i raczej myślę o filcu.
Wełna gruba, a tkanina poliestrowa kojarzy mi się z czymś "śliskim", niezbyt przyjemnym pod ręką przez styczność.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Wełniane sukno

Post autor: Hipke »

Mnie natomiast jeszcze cos innego zastanawia- co bardziej gryzie w łapy? :-)
Bądź co bądź ręce leżą na stole i osobiście nie lubię jak pod ręka mam cos "niemiłego" :-P
ODPOWIEDZ