Gra imprezowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zamola
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2011, 09:06
Lokalizacja: Pabianice

Gra imprezowa

Post autor: Zamola »

Witam, tutaj Zamola i to mój pierwszy post na tym forum ;) Od niedawna interesuję się planszówkami i planuję zakup kilku gier. Jedną z nich są Wikingowie (niska cena, opinie na Rebelu :D), a drugą chciałbym imprezową. Jest ich bardzo dużo, najbardziej spodobały mi się : Jungle Speed, Prawo Dżungli, Dobble, Packa na muchy, Futbol Ligretto. Wszystkie łączy refleks i spostrzegawczość. Ale mam jedno pytanko - które są warte swojej ceny, wytrzymają długo i nie będzie przy niej kłótni i fochów :). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bard M1 Kraków
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2011, 09:59

Re: Gra imprezowa

Post autor: Bard M1 Kraków »

Wszystko zależy od współgraczy.
Ja polecam Fasolki bardzo sympatyczna karcianka o prostych zasadach, ludzie którzy wcześniej w nic nie grali bardzo szybko łapali zasady.
Jungle speed i prawo dżungli to prawie ta sama gra, ale na korzyść Jungle Speeda przemawia to, że ma dodatek. Dobra party zręcznościówka natomiast należy ustalić na który wariant gramy: delikatny gdzie nie wyrywamy sobie totemu i tzw. teksański gdzie toczymy regularną wojnę z wyrywaniem totemu z ręki, gryzieniem, drapaniem.... :P
W jakiś sposób podobnym do JS jest Dobble, natomiast ja osobiście(podobnie jak wookie w swoim podcascie) uważam że karty mogą się bardzo szybko zużyć.
Ja do takich maksymalnie funowych gierek dorzucam jeszcze Palce w Pralce. Urocza gra,"ruchowa" ale do zagrania 1 góra 2 razy na imprezie.
Jeśli finanse to nie problem, zastanów się nad Dixitem. Genialne surrealistyczne grafiki, błyskawiczna aplikacja zasad nowemu graczowi i zabawy co niemiara :)

Pozdrawiam
Bard Kraków M1 Al Pokoju. 67 po prawej od Reala, tel: 12 259 61 40 m1@bard.pl
Zapraszam w poniedziałek-sobota 9-21, niedziela10-20
Wszelkie posty poza hot deals to moje prywatne opinie!
Bartek Samel
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: donmakaron »

Choć to temat niczym ten o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego narodzenia - wyznaję wyższość Prawa Dżungli nad Jungle Speedem. I serdecznie polecam Prawo - nigdy się nie nudzi, a ceną nie zabija, jednak nie gwarantuję bezfochowej gry. Jak gracie w więcej osób to Bang! jest pozycją rewelacyjną. Dobble też się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Zamola
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2011, 09:06
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gra imprezowa

Post autor: Zamola »

Dzięki za podpowiedzi ;D Dotychczas nie wspomniano o Futbol Ligretto. Czy jest to kicha? Bardzo przyciąga mnie cena :) Żeby było łatwiej, zawężam do Futbol Ligretto, Dobble i Jungle Speed/Prawo Dżungli. Głównie chodzi mi o żywotność oraz o to, aby pograć zarówno z chłopakami jak i dziewczynami :P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: Nataniel »

Futbol Ligretto to wg mnie specyficzna gra. O ile JS i Dobble podobają się każdemu, to FL ciężko trafić w gusta. To jest gra, w której fajna zabawa jest przy 4 graczach (ew. 6) i wszystkich na tym samym poziomie. Raczej trudno mi byłoby polecić ją początkującym.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Gra imprezowa

Post autor: artch »

Potwiedzam, LIGRETTO - tylko parzysta liczba graczy, równy skład, raczej nie dla dziewczyn (po prostu nie ten klimat) i do grania na zamkniętej imprezie w domu, absolutnie nie do grania w pubie (szkoda męczyć innych gości w lokalu oraz wylanego przez przypadek piwa :lol: ).
Pozdrawiam
niuniek73
Posty: 22
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra imprezowa

Post autor: niuniek73 »

zdecydowanie Dobble ,trwałość kart zadawalająca ,nie ma osoby na imprezie która by ściemniała że się nie zna na grach ,
lub nie rozumie, lub nie lubi itp. 100% pewniak.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: WRS »

Futboll Ligretto - świetna gra, ale musi podejść.
Ja zachęciłem do tej gry 20+ osób, sam rozdałem i odsprzedałem prawie 10 szt.
W moim tłumaczeniu ;) chwyta!
Polecam
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: kwiatosz »

No i Futbol ligretto było nastacjach Statoil po 15 zł (teraz nie wiem czy jest, bo dawno na takowej nie byłem) - szkoda nie kupić :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: Matio.K »

Fasolki, Cytadela, Wiochmen.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
sebur
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2011, 13:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra imprezowa

Post autor: sebur »

Ciekawy jest też Gambit7 - z tym, że przynajmniej jedna osoba w towarzystwie musi znać dobrze język angielski. Osoba ta czyta pytanie na głos, po czym wszyscy udzielają na nią odpowiedź (odpowiedzią jest zawsze cyfra). Następnie odpowiedzi układane są w odpowiedniej kolejności i obstawia się prawidłowy wynik. Zabawa przednia. Z tego co pamiętam ostatnio:
pytanie: w którym roku odbył się pierwszy lot w kosmos?
odpowiedż jednego z graczy: 1850.

O mało nie spadłem z krzesła....

Pozdrawiam
sebur
Pozdrawiam
sebur
____________
moja kolekcja
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: FortArt »

Santy Anno - szalona imprezowa gra dla ... mózgowców.
sebur pisze:(...) (odpowiedzią jest zawsze cyfra). (...)
pytanie: w którym roku odbył się pierwszy lot w kosmos?
odpowiedż jednego z graczy: 1850.
Grrr..... Litery z wyrazami też mylisz?
;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
sebur
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2011, 13:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra imprezowa

Post autor: sebur »

sebur pisze:(...) (odpowiedzią jest zawsze cyfra). (...)
pytanie: w którym roku odbył się pierwszy lot w kosmos?
odpowiedż jednego z graczy: 1850.
Grrr..... Litery z wyrazami też mylisz?
;)[/quote]

No tak: winno być liczba a nie cyfra...cóż mam powiedzieć: mea culpa :-)

sebur
Pozdrawiam
sebur
____________
moja kolekcja
Awatar użytkownika
Zamola
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2011, 09:06
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gra imprezowa

Post autor: Zamola »

No to pojedynek gigantów : Dobble vs Jungle speed. Cena podobna, jakość słyszałem, że lepszy Jungle Speed. W co wolą grać dziewczyny? Nie szkoda im paznokci na JS? :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: donmakaron »

Mój głos na JS (choć preferuję Prawo Dżungli). Nawet nie wiesz ile sił potrafi wydobyć z dziewczyn! Paznokci nie szkoda, szkoda rąk po starciu z paznokciami.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: BartP »

Jak dla mnie Dobble to gra na chwilę, nie wyobrażam sobie grać w to ciągiem dłużej niż pół godziny. Typuję więc JS.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra imprezowa

Post autor: Ouragan »

Zdecydowanie Junggle speed jest lepsza od dubble. Przede wszystkim faktem, że się dłużej uchowa od efektu znudzenia.
Awatar użytkownika
Zamola
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2011, 09:06
Lokalizacja: Pabianice

Re: Gra imprezowa

Post autor: Zamola »

Witam ponownie!:D Zamierzam zakupić kolejną (kupiłem JS) grę imprezową i myślę nad kolejną/kolejnymi grą/grami imprezową/imprezowymi. The Resistance Agenci Molocha i Daję Głowę. Co o nich sądzicie? :)
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: SebasTTan »

Daję głowę jest bardzo fajne i rewelacyjne. Lecz nei jest to typowa gra że siadamy do stołu i gramy.
Można stwierdzić ze jest to gra towarzysząca do wieczornego spotkania czy posiedzenia przy grillu.
Nie będę zdradzał i podawał przykładowych zadań z kart bo troszkę już rozegrałem.
Gra sprawdza się dość dobrze już przy 4 osobach, ale zdecydowanie lepiej przy
8 osobach i jakimś dobrym napoju.

Drugą dobrą grą na imprezkę masz PARTY ALIAS. Cena nie zbyt niska ale daje dużo frajdy.
Sprawdza się doskonale już przy 2 dwu osobowych parach. najwięcej udało mi się ją rozegrać
przy 4 parach. Bardzo prosty mechanizm i proste zasady. Jedynym minusem jest bardzo duża
ilość kart. Potrzebne jest miejsce na stole i nie zalecane spożywanie napojów przy
stole na którym jest plansza.

Kolejne co mogę ci polecić to HANDS UP. Tu nie ma co opisywać w to po prostu trzeba mieć i grać.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra imprezowa

Post autor: Kornellious »

Fasolki to może nie imprezówka, ale jest lekka, łatwa i bardzo przyjemna, nowi gracze szybko się wciągają.
Marcjn
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra imprezowa

Post autor: Marcjn »

Cytadela,
Dixit,
Fasolki,
Jenga,
Sabotażysta.

Możesz też spojrzeć na Blefa.
Moje opisy niektórych gier
Lista gier, które posiadam
Lista gier, w które chcę zagrać
Przyszły pomysły do głowy na swoje gry. Dwie z nich testuję. Pozostałe cztery oczekują na swoją kolej.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: kwiatosz »

Resistance jest rewelacyjne, ale przy zaciętym towarzystwie potrafi trwać 2h i niektórzy mają problem z oddzieleniem rzeczywistości od gry po partii :) Niemniej polecam, za taką cenę nawet jak będzie grana okazyjnie to i tak warto :)

Dobble jest bardzo fajne, ale da się w to zagrać kilka razy wieczorem, a po tych 2 minutach znowu nie ma co robić... Once Upon a Time jest świetną imprezówką, wymieniany już Blef (samoróbka z laminowaną planszą jest nie do zepsucia nawet jak się gra pod wodą), Czarne historie sprawdzają się rewelacyjnie, Cash'n Guns, Dixit, Kakerlakensalat (czy jakoś tak :) ), Pit jest rewelacyjną imprezówką. Te rzeczy w końcu się trzeba zaopatrzyć wszystkie, na początek polecam (kolejność od najfajniejszej):

Dixit
Once upon a time
Resistance
Pit i Blef samoróbki to łatwizna i tanizna :)
Czarne historie
Dobble
Cash'n guns
Kakerlakensalat
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: donmakaron »

Z Daję Głowę jest jak z Czarnymi Historiami - tak naprawdę nie trzeba tego kupować, wystarczy odrobina wyobraźni, albo chwila spędzona w internecie i wymyślimy/znajdziemy historie/zadania.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra imprezowa

Post autor: kwiatosz »

donmakaron pisze:Z Daję Głowę jest jak z Czarnymi Historiami - tak naprawdę nie trzeba tego kupować, wystarczy odrobina wyobraźni, albo chwila spędzona w internecie i wymyślimy/znajdziemy historie/zadania.
Tylko że wtedy już sobie nie pozgadujemy, a bycie ciągle narratorem nie jest takie super.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra imprezowa

Post autor: donmakaron »

kwiatosz pisze:
donmakaron pisze:Z Daję Głowę jest jak z Czarnymi Historiami - tak naprawdę nie trzeba tego kupować, wystarczy odrobina wyobraźni, albo chwila spędzona w internecie i wymyślimy/znajdziemy historie/zadania.
Tylko że wtedy już sobie nie pozgadujemy, a bycie ciągle narratorem nie jest takie super.
W kwestii internetu tak, w kwestii wyobraźni nie. Zadania w daję głowę podobno i tak nie są wyważone, więc czemu by nie wymyślać ich samemu. Świetnie się to sprawdza. Zwłaszcza jeśli losujemy zadanie z całej puli i możemy trafić na własne :wink:
ODPOWIEDZ