Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 lipca]

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 7 stycznia

Post autor: Matio.K »

W zasadzie Twój pomysł z przypisaniem zwierząt do konkretnych kart jest niczym innym jak powtórzeniem mojego - mianowicie np. w lesie mamy trzy symbole. Jesli na karcie znajduje się znacznik zwierzęcia, ciągniemy po jednej karcie każdego symbolu [pierwszą na jaką natrafimy]; tasujemy i ciągniemy zwierzę z ktorym walczymy.

Inna sprawa, że reszta pomysłów to teoria - ja mam tą przewagę, że w swoje prototypy grałem, w tym ST, i wiem co się sprawdzi, a co nie. Niestety twoich pomysłów "nie czuję", ale nie ma co się dołowac :)

Jesli skonczysz juz swoje poprzednie projekty, spróbuj stworzyć własną wersję ST. Sam zobaczysz, ze pewne pomysly w zderzeniu z teorią nie mają racji bytu.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 23 styczni

Post autor: Matio.K »

Po krótkim romansie z dwoma innymi prototypami i szlifowaniem HT/RUSE, czas na powrót do ST.

Calosc przenoszę na heksy - wczesniej były to bowiem karty, ale byly malo wygodne/okazale dla oka. Na heksach stawia się kafelki lokacji takich jak bagna, staw etc. W zasadzie to tyle z istotniejszych zmian.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Matio.K »

- Aktualizacja.
- Planuję pojawić się na GRAMY; osoby zainteresowane będą miały okazję zagrać m.in. w ST właśnie.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Archibald »

Heksy mnie odrzucaja. Zbyt duze skojarzenie z bitewniakami i tysiacem malutkich kartonowych zetonikow. Po co? Nie mozna tego normanie na kwadracikach zrobic? (poza tym, jezeli to bedzie P&P, to wycinanie heksow gre zabije, naprawde trzeba byc wtedy maniakiem)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Matio.K »

Archibald pisze:Heksy mnie odrzucaja. Zbyt duze skojarzenie z bitewniakami i tysiacem malutkich kartonowych zetonikow. Po co? Nie mozna tego normanie na kwadracikach zrobic? (poza tym, jezeli to bedzie P&P, to wycinanie heksow gre zabije, naprawde trzeba byc wtedy maniakiem)
Heksów nie wycinamy - przynajmniej ja sobie radzę bez tego w obecnym prototypie [a plansza jest każdorazowo inna]. Szczerze powiedziawszy [jakkolwiek egoistycznie to zabrzmi] nie oglądam się na osoby, które bawią się w P&P. Wszystkie elementy robię pod siebie i tak, by było przy tym możliwie mało roboty :wink:

Swoją drogą jestem dzis po kolejnych partiach - obecnie szlifuje poziom trudności, czyli szukam złotego środka. Ale do tego potrzeba naprawdę wielu partii w różnych kombinacjach. Poza tym ma to coś, z sesji na sesję poprawiam znalezione robaczki. Symultaniczność nie powoduje większych kłopotów, gdy grupa jest zdyscyplinowana, ale nie ma uczucia pasjansa - występuje mniejsza i większa interakcja, gdy sobie tego życzymy [np. grając talią interaktywną].
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
dawidszymonmikulicz
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:36

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: dawidszymonmikulicz »

Jak tam projekt??
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Matio.K »

dawidszymonmikulicz pisze:Jak tam projekt??
Szczerze powiedziawszy to stoi w miejscu, ale gdy tylko skończę RUSE i znajdę ciut czasu, wrócę i do tego. Moim obecnym wrogiem nr. 1 jest chroniczny brak czasu, czego żałuję, bo ST tkwi mi w głowie, bo świadom jestem jego wartości.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
dawidszymonmikulicz
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:36

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: dawidszymonmikulicz »

Wspieram i czekam !
robsson
Posty: 119
Rejestracja: 12 gru 2008, 20:08

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: robsson »

Mimo tego, iż Matio raczej nie był zbyt zainteresowany moimi zmianami w grze, tak dla własnego użytku stworzyłem własną wersję gry. Jeśli ktoś chce się zapoznać z wynikiem finalnym, link do plików podaje poniżej. Pozdrawiam. No i czekam aż Matio wyda finalną wersję swojego projektu bo też jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po jego testach:)

http://www.wrzucaj.com/846687
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Galatolol »

Sugerowałbym zwiększyć czytelność instrukcji: zmienić tło, wprowadzić paragrafy itp.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 marca]

Post autor: Matio.K »

robsson pisze:Mimo tego, iż Matio raczej nie był zbyt zainteresowany moimi zmianami w grze, tak dla własnego użytku stworzyłem własną wersję gry. Jeśli ktoś chce się zapoznać z wynikiem finalnym, link do plików podaje poniżej. Pozdrawiam. No i czekam aż Matio wyda finalną wersję swojego projektu bo też jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po jego testach:)

http://www.wrzucaj.com/846687
Sporo moich pomysłów, ale też jest trochę własnych. W sumie konsultowaliśmy to na PW, ale zupełnie o tym zapomniałem i dzisiejszy post nie tylko odświezył mi pamięć, ale również mocno zaskoczył :)

Dzięki Tobie rzucę okiem na swój, już nieco zapomniany, projekt.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
robsson
Posty: 119
Rejestracja: 12 gru 2008, 20:08

Re: Survive THIS*! [aktualizacja pierwszej strony 3 lipca]

Post autor: robsson »

no widzisz, to nawet dobrze, bo jestem ciekawy jak ty rozwiążesz wszelkie kwestie w swoim projekcie. Może nawet jakoś niedługo dowiemy się o jakiś nowych pomysłach na rozgrywkę...
ODPOWIEDZ