(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ziomaki
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ziomaki »

zath pisze:Cześć.

Chętny ktoś na Merchants & Marauders w najbliższy piątek? Chciałem dać grze kolejną szansę.
Szukam osób, którym nie przeszkadza losowość w grze, bo będą się męczyć (dużo jej tu).
Z roboty wychodzę koło 18:00, więc pomiędzy 18:15 a 18:30 moglibyśmy zacząć.
Jeśli będzie trzeba, mogę wytłumaczyć zasady. Fajnie by zagrać we 4 osoby.

Jak nie będzie zadeklarowanych chętnych, to nie przynoszę. Za ciężkie to żeby dźwigać cały dzień.


Pozdrawiam,
Marcin
Witam . Ja się piszę. Ale potrzebuję wyjaśnienie zasad. Będę na 18.15
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Trutu pisze:Moi drodzy klubowicze!

Startujemy z organizacją konwentu KOCIOŁ 2011. Odbędzie się w dniach 24-25.09.2011 na Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Dlatego od tego piątku w klubie będę chciał z Wami porozmawiać na tematy organizacyjne. Liczę na Was. Pa! Do zobaczenia w Agresorze.

Wasz Niezastąpiony Prezes
Właśnie, Trutu, takie rzeczy to tylko w Erz.. T-Mob... w wątku Inicjatyw warszawskich najlepiej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Planuję w piątek mieć ze sobą: Space Alert z dodatkiem, Na Chwałę Rzymu, Navegador.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Andreus - ja chętnie zagram w twe Vinhos :) . O której byśmy mieli zacząć? :) I chyba jeszcze dwóch kandydatów poszukujemy? I czy wszyscy mają znać instrukcję, czy też podejmujesz się wytłumaczyć (nie sprawdziłem, czy jest w sieci)?

Jax - cieszę się, że doceniasz powściągliwość mego komentarza. Jak widać, zawsze muszę walczyć - jak już nie z innymi, to z własną, zaciekłą naturą :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

GRA O TRON:

1. Ataman ?
2. Herman
3. Golum
4. Dezerter
5. Sebastian
6. wolne

Sebastian wez gre jesli mozesz. ZGNIOTE CIĘ ! JAK ZWYKLE !
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Szkoda,że mnie nie będzie.Widzę,że Ryby też nie.
Nie bierzcie Smerfa,bo znowu grę zepsuje ;)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Dlatego Cie nie zapisywałem bo wiedziałem ,że uciekłeś i zaszyłeś się gdzieś daleko. Ryba chory niestety chłopak.
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

Chętnych na Mansions of Madness zapraszam w piątek o 16.00. Chciałbym zaproponować scenariusz własnego autorstwa, z pewnymi usprawnieniami mającymi ulepszyć fabularną stronę gry :) (mechanika bez zmian).

Gdyby nie wyszło w piatek, do rozważenia pozostaje też sobota.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Micelius pisze:Andreus - ja chętnie zagram w twe Vinhos :) . O której byśmyaf mieli zacząć? :) I chyba jeszcze dwóch kandydatów poszukujemy? I czy wszyscy mają znać instrukcję, czy też podejmujesz się wytłumaczyć (nie sprawdziłem, czy jest w sieci)?
Serce me radujesz, myślałem, że już nikt się nie zgłosi.
Będę koło 17 i planuję od Vinhos zacząć. Może wystarczy jeszcze jeden kandydat, ale nie wiem czy w 3 osoby dobrze się gra.
Zasady, jakby było trzeba, mogę spróbować wytłumaczyć, mam nadzieję że z Twoją pomocą :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Wpadam jutro z gorącą nowością w klimatach greckich, czyli Olymposem. Wstępnie zarezerwowane miejsca mają Gigi i Draco, więc jeszcze są dwa miejsca wolne. Potem chętnie zagram w co tam się nawinie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

zath pisze:Chętny ktoś na Merchants & Marauders w najbliższy piątek?
Marudziłem ,że nie mogę, a jednak mogę :)

Też byłbym około 18 (praca, praca)
Będzie dobrze albo niedobrze.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

herman pisze:GRA O TRON:

1. Ataman ?
2. Herman
3. Golum
4. Dezerter
5. Sebastian
6. wolne

Sebastian wez gre jesli mozesz. ZGNIOTE CIĘ ! JAK ZWYKLE !

Wezme gre z dodatkiem ale koledzy zmobilizujmy szostego to jest ciekawiej!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sipio »

Geko pisze:Wpadam jutro z gorącą nowością w klimatach greckich, czyli Olymposem. Wstępnie zarezerwowane miejsca mają Gigi i Draco, więc jeszcze są dwa miejsca wolne. Potem chętnie zagram w co tam się nawinie.
Jak można to ja chętnie bym się dopisał.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

ziomaki, PanMarcin: to ja tylko potwierdzam, że będę koło 18:15-18:20 :)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

tak jak napisał Sebastian szukamy szóstego do kompletu w Grze o Tron
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Geko pisze:Wpadam jutro z gorącą nowością w klimatach greckich, czyli Olymposem
Cóż, przykro mi Cię rozczarowac, ale ta nowość już ostatnio krążyła - po czym osiadła u mnie :wink: Zdążyła też wyrobić sobie grono odanych zarówno zwolenników, jak i przeciwników :wink: A tak w ogóle, zagrałbym chętnie - ale może dziś siądź do Vinhos... Wiem, że też lubisz, a nasz skład niewielki tym razem :) No i profil graczy do tych dwóch pozycji poniekąd podobny, więc grane razem mogą być obie niedoludnione :mrgreen: . Możesz w ostateczności wytłumaczyć najpiew Olympusa :D
Eh, po wypowiedzi pod Twym adresem drżę, czyli mi się gdzie jęzor nie omsknął :wink:

Ah, tak się pomału skłaniałem do wypróbowania GoT-a... ale w bezpośrednim starciu przegrał z Andreusem-Vinhosem 8)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

@Micelius
Olympus to co innego niż Olympos.
Z Olymposem też bym się chętnie zapoznał, jakbym nie był już umówiony na inne tytuły.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: schizofretka »

Ja bym chętnie spróbował GoTa w nowym towarzystwie, by przełamać schematy myślenia. Jak rozumiem, wy ze sobą grywacie i już czytacie sobie nawzajem w myślach? Z jakich zasad z dodatku oprócz portów korzystacie?

Jest jeden problem: o której chcecie zacząć, bo nie wiem, czy się wyrobię?

A, i kluczowe: jak wygląda u was dyplomacja: głośno nad stołem, czy odchodzicie w parach na stronę?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ziomaki
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ziomaki »

zath pisze:ziomaki, PanMarcin: to ja tylko potwierdzam, że będę koło 18:15-18:20 :)
Merchants & Marauders

Chciałem dodać że będzie ze mną kolega Piotr. Dołączył bym go do naszej ekipy.
fistan
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fistan »

Geko pisze:Wpadam jutro z gorącą nowością w klimatach greckich, czyli Olymposem.
Chętnie się dołączę.
Przeczytam instrukcję :)
O której zaczniemy ?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

shizo: nie graliśmy w tym gronie jeszcze, ja grałem w GoT raz, Golum jeszcze niegdy, sebastian wiem, że grał sporo a dezerter i ataman (który nie potwierdził, że wpada) to nie wiem ile. Negocjacje to raczej przy stole, przynajmniej jak raz grałem na PW to tak graliśmy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: schizofretka »

Straszie przepraszam, ale mi mimo chęci nie uda mi się dziś dotrzeć. Niech wygra najgorszy, i - mam nadzieję - do następnego razu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

jax pisze: Olympus to co innego niż Olympos.
Kurczę... jestem w szczerym szoku :shock: tytuły się autorom kończą. Trzeba będzie wprowadzać numery, kody dodatkowe itp...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Strasznie nie lubię, jak ktoś się umawia z innymi na coś, a potem dochodzi do innego stołu i inni mają rozwalone plany. Odrobinę odpowiedzialności...


Dzięki za przygarnięcie mnie do Puerto Rico, miło było sobie znów przypomnieć ten tytuł. Szkoda tylko, że partia się nie liczy ;)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
jako że było dużo pytań to przedstawię krótką recenzję:

Glory to Rome to gra karciana w której zadaniem graczy jest odbudowa zniszczonego w pożarze Rzymu. Karty, którymi się operuje posiadają 3 różne funkcje i podczas pierwszej rozgrywki większość jej czasu spędza się na czytaniu kart i zapamiętywaniu zasad. Wygrywa posiadacz największej liczby punktów albo konstruktor odpowiedniego budynku.
Graficznie bardzo miła dla oka. Ilustracje na kartach posiadają pastelową kreskę oraz lekką nutę humoru (nazwy budynków pasują do pełnionej przez nie funkcji). Ale najlepiej aby każdy ocenił.
Co do mechaniki, jak w każdej grze karcianej da się ją sprowadzić do 5 minutowego tłumaczenia zasad, cała reszta to żmudne czytanie napisów na kartach oraz na załączonej planszy gracza. Każdy z graczy otrzymuje swoją planszę, oraz kilka kart na początek. Kart używa się jako:
  • - przedstawionej na niej postaci, co decyduje jaką akcję wykonujemy,
    albo
    - w wyniku zagrania odpowiedniej akcji jako wskazany budynek, wystawiany wraz z placem budowy (fundamentem)
    oraz
    - jako powiązany z kartą surowiec, konieczny do dostarczenia na plac budowy znów poprzez działanie jednej z zagranych akcji.
Gracz zagrywa jedną postać i wykonuje odpowiadającą jej czynność, po czym pozostali kolejno mogą zagrać taki sam typ postaci, aby również wykonać daną akcję. Żeby gra nie była za prosta to posiadamy (trochę na wzór Warhammer Invasion) również 4 strefy na swojej planszy gracza:
  • - Klientelę, która stanowi naszą pulę darmowych akcji
    - Skład towarów, skąd możemy przenosić towary (przez zagranie odpowiednich akcji) na place budów oraz do skarbca
    - Skarbiec, gdzie karty są zakryte i dają punkty zwycięstwa na koniec
    - Pula punktów chwały, stanowiąca również nasze punkty zwycięstwa oraz decydująca o pojemności skarbca oraz klienteli
W sumie to tyle, reszta to wyjątki od zasad, opisy kart i zasady specjalne. Gra kończy się, gdy wyczerpany zostanie stos fundamentów albo zabrana zostanie ostatnia karta z talii. Zwycięzcą zostaje na koniec posiadacz największej liczby punktów zwycięstwa, albo natychmiastowo konstruktor odpowiedniego budynku mówiącego: "Jeśli dobrze grałeś to wygrałeś".

Po 2 partiach w 5 oraz w 3 osoby mogę zachwalić tą pozycję osobą lubiącym trzymać karty w ręku oraz składającym komba, gdyż wiele kart ze sobą współdziała. W zależności od liczby graczy zmienia się dynamizm rozgrywki (ale nie pojawiają się przestoje, gdyż z ruchem każdego gracza mamy możliwość zagrania karty) i lekko balans niektórych kart. Duża zaletą gry jest (przynajmniej na razie) olbrzymia liczba sposobów w jaki można osiągnąć zwycięstwo, ale zawsze się przyda odrobina szczęścia.

Grałem również w:

Nefertiti natomiast jakoś nie podeszła. Ogólnie wielkim fanem gier licytacyjnych nie jestem, ale też chętnie od czasu do czasu zagram. Normalnie w grach tego typu otwarta jest tylko jedna licytacja i każdy z graczy ma możliwość w niej uczestniczyć. Tutaj otwarte są 3 naraz i co brzmi jak raj dla fanów licytacji to dla laików brzmi jak koszmar. Jeśli nasz ruch nie zamyka jakiejś licytacji to lepiej zrobić inny. Przepływ gotówki w grze również jest jakoś dziwny: warunkiem zamknięcia jednej z licytacji jest wyrzucenia albo dubletu, albo liczby nie większej od liczby licytujących. W naszej partii licytacja ta zamykała się zaraz po tym jak została rozpoczęta co skutkowało odpływem gotówki od graczy na ową licytację skąd w teorii mogłaby być zabrana. W ten sposób doprowadziliśmy do sytuacji, gdy gracze nie mieli pieniędzy nawet na najmniejszy zakład i musieli tracić punkty. O grze przesądziło zamknięcie jednej licytacji. Dementuję pogłoski jakobym grał w nią kiedyś.

Trias stare dobre topienie dinozaurów. Nie jest to Dominant Spiecies Light, ani nawet fit, czy slim i nawet nie stały razem na jednej półce. Gra polega na topieniu dinozaurów swoich (aby oszczędzić na ruchu), oraz cudzych (aby utonęły, albo umarły z głodu na wyspie na którą dopłyną). Osobiście podoba mi się sposób w jaki zmienia się plansza: wpierw wielki kontynent, później małe wyspy. Niestety warunek końca gry poprzez wyciągnięcie odpowiedniej karty dyskwalifikuje ją jako poważną pozycję, ale samo przemieszczanie oraz topienie jaszczurów radosne :)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ