(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Micelius pisze:
Geko pisze:Wpadam jutro z gorącą nowością w klimatach greckich, czyli Olymposem
Cóż, przykro mi Cię rozczarowac, ale ta nowość już ostatnio krążyła - po czym osiadła u mnie :wink: Zdążyła też wyrobić sobie grono odanych zarówno zwolenników, jak i przeciwników :wink: A tak w ogóle, zagrałbym chętnie - ale może dziś siądź do Vinhos... Wiem, że też lubisz, a nasz skład niewielki tym razem :) No i profil graczy do tych dwóch pozycji poniekąd podobny, więc grane razem mogą być obie niedoludnione :mrgreen: . Możesz w ostateczności wytłumaczyć najpiew Olympusa :D
Eh, po wypowiedzi pod Twym adresem drżę, czyli mi się gdzie jęzor nie omsknął :wink:
E tam, ten się nie myli co nic nie mówi i nie pisze. Sam robię masę błędów :mrgreen:

Ale do rzeczy. Post Miceliusa okazał się proroczy, bo razem z nim i Andreusem wcieliliśmy się w producentów portugalskich win. Grało mi się fantastycznie, teraz to czułem co robię, co się dzieje i co mam dalej robić (żeby mieć takie poczucie, to potrzebuję kilka partii w tej ciężkości grę). Więc wygrałem. Ale Andreus grał pierwszy raz, a Micelius drugi, dlatego jakieś wielkiej satysfakcji nie czuję. W każdym razie ani razu nie wystawiłem się z akcji na targi wina, dwa razy byłem na targach trzeci, raz drugi. Na koniec dostałem dużo punktów za enologów (16) winnice (12), winiarnie (10) i wysłanie jednego wina na punkty (9).
Andreus dostał masę punktów za gotówkę na koniec, ale z kilkanaście punktów do mnie jednak mu zabrakło. Micelius z kolei był z kilkanaście punktów za Andreusem, ale bardzo dostał pogłowie w 5. i 6. rokuo, bo nie zwrócił uwagi, że dwa razy przy pogodzie -2 nie produkował nic (w sumie miał więc 4 wina zerowe).
A pogoda w grze dostosowała się do tej za oknem: w drugim roku +1, w trzecim +2, a potem -1, -2 i -2.
Dzięki za miłe granie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Elm0
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2011, 13:02
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Elm0 »

Witam,

Na forum jestem nowy, ale na Agresorze miałem już okazję się pojawić. Jest może ktoś chętny do zagrania w Republic of Rome w przyszłym tygodniu? Osobiście grałem trzy razy na podstawowych zasadach we wczesną republikę, obczajałem wszystko sam i nie zawsze jestem pewien, czy wszystko, co robimy podczas partii, jest w pełni poprawne (jakby nie patrzeć, są dość skomplikowane i czasami można o czymś zapomnieć). W każdym razie, byłoby fajnie rozegrać RoR z kimś, kto już ogarnia zasady lepiej niż ja. :) Mogę przynieść własny egzemplarz.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

herman pisze:shizo: nie graliśmy w tym gronie jeszcze, ja grałem w GoT raz, Golum jeszcze niegdy, sebastian wiem, że grał sporo a dezerter i ataman (który nie potwierdził, że wpada) to nie wiem ile. Negocjacje to raczej przy stole, przynajmniej jak raz grałem na PW to tak graliśmy.
Zagraliście w końcu w tego GoT-a ?
Przy pozytywnej odpowiedzi proszę o trochę szczegółów :)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:
herman pisze:shizo: nie graliśmy w tym gronie jeszcze, ja grałem w GoT raz, Golum jeszcze niegdy, sebastian wiem, że grał sporo a dezerter i ataman (który nie potwierdził, że wpada) to nie wiem ile. Negocjacje to raczej przy stole, przynajmniej jak raz grałem na PW to tak graliśmy.
Zagraliście w końcu w tego GoT-a ?
Przy pozytywnej odpowiedzi proszę o trochę szczegółów :)

No wlasnie :)

Zagralismy w szesciu. Niestety zdolalismy zagrac tylko 5 tur i nikt nie zdobyl w tym czasie 6 miast.

Gralem zielonymi a wiec Tyrellami. Golum gral Starkami czyli bialymi. Dezerter zoltymi (Barethonami) Herman czerwonymi Lanisterami. Lukasz pomaranczowymii kolega Lukasza czarnymi.

Na poczatku mialem z Lukaszem sojusz na poludniu i na polnocy z Hermanem. Zaczelo sie od wojny Lannisterow we wspolpracy ze Starkami (bialymi) z Greyjoyami (czarny)

Potyczka skonczyla sie na status quo. Czyli to co Herman zdobyl szybko stracil. Wiec sytuacja sie wyrownala. Troche zas dzialo sie na poludniu. Lukasz zabral sie za wojne z Dezerterem i udalo mu sie go pokonac ale i tak ten zdobyty jeden teren na niewiele mu sie zdalo. Bo zieloni (czyli Ja) szybko zweszyli spisek majacy na celu zaatakowac mnie przez Lukasza i przeprowadzilem atak wyprzedzajacy jego niecne plany i zajalem mu jedno miasto. Mialem juz wowczas piec i koniec bylby bliski gdyby nie szybka odpowiedz Lukasza i odbicie mi tego naleznego przeciez mi miasta :).

Koniec gry:

Sebastian / Golum - 4 miasta
Pozostali po 3.

Szkoda ze nie dokonczylismy ale licze, ze kiedys sie uda cala gre rozegrac.

Dzieki wszystkim za gre, bawilem sie dobrze.

s
Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 11:25 przez sebastianbl1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ziomaki
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ziomaki »

Sebastian świetnie zrelacjonował naszą rozgrywkę. Tak samo świetnie zwodził nas za nos przy planszy gdzie mimo naszego sojuszu w zdradziecki sposób chciał zagarnąć południowe rubieże Mojego przecież królestwa :-))) Ale wróćmy do początku. Była to moja 2ga rozgrywka w GoT-a. Pierwszy raz z dodatkiem na 6 osób.
Mimo mojego sceptycznego nastawienia do gry bawiłem się świetnie. Grałem pomarańczowymi. Bardziej niż to co się działo na planszy ciekawsze było obserwowanie reakcji graczy wokół stolika. Sojusze, pakty, zdrady negocjacje - to chyba najciekawsze element tej gry. Powodowały wiele emocji oraz wypieki na twarzach a przede wszystkim radość gry.
Kolega Piotr ( czarne ) którego zaprosiłem i wrzuciłem na głęboką wodę ( pierwsza wizyta w Agresorze i pierwsza rozgrywka w GoT ) został od początku osaczony przez współgraczy i niemiłosiernie lany z myślą że szybko go wyeliminują. Jednak jego zawzięta obrona doprowadziła do zabawnej sytuacji. W połowie rozgrywki o jego zdziesiątkowaną armia zaczęli wszyscy zabiegać i proponować sojusz chcąc łączyć siły przeciw rozbudowanym białym Starkom. Szkoda że zabrakło czasu na dokończenie partii, ponieważ wynik był w miarę wyrównany wiele się mogło jeszcze wydarzyć.
Panowie, ja również dziękuję za świetną zabawę.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

no proszę-dwie relacje .Taka ciekawa gra a nikt nie chciał się chwalić.
Widzę,że kolejny raz nie udało się rozegrać -tym razem pewnie z braku czasu-późno zaczęliście ?
Awatar użytkownika
ziomaki
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ziomaki »

staszek pisze:no proszę-dwie relacje .Taka ciekawa gra a nikt nie chciał się chwalić.
Widzę,że kolejny raz nie udało się rozegrać -tym razem pewnie z braku czasu-późno zaczęliście ?
Początek był parę minut przed 18. Ale jeszcze z 30 min było rozkładanie gry oraz przypominanie i poznawanie zasad.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

ziomaki pisze:
staszek pisze:no proszę-dwie relacje .Taka ciekawa gra a nikt nie chciał się chwalić.
Widzę,że kolejny raz nie udało się rozegrać -tym razem pewnie z braku czasu-późno zaczęliście ?
Początek był parę minut przed 18. Ale jeszcze z 30 min było rozkładanie gry oraz przypominanie i poznawanie zasad.
No tak.Moim zdaniem GoTa trzeba o 17 już zacząć żeby zdążyć zagrać 10 rund.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Atamán »

sebastianbl1 pisze:Ataman gral Starkami czyli bialymi.
Ja się spóźniłem, dotarłem dopiero na 18 i zobaczyłem, że macie pełny skład (kończyliście właśnie tłumaczyć zasady). Poszedłem więc do innej sali, gdzie załapałem się na Puerto Rico.

Jestem zaskoczony, że nie udało wam się skończyć, ale nigdy nie grałem na 6 osób i nigdy nie grałem w bardzo zaawansowanym składzie. Moje 4 dotychczasowe rozgrywki w GOT trwały kolejno: 1h:30min, 2h:15min, 3h:30min (jedyna 10 rundowa w jaką grałem), 2h:30min.
zath pisze:Dzięki za przygarnięcie mnie do Puerto Rico, miło było sobie znów przypomnieć ten tytuł. Szkoda tylko, że partia się nie liczy ;)
Oh, złośliwcy! :P Ale ok, mam nauczkę: nie będę więcej twierdził, że znam zasady, tylko cierpliwie wysłucham tłumaczenia. :)
Elm0
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2011, 13:02
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Elm0 »

Elm0 pisze:Witam,

Na forum jestem nowy, ale na Agresorze miałem już okazję się pojawić. Jest może ktoś chętny do zagrania w Republic of Rome w przyszłym tygodniu? Osobiście grałem trzy razy na podstawowych zasadach we wczesną republikę, obczajałem wszystko sam i nie zawsze jestem pewien, czy wszystko, co robimy podczas partii, jest w pełni poprawne (jakby nie patrzeć, są dość skomplikowane i czasami można o czymś zapomnieć). W każdym razie, byłoby fajnie rozegrać RoR z kimś, kto już ogarnia zasady lepiej niż ja. :) Mogę przynieść własny egzemplarz.
Podbijam propozycję, żeby nie utonęła w dyskusjach. :D
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Ja tylko dodam, że w GoT grał z nami niejaki Rafał alias Golum, mój i Ryby odwieczny wróg w gry wszelakie. Nędznik i łachudra jakich mało :mrgreen: Jak coś to chętnie zagramy i w tym tygodniu, ale jak mam siadac do GoT to musimy zacząć o 16-1630
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

Atamán pisze:
sebastianbl1 pisze:Ataman gral Starkami czyli bialymi.
Ja się spóźniłem, dotarłem dopiero na 18 i zobaczyłem, że macie pełny skład (kończyliście właśnie tłumaczyć zasady). Poszedłem więc do innej sali, gdzie załapałem się na Puerto Rico.

Sorry za oczywista pomylke, juz to poprawilem
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

No cóż, z Mansions of Madness w ostatni piątek nic nie wyszło, ale jest szansa na nadrobienie tego w tym tygodniu :) . Najlepiej byłoby zacząć ok. 16.00, bo to nie jest krótka gra. Chętni jak dotychczas:

1. nikomachos
2. Trutu
3. Brown_Jenkin
4. wolne
5. wolne
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: vder »

Szukam chętnego do Combat Commander: Europe. Ktoś reflektuje?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Po dwutygodniowej przerwie chętnie w coś zagram :)
Przemek,Bart-pamiętacie o Indonesii -szukamy czwartego ?
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dizzit »

Ja dalej jestem chętny na Tikal :) (chetnie bym też zobaczył Age of Steam)
Najbardziej pasuje mi spotykanie sie na tygodniu (z wyjątkiem dzisiajszego dnia ;/) - bo weekendy to albo wesela albo chrzciny na okrągło :(
Jak by był problem z kombinowaniem ludzi to moge zawsze kogos przyprowadzić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

staszek pisze:Po dwutygodniowej przerwie chętnie w coś zagram :)
Przemek,Bart-pamiętacie o Indonesii -szukamy czwartego ?
No ja w Indonesię chętnie, a gdyby Indonesia nie wypaliła to z chęcią zagram w Combat Commandera o ile jeszcze będzie miejsce.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

czyli wstępnie szukamy dwóch(znających zasady)ludzi do Indonesii-oczywiście Przemek ma pierwszeństwo ;)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:czyli wstępnie szukamy dwóch(znających zasady)ludzi do Indonesii-oczywiście Przemek ma pierwszeństwo ;)
a dzisiaj ktos by nie zagral?
niestety nie moge w weekend ale przeciez dzisiaj jest dzien dobry jak kazdy inny :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

chyba ciężko będzie znaleźć ludzi i miejsce plus w niektórych przypadkach opiekę do dzieci ;)
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

staszek pisze:chyba ciężko będzie znaleźć ludzi i miejsce plus w niektórych przypadkach opiekę do dzieci ;)
o miejsce bym sie nie martwil :)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Ja bym chętnie zagrał w jakąś wojenkę. Vder jakbyś nie miał nikogo do CC to ja chętnie siądę,zasady znam , grałem mało. Jeśli nie to chętnie zagram w TSa, Manouvra itp.
Jakby się zebrała ekipa na Chaos in the Old World z dodatkiem to bardzo chętnie :)
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: vder »

herman pisze:Ja bym chętnie zagrał w jakąś wojenkę. Vder jakbyś nie miał nikogo do CC to ja chętnie siądę,zasady znam , grałem mało.
O spoko. W sumie liczyłem właśnie na Ciebie albo na Barta, bo kojarzę, że graliście. Ja też jakoś dużo nie grałem, ale ostatnio dość namiętnie ćwiczę. Będę pewnie jakoś 16:00 - 16:30.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

ok to jesteśmy ustawieni
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Ja mógłbym przynieść jutro Na chwałę Rzymu albo Inca Empire, gdyby znaleźli się jacyś chętni do zagrania. Najlepiej od razu znający zasady, bo sam jeszcze nie miałem przyjemności zagrać (ale czytałem instrukcje jakby co), a bardzo bym chciał zagrać.

Będę też miał 7 cudów z Liderami. Wstępnie byłbym przed 17.

Sipio, będziesz??
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, 20:45 przez jingowawa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ