(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: gigi »

Skoro Drako bedzie mial wysokie napiecie ,to ja wezme tylko mape Korea/Chiny .
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: dizzit »

Bardzo chetnie zagrałbym w wysoskie napięcie, czy jest opcja cobyście zaczeli od innego tytulu i przygarneli mnie później (bo ja dopiero mogę na 18 sie pojawić). (tylko mi z drobnym tłumaczeniem zasad by się przydało). Ze swoich gier najchętniejchętniej wezme i zagram w Glen More i Puerto Rico.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: gigi »

dizzit pisze:Bardzo chetnie zagrałbym w wysoskie napięcie, czy jest opcja cobyście zaczeli od innego tytulu i przygarneli mnie później (bo ja dopiero mogę na 18 sie pojawić). (tylko mi z drobnym tłumaczeniem zasad by się przydało). Ze swoich gier najchętniejchętniej wezme i zagram w Glen More i Puerto Rico.
Dobrze poczekamy;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: zephyr »

Na początek czekanie, chciałem je sobie umilić Gosu - tak, ta gra jest losowa, ale kombinowania ze zdolnościami kart też jest sporo. Niestety współgraczowi średnio się spodobało, a czas rozgrywki (zwłaszcza pierwsze partie) bywa dłuższy niż by się chciało.

Dziś odświeżyłem planszowe Age of Empires - faktycznie gra nie jest tak zła jak myślałem, ale losowość jest dla mnie z kategorii tych irytujących i dalej nie wiem dlaczego miałbym zagrać w AoE mając do wyboru Caylusa, który ma podobną ilość zasad i czas rozgrywki. Wynik też wyszedł dziwnie rozstrzelony, aż sam się nie spodziewałem... z wrażenia zostawiłem parasol, może się znajdzie.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1349
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Atamán »

I ja dziękuję za Age of Empires i gratuluję Zephyrowi wygranej. Zagrałem zupełnie inaczej niż zazwyczaj i nie powiem, by dobrze mi poszło. Nie powinienem był olewać budynków na początku, zabiło mnie też trochę dziwnych pojedynków na mapie i o statek. Mimo słabego wyniku gra mi się podobała i gdy tylko będę miał okazję jeszcze zagrać, to chętnie zasiądę do gry.

Oczywiście gra nie jest bez wad. Wolałbym, żeby gra była mniej losowa, a już na pewno mogłaby być bardziej czytelna i wygodna, gdyby inaczej rozplanowano planszę a zamiast niewygodnych plastikowych figurek zastosowano bardziej symboliczne drewniane meeple albo nawet płaskie żetony.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

Czy klub działa w najbliższy poniedziałek?
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Tak, dziękuję za Age of Empires - to miło, że wszyscy przynajmniej trawili, a niektórym się podobało :) Ja należę do tej drugiej grupy. W tej grze element szczęścia występuje, ale np. w naszej partii nikt chyba nie był jakoś szczególnie pokrzywdzony (tzn. dużo bardziej niż pozostali). Również potężny element losowości jest w wielu innych grach, cieszących się znacznie większym szacunkiem. Zresztą czasem "więcej znaczy lepiej" - bo wolę rozsądnie wazyć losowość w szeregu decyzji, niż bardzo móżdżyć całą grę, a na koniec mieć 10% wyniku zależne od rzutu kostki. W tym pierwszym wypadku mogę przynajmniej liczyć na uśrednienie, no i pojedyncza "niesprawiedliwość" kostki nie boli tak bardzo.

Natomiast porównywanie tej gry do Caylusa uważam, sorki, za nieporozumienie. Caylus to ciężka (?) matematyczna optymalizacja, zaś tutaj mamy radosne zarządzanie szczęściem. Różnimy się też z Zephyrem podejściem do elementu "bij lidera". Ja uważam to za sprawiedliwe, w sensie ostatecznie potwierdzające owego lidera klasę - nie tylko złapał ze stołu połeć szynki, ale jeszcze potrafił z nim uciec :mrgreen: Poza tym mam skłonności polityko- i historyczno- lubne, a takie sytuacje są w historii nagminne. Życie nie jest jednak sprawiedliwe... Zephyr woli by ten o 10 % lepszy miał też pewny wynik podobnie lepszy. Zresztą nie twierdzę przecież, że Caylus to zła gra. Następnym razem chętnie weń przytnę :)

Ataman, mało się przyglądałem Twej grze, ale "dziwne pojedynki o statki" to bardziej wynik nieuwagi ludzi, którzy nie widzieli, że wszystko ustawiłem pod ich zdobywanie. Ciebie było dużo więcej na mapie, czyli nie mogłeś być równie skuteczny w walce o flotę. Co do mnie, też zaskoczyło mnie tak miażdżące zwycięstwo Zephyra (acz zasłużone - gratulacje!). Tu chyba zdecydowała mapa - po pierwsze, on się tam rozstawiał zdecydowanie najbardziej, a po drugie, pozostali dwaj gracze realnie na mapie obecni, bardzo długo walczyli tylko o jedną prowincję :shock: Ja czułem się dobrze, bo przez całą grę osiągałem swoje cele - ale niestety, starczyło "tylko" na drugie miejsce. Płynie stąd dla mnie nauka - mapa jest dla AoEIII tym, czym rurki dla LeHavre (no,może w nieco mniejszym stopniu). Czyli rzeczy spoza mapy mogą rozstrzygać, ale "wtedy i tylko wtedy", jeśli dużą część punktów ma się jednak z niej, i o ile trwa na niej w miarę wyrównana rywalizacja...

Nadmieńmy, że grał też PBN (Paweł-bez-Nicka :mrgreen: ) Naturalne dla debiutanta, że na początku gry nie docenił finansów i potem się męczył biedak. Ale i tak zdołał wywalczyć trzecie miejsce :)

Aha - przepraszam, ale akurat w tej grze figurki (szkoda tylko, że nie drewniane lub, zgoła teoretycznie, np. ołowiane) są moim zdaniem przeurocze. Układanie zamiast tego jakichś krążków odbrałoby mi całą radość z tłoczenia się w prowincjach. Nudnym stetryczałym zwolenikom prosektoryjnej sterylności mówimy stanowcze nie :mrgreen:

Zephyr, gratuluję nowego radosnego logo :wink: I tak, nie-anonimowo przyznam, że Gosu mi nie podeszło. To dla mnie się przedstawia jako nauka składania komb wynikająca ze stopnia znajomości kart plus farta. Ale dzięki za pokazanie - faktycznie, Twój poziom pokazywał, że nie tylko fart się liczy :wink:

Jeśli nie w poniedziałek, to może we wt. po południu? Mam zresztą mocne wątpliwości, czy będę mógł w poniedziałek (zwł. po południu)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Jak coś to jesteśmy jutro otwarci :) Od 15:00 na bank.
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
ziomaki
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2011, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: ziomaki »

Wysłałeś post po północy czyli pisząc "jutro po 15" miałeś na myśli dzisiejszy dzień poniedziałkowy czy wtorek ? Bo jeśli dziś jesteście to całkiem możliwe że bym wpadł.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Zamierzam się pojawić w poniedziałek ok. 17.00. Mam ochotę na coś wojennego. Jakby ktoś miał, przyniósł i zagrał ze mną w Kilka Akrów Śniegu to byłoby pięknie. A jak nie, to może ktoś chętny na Konflikt Bohaterów: Budzenie Miśka? Daawno nie grałem i naszła mnie ochota na pełne emocji starcie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

Jakby było z tłumaczeniem to ja bym zagrał w Konflikta.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

bart8111 pisze:Jakby było z tłumaczeniem to ja bym zagrał w Konflikta.
No to jesteśmy umówieni :D Z tłumaczeniem nie ma problemu, ale nie zaszkodziłoby, jakbyś trochę poczytał zasady ze strony (trzeba się zalogować):
http://academy-games.com/games/conflict ... -downloads
- poszłoby nam sprawniej.
Gramy na zasadach ze Storm of Steel (są drobne różnice w stosunku do AtB), zapisz plik spod linka Click here for Storms of Steel v2 rules - March 2010
. Jak przeczytasz do Section 3 (strona 9.), to już będzie idealnie. Ale jak mówiłem, to nie jest konieczność, a ułatwienie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

Ok, postaram się przeczytać (zobaczymy jak wyjdzie) :)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

Bardzo możliwe że i ja się jutro pojawię :) Żeby tylko frekwencja dopisała, bo na razie coś mało osób się wybiera... :cry:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

ja wróciłem dziś z bieszczadkonu i mam zamiar się jutro pojawić (~ godz.17)
Przyniosę Union Pacific oraz Industria
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: dizzit »

Ma może ktoś jakąś grę z tych, w które bardzo bym chiał zagrać : ) (link poniżej) ?
Ze swojej strony proponuje na dzisiaj jak zawsze Puerto Rico i odmianę w postaci Osadników z dodatkiem Miasta i Rycerze (Tak wiem że czysta losowość ale przyjemnie sie w to gra : ) )

Jak coś to będę o 18 (lub chwile po)
tito
Posty: 45
Rejestracja: 21 gru 2010, 01:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tito »

Dzisiaj
Civilization The Boardame FFG
Ggodz. 18.00
Dwa miejsca wolne
Zapraszam.


pozdr,
tito
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

Ja będę koło 17.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

dizzit pisze:Ma może ktoś jakąś grę z tych, w które bardzo bym chiał zagrać : ) (link poniżej) ?
Mam prawie wszystkie, napisz w co chcesz zagrać to przyniosę następnym razem. Dziś już nie dam rady nic zabrać.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

pojawię się przed 18
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: dizzit »

adikom5777 pisze:
dizzit pisze:Ma może ktoś jakąś grę z tych, w które bardzo bym chiał zagrać : ) (link poniżej) ?
Mam prawie wszystkie, napisz w co chcesz zagrać to przyniosę następnym razem. Dziś już nie dam rady nic zabrać.
I tak chce przynajmniej raz w każdą przyłoić, także odpowiada mi układ że przyniesiesz w którą akurat będziesz miał ochote zagrać : )
I proponuje sie dogadać w takim razie w przyszłym tygodniu na coś. dzięki za odpowiedź.
(Szancun z ilościa pozycji w kolekcji - trzeba chyba oddzielny pokój na gry mieć : /)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: waffel »

I wylądowałem w Paradoksie zamiast Chwili. Może za dwa tygodnie się uda :)
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

Wezmę na poniedziałek Keythedral i rezerwowo Key Harvest
Vester, weź Railways of the World. Keythedral uda się rozkminić, ale nie wiem czy zdążymy z Key Harvest, a ja i Paweł chętnie zasmakujemy RotW, które tak zachwalasz :D :D :D :D
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: draco »

Planujemy z jaxem TTA od 17. Szukamy trzeciego do podbijania świata. Chętni?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Ja w poniedziałek planuję się pojawić koło 17 z A Few Acres od Snow.
ODPOWIEDZ