[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: skiper_83 »

Szukam chętnych na sobotę od 10.00 na Struggle of Empires lub Sukcesorów.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Kostyr »

fluor pisze:jeżeli będzie komplet od 10 to bardzo chętnie

a najchętniej z opcjonalną zasadą ageing senators :)
OK, w takim razie zbieramy ekipę do Republic of Rome, start sobota 10:00.
Jacyś chętni?

1.Kostyr
2.fluor
3.Rezerwacja
4.Rezerwacja
5.Wolne Miejsce
6.seRrz
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 21:51 przez Kostyr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: SeeM »

Będę w sobotę i mam na oddanie trochę kart do Inwazji. Zapchał mi się segregator i oddaję karty, których mam 9 sztuk. Jak ktoś chętny, to niech pisze PW.
+ (BGG)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: schizofretka »

Chcę zagrać w dwie długie gry. Pierwszym tytułem niech będzie Runewars, na następny dzień może być Dominant Species, ale chętnie poznałbym też Descenta lub Androida - jeśli ktoś przyniesie. Gdyby zebrali się chętni na Androida (3 łącznie ze mną wystarczy), nie wykluczam też kupna w ostatniej chwili. Na pewno przyniosę też Citow+HR (jeśli skończę malować), oraz Vampire: Prince of the City.

Runewars, sobota 12:00 (termin negocjowalny)
1. Marcin Mościcki
2.
3.
4.
Rezerwa (czekamy 15min i wpuszczamy rezerwowych):
1.
2.
Proszę o informację o stopniu znajomości gry - z nowymi zagramy na predefiniowanej mapie, a jeśli to nie pierwsza partia, będziemy budować zgodnie z instrukcją. Reguły mogę wytłumaczyć, ale że trochę ich jest, lepiej zajrzeć samemu do nich dzień wcześniej.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: seRrz »

Mam czas do chwilę po 15tej. Więc pytanie:
a) schizofretka - czy wchodzi w grę zacząć ciut wcześniej bo chętnie bym Runewars poznał - zasady oczywiście przeczytam jakby się dało :)
b) Kostyr - czy ze starzejącymi się da się dograć w 5h? :)
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: schizofretka »

Nawet jakbyśmy zaczęli o 10 - a ja wcześniej w weekend nie wstaję zwykle - to z tłumaczeniem mamy duże szanse się nie zmieścić. Normalna (nie epicka) parita może trwać 3h, ale zdarzyła mi się i 7h (świeżaki i z tłumaczeniem chyba, ale za to z planszą ułożoną wg. wzoru). Wybacz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: fluor »

seRrz pisze:b) Kostyr - czy ze starzejącymi się da się dograć w 5h? :)
Wydaje mi się, że to zależy od tego czy Kostyr znów będzie puszować landbille - jeśli tak, to pewnie skończymy wcześniej. Aczkolwiek nie spodziewałbym się, by starzejący się senatorowie jakoś specjalnie zmieniali długość partii - to zależy od graczy i od tego z jaką zaciętością będą politykować. Zazwyczaj 5h to było za mało (afair).
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Kostyr »

seRrz pisze:Mam czas do chwilę po 15tej. Więc pytanie:
b) Kostyr - czy ze starzejącymi się da się dograć w 5h? :)
Sama zmiana tak naprawdę nie powinna wpłynąć na czas rozgrywki.
RoR ma to do siebie, że jego czas rozgrywki jest nie do przewidzenia.
Osobiście jestem za tym abyś zagrał z nami jako 6 gracz, i po prosto o 15 odejdziesz z gry, a my będziemy grać jak na 5.
Na resztę graczy to nie wpłynie, tylko dla ciebie może być ciężej - będziesz miał mniej czasu na wygranie gry :).
Co ty na to, pasuje Ci taka gra?
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: seRrz »

schizofretka pisze:Nawet jakbyśmy zaczęli o 10 - a ja wcześniej w weekend nie wstaję zwykle - to z tłumaczeniem mamy duże szanse się nie zmieścić. Normalna (nie epicka) parita może trwać 3h, ale zdarzyła mi się i 7h (świeżaki i z tłumaczeniem chyba, ale za to z planszą ułożoną wg. wzoru). Wybacz.
Wybaczam;) I polecam się na inny weekend, bo zasady miałem już tłumaczone i to więcej niż raz, a jakoś nigdy nie udało się zagrać..
Kostyr pisze: Sama zmiana tak naprawdę nie powinna wpłynąć na czas rozgrywki.
RoR ma to do siebie, że jego czas rozgrywki jest nie do przewidzenia.
Osobiście jestem za tym abyś zagrał z nami jako 6 gracz, i po prosto o 15 odejdziesz z gry, a my będziemy grać jak na 5.
Na resztę graczy to nie wpłynie, tylko dla ciebie może być ciężej - będziesz miał mniej czasu na wygranie gry :).
Co ty na to, pasuje Ci taka gra?
Lubię wyzwania;) Dopisz mnie proszę do listy i do zobaczenia o 10.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Zgrzytt »

Cieszy mnie, że umawianie na gry kwitnie, teraz coś na co czekaliście i pytaliście, mianowicie jaka gra tym razem będzie do wyciągnięcia w loterii za 1 zł :) Śpiesze donieść, że tym razem będziecie mogli sięgnąć po DOBBLE, świetną imprezówkę, od której mózgownica może się zagotować :twisted:

Obrazek

Na Najbliższej "Rzuć Kostką" będą też co parę godzin organizowane turnieje w PITCH CARA, gdzie będzie można po wielkim zwycięskim wysiłku wygrać, a co, czekoladę ! (ten pomysł wyszedł od kilku Pań odwiedzających Kostkę - dobry jest :D )

Zapraszam wszystkich na Białostocką 4 w Warszawie na dwa dni grania, od 10 do 20 w sobotę i od 10 do 19 w niedzielę :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Aldarus »

Czy do ROR-a macie już komplet ?
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: TomuSS »

Ja prawdopodobnie tez zajrze :)
Musze sie wreszcie nauczyc grac w inwazje.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Kostyr »

Aldarus pisze:Czy do ROR-a macie już komplet ?
Jest chyba jeszcze 1 wolne miejsce, ale to będę wiedział dopiero na miejscu.
Zagadaj do nas jak będziemy rozstawiać grę.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: TomuSS »

Ja niestety nie przyjade. Przepraszam bardzo...
Wypadla mi sprawa rodzinna. Nie dam rady ;/
Awatar użytkownika
Gregg
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Gregg »

Dołączyłem na sprzedaż grę Tomb - eksploracja podziemi dla 1-6 graczy. Grane 2 razy.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Zgrzytt »

Zdjęcia z pierwszego dnia spotkania, jak na razie super, jutro też tak będzie :)

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 857&type=1

:)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: waffel »

Pierwszy raz byłem na Kostce i bawiłem się dobrze. Frekwencyjnie nie przebiła chyba cotygodniowego Agresora (z tego co pamiętam, bo w Agresorze ze dwa lata nie byłem) ale w niczym to nie przeszkadza. W sumie trzy Labirynty, trzy Na Chwały Rzymów, Kolejka (dziwna gra, może coś więcej w wątku napisze) plus jakaś dobblowata drobnica, ale oczywiście zwieńczeniem imprezy było wygranie turnieju Pitchcara :)

Dzięki dla orgów i współgraczy, do zobaczenia wkrótce mam nadzieję.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: adikom5777 »

waffel pisze:(...) W sumie trzy Labirynty, (...)
no no, tylko pozazdrościć :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

[Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 września

Post autor: waffel »

Co ciekawe wszystkie z nowicjuszami :) dwutaliowa partia z jaxem nie doszla do skutku niestety.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: fluor »

waffel, wielkie dzięki za Labirynt, gra trafia od razu na moją toplistę :) poziom złożoności i ujęcie tematu w grze moim zdaniem optymalne, nie mogę się doczekać kolejnych partii.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Geko »

Ja byłem wczoraj. Najpierw dwa Dominiony w 3 osoby (oba wygrane, choć Samur deptał mi mocno po piętach), potem Olympos z Samurem i Adamem (punktacja: ja 50, Samur 45, Adam 43; gra potwierdziła swoją klasę, jak dla mnie solidne 7.5), potem 4-osobowy Pitch Car (pierwszy raz grałem w to na takim luzie... i wygrałem), a na koniec 2 razy Rumis (przyjemna gra logiczna, w którą mogę grać). Frekwencja jak dla mnie bardzo pozytywna, spodziewałem się mniejszej ze względu na pogodę. Jak widać, impreza ma sens. Dzięki za zorganizowanie i rozgrywki.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: jax »

waffel pisze:Co ciekawe wszystkie z nowicjuszami :) dwutaliowa partia z jaxem nie doszla do skutku niestety.
no niestety, wyrwałem się na dłuższą chwilę na sobotę, ale w niedzielę to już było bez szans
a co gorsza 3 kolejne weekendy wyglądają mi na zagospodarowane
zatem najwcześniej dwutaliowa partia za miesiąc - jeśli chodzi o weekendy
może uda się wcześniej w dzień powszedni..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: fluor »

Sobota upłynęła pod znakiem Republic of Rome. Jako że nie udało się zebrać w pełni doświadczonej ekipy, zagraliśmy we wczesną republikę. Przy okazji testowaliśmy zasadę Ageing Senators.
Wrogowie republiki nie zawiedli - w każdej turze mieliśmy co do roboty. Otwarcie było łagodne - wojna syryjska, pokonana bez większego trudu. W drugiej turze mój Scypion został wysłany na I wojnę punicką z Hamilkarem, zadziwiające zwycięstwo stworzyło dwie prowincje (w naszych grach stosunkowo rzadko się pojawiają); a w kolejnym etapie para pokonanych wojen iliryjskich utworzyła kolejną prowincję. Nie było jednak łatwo i przetrwanie republiki wcale nie było takie pewne, gdy w jednej turze zarówno konsul polowy jak i rzymski ugrzęźli na wojnach.
Ostatecznie grę zakończyła nam karta End of Game, trochę zbyt pospiesznie moim zdaniem, bo gra zaczynała się rozkręcać. Kolejnym razem warto spróbować z talią przechodzącą w średnią republikę.
Co do samego home rule'a z Ageing Senators - moim zdaniem system zdał egzamin. Dyktator Scypion po I wojnie punickiej miał ponad 20 wpływów, został wysłany później na prowincję (którą rozwinął, dodatkowo jeszcze nabijając wpływy). W grze z normalnymi zasadami, po maksymalnie trzech turach wróciłby do Rzymu i siał zamęt, podczas gdy wszyscy by liczyli, że może trafi akurat jego death chit w fazie śmiertelności. Tymczasem napakowany Scypion zmarł sobie ze starości na prowincji, bez wielkiego zamieszania. W ten sposób senatorowie o bardzo dużych wpływach robią się bardziej cenni - jeżeli nie wykorzystasz go odpowiednio szybko, to możesz później nie mieć okazji. To istotna zmiana w samej rozgrywce, ale dla mnie pozytywna, bo nigdy nie znosiłem tego etapu gry, gdy w fazie forum dochodzi do serii przejęć senatorów przez tych wpływowych.
Sama rozgrywka podobało mi się, żałowałem jednak, że w naszej sali nie było trochę ciszej. Gwar panujący wokół sprawiał, że momentami nie dało się prowadzić normalnej rozmowy, nie mówiąc już o snuciu intryg i negocjacjach z innymi graczami, które powinny być przecież esencją gry.
Pozostałe sobotnie gry były już tylko odpoczynkiem po długim RoRze. Dzięki za partię w Star Trek: Expeditions, Dominiona i Airships.

Niedziela to przede wszystkim dwie partie w Labyrinth: The War on Terror, 2001-?. Lektura polskiej i angielskiej instrukcji, pomoce dla graczy nie przygotowały mnie dostatecznie, ale po tych dwóch rozgrywkach muszę powiedzieć, że jestem oszołomiony możliwościami tej gry. Zastanawiam się ile funu straci/zyska kiedy będę już znał wszystkie karty z decku i wiedział czego mogę się spodziewać, jednak na razie nie mam dość.
O moim udziale w turnieju Pitchcar lepiej nie wspominać, sukcesem jest zajęcie nieostatniego miejsca. Na koniec dnia udało się jeszcze zagrać w Resistance: Agentów Molocha, ale krótko i pozostał.

Dzięki wszystkim za rozgrywki i do zobaczenia na kolejnej edycji.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

[Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 września

Post autor: waffel »

Mnie zastanawia czemu w RoR wczesna republika jest polecana dla poczatkujacych. Wtedy jest taka rzez ze grac trzeba prawie jak w gre kooperacyjna zeby tylko przezyc. W sredniej zas jest wiekszy luz i mozna spokojnie pospiskowac. To przemyslenia na podstawie jednej partii wczesnej i obserwacji jednej sredniej.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa]Spotkanie planszówkowe-Rzuć Kostką 3-4 wrześni

Post autor: Wilk »

fluor pisze:waffel, wielkie dzięki za Labirynt, gra trafia od razu na moją toplistę :) poziom złożoności i ujęcie tematu w grze moim zdaniem optymalne, nie mogę się doczekać kolejnych partii.
Tak, u mnie też po piątkowej partii gra trafiła na wishlistę, świetny tytuł (gdyby jeszcze nie te bzdury w nazwach kart). ;)
ODPOWIEDZ