Dreadfleet

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Dreadfleet

Post autor: Michałku »

Nie wiem na ile to można jeszce do gry planszowej zakwalifikować, a na ile jako bitewniak, ale skoro o Space Hulku są też tematy, to wrzucam:
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =18300007a
kolejna limitowana po SH gra Games Workshop - bitwa morska w świecie Warhammera. Wygląda bardzo zacnie, oby była równie grywalna ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Muttah »

Fajne, fajne... Gdybym siedział bardziej w morskich klimatach to pewnie bym już składał zamówienie :D Tak więc pewnie nie kupię ale zagrać to bym zagrał.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dreadfleet

Post autor: poooq »

Czy to odświeżony Man O' War? Bardziej kolorowy, z duża liczbą stronnictw, z mniejszą ilością jednostek i dużo bardziej limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Statki są od razu pomalowane czy tak jak w Space Hulku trzeba samemu?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Dreadfleet

Post autor: waffel »

W momencie kiedy GW zacznie sprzedawać prepainted chyba piekło zamarznie :) tzn. nie wiem tego na pewno, ale w artykule jest wspomniane malowanie, no i to jest jakby oczwiste w przypadku firmy figurkowej :)
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: marioosh »

Nie dość, że trzeba pomalować to jeszcze skleić :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dreadfleet

Post autor: schizofretka »

Dostępna tylko online (czyli do 70 funtów jeszcze z 20 doliczyć), czy ktoś to będzie sprowadzał?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Dreadfleet

Post autor: tajemniczy_padalec »

Dobra, to umieszczam tu sprawdzone informacje z dobrego źródła (info dla sklepów GW):

- Dreadfleet jest produktem typu "standalone", czyli pełną grą w pudełku.
- Figurki trzeba samemu wyciąć i skleić (to wymaga tylko dobrych cążek i kleju modelarskiego lub kropelki), a jak ktoś jest modelarzem, to może je sobie pomalować. Co oczywiste, w pudełku nie będzie prepaintów.
- Dreadfleet to gra planszowa czerpiąca z Man'O'War, ale jest produktem limitowanym tak, jak Space Hulk 3ed.
- Pudełka będą dostępne w sklepach (teoretycznie po takiej samej cenie jak na stronie). Ja swoje pudełko zamówiłem w Altdorfie. Jeśli ktoś nie chce płacić za transport z Anglii, to wystarczy udać się do sklepu.

EDIT:
- Pudełko zawierać będzie modele statków (o ile się nie mylę - 20), morską matę do gry, trochę modeli terenu (rozbite statki, wyspa), kości, karty i ogólnie wszystko tak, jakby Dreadfleet był normalną grą planszową.

Od siebie dodam jeszcze, że Man'O'War jest uznawany (obok Warmastera) za jeden z najlepszych produktów GW, a jeśli dodamy do tego jakość modeli, to Dreadfleet pewnie ze sklepowych półek znikać będzie szybciej niż Space Hulk. To oczywiście otwiera możliwości "inwestowania" w grę.

Mam nadzieję, że powyższe info komuś się przyda (i obetnie niektóre nieco absurdalne spekulacje).
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Dreadfleet

Post autor: waffel »

Spis komponentów na stronie wykazuje 10 okrętów powiedzmy liniowców, także w artykule była wspomniana gra do 10 osób - każdy swoim :) ale jeszcze do tego są Auxiliaries, rozumiem że jakieś mniejsze jednostki - na zdjęciu nad artykułem widać jakieś łupiny ginące wśród galeonów. Skala figurek wydaje się dużo większa niż Man O War.

Niestety cena jak na planszówkę kosmiczna. Jak na pudełko pełne figurek GW normalna, ale z mojego punktu widzenia nie kupuję figurek tylko planszówkę. Biorąc pod uwagę, że malowanie drugie tyle (bo sam nawet bym nie próbował) to raczej po prostu mnie na to nie stać :)
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: mysza »

Cena 260zł w Bardzie:)
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Dreadfleet

Post autor: DJCrovley »

Ta cena to mocno z palca wyssana, 325 na stronie 350 w sklepach docelowo
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
rafk
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, 14:27

Re: Dreadfleet

Post autor: rafk »

Jest w sklepie www.hobbyt.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: Nataniel »

Wg GW - na Polskę będzie zaledwie 36 egzemplarzy - na wszystkie sklepy. Więc generalnie i tak nie będzie się tego dało zbyt łatwo kupić, niezależnie od ceny.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Dreadfleet

Post autor: Adrahil »

Wczoraj w Bardzie była jeszcze za 260 zł. Złożyłem zamówienie, zapłaciłem, mam potwierdzenie, że moje zamówienie ma status opłacone. A dzisiaj faktycznie cena na stronie Barda podskoczyła do 325 zł. Hmm, zobaczymy - mam nadzieję, że udało mi sie jednak kupić za 260 zł i Bard nie wyskoczy z propozycją "dopłaty", bo np. źle oszacował ostateczną cenę.

Fajnie, że GW odświeżyło Man'o'War, choć po cichu liczyłem na Warhammer Quest.
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: mysza »

No jakby to był Warhammer Quest, to tez by niespodziankę zrobili:)... To za 3 lata pewnie będzie Warhammer Quest:D
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: ajfel »

Z czystej ciekawości - czy ktoś z Was rozumie cel takiej polityki GW wydawania w niewielkim nakładzie starych, dobrych tytułów? Bo ja kompletnie nie pojmuję tego.

Co do Warhammera Questa, też na niego najbardziej liczyłem, ewentualnie na pudełkową reedycję Necromundy. Cóż, zobaczymy co będzie za dwa lata;-)
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Dreadfleet

Post autor: DJCrovley »

Dobro luksusowe.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: ajfel »

Gracze tracą, bo wielu chętnie by kupiło a się nie załapie.
Wydawca traci, bo mógłby sprzedać znacznie więcej, gdyby tylko zdecydował się na większy nakład / dodruki.
Dodatkowo produkt skazany zostaje na szybki spadek popularności niedługo po premierze. Na tym ten luksus ma polegać?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dreadfleet

Post autor: tokage »

@Nataniel- Na polskę chyba było trochę więcej egzemplarzy niż 36.
@ajfel- jak na moje standardy to kilkadziesiąt tysięcy to wcale nie taki mały nakład, a podejżewam, że rozszedł im się na pniu.

1 października pojawi się w sklepach, dzisiaj wyszły paczki. Gra wygląda cudnie, aż sam się zastanawiam czy nie zakupić.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Na czym ta gra polega? Po prostu bijemy się stateczkami?
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Dreadfleet

Post autor: Adrahil »

Ajfel ja nie rozumiem polityki firmy, w której pracuję już ładnych parę lat, a co mówić o obcej firmie, działającej na międzynarodowym rynku. Trochę przypomina to działania niektórych firm japońskich, wydających gry konsolowe na ichniejszy rynek. Gracze zachodni chętnie widzieliby niektóre tytuły po angielsku, a tu często lipa.

@Fruczak Gołąbek. Tak, generalnie to bijemy się stateczkami. A w większości euro gier przesuwamy tylko pionki i liczymy jakieś punkty ;-)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 20:28 przez Adrahil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: Nataniel »

tokage pisze:@Nataniel- Na polskę chyba było trochę więcej egzemplarzy niż 36.
Takie były pierwsze informacje z GW Polska, teraz faktycznie coś więcej rzucili :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: Michałku »

Nataniel pisze:Takie były pierwsze informacje z GW Polska, teraz faktycznie coś więcej rzucili :)
Pierwsze informacje o Space Hulku też były podobne, a ostatecznie dojechało go znacznie więcej do Polski. Także myślę, że tym razem również kto będzie chciał, to się załapie.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Dreadfleet

Post autor: Przemek Bard.pl »

Adrahil pisze:Wczoraj w Bardzie była jeszcze za 260 zł. Złożyłem zamówienie, zapłaciłem, mam potwierdzenie, że moje zamówienie ma status opłacone. A dzisiaj faktycznie cena na stronie Barda podskoczyła do 325 zł. Hmm, zobaczymy - mam nadzieję, że udało mi sie jednak kupić za 260 zł i Bard nie wyskoczy z propozycją "dopłaty", bo np. źle oszacował ostateczną cenę.

Fajnie, że GW odświeżyło Man'o'War, choć po cichu liczyłem na Warhammer Quest.
Aby rozwiać pewne wątpliwości:

1. GW rzuciło ponad 500 sztuk na całą Polskę.

2. Co do super ceny na bard.pl to Adrahil trafił na naszą błyskawiczną promocję, która obejmowała pierwsze 3 zamówienia na Dreadfleeta.
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Dreadfleet

Post autor: Adrahil »

Wow! Gorące podziękowania dla Barda. Ciekawe jaką grę GW kupię u nich za dwa lata?
ODPOWIEDZ