(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

Dzięki za Die Machera. Mimo, że rozegraliśmy tylko 3 landy, uważam wieczór za spory sukces, bo samodzielnie rozgryźliśmy kolosa (mimo tego niedopatrzenia o bezwzględnej przewadze w głosach). Realny czas gry, gdy wszyscy znają zasady to 5h. Pół godziny na land, z czego ostatnia runda to dwa landy na raz, czyli dwa razy więcej móżdżenia, czyli godzina powiedzmy. W sumie 3,5h plus 1,5 godziny na setup (zwijanie rozegranego landu, rozkładanie nowego) plus margines błędu.
Graliśmy długo, bo był to debiut wszystkich i sama faza wstępna (ta z zakreślaniem bonusów na karcie) zajęła 30 minut, zamiast max. 5. Dodać do tego należy oswajanie mózgu i oczu z grafikami na kartach, a te, w 3-ej edycji Valley Games są WYJĄTKOWO beznadziejne. Karty energetyki jądrowej i rozwoju przemysłu z odległości 1 metra wyglądają podobnie i każdy regularnie coś mylił.
No i nie zapominajmy, że istnieje oficjalny wariant skrócony, który całkiem możliwe, jest najlepszą opcją na "ten pierwszy raz".

Sama gra jest super. Temat oddany wzorcowo, a polityka jeszcze nigdy nie była tak cyniczna. Polecam wyjadaczom. Godziny mijają błyskawicznie, bo cały czas jest co robić. Szok, że gra ma 25 lat, bo jest wyjątkowo świeża. Przed partyjką (partią?) nowicjat powinien przeczytać parę razy choćby wyciąg z zasad.

Jeszcze raz dzięki za wykonaną pracę!

ps: te bierki to pewnie ja, bo lubię tanie porównania :)
ps2: przepraszam za bluzgi, ale ze 3 razy Bóg mnie opuścił... :/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: yosz »

jax pisze:Tu bariera jest spora jak widze - 10h na pierwsza, zapoznawcza rozgrywke? Wow. To za duzo nawet dla mnie.
Rok temu na Kaszubkonie jak bazyn nam wytłumaczył grę (bardzo dobrze zresztą - zajęło mu to jakieś pół godziny) to graliśmy może ze 4h? Ale fakt że Janek zna dobrze grę i nie było trzeba sięgać do instrukcji.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Dzięki wielkie wszystkim, którzy przyszli i grali!

Osobiście mogłem wypróbować nowe stoły (zajebiste) i nauczyć trzech osób grania w Deadwood: MB. Partia była napięta (na początku wszyscy pozabijaliśmy sobie najsilniejszych kowbojów) i bardzo zażarta (wygrałem różnicą jednego dolara). Niestety, zapomniana zasada o odrzucaniu znaczników Wanted wydłużyła czas naszej rozgrywki o jakieś 20 minut, a do tego odjęła dodatkowy element strategicznego planowania. Tak czy siak - gra luźna, fajna i warta swojej ceny (ja w przedsprzedaży dałem 80 dych).

Później partia w Alien Frontiers... Ależ świetna gra. Tyle interakcji, tyle możliwości, cudne wykonanie, prostota zasad kontra trudne decyzje. Wszystko super! No... poza tym, że w czteroosobowej rozgrywce zająłem dumne czwarte miejsce :) Ale tak czy siak mam nadzieje, że niedługo trafi do Chwili egzemplarz.

Za tydzień proponuję zebrać ekipe na Venture, co ty na to Jax? Chciałbym wreszcie znowu z Tobą w coś zagrać :) Ewentualnie jak ktoś będzie chętny, a Ventura odpadnie to proponuję Horse Fever (2ed).
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

tytus pisze:Za tydzień proponuję zebrać ekipe na Venture, co ty na to Jax? Chciałbym wreszcie znowu z Tobą w coś zagrać :)
A bardzo chętnie :)

No to przygotowuję się do Ventury.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/34871/ventura
Postaram się być na 17:00.
tytus pisze: Ewentualnie jak ktoś będzie chętny, a Ventura odpadnie to proponuję Horse Fever (2ed).
Jako drugie danie mogę też poznać HF.
(ostatnio świetnie gra się do późna, więc 2 gry nie powinny być straszne).

Nowe stoliki i oświetlenie rządzą :) Są już 4 stoły wzorowo oświetlone (w tym 3 lampami nadbiurkowymi).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Ja już zacząłem naciągać Tytusa na Ticketa nordyckiego i jeśli by się zgłosił trzeci chętny to Tytus na pewno zmięknie i z nami zagra. Do tego chętnie wezmę Tinners' Trail, byliby reflektujący? Gra jest nietrudna, mogę wytłumaczyć zasady. Do rozegrania poniżej 90 minut.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Atamán »

Wczoraj jednak nie wpadłem, ale za tydzień planuję.

Filip: Ja w Tinners Trail b. chętnie, ale ja pojawiam się w Chwili w mało precyzyjnym przedziale czasowym (~18 ~19). Jeśli to nie problem to zabierz ze sobą TT, może się akurat zgramy. :wink: A jak nie chce Ci się dźwigać, gdy nie wiesz czy zagrasz, to ja mogę bez problemu zabrać swój. :)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Plan: Ventura (Jax, ja, kto jeszcze?) + Ticket Nordycki na trzech (Filip, ja, kto jeszcze?) = Idealny dzień planszowy!
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Atamán pisze:Wczoraj jednak nie wpadłem, ale za tydzień planuję.

Filip: Ja w Tinners Trail b. chętnie, ale ja pojawiam się w Chwili w mało precyzyjnym przedziale czasowym (~18 ~19). Jeśli to nie problem to zabierz ze sobą TT, może się akurat zgramy. :wink: A jak nie chce Ci się dźwigać, gdy nie wiesz czy zagrasz, to ja mogę bez problemu zabrać swój. :)
Ja się pojawiam koło 18.45 więc z tym nie ma problemu;) Zobaczymy jaki będzie układ sił o tej porze i w zależności od etapu w jakim będą aVenturnicy, zaczniemy TT albo najpierw machniemy szybkie ticket to ride. Egzemplarz mi bez różnicy, mogę wziąć;P
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

tytus pisze:Plan: Ventura (Jax, ja, kto jeszcze?) + Ticket Nordycki na trzech (Filip, ja, kto jeszcze?) = Idealny dzień planszowy!
Chętnie zagram w obie gry, po wczorajszym Die Macher mam ochotę na coś lżejszego tym razem ;)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Właśnie do Chwili przyjechał Piotrek Burzykowski z LocWorks i sprezentował nam Alien Frontiers, Eminent Domain i Rallyman. Nam, czyli wam, abyście mogli zagrać w nie w każdy poniedziałek. :) Piotrze - WIELKIE DZIĘKI! :)
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

Wow. Ukłony dla Locworks! :)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Vester pisze:Wow. Ukłony dla Locworks! :)
A ty wyjeżdzasz na dwa tygodnie. Frajer.

:)
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

No pięknie. Nowe gry, nowe stoły. W poniedziałek powinienem być w celu powojowania z Krakenem :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vester »

tytus pisze:
Vester pisze:Wow. Ukłony dla Locworks! :)
A ty wyjeżdzasz na dwa tygodnie. Frajer.

:)
Pomyślę o Was sącząc lokalne napoje alkoholowe w pool-barze :twisted:
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

Super wiadomość z tymi pozycjami.
Mam nadzieję że niedługo w końcu będę mógł przetestować te stoły.
Dla mnie ten Klub jest zjawiskowy - nie patrząc tylko przez pryzmat gier.
Atmosfera jest idealna do spędzania tam czasu wolnego ;)
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: gigi »

tytus pisze:Właśnie do Chwili przyjechał Piotrek Burzykowski z LocWorks i sprezentował nam Alien Frontiers, Eminent Domain i Rallyman. Nam, czyli wam, abyście mogli zagrać w nie w każdy poniedziałek. :) Piotrze - WIELKIE DZIĘKI! :)
od jakiegos czasu mam ochote zagrac w Rallyman i Alien Frontiers
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Przypominam że o 17:00 startuje Ventura (gorąca nowość z FFG, walki najemników w renesansowej Italii) - jak na razie w składzie: tytus, Keleno, ja. Jedno, ostatnie, miejsce wolne - jak ktoś chętny, zapraszam.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: melee »

to może i ja pierwszy raz zawitam i przy okazji dokleję się do Ventury
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Atamán »

Dzisiajsza moja obecność w Chwili stoi pod znakiem zapytania, bo coś mnie w gardle drapie i wolę nie ryzykować, że przekształci się w coś gorszego.

tytus pisze:Właśnie do Chwili przyjechał Piotrek Burzykowski z LocWorks i sprezentował nam Alien Frontiers, Eminent Domain i Rallyman. Nam, czyli wam, abyście mogli zagrać w nie w każdy poniedziałek. :) Piotrze - WIELKIE DZIĘKI! :)
Good news! Przyłączam się do podziękowań. Alien Frontiers chętnie bym kiedyś w końcu wypróbował, by zweryfikować różne opinie.

A Crokinoli przypadkiem nie zostawił? :P
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Atamán pisze:Dzisiajsza moja obecność w Chwili stoi pod znakiem zapytania, bo coś mnie w gardle drapie i wolę nie ryzykować, że przekształci się w coś gorszego.
Wobec tego Tinners' Trail Was potrzebuje;) Na razie mam 3 miejsca zajęte(ja, Tito i Keleno) i 2 wolne. Zaczynamy po Venturze.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

melee pisze:to może i ja pierwszy raz zawitam i przy okazji dokleję się do Ventury
Super, moze po Essen bedzie cie latwiej sciagnac do Chwili, bo bedzie duzo nowosci ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Filip Apostoł pisze: Wobec tego Tinners' Trail Was potrzebuje;) Na razie mam 3 miejsca zajęte(ja, Tito i Keleno) i 2 wolne. Zaczynamy po Venturze.
Wydawało mi się, że Tinners Trail jest na max 4 osoby
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Keleno »

adikom5777 pisze:
Filip Apostoł pisze: Wobec tego Tinners' Trail Was potrzebuje;) Na razie mam 3 miejsca zajęte(ja, Tito i Keleno) i 2 wolne. Zaczynamy po Venturze.
Wydawało mi się, że Tinners Trail jest na max 4 osoby
A mnie się wydawało że zapisywałam się na Ticketa Nordyckiego ;) Ale jakby co w TT też mogę zagrać :)
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

adikom5777 pisze:Wydawało mi się, że Tinners Trail jest na max 4 osoby
Keleno pisze:A mnie się wydawało że zapisywałam się na Ticketa Nordyckiego ;) Ale jakby co w TT też mogę zagrać :)
Oboje macie rację;)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Wow, to był super planszowy dzień :)

Zagrałem w znakomitym gronie w trzy gry łącznie i właśnie dzięki graczom mogę powiedzieć, że dla mnie osobiście to był najlepszy planszówkowy poniedziałek w Chwili EVER!

Najpierw partia w Ventura - Jax, Keleno, Melee i ja. Nowość made by FFG okazała się być bardzo przyjemną, ciekawą pozycją (choć jak zauważył to śledzący od pewnego momentu nasze poczynania sir-lothar zalatuje troszku Szogunem). W grze chodzi przede wszystkim o walkę, o zdobywanie takich terenów, aby łatwie było kogoś podbić (czyt. wykończyć), a każdy najdrobniejszy błąd może sporo kosztować. Graliśmy wszyscy pierwszy raz i chyba już każdy wie mniej więcej jak należy podejść do tematu za drugim razem - a ja chętnie jeszcze raz spróbuje swoich sił jak ród Medici. Zauważalnym minusem dla mnie była słaba czytelność - choćby karty graczy nie zawierały nazw ruchów, które pojawiały się na kartach. No i mam nadzieję, że rzadką sytuacją jednak są tak długie bitwy dużych armii, jak ta, która w końcu zakończyła naszą partie :) BTW: Wykonanie gry na bardzo wysokim poziomie (fajne Osadnikowopodobne kafle, do tego gumowe znaczniki graczy i mistrzowy logotyp), choć pudło zaprojektowane kompletnie bez sensu (druga z rzędu tego typu ftopa od FFG po Deadwoodzie).

Potem - Horse Fever z Jaxem, Keleno, Melee i sir-lotharem, gra o obstawianiu na wyścigach konnych. Po pierwsze, to wybaczcie moi drodzy moje debilne tłumaczenie zasad, sam czytałem instrukcje kilka razy, ale kiedy przyszło co do czego musiałem cały czas wracać do kartek... W każdym razie po pierwszej żmudnej turze - druga okazała się być nad wyraz fascynująca. Wszyscy oczekiwaliśmy, że jakimś cudem to nasz koń wyskoczy na prowadzenie i zgarniemy dzięki temu kaske i punkty zwycięstwa. Na przyszły poniedziałek przygotuje zalaminowane karty symboli dzięki czemu będzie można sobie łatwiej poradzić co robi dany asystent, koń czy do jakiego celu zmierzamy. A końcowe dywagacje Jaxa i Sir-Lothara - perła wieczoru :) Kto by pomyślał, że tak głupway tytuł da tyle rozkminek. Temat potraktowany na luzie (jest i mafia), wykonanie bardzo fajnie (logo, grafiki, plansza, karty) - choć tu też wielką wadą czytelność (zwłaszcza dla nowicjuszy). Mimo wszystko - kciuki w górę, dla mnie warto.

I na deser partia w Ticket to Ride: Nordic Countries z Filipem. Wykończyłem go do bólu, troszke blefując i dobierając jak najwięcej tras i starając zostawić się te wysokie. Muszę przyznać, że początkowe bilety bardzo były mi na rękę (aż trzy przebiegały po linii prostej i nie za bardzo trza było kombinować), a potem to już jak najsprawniej i w miarę szybko skończyć grę. Fajna wersja gry, super, że wreszcie na 2-3 osoby only. Poza tym mieliśmy świetny czas gry, jakieś 45/50 minut.

Także kończąc te podsumowanie - naprawdę jeszcze raz... WIELKIE DZIĘKI. Jax, Keleno, Melee, Sir-Lothar, Filip, gra się z wami nad wyraz wspaniale :) Do szybkiego zobaczenia.
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
ODPOWIEDZ