Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: cboot »

Ja tam cierpliwie czekam za dodatkiem z oryginalnymi figurkami 6-tego gracza między innymi - ma ponoć wyjść w tym roku jeszcze.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: adikom5777 »

W opisie dodatku Glenn Drover's Empires: The Age of Discovery Builder Expansion, który wyjdzie w 2011 roku, nie ma ani słowa a tym, że mają być figurki dla 6go gracza. Skąd się o tym dowiedziałeś?
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: cboot »

Po pierwsze: liczba graczy dla dodatku 2 - 6
Po drugie: ze zdjęć http://www.boardgamegeek.com/image/9854 ... ry-builder
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: adikom5777 »

O dzięki! To mnie uspokoiłeś :) Przeczytałem sam opis, co będzie zawierać dodatek i tam nie było informacji o figurkach dla 6go gracza
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: siemian »

Niedawno zakupiłem egzemplarz Age of Empires, lecz dopadł mnie problem dotyczący przechowywania figurek. Jaki rozmiar torebek strunowych będzie odpowiedni, żeby każdy kolor był zapakowany w jeden woreczek? A może ktoś ma jakieś lepsze pomysły dotyczące przechowywania?
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Vincent »

Lepiej chyba kupić takie pudełeczko z przegródkami. Można takie pudełko dostać w sklepach z narzędziami itp. Pudełko przeznaczone na przeróżne śrubki i inne pierdółki. U mnie przynajmniej sprawdziło się doskonale, a koszt takiego pudełka to 12-15zł zazwyczaj.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Arkadiusz »

siemian pisze:Niedawno zakupiłem egzemplarz Age of Empires, lecz dopadł mnie problem dotyczący przechowywania figurek. Jaki rozmiar torebek strunowych będzie odpowiedni, żeby każdy kolor był zapakowany w jeden woreczek? A może ktoś ma jakieś lepsze pomysły dotyczące przechowywania?

Ja trzymam w woreczkach 15cm x 20cm kupionych z Rebela:

http://www.rebel.pl/product.php/1,52/80 ... 20-cm.html

Dużo luzu w nich jest ale przynajmniej figurki nie są ściśnięte, gra ma wielkie pudło więc problemu żadnego nie ma.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: pan_satyros »

Ja stawiam na minimum kosztów i w przypadku takiej ilości materiału do przechowania biorę mocny woreczek śniadaniowy. Po włożeniu figurek zawijam w podłużny rulon.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: adikom5777 »

O jakich kosztach mowimy? Przeciez paczka 100szt torebek strunowych kosztuje 3 zeta
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: skoti »

Ja wszystkie żetony i kafelki budynków trzymam w pudełku na śrubki, a figurki kolorami w oddzielnych workach strunowych.
adikom5777 pisze:O jakich kosztach mowimy? Przeciez paczka 100szt torebek strunowych kosztuje 3 zeta
No właśnie :twisted: , 3zł to piwo perła i 4 gumy kulki :D . Asortyment akurat na partyjkę AoE3. :mrgreen:
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: siemian »

STARSCREAM pisze:
siemian pisze:Niedawno zakupiłem egzemplarz Age of Empires, lecz dopadł mnie problem dotyczący przechowywania figurek. Jaki rozmiar torebek strunowych będzie odpowiedni, żeby każdy kolor był zapakowany w jeden woreczek? A może ktoś ma jakieś lepsze pomysły dotyczące przechowywania?

Ja trzymam w woreczkach 15cm x 20cm kupionych z Rebela:

http://www.rebel.pl/product.php/1,52/80 ... 20-cm.html

Dużo luzu w nich jest ale przynajmniej figurki nie są ściśnięte, gra ma wielkie pudło więc problemu żadnego nie ma.
Worki w rebelu strasznie drogie, za tą cenę można pewnie z 10 sztuk dostać. Chodziło mi najbardziej o rozmiar torebek i chyba już wiem jakich szukać.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: costi »

STARSCREAM pisze:
siemian pisze:Niedawno zakupiłem egzemplarz Age of Empires, lecz dopadł mnie problem dotyczący przechowywania figurek. Jaki rozmiar torebek strunowych będzie odpowiedni, żeby każdy kolor był zapakowany w jeden woreczek? A może ktoś ma jakieś lepsze pomysły dotyczące przechowywania?

Ja trzymam w woreczkach 15cm x 20cm kupionych z Rebela:

http://www.rebel.pl/product.php/1,52/80 ... 20-cm.html

Dużo luzu w nich jest ale przynajmniej figurki nie są ściśnięte, gra ma wielkie pudło więc problemu żadnego nie ma.
OT: Dwa woreczki za złotówkę? To rebel popłynął, paczka 100 sztuk kosztuje poniżej 5zł...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: zaba »

Idealne pudełka z przegródkami na każdego specjalistę/kolonistę kosz jednego 3zł kupowałem w Macro :D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gafik »

Uwaga wykopki!

Najpierw chciałem się pochwalić, że od tygodnia codziennie gramy w AoE III (Mama, tata i synek 10-lat). Gramy już świadomie i zabawa jest przednia. Obcykaliśmy grę do tego stopnia, że dziś rozegraliśmy ją w 1 godzinę i 15 min. Dzisiaj usiadłem z nastawieniem by wygrać (jak zwykle :twisted: ). Poszedłem w ekspedycje i towary - pieniędzy miałem w bród. Ale nie doceniłem synalka, który poszedł w ekspedycje i misjonarzy. Ja wybudowałem 10 budynków, a on tylko jedną katedrę i WYGRAŁ :!: :!: :!: Na dodatek nie brał wogóle towarów i całą kasę przeznaczał na produkowanie misjonarzy (miał 2 co turę + katedra). W I erze zgarnął 12 VP za kolonie, w II - 32 VP, a w III - 38... Wygrał ze mną, a starałem się... Naprawdę się starałem. On miał 112 pkt, ja: 100, żona: 87. Naprawdę jestem szczęśliwy, że mnie mój syn mnie ogrywa.
Grałem już w 2, 3 i 5 osób - w każdej konfiguracji grywalność i regrywalność jest na bardzo wysokim poziomie.

Druga sprawa - czy ma ktoś jakieś info nt możliwości zakupu tej gry z dodatkiem, jako jeden produkt? Czy w stosunku do rozgrywki 3-osobowej dodatek coś wnosi? Wiem, że jest nowy specjalista i nowe budynki, ale czy je włącza się przy każdej rozgrywce, czy tylko przy 6 graczach? Sądze, że przy każdej, ale wolę się upewnić.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: MataDor »

Z tego co wiem to dodatku jeszcze nie wydali. Sam chcę go kupić jak tylko będzie w sklepach.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: skoti »

Z tego co wiem, to dalej nie ma oficjalnej informacji kiedy on w ogóle zostanie wydany.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: siemian »

gafik pisze:
Druga sprawa - czy ma ktoś jakieś info nt możliwości zakupu tej gry z dodatkiem, jako jeden produkt? Czy w stosunku do rozgrywki 3-osobowej dodatek coś wnosi? Wiem, że jest nowy specjalista i nowe budynki, ale czy je włącza się przy każdej rozgrywce, czy tylko przy 6 graczach? Sądze, że przy każdej, ale wolę się upewnić.
Pod tym linkiem znajduje się recenzja tego dodatku. Znajdziesz tam kilka interesujących informacji.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gervaz »

czy ktoś z was wie, kiedy ten dodatek będzie można kupić w Polsce?
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
dgbm
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2011, 20:19
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: dgbm »

gervaz pisze:czy ktoś z was wie, kiedy ten dodatek będzie można kupić w Polsce?
Przyłączam się do pytania, szczególnie po tym, jak obejrzałem sobie na Bgg nowe budynki (z jednej strony wprowadzają więcej losowości, ale z drugiej niektóre są, na pierwszy rzut oka, wręcz magiczne, np. "Mayflower", który pozwala przewozić kolonistów na posiadanych statkach ! :D ).

Zastanawiałem się nawet nad zamówieniem z zagranicy, ale koszty przesyłki skutecznie ostudziły zapał :).
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Wladek »

15 grudnia trafia do zachodnich dystrybutorów. Zatem podejrzewam, że w Polsce będzie po świętach.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mig »

Czy jest limit figurek w grze? W naszej ostatniej trochę się zagapiliśmy i jeden z graczy wysyłał hurtowe liczby kolonistów do Nowego Świata z Colonist dock. Z bonusami misjonarskimi okazało się nagle pod koniec gry, że nie ma już figurek (ani kolonistów ani neutralnych w koloniach specjalistów (kapitanów, misjonarzy, kupców). Czy w takiej sytuacji można figurki kolonistów zastąpić jakimiś innymi znacznikami? A jeśli nie, to co się dzieje jeśli nie wystarcza figurek do limitu otrzymywanego na poczatku tury (5 kolonistów + bonusowi koloniści i specjalisci z budynków). Pewnie do kolejnej takiej sytuacji nie dopuścimy już, ale warto wiedzieć jak z takiego problemu wybrnąć...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Browarion »

Nie ma limitu, spokojnie zastępujcie ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: uyco »

W uznanym sklepie pojawił się w ofercie dodatek. Najbardziej zastanawiająca jest cena...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gervaz »

uwielbiam tę grę, ale za tego typu dodatek jestem w stanie dać maksymalnie 100 zeta...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: adikom5777 »

Cena tego dodatku to jakis kiepski zart...
ODPOWIEDZ