Nightfall Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sawira
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2009, 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Sawira »

Fajnie, iż nazwa pozostanie nie przetłumaczona. Jakoś nie mogę się przekonać do polskiego tłumaczenia innej gry ze stajni AEG: Kamień Gromu... Naprawdę szkoda, iż nie pozostali przy THUNDERSTONE :). Powstają potem takie kombinacje jak ThunderKamyk...
Dlatego zakupiłam TS z dodatkami w wersji oryginalnej.

Nightfall PL, hmm, z jednej strony edycja promocyjna kusi, z drugiej fajnie byłoby najpierw przetestować mechanikę. Lubię deck building, ale dwie serie z tego typu gier już mam. Thunderstone'a kupiłam w ciemno, ale tam grafika po prostu wymiatała (Jason Engle w 3 pierwszych częściach, w Dragonspire już miks artystów). W Nightfall grafika ciekawa, ale nie ten sam kaliber.

Ale 3ba przyznać, iż na pewno ostro wchodzicie na rynek :). Jestem zadowolona z 6 Edycji Zewa, więc podumam nad Nightfall PL, choć może nie w edycji promocyjnej.
Awatar użytkownika
Galmadrin
Posty: 12
Rejestracja: 05 paź 2011, 14:56
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Galmadrin »

Dzięki :)

Mechanika w Nightfall to nie typowy deckbuidling. Czerpie z deckbuildingu to co najlepsze, jednak perełką tej gry jest mechanika łańcucha - to właśnie dzięki niej rozgrywka w Nightfalla nie przypomina niczego innego w co do tej pory graliście. Duża dawka interakcji, sporo kombinowania, konieczność reagowania na poczynania innych graczy, możliwość odwrócenia losów rozgrywki w każdym momencie - tym urzekła nas ta gra (jeżeli chodzi o stronę mechaniczną :twisted:
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: finallyh »

Gra wygląda jak całkiem przyzwoita gra na PC: Vampire The Masquerade - Bloodlines.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Protoplasm »

A konkurs będzie ? :cry:
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 34
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:24
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Fiona »

Będzie, będzie ;)
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: bshytffa »

Czy premiera odbyła się zgodnie z planem ?? Jeśli tak to kiedy wysyłka zamówionych w przedpremierze egzemplarzy ?? Zapytałem Galmadrina na maila, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem.
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Dabi »

bshytffa pisze:Czy premiera odbyła się zgodnie z planem ?? Jeśli tak to kiedy wysyłka zamówionych w przedpremierze egzemplarzy ?? Zapytałem Galmadrina na maila, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem.
Powtórzę z innego tematu

Wszystko odbyło się zgodnie z planem :) Na Falkonie wydawnictwo było i grę mieli ze sobą.
Niektórzy nawet już grali sobie w to :) Niektórzy kupili. Gra wygląda fajnie - tylko mam wątpliwości co do jakości kart.

Niestety koszulkowanie to oblig w tym przypadku. I to dobrą koszulką.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: grucha »

bshytffa pisze:Czy premiera odbyła się zgodnie z planem ?? Jeśli tak to kiedy wysyłka zamówionych w przedpremierze egzemplarzy ?? Zapytałem Galmadrina na maila, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem.
Do mnie gra dojechała dzisiaj.
Pierwsze wrażenie - tragedia. nie chodzi mi o to że karty nie są zbytnio grube bo nie jest tak tragicznie (ja i tak wszystko wrzucam w koszulki) ale krawędzie są powycierane i poszarpane, a najgorsze że widać ślady po wycięciu z wyprasek (?), nigdy się z takim czymś nie spotkałem przy kartach.

Wielki plus za pudełko.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 18:26 przez grucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

Karty w przeciwieństwie do wersji anglojęzycznej nie są "błyszczące", lecz matowe. W związku z czym bardzo trudno gra się bez koszulek, ponieważ nie ślizgają się one tak jak ich angielskie odpowiedniki, bardzo ciężko je rozdzielać na ręce. Także podtrzymuję opinię, że bez koszulkowania się nie obędzie.

Ponadto mój egzemplarz również zawierał ślady po cięciach kart, lecz nie są one na tyle duże by mi to przeszkadzało. Nie podobał mi się za to fakt, że pojedyncze karty (3-4 sztuki) w środku miałem, jakby to powiedzieć, lekko zwilżone, tj. zawierały one na powierzchni śladowe ilości wody. Nie wiem z czego to wynikło, może gra na FALKON przyjechała prosto z drukarni ? Na szczęście karty nie nasiąknęły i obecnie nie ma na nich żadnych śladów.

Ostatnia rzecz na jaką chciałbym zwrócić uwagę i z której jestem niezadowolony to brak czarnej gąbeczki wypełniającej puste miejsce w pudełku, która zawarta była we wersji EN. Przez to karty non stop się przewracają i ciężko utrzymać porządek.

Powyższe minusy to chyba jedyne rzeczy do jakich można się przyczepić. Na wielki plus zaliczyłbym za to format instrukcji (kto widział wersję angielską ten wie o czym mowa), dwie karty promo zawarte już w pudełku + możliwość dokupienia trzeciej (i ostatniej wypuszczonej do podstawki) na konwencie, no i oczywiście samą rozgrywkę w Nightfalla, która jest miodna :) :) :)
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: 100rk »

Uśmiechnięty kurier też dotarł dzisiaj do mnie z grą. Wcześniej już spanikowałem i obdzwoniłem wydawnictwo, na szczęście uzyskałem konkretne odpowiedzi i wiedziałem, że wysyłka minimalnie się opóźniła.
grucha pisze: Pierwsze wrażenie - tragedia. nie chodzi mi o to że karty nie są zbytnio grube bo nie jest tak tragicznie (ja i tak wszystko wrzucam w koszulki) ale krawędzie są powycierane i poszarpane, a najgorsze że widać ślady po wycięciu z wyprasek (?), nigdy się z takim czymś nie spotkałem przy kartach.
Bez przesady :) Nie jest tak źle, a na tle niektórych innych polskich wydań gier jest nawet dobrze. Ja właściwie nie mam zastrzeżeń, jedynie muszę się zgodzić z koniecznością koszulkowania, bo ciężko bez koszulek karty rozdzielić nawet. Drukarni też musiało być ciężko, bo jedną kartę przydzieliła mi w nadmiarze.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Cristof
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Brzeg

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Cristof »

Zgadzam się z przedmówcami, boki kart jakby poszarpane ze śladami wypraski, także brak gąbki ale czegoś innego daje o sobie znać zaraz po zamknięciu pudełka. Zastrzeżenia miałbym też do nazw niektórych kart bo wydaje mi się, że można było przetłumaczyć to wszystko bardziej klimatycznie, ale to już kwestia gustu. Tragedii nie ma ale mogło być lepiej.W jakie koszulki najlepiej pakować?
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: bshytffa »

Ktoś ma doświadczenie w koszulkowaniu Nightfallu ?? Jakie koszulki pasują najlepiej ??
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

Wszelkie koszulki do MtG, których na rynku nie brakuje. Ja kupiłem w Luzodajni za 4zł/100szt. (kart jest ponad 300 więc okoszulkowanie całej gry = 16zł)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: vaski »

100rk pisze:.... Drukarni też musiało być ciężko, bo jedną kartę przydzieliła mi w nadmiarze.
Czyli komuś jednej karty będzie zapewne brakować.
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Kornellious »

W egzemplarzu, nad którym sprawuję pieczę również jest jedna karta więcej, niż być powinno.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Zastanawiam się nad kupnem.
Mam tylko pytanko.Czy gra chodzi fajnie na dwie osoby :?: Jak widze napis 2-5 osób to nie sądze żeby było dobrze-ale może się mylę :)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Dabi »

Moim zdaniem nie za bardzo to chodzi na 2 osoby.
Co prawda chodzi ale lepsze jest zdecydowanie na większą liczbę graczy.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Protoplasm »

w 3 osoby jest boska 8)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: maciejo »

Dabi pisze:Moim zdaniem nie za bardzo to chodzi na 2 osoby.
Co prawda chodzi ale lepsze jest zdecydowanie na większą liczbę graczy.
Tak jak się spodziewałem.Szkoda :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: tajemniczy_padalec »

A ja się na przykład nie zgadzam. Uważam, że gra na dwie osoby chodzi równie dobrze - jeśli nie lepiej - niż na trzy. Gdy osób jest więcej, chaos potrafi urosnąć do niekontrolowanego poziomu. Przy dwóch gra wydaje mi się bardziej strategiczna. Łatwiej kontrolować kolory przeciwnika, efektywniej można nie "karmić" mu łańcucha.

Gram w Nightfall głównie w dwie osoby - grałem w trzy i w cztery, ale czasem miałem odczucie, że przy czterech to koniec często wyglądał jak losowanie z nagłą śmiercią w ramach nagrody. Odpada również niby-dyplomacja: "Nie atakuj mnie - atakuj jego. Ja na pewno mam więcej ran niż on". Wiem, że niektórzy lubią ten aspekt - ja za nim w zasadzie nie przepadam, bo od takich zagrywek mam niepokonanego Cosmic Encounter.

No, to teraz zostanie Ci tylko spróbować - bo dostałeś właśnie zupełnie przeciwstawne opinie :wink:
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Wookie »

Na początku myślałem, że na 2 osoby gra jest słaba i nadal obstaję za tym, że w 3 osoby jest najlepsza, ale z czasem zdecydowanie się przekonałem, że w 2 osoby też może być super. W 2 osoby dużo grałem z bratem i w takim wariancie musimy po prostu o wiele bardziej zwracać uwagę na to, co przeciwnik kupuje i dostosowywać talię do jego wyborów. Jeśli on ma łańcuch to my musimy coś dorzucić, bo będzie nam ciężko przetrwać jego najbliższy atak.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: maciejo »

tajemniczy_padalec pisze:A ja się na przykład nie zgadzam. Uważam, że gra na dwie osoby chodzi równie dobrze - jeśli nie lepiej - niż na trzy. Gdy osób jest więcej, chaos potrafi urosnąć do niekontrolowanego poziomu. Przy dwóch gra wydaje mi się bardziej strategiczna. Łatwiej kontrolować kolory przeciwnika, efektywniej można nie "karmić" mu łańcucha.

Gram w Nightfall głównie w dwie osoby - grałem w trzy i w cztery, ale czasem miałem odczucie, że przy czterech to koniec często wyglądał jak losowanie z nagłą śmiercią w ramach nagrody. Odpada również niby-dyplomacja: "Nie atakuj mnie - atakuj jego. Ja na pewno mam więcej ran niż on". Wiem, że niektórzy lubią ten aspekt - ja za nim w zasadzie nie przepadam, bo od takich zagrywek mam niepokonanego Cosmic Encounter.

No, to teraz zostanie Ci tylko spróbować - bo dostałeś właśnie zupełnie przeciwstawne opinie :wink:
Wookie pisze:Na początku myślałem, że na 2 osoby gra jest słaba i nadal obstaję za tym, że w 3 osoby jest najlepsza, ale z czasem zdecydowanie się przekonałem, że w 2 osoby też może być super. W 2 osoby dużo grałem z bratem i w takim wariancie musimy po prostu o wiele bardziej zwracać uwagę na to, co przeciwnik kupuje i dostosowywać talię do jego wyborów. Jeśli on ma łańcuch to my musimy coś dorzucić, bo będzie nam ciężko przetrwać jego najbliższy atak.
I cóż chyba zostanie tylko spróbować.Moja córka lubi takie klimaty więc to przeważyło - Kupuje :D
Dzięki chłopaki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: zephyr »

Grałem jedna partię

Na 2 osoby jest bardziej strategicznie - grasz w budowanie talii i reagowanie na przeciwnika (grało mi się dobrze, ale po jednej partii ciężko coś sensowniejszego powiedzieć; zwłaszcza że wyszło dziwnie, jeden stwór z dodatku praktycznie wygrał mi grę bo miał przerąbany atak i czyścił deck przy okazji... 2 gracze początkujący więc może da się go kontrować)
Na więcej dyplomatycznie - grasz stwory i decydujesz kogo zaatakują, gra nie zabrania grania np 2v1..., a liczy się ilość ran które ci zadadzą, a nie jak dobra jest twoja sytuacja, nie wygląda na moje klimaty, ale może kiedyś zagram
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
bshytffa
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: bshytffa »

2 szybkie pytania:
1. Tekst na karcie : "Łańcuch: Zadaj 2 obrażenia wybranemu sługusowi". Jeśli wybrany przeze mnie przeciwnik nie ma sługusów, to obrażenia wchodzą jako 2 karty obrażeń do jego stosu kart odrzuconych ???
2. Tekst na karcie : "Łańcuch: Zadaj 2 obrażenia wybranemu graczowi". Jeśli wybrany gracz ma w grze sługusów czy oni mogą blokować te obrażenia ?? A może tylko sługusi z tekstem " Ta karta blokuje zadawane Ci obrażenia" mogą to blokować ??
Dopiero się uczę, proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: muker »

1. zadajesz obrażenia wybranemu sługusowi, jak przeciwnik nie ma sługusów, to nie może być celem, dodatkowo musisz wybrać cel jeżeli jest to możliwe (czyli możesz być zmuszony do celowania we swoich)
jeżeli potworek ma 1 ranę, a w niego celujesz, to druga rana nie przechodzi na gracza
2. takie obrażenie możesz blokować tylko Vulko i tym wilkołakiem, który jest we startowej talii (nie tyle możesz co musisz),
nie wiem jak to po polsku jest, ale są też karty które mówią o dawaniu ran, wówczas tego już nie ma jak zablokować
ODPOWIEDZ