Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: artoro »

Twoje pytanie może wywołać różne uczucia, a już na pewno całą masę pytań :P
Teoretycznie prawie każdą grę można by wydrukować na 10 kartkach A4(oczywiście trzeba by było odpowiednio wyskalować wszystkie elementy i nie gwarantuję, że rozgrywka byłaby komfortowa), więc pełna odpowiedź na Twoje pytanie wymagałaby znacznej części gier planszowych i karcianych jakie kiedykolwiek powstały :lol:

Albo to ja jestem na tyle głupi, że nie jestem w stanie zrozumieć głębszego sensu Twojego pytania, albo to Ty źle je sformułowałeś. Wydaje mi się, że chciałeś się dowiedzieć jakie gry typu print&play(ewentualnie samoróbki gier sprzedawanych w sklepach) byśmy Ci polecili, przy czym od razu chciałeś zaznaczyć, że mają to być gry, które nie wymagają dużej liczby komponentów koniecznych do wydrukowania - dobrze mi się wydaje, czy jednak chodziło Ci o coś innego :?: :wink:
Hapinek1234
Posty: 227
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Hapinek1234 »

Chodziło mi właśnie o gry co mają znacznie mniej komponentów do wydrukowania :)
nic...
Pantego
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2011, 11:33
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pantego »

ryza papieru 10 zł i problem z głowy :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Lothrain »

Hapinek jest tu nowa i młoda, więc postarajmy się pomóc. Najszybciej wydrukujesz gry IPN-u: 303, albo 111. Zajmują 3 strony, w dodatku są już sformatowane i gotowe do wydruku. Poszukaj na forum. Pytanie, czy takie lotniczo-wojenno-stategiczne gry są w Twoim guście. "Zaginione miasta" można zrobić własnym sumptem dość szybko, na dobrą sprawę można nakleić grafiki na zwykłą talię kart, a plansza jest właściwie zbędna. Spokojnie możesz zrobić też "Rój" - może nie z drewna, czy jakiegoś szlachetnego materiału, ale wydrukowany na samoprzylepnym papierze i naklejony na tekturę będzie nadawał się do grania. "Decathlon" możesz znaleźć w necie - parę kostek, tabelka i grasz. I właściwie mógłbym jeszcze długo, ale tyle musi na początek wystarczyć :D
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lukaszkuch »

Lothrain pisze:Hapinek jest tu nowa i młoda, więc postarajmy się pomóc. Najszybciej wydrukujesz gry IPN-u: 303, albo 111. Zajmują 3 strony, w dodatku są już sformatowane i gotowe do wydruku. Poszukaj na forum. Pytanie, czy takie lotniczo-wojenno-stategiczne gry są w Twoim guście. "Zaginione miasta" można zrobić własnym sumptem dość szybko, na dobrą sprawę można nakleić grafiki na zwykłą talię kart, a plansza jest właściwie zbędna. Spokojnie możesz zrobić też "Rój" - może nie z drewna, czy jakiegoś szlachetnego materiału, ale wydrukowany na samoprzylepnym papierze i naklejony na tekturę będzie nadawał się do grania. "Decathlon" możesz znaleźć w necie - parę kostek, tabelka i grasz. I właściwie mógłbym jeszcze długo, ale tyle musi na początek wystarczyć :D
Zaintrygowałeś mnie. Mógłbyś wskazać mi gdzie można znaleźć pliki do 303?
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: 100rk »

Raczej chodziło o 111, czyli wariant/modyfikację 303. "Gra 111 została w całości oparta na systemie z gry 303. Wersja „print and play” zakłada wykorzystanie elementów drewnianych z gry 303. Zasady gry 111 uległy nieznacznym modyfikacjom (...)" - fragment instrukcji. A gotowe pliki zostały udostępnione przez autora na BGG :http://boardgamegeek.com/boardgame/83092/303
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: poooq »

Łatwiej będzie kiedy wybierzesz sobie coś do drukowania z tej listy: The Canonical List of Free Print-and-Play Games i następnych...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Hapinek1234
Posty: 227
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Hapinek1234 »

Dziękować :)

W razie czego też służe pomocą :)
nic...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Warto się też zarejestrować na Artscow.com. Dobrze drukują karty, wielu twórców gier/remake'ów z BGG od razu zamieszcza albumy (wystarczy zamówić, bez ręcznego ustawiania kart) i czasem trafiają się wręcz absurdalnie dobre promocje (mi zdarzyło się parę talii zamówić po dolarze sztuka. Z wliczoną wysyłką. Z Hong Kongu.).

Oczywiście drukowane karty, zarówno własnym sumptem, jak i te z Artscow, powinny iść w koszulki. Osobiście polecam FFG, są najdroższe ale i najgrubsze, dobre rzeczy słyszałem o grubych koszulkach UltraPro (jeśli nie przeszkadza Ci holograficzna kropka), które są ze 2x tańsze. Nie oszczędzaj na oszulkach, bo będziesz później wymieniać. Jeżeli drukujesz na zwykłym pogrubionym kartonie (lokalna drukarnia?), to MUSZĄ być z tych najgrubszych.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: watman »

Nie umiem znalezc w tym watku, wiec pewnie nie bylo - czy pdf w formacie A3 mozna 'rozciac' na 2x A4 przy uzyciu jakiegos darmowego programu?
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

Posterazor: http://posterazor.sourceforge.net/ ale przyjmuje grafiki a nie pdfy, ale z pdfa da się skopiować obraz do programu graficznego.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Często wystarczy dobrze zapoznać się z możliwościami dawanymi przez sterownik drukarki.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Marvin »

Do cięcia PDFow na kwałki możesz spróbować użyć jPDF Tweak.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

Jakieś pół roku temu chciałem zrobić Road and Boats z powodu strasznie wysokich cen dyktowanych przez spekulantów, za ten tytuł.
Niestety brakło pomysłu na całą masę drewnianych znaczników, chciałem ciąć z pleksi, lepić z modeliny, piłować z drewna, ale biorąc po uwagę ich ilość poddałem się.
Może komuś się przyda, (na BGG nie wrzucam gdyż mógł bym mieć problemy za próby podrobienia gry), więc jeśli ktoś chce to, co obrobiłem graficznie to zapraszam na PW:
http://img189.imageshack.us/img189/8546/tokens1.png
Brakuje mi tylko hexów planszy, ale nie są one jakoś specjalnie trudne do wykonania.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: witek »

Jak już Ci kiedyś sugerowałem - spróbuj Neulanda. Odczucia z gry podobno porównywalne (a wiem to stąd).
Hapinek1234
Posty: 227
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Hapinek1234 »

A ja właśnie tworze sobię nową karciankę print&play na wzór travel blog :twisted:
nic...
Pantego
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2011, 11:33
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pantego »

Jestem po własnoręcznym wykonaniu Obcego i Labiryntu Śmierci. Materiały: Gruby Karton, Papier Samoprzylepny fotograficzny, dużo chęci :)
(konwertowałem fotki na mniejsze i wyszły jakieś dziwne paski, sorki)
Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Senaszel »

Chciałbym spróbować labirynt śmierci, możesz udostępnić pliki?

pzdr,
MSM
Wingmakers
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: plokij »

Polecam stronę z materiałami do samoróbek gier http://webs.ono.com/fenolin/index.html
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Pytanie ogólne: potrzebuję zrobić nosidełko do figurek różnego rozmiaru (Descent). Nie jestem pewien, czy chce mi się wydawać kasę na markowe walizki (200+ zł). Gdzie i za ile można dostać płachty odpowiednio miękkiej gąbki o grubości ~10-12 mm? I czym tą gąbkę dobrze kleić (proszę o sprawdzone sposoby)?


@Pantego: Skąd brałeś pliki do Obcego? (za Labirynt Śmierci też bym się nie obraził).
Pantego
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2011, 11:33
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pantego »

Pliki do obcego najlepiej wziasc z boardgamegeek.com, są dobrej jakości, zeskanowane skany krążące po sieci w jednym pliku pdf są słabej rozdzielczości. Mimo wszystko proponuje zmniejszyć żetony obcych i przedmiotów z wersji z boardgamegeek, żeby dobrze komponowały się z plansza zamiast jej zasłaniać. Do tego plansze powiększyłem usuwając marginesy przy wydruku, więc jest zauważalnie większa.
Do tego wszystko na papierze fotograficznym samoprzylepnym plus gruba tektura - elementy zadrukowane obustronnie wyglądają lepiej niż w oryginale :)
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: broda81 »

Pierzasty pisze:Pytanie ogólne: potrzebuję zrobić nosidełko do figurek różnego rozmiaru (Descent). Nie jestem pewien, czy chce mi się wydawać kasę na markowe walizki (200+ zł). Gdzie i za ile można dostać płachty odpowiednio miękkiej gąbki o grubości ~10-12 mm? I czym tą gąbkę dobrze kleić (proszę o sprawdzone sposoby)?


@Pantego: Skąd brałeś pliki do Obcego? (za Labirynt Śmierci też bym się nie obraził).
Proponuje stary patent graczy w bitewniaki: skrzynka narzędziowa plus wata
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: schizofretka »

Gdzie - najlepiej w warszawie - jest możliwość druku na tkaninie, najlepiej w formacie A0?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ