Tide of Iron - gra solo?

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Tide of Iron - gra solo?

Post autor: kacek »

Witam,
Mam pytanie (a może nadzieję :lol: ) czy da się grać w Tide of Iron solo? Grywałem tak w Memoira i było całkiem fajnie. Ale obawiam się, że przy większej złożoności zasad w ToI będzie to niemożliwe.
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
MalkolmX
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2010, 22:36
Been thanked: 1 time

Re: Tide of Iron - gra solo?

Post autor: MalkolmX »

A masz może zasady do gry w Memoira 44 solo? Byłbym zobowiązany.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Tide of Iron - gra solo?

Post autor: szutek »

Zasady w Tide of Iron nie są na tyle skomplikowane by wykluczało to zabawę solo. Powiedziałbym nawet że są łatwe do przyswojenia. Pytanie jednak czy komuś sprawia frajdę rozgrywka solo w grę stworzoną z myślą o rywalizacji dwóch graczy (mi osobiście nie). Plusem może być to, że w TOIu cały mechanizm rozgrywki jest jawny, tj. gra nie ma elementów które w danym momencie widoczne są tylko dla jednego gracza. Jeżeli więc lubisz i potrafisz grać solo w tego rodzaju gry to nie widzę przeciwwskazań.
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Re: Tide of Iron - gra solo?

Post autor: kacek »

szutek pisze:Zasady w Tide of Iron nie są na tyle skomplikowane by wykluczało to zabawę solo. Powiedziałbym nawet że są łatwe do przyswojenia. Pytanie jednak czy komuś sprawia frajdę rozgrywka solo w grę stworzoną z myślą o rywalizacji dwóch graczy (mi osobiście nie). Plusem może być to, że w TOIu cały mechanizm rozgrywki jest jawny, tj. gra nie ma elementów które w danym momencie widoczne są tylko dla jednego gracza. Jeżeli więc lubisz i potrafisz grać solo w tego rodzaju gry to nie widzę przeciwwskazań.
No właśnie chodzi mi o tę jawność. Bardzo często grałem w memoira solo, ale tam jest jednak kwestia ukrytych kart i ciężko jest udawać, że nie pamięta się, co ma w ręku przeciwnik. No i po pewnym czasie początkowa zaleta - czyli jego prostota - zaczęła mi przeszkadzać. Mam nadzieję, że w ToI jest to bardziej rozbudowane, ale nadal nie na poziomie ASLa.
ODPOWIEDZ