(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Grałem z Jaxem,Draco i Rybą w OeL
Nie zmieściłem się na podium,ale od zwycięzcy(Jaxa) dzieliło mnie 18 punktów-(198-216)
Gra nie w moim typie,ale obiektywnie muszę stwierdzić,że dobra-zmęczyła mnie co prawda( a to bardzo niedobrze),ale podoba mi się bardziej niż Agricola.Jest podobna do Le Havre,ale rzeczywiście jest chyba więcej ścieżek do zwycięstwa.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 22:35 przez staszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Eira »

to kwestia tego, że niektórzy ślamazarzyli się troszkę ze swoimi ruchami, trochę nieznajomość mechaniki i poznawanie zasad. Grę mamy dopiero tydzień więc sami jeszcze jej dobrze nie znamy.
ja wlasnie tez nie uwazam aby w tej grze było duzo losowosci. Chyba, że chodzi o to iż wiele rzeczy może się po drodze wydarzyć, które niszczą strategię ale losowością bym tego nie nazwała :-)

Jeżeli jesteście nadal zainteresowani grą(w tym równiez osoby które zaczepiały nas wczoraj w klubie) to my będziemy w przyszły piątek, Diune możemy wziąć i chętnie zasiądziemy z kimś kto zasady poprostu zna :-) Weroniki pewnie nie bedzie bo jak znam życie wyruszy do łodzi, więc miejsc było by 4 albo 5. Oczywiście jeśli macie stałą ekipę 6 w której gracie zawsze, grę możemy poprostu dać do wypróbowania, nie będziemy jej strzec zazdrośnie niczym Cerber :-) Może poprostu warto przyjść z nastawieniem co to jest i jak długo będzie trwało :-)
Valar dohaeris
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Na początek dołączyłem się do partii Dungeon Petz. Poszło mi koszmarnie, w pełni zasłużone ostatnie miejsce i przez całą grę miałem wrażenie że zupełnie nie wiem co zrobić żeby się odbić - miałem mało stworów, mało impów, mało kasy... coś musiałem zrobic bardzo źle albo miałem ogromnego pecha. W samą grę muszę kiedyś jeszcze zagrać (najlepiej jak będę miał lepszy dzień), bo pewnie jeśli pójdzie mi lepiej będę miał lepsze wrażenia z gry. Sama łamigłówka z hodowaniem zwierzaków i zaspokajaniem ich potrzeb jest całkiem ciekawa, ale chyba jednak wolałem DL. Teoretycznie DP ma większą kontrolę, ale jakoś zupełnie mi nie podeszła i losowość też mi nie odpowiada - losuje się potrzeby stwora, a zmieniają one zupełnie punktację i to co trzeba budować u siebie... są pewne ograniczenia tej losowości, ale czasem coś podejdzie super, a czasem tak że potwora ucieknie/zginie i nic się nie da z tym zrobić. Miałem też wrażenie że elementy nad którymi trudno mieć kontrolę mogą bardzo zaboleć -> jedna moneta może zadecydować o tym kto dostanie barzdo fajnego potwora/klatkę/jakiś inny bonus, czasami na jedną rzecz będzie mnóstwo chętnych, czasami nikt tego nie będzie chciał... na pewno więcej partii pozwoliłby lepiej zauważać co jest bardziej istotne i jak zagrać żeby zyskać ile się da, ale mam wrażenie że nawet przy doświadczonych graczach przypadkowe konflikty interesów mogą mieć duży wpływ na przebieg partii. {może jednak nie powinienem się zbliżać do tej gry :)}

Potem Ninjato. Gra jest dość mocno losowa, ale w kategorii lekkiego euro spodobała mi się. [przepraszam za marudzenie, DP popsuło mi humor] Zależności między akacjami są tego typu który najbardziej lubię - dość proste, jednocześnie maja na tyle dużo powiązań że trzeba planować i można domyślać się co zrobią inni. Plan działania jest prosty: zgromadzić arsenał, zrabować skarby (ingerując przy okazji w równowagę sił rodów), wymienić skarby na wpływy w jednym z rodów albo na karty które punktują na koniec gry. Ale wykonanie wymaga trochę kombinowania. Nie podoba mi się ze gra zmusza do ryzykownej gry - ograniczeniem jest liczba akcji, a dobranie z 0 do 4 kart jest 2 razy wydajniejsze niż +2 karty; a to oznacza że najlepiej byłoby zagrać wszystkie karty w walce (która może być mocno losowa i ryzykowna) i dobierać karty w ciemno (bo jawnych jest mniej niż 4). Jednak style nieźle to amortyzują i jest szansa że nie zawsze będzie się zgrywać do zera, a o zwycięstwie nie zadecyduje tylko szczęście przy losowaniu strażników (choć to bardzo istotny element rozgrywki). Chetnię zagram jeszcze kiedyś.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Eira pisze:Weroniki pewnie nie bedzie bo jak znam życie wyruszy do łodzi, więc miejsc było by 4 albo 5. Oczywiście jeśli macie stałą ekipę 6
I chwała Wam. Landsraad, Ix i Tleilaxu ssą.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Eira »

jak rozumiem Ciebie tez wliczamy Pierzasty, więc zostało 1 miejsce, Diuna, 23.grudzień.
w ostatni piatek był też jakiś kolega który bardzo chciał spróbować, miał kask co sugeruje podróż jakimś jednosladem, niestety nie znam jeszcze imienia. Czy to któryś z Was? bo jeśli nie, to 1 miejsce awaryjnie powinniśmy chyba trzymać dla niego.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2011, 20:56 przez Eira, łącznie zmieniany 1 raz.
Valar dohaeris
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

To byłem ja, i chętnie zagram. Jeszcze na 100% nie wiem, czy będę w pt (jak zawsze), ale wyjaśni się w tygodniu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Wiem, że pytanie troszeczkę offtopicowe, ale:
Jakiś czas temu zanabylem Republic of Rome, wydanie 2009 (chyba, taki jest (c) na pudełku). Ja i mój kolega chętnie się nauczymy grać (bo instrukcja mnie przerosła). W zwiazku z tym: czy ktoś w ciągu tygodnia, może być równie dobrze w godzinach porannych, czy popołudniowych, nie chciałby pograć i pouczyć? Dojedziemy gdziekolwiek w Warszawie, najlepiej zebrać 6osobowy skład.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Eira pisze:jak rozumiem Ciebie tez wliczamy Pierzasty, więc zostało 1 miejsce, Diuna, 23.grudzień.
Swoją drogą Tleilaxu, którego jeszcze nie znam (lub wydaje mi się, że jeszcze nie znam) ma bardzo odpowiedni nick jak na to spotkanie :-)
w ostatni piatek był też jakiś kolega który bardzo chciał spróbować, miał kask co sugeruje podróż jakimś jednosladem, niestety nie znam jeszcze imienia. Czy to któryś z Was? bo jeśli nie, to 1 miejsce awaryjnie powinniśmy chyba trzymać dla niego.
Chętnie zagram choć nie wiem czy 23-go dam radę, w razie czego postaram się odpowiednio wcześniej powiadomić mailem.
Rozumiem, że nowe zasady Sleva z 2010 r., czyli znaleźćna BGG instrukcję o szacie graficznej wydania Ilji i gotowe? Gramy ze wszystkimi zasadami zaawansowanymi i opcjonalnymi (o ile taki podział jeszcze jest), czy coś odpada? Jeśli odpada, to co?
Aha, frakcje losowe, czy wybierane? Jeśli wybierane, to poproszę EHABGF :)
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Eira »

mysle ze frakcje moga byc wybierane, bo akurat w Diunie sa one dosyc zronicowane i kazdy moze wybrac pod swoj styl gry. W razie co nie ma obaw, w piatki bedziemy raczej obecni, wiec jesli 23 Wam nie podpasuje to umowimy sie na inny dzień, żaden problem.
korzystamy z tej instrukcji (wersja tłumaczona na język polski dla wygody) dzieki uprzejmemu udostępnieniu jej przez Koshiash. To wersja Ilji, bazujaca na rewricie z 2010, ale juz zmieniona do jego wersji gry.
http://dl.dropbox.com/u/33925236/DUNE%2 ... %20v.1.pdf
Graliśmy do tej pory z instrukcją pełną, czyli bez wyjątków i z dodatkami uwzględnionymi w tej wersji instrukcji. Nie znamy jej jeszcze na tyle dobrze by zmieniać reguły. Wszelkie sugestie mile widziane.
Valar dohaeris
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Przed chwilą na innym forum:
And thus the game ends in the most poetic way possible; not only another lazgun/shield explosion, but the death of two of the best leaders in the game and 23 token strength. Quite apropo for what has been the bloodiest game of Dune I have ever experienced.
Tak to jest, jak się siada do Diuny. Uwielbiam tą grę :jihad:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 02:53 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Trutu »

KubaP pisze:Jakiś czas temu zanabylem Republic of Rome (...) W zwiazku z tym: czy ktoś (...) nie chciałby pograć i pouczyć?
Gra jest świetna, więc się piszę na któryś piątek, ale dopiero po Nowym Roku.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Trutu pisze:Gra jest świetna, więc się piszę na któryś piątek, ale dopiero po Nowym Roku.
Ja też chętnie.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

to ja też- i już mamy 5 osób-chyba optymalną liczbę :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Czyli można by liczyć 6 stycznia, piątek, 17:00 w Agresorze:
1. KubaP
2. KubaP +1
3. staszek
4. Pierzasty
5. Trutu.

Nie szukamy już szóstej osoby? I czy wyrobimy się w 4-5 h?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Liczę,że tak.
Co do 6 osoby to niech się wypowie ktoś kto grał.
Trutu ?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Inermis »

Z mojego małego doświadczania, RoR to minimum godzina na osobę plus godzina na zasady. Więc na waszym miejscu grałbym w sobotę lub niedzielę. W piątek wątpię aby się udało skończyć.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Tak, jak mówiłem - my (ja i kolega) dostosujemy się, możemy się równie dobrze spotkać i o 12:00 :) I nie musi być to piątek, ani nawet Agresor :D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Się właśnie zorientowałem, że piątek 6 stycznia jest wolny od pracy - św. Trzech Króli :) Czy będzie tak czy siak otwarty Agresor i czy można by wtedy wcześniej się spotkać, żeby RoRa do końca rozegrać?
Pozdr,
Kuba
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

Trutu pisze:Gdy Prezes nie odwołuje zajęć, to zajęcia w Agresorze są. I nie zmieni tego żaden Armageddon, UFO ani najnowsze odkrycia naukowe.
:D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Będę w piątek.
Nie wiem jeszcze co wezmę...

(A może są jacyś chętni na 3-osobowego Dominant Species o 17:00?)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

mnie nie będzie niestety
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

W ten piątek jest ktoś chętny na strategie historyczne od 16 ale nie do końca czyli nie do 21:30?
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: draco »

Będę w piątek i nawet mogę przyjść o 15. Bardzo chętnie zagram w Eclipse, jeśli znajdzie się właściciel gry. :) Poza tym czekam na Rybę ze Strasburgiem i Don Simona z Colonialem. Sam wezmę Royal Palace, Qwirkle i tradycyjnie RftG.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

draco pisze:Będę w piątek i nawet mogę przyjść o 15. Bardzo chętnie zagram w Eclipse, jeśli znajdzie się właściciel gry. :) Poza tym czekam na Rybę ze Strasburgiem i Don Simona z Colonialem. Sam wezmę Royal Palace, Qwirkle i tradycyjnie RftG.
Ja mogę przynieść Eclipse'a, ale musiałoby się jeszcze ze 2 chętnych znaleźć gotowych przyjść o 16 lub wcześniej.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Eira »

schizofretka pisze:
draco pisze:Będę w piątek i nawet mogę przyjść o 15. Bardzo chętnie zagram w Eclipse, jeśli znajdzie się właściciel gry. :) Poza tym czekam na Rybę ze Strasburgiem i Don Simona z Colonialem. Sam wezmę Royal Palace, Qwirkle i tradycyjnie RftG.
Ja mogę przynieść Eclipse'a, ale musiałoby się jeszcze ze 2 chętnych znaleźć gotowych przyjść o 16 lub wcześniej.
my pewnie tez bedziemy ok 16, moze nawet wcześniej jeśli dałoby rade. Trzymać dla Ciebie miejsce przy Diunie czy raczej siadasz do Eclipse?
Valar dohaeris
ODPOWIEDZ