[Warszawa] Sylwester

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Ankeszu
Posty: 80
Rejestracja: 02 kwie 2011, 15:31
Lokalizacja: Kraków Główny
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Ankeszu »

Zależnie od tego, skad bedę jechać, pojawię się na Wawie Centralnej o 8:49 lub 11:05 (raczej to drugie). A czas mam do 12:30 pierwszego stycznia.

Berem: a przecież można chyba zrobic tak, by osoby przychodziły w różnym czasie? Ty przyjdziesz wcześniej, jak Ci pasuje, a inni też - jak im pasuje... ;)

Co do gier: przyniosę Resistance, Fasolki i Chaos in the Old World.
Chętna jestem na Twilight Imperium, Ora et Labora, Diunę, Eclipse, Galaxy Trucker, ewentualnie Runewars. Ciekawa jestem też Ankh-Morpork, ale... Będzie? I będą inni chętni?
Z tym, że z powyższych grałam tylko w Diunę.
No i jeszcze zagram w przyniesione przeze mnie gry, jak będą chętni.
Myślę, że zagramy przynajmniej jedną partyjkę w Resistance, jak akurat będzie tyle osób... :)

Co do obiadu: zamawiamy pizzę?
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Borro »

Siemka,

Czy jest ustalony jakiś odgórny limit osób. Mój brat organizuje kameralnego (ok 5 osób) sylwka planszówkowego, ale zobaczyłem ten temat i sobie pomyślałem czy nie moglibyśmy się pod was podpiąć. Ja standardowo chętnie zagrałbym z Pierzastym w Descenta. Tak naprawdę wciąż nie jestem zdecydowany jak sylwestra spędzę, ale lubię mieć wybór.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Borro pisze:Siemka,

Czy jest ustalony jakiś odgórny limit osób. Mój brat organizuje kameralnego (ok 5 osób) sylwka planszówkowego, ale zobaczyłem ten temat i sobie pomyślałem czy nie moglibyśmy się pod was podpiąć. Ja standardowo chętnie zagrałbym z Pierzastym w Descenta. Tak naprawdę wciąż nie jestem zdecydowany jak sylwestra spędzę, ale lubię mieć wybór.

Pozdrawiam.
Równie dobrze moglibyśmy się z Januszem pod was podpiąć, skoro tu jest tyle osób na jeden stół... :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: berem »

Oczywiście że mogę przyjść rano tylko czy będzie z kim grać i coś odpowiedniego - zobaczymy?
Gdzie mniej więcej na Woli jest to miejsce do grania?
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Borro »

Pierzasty pisze:Równie dobrze moglibyśmy się z Januszem pod was podpiąć, skoro tu jest tyle osób na jeden stół... :)
W tym rzecz, że brat ma małe mieszkanie i jeśli organizowałby u siebie, to zaprasza ok 5 osób...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: GrzeL »

Jestem nadal chętny.
Mogę przynieść: Caylus, Brass, Troyes
Chętny jestem na większość euro, choć mogę czasami zagrać w inne gry.
Godzinowo to od południa do południa.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

^^^: Chętnie spróbowałbym Troyes.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Eira »

timing wprost z westernu - od południa do południa bylby idealny, także dla naszej dwójki.
Valar dohaeris
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

WAŻNE! Czy ktoś ma i może dowieźć duży rozkładany stół? (tzn. nie "rozmiar piknikowy", ale powiedzmy co najmniej wielkości szerokiego biurka) Jeśli nie, to kto dysponuje samochodem i mógłby coś takiego przewieźć?

Aha, skoro "miejsce na podłodze" jest, to rozumiem, że drugi duży stół się zmieści? Żeby potem nie było niedomówień :wink:

Aha, i ile to mieszkanie sensownie pomieści osób (do grania)? Już jest nas 9 do 12.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

mieszkanie ma 50m więc pomieści drugi stół, rano będzie moja siostra później mamy całe mieszkanie dla siebie, w ramach napływu osób z własnymi stołami sensowny limit to 20
Borro puki nie mamy drugiego stołu NIE wpisuje waszej piątki na listę
osoby jak kostyr z którymi grałem ponad 100h maja pierwszeństwo.
tak jak wszystkie osoby z 1 posta
na Troyes jestem chętny
24h przy planszy brzmi wręcz epicko, startujemy około 11-12 rano w sobotę gramy co najmniej do 12 w niedzielę
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

Potwierdzam swoja obecność, przyniosę Eclipse i może coś małego jeszcze (jakiegoś Boomtowna czy Race'a), tylko przyjadę trochę później, koło 15.

Mogę prosić adres na PW?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Wasylus »

Czy sa jeszcze wolne miejsca ? Chętnie bym przyszedł, chociaż nie wiem czy wytrzymam "od 12 do 12" kondycyjnie. :P
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Wasylus pisze:Czy sa jeszcze wolne miejsca ? Chętnie bym przyszedł, chociaż nie wiem czy wytrzymam "od 12 do 12" kondycyjnie. :P
Jak przyniesiesz stół to są :wink: i nie wymagamy obecności od 12 do 12, zawsze możesz przyjść później lub wybyć wcześniej :)
Awatar użytkownika
Gordon_DeCron
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2011, 15:26

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Gordon_DeCron »

Ewentualnie ludzie którzy zasną wcześniej zostaną ułożeni poziomo w warstwy i w ten sposób stworzą dodatkowy stół do gry :lol: wskazane osoby nie "wiercące się" podczas snu :wink:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Ludzie, co z tym stołem? Ja mam przewoźny (drewniany z nogami osobno), na którym się spokojnie powinna zmieścić jedna duża pozycja (Descent, SMCiv, nie wiem jak z innymi) lub dwie małe, ale trzeba go jakoś przewieźć. Poszukiwany ktoś, kto pomoże mi przywieźć blat z Otwocka do Wawy i z powrotem. Jeśli się komuś chce, to może być nawet autobusem/pociągiem.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

Jak duży jest ten stół i czy ew. da się blat rozłożyć na mniejsze części (jak duże)?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Blat jest rozkładany ale na wymiar, złożony jest kwadratem o boku mniej więcej metra (? - będę musiał sprawdzić), 15-20 cm grubości (mniej więcej jak złożony stół do masażu, jeśli ktoś przewoził). Bardziej demontować nie będę bo nie wiem czy się potem złoży ;) Trochę ciężki ale da się przewieźć. Nogi odkręcane osobno.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

Grubość nie jest problemem. Pytam o wymiary, bo mógłbym pożyczyć auto od ojca (Astra Classic sedan) - po złożeniu tylnych siedzeń jest dużo miejsca na długość, ale szerokość jest ograniczona (myślę, że ok. metra powinno wejść, choć lepiej, żeby to było około poniżej metra ;) ). Sprawdź jeśli możesz, a ja spróbuję się ojca dopytać jak duży blat się zmieści, może będzie wiedział.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Kostyr »

Ja jednak będę pogrywał u znajomych, bawcie się dobrze i najlepszego w NR.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

costi pisze:Grubość nie jest problemem. Pytam o wymiary, bo mógłbym pożyczyć auto od ojca (Astra Classic sedan) - po złożeniu tylnych siedzeń jest dużo miejsca na długość, ale szerokość jest ograniczona (myślę, że ok. metra powinno wejść, choć lepiej, żeby to było około poniżej metra ;) ). Sprawdź jeśli możesz, a ja spróbuję się ojca dopytać jak duży blat się zmieści, może będzie wiedział.
Skoro grubość nie jest problemem, to wymiary tak z 80 x 15 cm, grubość kolejne 80 cm :) Mniejszy niż myślałem, ale i tak sporo się mieści.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

Zara, zara - dla mnie grubość blatu to tyle, co grubość deski/płyty - masz sześcian pokrojony na 15cm plasterki? ;)

W każdym razie, jeśli to elementy ok. 80x80, to powinny wejść - jak nie do bagażnika, to może nawet do środka jakoś. Jutro pogadam z ojcem i dam znać co i jak.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Skoro powiedziałeś, że grubość nie ma znaczenia, to upchałem w nią największy wymiar :)
Złożony jest 80x80, +/- 5 cm. Grubość do 15 cm, bo pod blatem są złożone dodatkowe płyty, obelkowanie itp.

Aha, drodzy państwo, kto chce grać w coś z moich gier i w co? Słyszałem już o Diunie, więc przyniosę, SMC może być chwilowo niedostępna :(, ktoś chętny na Descenta? Wiem, że jeśli nie ja, to kumpel na pewno zechce poprowadzić i wyjaśni zasady. Mamy ściągi, listy stworków, wszystko co trzeba.

Aha, jeśli ktoś chce instrukcje/ściągi do poczytania wcześniej (przydatne szczególnie przy Diunie), to proszę o maila, to zapodam.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Eira »

a ja chciałam jeszcze zapytać czy ktoś ma może grę Android?
Valar dohaeris
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

sprawy organizacyjne
jest nas 12 osób
poza drugim stołem przydały by się też do niego jakieś krzesła ze 4, jeżeli ktoś przyjeżdża samochodem to nie powinien być dla niego problem
kwestia wyżywienia liczę że każdy przyniesie jakieś jedzenie napoje ze sobą, trzeba ustalić jakąś kwotę powiedzmy 30zł którą każdy przeznaczy na pożywienie
później jakoś się kosztami podzielimy
co do alkoholu na pewno trzeba kupić jakiś "szampan"-(wino musujące) żeby uczcić nowy rok
inny alkohol też dopuszczam wedle uznania

proponuje aby każdy napisał o której przyjdzie, jakie gry i prowiant ze sobą przyniesie
(nie chciał bym żeby wszyscy przynieśli to samo i pojawiali się w momencie gdy wszystkie grane gry mają kilka godzin do końca(chyba że ktoś woli oglądać niż grać))

z gier posiadanych przez was chętnie zagram w:
SMC
DS
Eclipse
Troyes
Brass
Caylus
BSG(Eira jako że Kostyr zrezygnował proszę cię o przyniesienie)

Eira jeśli dobrze kojarzę nick z osobą to Brown_Jenkin ma Androida można go spotkać często na politechnice grającego w BSG, Android to nie jest chyba jakaś bardzo popularna gra i mała szansa że ktoś inny ją ma
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

SMC = Sid Meier's Civilization?

Potwierdzam ze swojej strony Eclipse, jeśli nikt inny nie będzie miał SMC to też mogę wziąć. Wezmę też TtA i pewnie jakieś ze dwa maleństwa (RftG i Boomtowna zapewne).
Skoro powiedziałeś, że grubość nie ma znaczenia, to upchałem w nią największy wymiar
Złożony jest 80x80, +/- 5 cm. Grubość do 15 cm, bo pod blatem są złożone dodatkowe płyty, obelkowanie itp.
Grubość nie jest problemem przy typowej grubości złożonego stołu ;) Napisałem, że to Astra sedan ;)

Co do godziny mego przybycia, to okaże się jak będę wiedział czy będę miał auto, to się wtedy z Pierzastym jakoś dogadamy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ