Osadnicy z Catanu online - stary dobry s3dconnector

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:31

Osadnicy z Catanu online - stary dobry s3dconnector

Post autor: Damian »

Witam,
jak ktoś kojarzy zamkniętą już stronę s3dconnector.net, to pamięta że była ona jedną z lepszych jeżeli chodzi o czerpanie przyjemności z gry w osadników z catanu.
jak się okazuje, mimo iż strona już dawno umarła, można wciąż cieszyć się z mozliwości klienta s3d.
jedyne wymagania potzrebne do gry to:
1. połączenie z internetem ;] (chyba oczywiste:P)
2. klient s3d
3. chętni do gry ludzie, na czele z osobą która ma możliwośc zakładać grę

Jeżeli ktoś nie lubi oficjalnej strony (tak jak ja --> playcatan.com), bądź też zna osoby umiejące grać, ale mieszkające w dalekiej odległości, przez co gra na żywo jest niemożliwa, to gorąco polecam wypróbowanie klienta s3d.

To tyle wstępu, teraz konkretniej.
Pojedyncze osoby zainteresowane grą, bądź też całe grupy odsyłam do strony grupy fanów s3d na Facebook'u... Poniżej adres:
http://www.facebook.com/groups/94373105547/

Na tej stronie znajduje się także link do klienta s3d.
Gdy już mamy klienta, instalujemy go. Włączamy, zakładamy nowego gracza (bez rejestracji).
Jeżeli ktoś może zakładać grę to świetnie (nie wiem dokładnie od czego to zależy, chyba od IP i blokady portów)...
bierze host the network game. Pozostali gracze, aby dołączyć do gry, potrzebują IP hosta, które wpisują (po wybraniu w pierwszym oknie gry "connect to the network game") w obszar TCP/IP Adress, i connect (po prawo).

Możliwości programu są co najmniej zadowalające. Można grać standard, jak też żeglarzy (nieco się róznią od wydania pudełkowego --> kształt mapy przypomina prostokąt, a nie jak w wydaniu pudełkowym, owal). Można zastosować różne warianty gry (na przyklad wariant TSR = Tournament Starting Rules). Zamiast pustyni można grać z dżunglami oraz wulkanami. Wybór map jest także zadowalający. Nie ma edytora map.

Jeżeli ktoś jest zaciekawiony, polecam spróbować.
W razie niejasności, można pisać do mnie na email albo przez gadu gadu

adres email to: citizen89@o2.pl
adres gg: 8780221

PS. społeczność korzystająca z klienta jest obecnie bardzo niewielka, przez co radziłbym zachowywać się kulturalnie, żeby nie zostać niemile zapamiętanym --> patrz niemile widzianym w grach. Oczywiście jest to społeczność międzynarodowa, więc niestety podstawy angielskeigo by się przydały. Gdy chcemy zagrać, wszystkie potrzebne informacje przekazywane sa na czacie grupy na Facebook'u. W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę pytac na czacie, inne osoby chętnie wyjaśnią niejasności. Polakiem w grupie jestem raczej tylko ja, więc najłatwiej o pomoc u mnie.

To by było na tyle...
pozdrawiam,
damian
ODPOWIEDZ