Coś o piratach?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Coś o piratach?

Post autor: aspo »

Aloha!

Chodzi mi po głowie (pewnie na skutek maratonu Piratów z Karaibów i odkopania programu Morze na Youtubie) chęć dołączenia do kolekcji jakiejś gry o piratach.

Rozważam dwie: Pirate's Cove i Merchants&Marauders. Ta druga czeka na swoją polską premierę (a przynajmniej Rebel takową obiecuje) - więc jestem nią szczególnie mocno zainteresowany.

Polowałem na obie na wrocławskich konwentach - niestety, bezskutecznie. Wobec tego pytam tutaj: czy ktoś może porównać grywalność i wykonanie obu gier? A może jest coś lepszego w temacie?

Istotna dla mnie informacja: gra powinna chodzić dobrze na 2-3 osoby.

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: Rune »

Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: Nataniel »

Pirate's Cove to gra rodzinna i dziecinna. Jeżeli będziesz grał w takim gronie, to fajna.
Kupcy i Korsarze to gra przygodowa i agresywna. Jeżeli będziesz grał w takim gronie to bardzo fajna.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Coś o piratach?

Post autor: Browarion »

ja bardzo polecam Um Ru(h)m un Ehre.
Rewelacyjna gra :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Coś o piratach?

Post autor: aspo »

Dziękuję za odpowiedzi i wskazanie innego tematu (jakoś mi umknął w wyszukajce). Chyba wiem już wszystko, czego w tej kwestii potrzebowałem:)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Coś o piratach?

Post autor: Kornellious »

Merchanci - dobra gra, baardzo klimatyczna, może się dłużyć, ale jest warta czasu rozgrywki.
Pirate's Cove - nie grałem z rodziną, tylko ze znajomymi - porażka. Może nie jestem targetem, ale według mnie to słabizna.
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś o piratach?

Post autor: kajman »

Moim zdaniem Merchants&Marauders dobrze chodzi na dwie osoby. Ciekawa gra, najlepiej gra się z ludźmi, którzy lubią dużo negatywnej interakcji i do niej dążą - bez tego gra sporo traci.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: Rune »

A ja zapraszam na mojego jeszcze świeżutkiego bloga http://piratnaplanszy.blogspot.com/ , który ma łączyć brać piracką przy stole (tylko, że na to potrzebuję jeszcze czasu :wink: ) . Proszę też wszystkie wilki morskie o wzięcie udziału w mini ankiecie. Ahoj!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ArchitektMuzyki
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, 11:40

Re: Coś o piratach?

Post autor: ArchitektMuzyki »

Witam

Mój pierwszy post na forum.

W temacie gier pirackich: dokładnie tego samego szukam, ale dodatkowo musi być to w miarę przejrzyste dla 6-7 latka. Obaj z synem jesteśmy wielkimi fanami Pirates!, a przeniesienie klimatu na planszę dało by nam wiele uciechy. Widziałem Merchants & Marauders, ale obawiam się zbyt skomplikowanej mechaniki gry, a tu jednak chodzi o prostotę i dynamikę.

Polecicie coś sprawdzonego?:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: FaLqUa »

Merchants & Marauders ma bardzo prostą mechanikę i po pierwszej grze wszystko jest proste i czytelne. Jedyny minus to dynamika przy 3 lub 4 graczach. Czasem długo czeka się na swoją kolejkę, ale to i tak wszystko zależy od ruchów poszczególnych graczy.

Jedyną barierą dla 7 latka może być język angielski, ale ten problem rozwiązuje Rebel, który już zbiera zamówienia przedpremierowe na grę w języku polskim ;)
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś o piratach?

Post autor: kajman »

FaLqUa pisze: Jedyną barierą dla 7 latka może być język angielski, ale ten problem rozwiązuje Rebel, który już zbiera zamówienia przedpremierowe na grę w języku polskim ;)
Ja już nie pamiętam jak to jest mieć 7 lat, ale wydaje mi się, że język nie jest jedyną barierą. Moim zdaniem gra jest zdecydowanie za trudna, ma mnóstwo zasad i wydaje mi się, że będzie zbyt trudna do ogarnięcia dla dziecka w tym wieku. Przy okazji sprawdziłam i na pudełku jest napisane "13+".
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: FaLqUa »

Kajman możliwe, że masz rację.

Po prostu ja wychodzę z założenia, że z dziećmi gra się trochę na innych zasadach niż z dorosłymi. Jeżeli lubi się piratów to ta gra tworzy według mnie świetny klimat i może być dużą frajdą dla młodego gracza :)

Na tym forum czytałem nawet o młodszych graczach, z którymi rodzice grają w gry zalecane np. od 12 lat :). Najlepiej jakby ArchitektMuzyki przeczytał instrukcję, która jest już na stronie Rebela i sam zdecydował :) W końcu nikt lepiej nie zna swojego dziecka jak rodzic ;)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Coś o piratach?

Post autor: Rune »

A ja polecam Pirates Constructible Strategy Game . Świetna, tania i bardzo podatna na wprowadzanie swoich zasad. Aktualnie jest kilka boosterów na znanym serwisie aukcyjnym. Ja osobiście kupiłem zestaw składający się z 6 okrętów i mnóstwa wysp, wirów itp. (mogę kilka wysp i wirów oddać za darmo w dobre ręce). Przygoda zaczyna się już przy składaniu okrętów, później tworzenie swojego oceanu poprzez układanie wysp, raf, wirów. Następnie tworzenie scenariusza. Ja gram z Żoną i 4 letnim synkiem na bardzo prostych zasadach określonych przez nas i zabawa jest świetna. Prawdą jest, że gdy my z Żoną próbujemy zdobywać skarby, to synka interesuje wyłącznie konfrontacja. Pływa za nami swoim czteromasztowcem, gdy my mamy maksymalnie po 2 maszty na pokładzie ;-) i łupi nasze skarby, aż miło. Szczegółowy opis zasad wraz z opisem dodatków znajdziesz w Rebel Times nr 1.
.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Coś o piratach?

Post autor: Ntom »

a ja polecam Piraci Karaibska Flota :)
Grę posiadam i jestem z niej zadowolony. Grałem w nią wiele razy i jeszcze mi się ani razu nie znudziła :D
ODPOWIEDZ