(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

Shutt pisze:
Sezostris pisze:...Poczekaj aż zamłócimy w "Czerwony Listopad" :wink:
A to nie by Czerwony Październik? :P
nazwa intrygująca, masz gdzieś zasady?
-By nie,
..."Zasady" to moje czwarte imię ...i bynajmniej nie mam ich gdzieś :twisted:
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
Bimbul
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bimbul »

Będe z gotem o 17nastej w czwartek. Dajcie znać kto się zgłasza do gry.

Lista:
1. Ja
2. Sezostris
3.
4.
5.
6.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 957
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 133 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Koshiash »

Bimbul pisze:Będe z gotem o 17nastej w czwartek. Dajcie znać kto się zgłasza do gry.

Lista:
1. Ja
2. Sezostris
3. Koshiash (do potwierdzenia)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

A jakie są zwyczaje na Strychu? Czy nowicjusz powinien przynieść coś swojego czy raczej karnie dostosować się do tego co na stole?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Vilk »

To jeszcze i tu spytam:

Czy jacyś oświeceni kultyści bawią się lub mają ochotę pobawić Call of Cthulhu LCG?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 957
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 133 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Koshiash »

FortArt pisze:A jakie są zwyczaje na Strychu? Czy nowicjusz powinien przynieść coś swojego czy raczej karnie dostosować się do tego co na stole?
To chyba zależy od tego, czy nowicjusz przyniesie grę współczesną, czy swojskiego chińczyka :wink:
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

"Powinien", "karnie" - takie słowa raczej nie obowiązują na Strychu.

Każdy może przynieść coś swojego, ale ponieważ tak jest, nie ma pewności że się w to zagra.
Patrzymy co kto ma i wybieram. Zdarza się że większość chce zagrać w coś innego niż Ty. Wtedy masz do wyboru: zagrać z nimi, zagrać z kimś innym, nie grać.

Albo chcesz grać w jedną grę i wtedy inne wydają Ci się za karę, albo przychodzisz mieć ubaw i wtedy to w co zagrasz nie ma takiego znaczenia.
FortArt pisze:A jakie są zwyczaje na Strychu? Czy nowicjusz powinien przynieść coś swojego czy raczej karnie dostosować się do tego co na stole?
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Protoplasm »

Vilk pisze:To jeszcze i tu spytam:

Czy jacyś oświeceni kultyści bawią się lub mają ochotę pobawić Call of Cthulhu LCG?
Ja z chęcią, ale nie mam pojęcia o grze :) Nie mniej gram w karcianki od nastu lat, więc powinienem zrozumieć :)
Horus3210
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2012, 20:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Horus3210 »

Witam.Szukam miejsca w Krakowie gdzie mógłbym zagrać w planszówki,z tego co przeczytałem na forum to jednym z takich miejsc jest klub na ulicy masarskiej.kiedy są organizowane spotkania?trzeba się umawiać jakoś wcześniej czy można przyjść tak poprostu?
Awatar użytkownika
Boro
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2011, 14:26

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Boro »

Polecam pierwszy post w tym wątku.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

Ignipes pisze:"Powinien", "karnie" - takie słowa raczej nie obowiązują na Strychu.

Każdy może przynieść coś swojego, ale ponieważ tak jest, nie ma pewności że się w to zagra.
Patrzymy co kto ma i wybieram. Zdarza się że większość chce zagrać w coś innego niż Ty. Wtedy masz do wyboru: zagrać z nimi, zagrać z kimś innym, nie grać.

Albo chcesz grać w jedną grę i wtedy inne wydają Ci się za karę, albo przychodzisz mieć ubaw i wtedy to w co zagrasz nie ma takiego znaczenia.
FortArt pisze:A jakie są zwyczaje na Strychu? Czy nowicjusz powinien przynieść coś swojego czy raczej karnie dostosować się do tego co na stole?

Ewentualnie możesz zastosować tzw USTAWKĘ - robisz wpis w tym wątku:

Kto w piątek gra w Picipolo? Zbieram zapisy.
1.Lucf.
2.????
3.????
4.Goodman.
5.Darek.
6.Gosia.
7.Wolne!


:) Iwtedy ci się ludzie zapisują i ciupiecie :)
Gosha
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2009, 21:30

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Gosha »

Horus3210 pisze:Witam.Szukam miejsca w Krakowie gdzie mógłbym zagrać w planszówki,z tego co przeczytałem na forum to jednym z takich miejsc jest klub na ulicy masarskiej.kiedy są organizowane spotkania?trzeba się umawiać jakoś wcześniej czy można przyjść tak poprostu?
Możesz przyjść tak po prostu, zasady poznasz na miejscu :lol:
Większość przychodzi w okolicach godziny 17, ale jak masz umówionych ludzi do grania to można wcześniej.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 957
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 133 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Koshiash »

Bimbul pisze:Będe z gotem o 17nastej w czwartek. Dajcie znać kto się zgłasza do gry.
Lista:
1. Ja
2. Sezostris
3. Koshiash
4.
5.
6.
Ustawka wciąż aktualna? Nie wiem, czy mam proponować znajomemu, czy sobie odpuścić :)
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

Horus3210 pisze:Witam.Szukam miejsca w Krakowie gdzie mógłbym zagrać w planszówki,z tego co przeczytałem na forum to jednym z takich miejsc jest klub na ulicy masarskiej.kiedy są organizowane spotkania?trzeba się umawiać jakoś wcześniej czy można przyjść tak poprostu?
Z tym "Strychem" to nie jest taka prosta sprawa :?
Po pierwsze trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (do dostania w urzędzie miasta) i uiścić opłatę skarbową ...do formularza należy dołączyć 500 podpisów osób które poręczą co do naszej poczytalności i zdolności kredytowej. Następnie z tym formularzem należy się zgłosić osobiście do Pana Prezydenta Miasta Krakowa i przedłożyć mu swoje racje względem przedstawionych roszczeń.
...Po upływie około pół roku powinniśmy otrzymać pisemnie odpowiedź w wiadomej kwestii, będzie ona zawierała min. lokalizację miejsca o nazwie "Strych" i szczegółowe wskazówki jak do niego dotrzeć ...a także oczywiście specjalny biometryczny identyfikator i listę haseł jednorazowych.
Dopiero tak wyposażeni możemy udać się w wiadome miejsce z lichą nadzieją że może jednak znajdzie się dla nas miejsce przy jednym z elitarnych i osławionych w legendach "Strychowych stołów zadumy i rozkoszy intelektualnej".
Przez pierwszy rok członkostwa obowiązuje naturalnie kwarantanna i seria licznych rytuałów wtajemniczenia obejmujących konieczność wyuczenia się na wyrywki instrukcji do ponad tysiąca gier w jakie będziemy zmuszeni (mniej lub bardziej chętnie) grać z (mniej lub bardziej lubianymi) towarzyszami/szkami niedoli.

...Sam widzisz że nie jest to taka sielanka jak mogło by się wydawać ...naprawdę warto zadać sobie pytanie "Czy jestem na to gotów?" :shock:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 19:55 przez Sezostris, łącznie zmieniany 1 raz.
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
Bimbul
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bimbul »

Pewnie że aktualna. Będę tak jak pisałem jutro o 17nastej
Awatar użytkownika
Goodman
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:42
Lokalizacja: Kraków / Skawina

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Goodman »

Sezostris pisze:
Horus3210 pisze:Witam.Szukam miejsca w Krakowie gdzie mógłbym zagrać w planszówki,z tego co przeczytałem na forum to jednym z takich miejsc jest klub na ulicy masarskiej.kiedy są organizowane spotkania?trzeba się umawiać jakoś wcześniej czy można przyjść tak poprostu?
Z tym "Strychem" to nie jest taka prosta sprawa :?
Po pierwsze trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (do dostania w urzędzie miasta) i uiścić opłatę skarbową ...do formularza należy dołączyć 500 podpisów osób które poręczą co do naszej poczytalności i zdolności kredytowej. Następnie z tym formularzem należy się zgłosić osobiście do Pana Prezydenta Miasta Krakowa i przedłożyć mu swoje racje względem przedstawionych roszczeń.
...Po upływie około pół roku powinniśmy otrzymać pisemnie odpowiedź w wiadomej kwestii, będzie ona zawierała min. lokalizację miejsca o nazwie "Strych" i szczegółowe wskazówki jak do niego dotrzeć ...a także oczywiście specjalny biometryczny identyfikator i listę haseł jednorazowych.
Dopiero tak wyposażeni możemy udać się w wiadome miejsce z lichą nadzieją że może jednak znajdzie się dla nas miejsce przy jednym z elitarnych i osławionych w legendach "Strychowych stołach zadumy i rozkoszy intelektualnej".
Przez pierwszy rok członkostwa obowiązuje naturalnie kwarantanna i seria licznych rytuałów wtajemniczenia obejmujących konieczność wyuczenia się na wyrywki instrukcji do ponad tysiąca gier w jakie będziemy zmuszeni (mniej lub bardziej chętnie) grać z (mniej lub bardziej lubianymi) towarzyszami/szkami niedoli.

...Sam widzisz że nie jest to taka sielanka jak mogło by się wydawać ...naprawdę warto zadać sobie pytanie "Czy jestem na to gotów?" :shock:

Zapomniałeś jeszcze dodać że trzeba dostarczyć namacalne dowody istnienia Świętego Mikołaja i Wróżki Zębuszki :)
Horus3210
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2012, 20:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Horus3210 »

Ja bardzo chętnie bym zagrał w grę o tron,tylko potrzebowałbym żeby ktoś mi wytłmaczył zasady.
Awatar użytkownika
Szesana
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Szesana »

Sezostris pisze:
Horus3210 pisze:Witam.Szukam miejsca w Krakowie gdzie mógłbym zagrać w planszówki,z tego co przeczytałem na forum to jednym z takich miejsc jest klub na ulicy masarskiej.kiedy są organizowane spotkania?trzeba się umawiać jakoś wcześniej czy można przyjść tak poprostu?
Z tym "Strychem" to nie jest taka prosta sprawa :?
Po pierwsze trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (do dostania w urzędzie miasta) i uiścić opłatę skarbową ...do formularza należy dołączyć 500 podpisów osób które poręczą co do naszej poczytalności i zdolności kredytowej. Następnie z tym formularzem należy się zgłosić osobiście do Pana Prezydenta Miasta Krakowa i przedłożyć mu swoje racje względem przedstawionych roszczeń.
...Po upływie około pół roku powinniśmy otrzymać pisemnie odpowiedź w wiadomej kwestii, będzie ona zawierała min. lokalizację miejsca o nazwie "Strych" i szczegółowe wskazówki jak do niego dotrzeć ...a także oczywiście specjalny biometryczny identyfikator i listę haseł jednorazowych.
Dopiero tak wyposażeni możemy udać się w wiadome miejsce z lichą nadzieją że może jednak znajdzie się dla nas miejsce przy jednym z elitarnych i osławionych w legendach "Strychowych stołów zadumy i rozkoszy intelektualnej".
Przez pierwszy rok członkostwa obowiązuje naturalnie kwarantanna i seria licznych rytuałów wtajemniczenia obejmujących konieczność wyuczenia się na wyrywki instrukcji do ponad tysiąca gier w jakie będziemy zmuszeni (mniej lub bardziej chętnie) grać z (mniej lub bardziej lubianymi) towarzyszami/szkami niedoli.

...Sam widzisz że nie jest to taka sielanka jak mogło by się wydawać ...naprawdę warto zadać sobie pytanie "Czy jestem na to gotów?" :shock:
Ale się uśmiałam:P Rozkręca nam się kolega, rozkręca :D
Bimbul
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bimbul »

Horus3210 pisze:Ja bardzo chętnie bym zagrał w grę o tron,tylko potrzebowałbym żeby ktoś mi wytłmaczył zasady.
Możemy wytłumaczyć. To nie problem. A jakbyś chciał to tu jest instrukcja http://www.galakta.pl/artykul_380.html
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

"Strychowych stołów zadumy i rozkoszy intelektualnej".
Proponuję przemianować Strych na SSZRi ->czyli, potocznie "szri"

PS
Nie bez kozery mówi się po cichu , że...
Straszne
Towarzystwo
Radosnych
Yeti
Cuchnących
Herbatą
Tengu
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:33
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tengu »

Ktoś chętny w najbliższy wtorek do gry w:
- Hacienda :http://boardgamegeek.com/boardgame/19100/hacienda
- Puerto Rico :http://boardgamegeek.com/boardgame/3076/puerto-rico
? :wink:
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Wajar »

Hej,
czy ktoś posiada i ma ochotę na Quarriors!, Starcrafta, bądź Runewars? Chętnie bym zagrał, a niestety jeszcze nie dorobiłem się swoich egzemplarzy. :|
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Tengu
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2010, 16:33
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tengu »

Runewarsa ma Janusz, jak się zadeklarujesz to możemy zagrać w 3 ;)
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Wajar »

Wolałbym w starcrafta, ale w runewars też chętnie zagram. Zasady już znam, więc bać się nie musicie:)

Swoją drogą, macie wersję z dodatkiem?
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Horus3210
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2012, 20:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Horus3210 »

Też chętnie zagrałbym w runewarsa jakby się znalazło miejsce.można w internecie znaleźć instrukcje?
ODPOWIEDZ