China - recenzja na Gildii

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

China - recenzja na Gildii

Post autor: Nataniel »

Jako ze na Nowej Gildii nie ma mozliwosci pisania komentarzy do tekstow - wrzucam linka tutaj i chetnie poczytam komentarze osob, ktore w China graly:
http://www.planszowki.gildia.pl/gry/china/recenzja

Ja sam nie mialem nigdy okazji zagrac, mimo, ze gra lezala u mnie dlugo - ale akurat w okresie, gdy mialem na planszowki bardzo malo czasu.

P.S. Moze warto zrobic osobne podforum, gdzie beda linki i komentarze do recenzji w innych serwisach (szczegolnie takich, gdzie nie mozna pisac komentarzy)?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Moj komentarz z bloga z Monopoly Warsaw Open:
"China

Gra z rodzaju territorial control. Stawiamy domki w chińskich prowincjach oraz wysyłamy do nich emisariuszy, aby zdobywać wpływy polityczne. Bardzo proste reguły, dynamiczna rozgrywka, cała partia może zostać rozegrana nawet w 30 minut. Wygląd nie powala, ale też trzyma odpowiedni poziom niemieckich planszówek.

W obu rozegranych partiach zająłem ostatnie miejsce. Nie mam jeszcze na nią pomysłu. Dwie eksperymentalne strategie poniosły porażkę. Ale podoba mi się. Fajny tytuł, godny polecenia."
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

gralem wtedy dawno z panchem. mnie i oli sie podobala (jak oli sie podoba territory control to cos naprawde musi byc na rzeczy), i wydawalo sie ze bedziemy grac w to wiecej. po miesiacu przyszedl moj wlasny egzemplarz, i ciezko mi powiedziec czemu ale do dzis nie zagralismy w niego ani razu. dzis wymienilem sie z folko oddajac wlasnie te gre - sprawdzajac czy w pudelku wszystko ok zobaczylem ze karty sa jeszcze zafoliowane...

tak wiec z jednej strony fajna, w kazdej chwili chetnie zagram, a z drugiej mnie do niej nie ciagnelo na tyle zeby wygrala konkurencje z innymi tytulami.
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Bardzo solidna pozycja. Grałem w nią wielokrotnie i zawsze zajmowałem jedno z 2 pierwszych miejsc. Proste zasady, czytelna plansza i dobre wykonanie, to niewątpliwe atuty. Gra bardzej strategiczna, czynnik losowy nie wpływa znacząco na wynik. Obserwując poczynania przeciwnika można bez specjalnego trudu rozszyfrować jego strategię i właściwie reagować. No chyba, ze zaleziemy za skórę wszystkim pozostałym. Przy odpowiedniej strategii i nie rzucaniu się na wszystko jak popadnie da sie kontrolować rozgrywkę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie tereny i emisariuszy odpóścić, a gdzie trzeba powalczyć. Najczęściej warto zostawić marchewkę w jednym miejscu, a kijkiem udzerzyć w drugie. :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: China - recenzja na Gildii

Post autor: Veridiana »

[ściemnienie] "dwa lata później"...

recenzji na Gildii nie czytałam. grałam.

i w tym miejscu chciałam podzielić się moją wieeeeeeelką sympatią ku tej grze.
3xS = Szybka, Strategiczna, Sprytna.
Paradoksalnie kojarzy mi się z Taluvą, równie szybką, równie strategiczną i równie sprytną. aczkolwiek z zupełnie innej bajki.
Szalenie lubię takie tytuły.
China'ie można zarzucic jedynie małe zróżnicowanie kolorów prowincji. w czasie gry niejednokrotnie ktoś z zadowoleniem wykłada karty i pionki realizując misterny plan, by zaraz usłyszeć ostudzające "to nie ten kolor"...

No i jest jeszcze kwestia sojuszy, który mają tendencję do bycia źle zrozumianymi. uwaga na ten element!
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: China - recenzja na Gildii

Post autor: Maras »

To może do tego opisu dołożę wideo recenzję do China
http://www.planszolandia.pl/index.php?o ... Itemid=112
Co prawda w filmie funkcjonuje inny wariant przymierzy niż w instrukcji, ale jest przetestowany i działa bardzo dobrze. Poza tym na daniach film będzie redagowany do poprawnej wersji zgodnie z instrukcją Schachta.
Gra dzięki zastosowaniu prostych środków posiada dużo możliwości strategicznych i taktycznych.
Powtórzę z Veridianą "3xS = Szybka, Strategiczna, Sprytna" po za tym Prosta i Tania
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: China - recenzja na Gildii

Post autor: pawel1454 »

Odkopuję wątek, ponieważ szukam odpowiedzi na następujące pytanie:
Jak sprawuje się wariant dwuosobowy?
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: China - recenzja na Gildii

Post autor: Zimoch »

Bardzo duuuży odkop :)

Chciałem się podzielić wrażeniami z rozgrywki. Absolutny hit ostatnich spokań z planszą.

Szybka , strategiczna , prosta ale nie prostacka . Territory control. Wszystko co misie bardzo lubią :)

Wpadła w gusta 2ch kobiet i 2ch mężczyzn i przebiła Puerto Rico , La Havre :) ( W sensie wyboru w co zagrać odpowiedź jest prosta - China)

Fakt , że gra sie kończy po pół godziny i za każdym razem jest inaczej działa bardzo na plus - bo można zagrać 2,3 razy w ciągu wieczora.

Polecam - moja najlepsza wymiana w mathandlu jak dotąd !:)

@up co do wariantu 2 osobowego nie wiem ale nie wydaje mi się żeby działał dobrze przy tej grze
ODPOWIEDZ