(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

Rathi pisze:I tu zaczyna sie problem. Gdzie w takim razie parkowac?
Strefa ciągnie się aż do alej, więc można bezpiecznie zaprkować dopiero na alejach. Z moich doświadczeń zebranych przez parę lat (ale nie ostatnio) wynika, że jeżeli przyjedzie się niedużo przed 18:00 to nie mam problemów. A gdzie parkowałeś, jak przyjeżdżałeś do Albo Tak? Strefa przecież jest od Alej do Dietla.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:
Napiszcie coś więcej o wczorajszej końcówce rozgrywki. Wiem, że wygrał Stax, ale ciekaw jestem jak to się stało (statki?) i co robili inni w tym czasie.
Knuli, knuli ale za mało :wink: W przedostatniej rundzie khaox (Kartagina) podbił moje miasto i spalił światynię. Niefortunnie dla niego podczas walki poległo dość sporo jego wojska, przez co lekko sie odkrył. W tej samej rundzie Kommar (Germanic Tribes) postanowił zmobilizowac swoje jednostki do obrony swoich świątyń. Szczęśliwie dla mnie zmobilizował niewystaraczającą liczbę wojsk. W mojej ostatnie rundzie miałem dwie możliwości (w zależności od tego co zrobia inni gracze). Jeśli Kartagina zmobilizowała by swoje wojska do obrony własnej świątyni, wtedy ja mogłem spalić swiatynie należacą do Germanic Tribes. Druga opcja była taka: Kartagina ruszy na mnie chcąc zniszczyć cześć moich wojsk, które wtedy nie miały by wystarczajacej siły, żeby zniszczyć Germańską swiątynię, ale miały by za to na tyle jeszcze przewagi i mobilnosci, ze zniszczyły by światynię Kartaginy.
No i finalnie ostatnia kartą jaką zdobyłem była karta za zniszczenie świątyni (za panowanie na morzu, nie udało mi sie zdobyć żadnej karty)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Rathi pisze: Nie wiedzialem.
Znaczy, jak parkowalem tam w sobote, to nie zauwazylem, ze jest strefa.
Wczoraj zauwazylem. Ale na szczescie nie pojawili sie tam i nie zalapalem sie na mandat.
I tu zaczyna sie problem. Gdzie w takim razie parkowac?

Na chwilę obecną do głowy przychodzi mi Mazowiecka, bo strefa kończy sie na al. Słowackiego. Kawałek do przejścia, ale stoi się za darmo.
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Faktem jest, że Rzymianie w końcówce zbierali straszne baty. :) Jednak ujawniła się jedna zasada gry. Jeśli już masz ochotę na podboje, niszcz dane plemie dokumentnie. Cesarz Staszek przetrzymał razy Kartagińczyków Khaoxa i moich barbarzyńców, jak się okazało niewystarczające. Później zyskał moment oddechu i zakończył grę.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Taak... a chcielismy byc tacy laskawi i nie wyżynać do ostatniego miasta ;)

Na mazowieckiej faktycznie da sie zaparkować, ale raczej dopiero za rondem, czyli ok 10min na nogach. Ale może uda mi sie zbadać sprawe alternatywnych parkingow przez weekend
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

morciba pisze:Gang of four
I znowu zapomniales : )
morciba pisze:Poza grami parę słów o nowym lokalu. Krótko mówiąc, to jest to!!! Sredniej wielkości sala (max 4-5 stoły). Dobre oświetlenie, spokój i niedaleko od centrum. Jedyny minus to czas (do 4h), ale może będzie lepiej.
Musimy dogadac sie ze Srodziemiem i przeniesc spotkania na wtorek. Wtedy bedzie caly dzien. A oni mogliby przeniesc sie np. na srody lub czwartki.
Groszek pisze:Strefa ciągnie się aż do alej, więc można bezpiecznie zaprkować dopiero na alejach. Z moich doświadczeń zebranych przez parę lat (ale nie ostatnio) wynika, że jeżeli przyjedzie się niedużo przed 18:00 to nie mam problemów.
W sobote bylem miedzy 13 a 15 (nie wiem czy wtedy strefa obowiazuje).
W srode przyjechalem przed 17.
Nie zalapalem sie na mandat : )
Groszek pisze:A gdzie parkowałeś, jak przyjeżdżałeś do Albo Tak? Strefa przecież jest od Alej do Dietla.
Wtedy nie jezdzilem jeszcze autem.
khaox pisze:Na mazowieckiej faktycznie da sie zaparkować, ale raczej dopiero za rondem, czyli ok 10min na nogach. Ale może uda mi sie zbadać sprawe alternatywnych parkingow przez weekend
A cos kolo Krowoderskiej? Sw. Teresy, Staszica, Kolberga, Slowianska, Biskupia, Fenna, Asnyka?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2006, 10:17 przez Rathi, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Rathi pisze: Musimy dogadac sie ze Srodziemiem i przeniesc spotkania na wtorek. Wtedy bedzie caly dzien. A oni mogliby przeniesc sie np. na srody lub czwartki.
Jestem jak najbardziej za, trzeba bedzie pogadać i przekonac, ze wtorek to nie najlepszy dzień na PlanShow ;)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Witam,

prawdopodobnie w tym tygodniu nie będzie mnie ani jutro ani w środę, ale w przyszłym będziemy mieli okazję testować mój nowy nabytek - Elasunda :)
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

Rathi pisze: A cos kolo Krowoderskiej? Sw. Teresy, Staszica, Kolberga, Slowianska, Biskupia, Fenna, Asnyka?
Jeżeli chodzi o strefę to polecam stronę:
http://www.krakow.pl/turystyka/?id=praktyczne/16.html

Moje doświadczenie, co do parkowania wynika z kilkuletniego mieszkania przy Krowoderskiej (ale nie mieszkam tam już od ponad dwóch lat). Zawsze można było parkować po 17:00 praktycznie bez problemów z jednym zastrzeżeniem: kilka już razy widziałem "akcje" właśnie o tej porze polegające na sprawdzaniu zaparkowanych samochodów, ich fotografowaniu i wtykaniu wezwań (nie mandatów - bo te może zasadniczo wystawiać tylko policja lub straż miejska) za wycieraczki. Jeżeli chodzi o soboty to obowiązują takie same zasady jak od poniedziałku do piątku z zastrzeżeniem, że parkingowi wtedy raczej nie pracują w tych okolicach (z tego co się zorientowałem to wyjątkiem jest ścisłe centrum oraz parking pod Wawelem przy Bernardyńskiej, ale to w sumie ścisłe centrum). W związku z tym, że nie pracują, to także nie sprawdzają, kto ma identyfikator lub bilet. Jeżeli jednak samochód jest źle zaparkowany i komuś przeszkadza to zawsze ktoś może wezwać Straż Miejską.

Co do parkowania poza strefą to zawsze parkowałem na chodniku wzdłuż alej od strony Starego Miasta (jedno miejsce zawsze się znalazło) i raczej nie jeździłem na drugą stronę.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Kto sie wybiera jutro do Śródziemia?
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

ja (2 osobowo) na 100%, ale absolutnie nie wiem kiedy (meble przyjeżdżają)
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Stax pisze:Kto sie wybiera jutro do Śródziemia?
Jesli nic mi planow nie popsuje, to bede.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Pojawię się dopiero w środę w Albo Tak/ YMCA. Mogę wziąść ze sobą Wysokie Napięcie, jeśli znajdą się chetni do rozgrywki.
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Będę ok. 17 z La Citta i ew. Mall of Horror
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

wilczelyko pisze:Będę ok. 17 z La Citta i ew. Mall of Horror
Lepiej odwrotnie. Bardzo chetnie zagram w Malla : )

PS.
Mam Cytadele, moze ktos bedzie chcial zagrac : )

PS.2.
Bede zamawial z Portalu (Machine 2 i Zombiaki), ktos chce sie dolaczyc do zamowienia?
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja bardzo chętnie zagram w La Citta :)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

mnie nie będzie. udanego grania życzę.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:mnie nie będzie. udanego grania życzę.
Jutro bedziesz?
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax pisze:
Jutro bedziesz?

Też mnie nie będzie :(, chyba, że na chwilę do "Albo Tak" wpadnę, ale w tej chwili nie wiem jeszcze. Jestem w trakcie wynajmowania mieszkania i organizowania przeprowadzki, stąd moja nieobecność, ale myślę, że w przyszłym tygodniu już będę normalnie.

A jak wczoraj w Śródziemiu??
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

morciba pisze:A jak wczoraj w Śródziemiu??
Gralismy w "Mall of Horror" w 6 osob. Bylo calkiem zabawnie, aczkolwiek mnie osobiscie gra nie porwala (mimo, ze wygralem).
Pozniej "Gang of four" na jednym stoliku (niewiele brakowalo i bym wygral ;-P) i "Wilki i owce" na drugim.
Na koniec oczywiscie "Bang!". Tym razem prawo zmasakrowalo przestepcow : )

PS.
Prawdopodobnie bede dopiero w YMCA. Wole nie ryzykowac po raz trzeci parkowania w strefie : )

PS.2.
Prawdopodobnie od grudnia spotkania w YMCA beda odbywaly sie we wtorki. Negocjacje ze Srodziemiem sa prawie zakonczone.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Stax pisze:Bang :) (chociaż partia raczej nie była ekscytujaca)
Jak nie jak tak? Moze dla Renegata nie byla, ale Vice bawil sie calkiem niezle : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:
A jak wczoraj w Śródziemiu??
A nawet całkiem w porządku, rozegraliśmy partie w Mall of Horror (nie było takiego ubawu jak poprzednio), Gang of Four, Bang Smile (chociaż partia raczej nie była ekscytujaca) i na koniec w Queen's Necklace. Knajpę okupowali Angole od pewnego czasu, wiec oni+głośny sound trochę mnie zmęczyli Wink YMCA rządzi:)

Kto dziś ewentualnie przychodzi do Albo Tak wcześniej i kto się pojawi w YMCA?
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Rathi pisze: Jak nie jak tak? Moze dla Renegata nie byla, ale Vice bawil sie calkiem niezle : )
:D Pamiętam od kogo dostałem ostatnią kule :wink: Mam wrażenie, ze reszta nie bawiła się tak dobrze jak my:)

Na dziś moje propozycje do YMCA to Leonardo da Vinci i Evo, ewentualnie Ticket to Ride + nowe bilety
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Stax pisze: :D Pamiętam od kogo dostałem ostatnią kule :wink: Mam wrażenie, ze reszta nie bawiła się tak dobrze jak my:)
Moze reszta podeszla do tego zbyt powaznie? : ))
Stax pisze:Na dziś moje propozycje do YMCA to Leonardo da Vinci i Evo, ewentualnie Ticket to Ride + nowe bilety
Mam Alhambre z dodatkami.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Stax pisze: Mam wrażenie, ze reszta nie bawiła się tak dobrze jak my:)
jako jeden "z reszty" stwierdzam ze bawilem sie dobrze :) Sylwia tez sie dobrze bawila (w sensie Bang zaczal Jej sie podobac... na poczatek troszke, ale zawsze)
Rathi pisze:Moze reszta podeszla do tego zbyt powaznie? : ))
prawo 1 gry, blisko 50% niezaznajomionych z zasadami

Co do propozycji... mi sie wszystkie propozycje podobaja, chociaz najchetniej zagralbym w Evo i Alhambre

Ja w plecaku mam cytadele, owieczki i bohnanze z dodatkiem, czyli support dla ewentualnych nadmiarowych/spoznionych graczy :)
ODPOWIEDZ