(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

adikom5777 pisze:
KubaP pisze:
staszek pisze:no proszę,proszę-ładnie się pod moją nieobecność 18stki rozrastają.
W takim razie 27( bo liczę 20 na Die Machera) zapraszam na jakąś inną niż 1860-ustali się w praniu :)
Staszek, to może wpadniesz w najbliższy poniedziałek, skoro Filipa nie będzie? (Nikt z nas nie ma żadnej 18xx).
Ja na 99% będę mógł przyjść w poniedziałek na godz. 16 z 18XX. Możecie coś wybrać z mojej listy w podpisie, ale polecam dla początkujących 1846 lub 1889
To mam prosbe w takim razie :P

Zabierz 1830 i do tego 1889 i cos wybierzemy. Bo sie szykuje do tego 1830 wiec dlatego moja taka egoistyczna prosba.

To jaki mamy w koncu sklad???
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

1. KubaP
2. Adikom
3. Sebastian
4. Rezerwacja dla Łukasza do niedzieli jak wróci i się określi
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

KubaP pisze:1. KubaP
2. Adikom
3. Sebastian
4. Rezerwacja dla Łukasza do niedzieli jak wróci i się określi
Jak jest jeszcze miejsce to ja też chętnie się dołączę.
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: PanMarcin »

Widzę, że poniedziałkowe spotkania okupowane są przez ciężkie, zmuszające do myślenia gry (jakieś ruchy wojsk, dyplomacja, krew, nuda, nuda, nuda...).

Aby temu zaradzić wezmę Santiago de Cuba - grę w której zawsze świeci słońce, cytrusy są zielone, a o od portowej ulicznicy można dostać tylko punkty zwycięstwa.

Będę koło 18.00- 18.30. Gra moim zdaniem dobrze chodzi na 3 osoby i jest łatwa, prosta i przyjemna.
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja niestety z osiemnastki odpadam, żona zaplanowała mi dentystę w tym czasie. Uch...
Ale za to potwierdzam Łukasza na 100%.
Czyli na osiemnastkę skład macie póki co:
1. Adikom
2. Sebastian
3. Łukasz

Pozdr,
Kuba
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

PanMarcin pisze:Widzę, że poniedziałkowe spotkania okupowane są przez ciężkie, zmuszające do myślenia gry (jakieś ruchy wojsk, dyplomacja, krew, nuda, nuda, nuda...).

Aby temu zaradzić wezmę Santiago de Cuba - grę w której zawsze świeci słońce, cytrusy są zielone, a o od portowej ulicznicy można dostać tylko punkty zwycięstwa.
Masz talent do PR :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Czy w najbliższy poniedziałek, jakaś dusza z ambicjami przejęcia władzy nad globem ziemskim nie miałaby ochoty na zapoznawczą partyjkę Zimnej Wojny? Od razu uprzedzam, że byłaby to moja pierwsza gra, zasady z grubsza obczaiłem i chciałbym wziąć się z grą za bary. Oczywiście mogę zasady tłumaczyć.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
LeoGM
Posty: 39
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:12

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: LeoGM »

Geko pisze:Czy w najbliższy poniedziałek, jakaś dusza z ambicjami przejęcia władzy nad globem ziemskim nie miałaby ochoty na zapoznawczą partyjkę Zimnej Wojny? Od razu uprzedzam, że byłaby to moja pierwsza gra, zasady z grubsza obczaiłem i chciałbym wziąć się z grą za bary. Oczywiście mogę zasady tłumaczyć.
ja bardzo bym chcial ale gre masz pewnie po polsku? gralem wiele razy ale jesli karty sa po poslku to jednak dla mnie troche problem:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

LeoGM pisze:
Geko pisze:Czy w najbliższy poniedziałek, jakaś dusza z ambicjami przejęcia władzy nad globem ziemskim nie miałaby ochoty na zapoznawczą partyjkę Zimnej Wojny? Od razu uprzedzam, że byłaby to moja pierwsza gra, zasady z grubsza obczaiłem i chciałbym wziąć się z grą za bary. Oczywiście mogę zasady tłumaczyć.
ja bardzo bym chcial ale gre masz pewnie po polsku? gralem wiele razy ale jesli karty sa po poslku to jednak dla mnie troche problem:)
Yes, the problem is I have polish edition of the game (I got it in math-trade) but I don't mind playing english edition. I only we had one...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Geko pisze:
LeoGM pisze:
Geko pisze:Czy w najbliższy poniedziałek, jakaś dusza z ambicjami przejęcia władzy nad globem ziemskim nie miałaby ochoty na zapoznawczą partyjkę Zimnej Wojny? Od razu uprzedzam, że byłaby to moja pierwsza gra, zasady z grubsza obczaiłem i chciałbym wziąć się z grą za bary. Oczywiście mogę zasady tłumaczyć.
ja bardzo bym chcial ale gre masz pewnie po polsku? gralem wiele razy ale jesli karty sa po poslku to jednak dla mnie troche problem:)
Yes, the problem is I have polish edition of the game (I got it in math-trade) but I don't mind playing english edition. I only we had one...
Jakby gra z Leo nie wyszła, to ja jestem chętny.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

GrzeL, to może umówmy się od razu, mam nadzieję, że Leo nie będzie mi miał tego za złe :P
Jak dasz radę, to spróbuj się zorientować w zasadach. A może je dobrze znasz?. Ja będę ok. 17.00 i chciałbym się zbierać między 21.00 a 22.00.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Geko pisze:GrzeL, to może umówmy się od razu, mam nadzieję, że Leo nie będzie mi miał tego za złe :P
Jak dasz radę, to spróbuj się zorientować w zasadach. A może je dobrze znasz?. Ja będę ok. 17.00 i chciałbym się zbierać między 21.00 a 22.00.
Jeszcze nie grałem, chwilę się przyglądałem kilku rozgrywkom. Spróbuję przeczytać instrukcję na poniedziałek.
LeoGM
Posty: 39
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:12

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: LeoGM »

Geko pisze:GrzeL, to może umówmy się od razu, mam nadzieję, że Leo nie będzie mi miał tego za złe :P
Jak dasz radę, to spróbuj się zorientować w zasadach. A może je dobrze znasz?. Ja będę ok. 17.00 i chciałbym się zbierać między 21.00 a 22.00.
jasne, nie ma sprawy, tym bardziej ze ostatecznie mnie jutro nie będzie więc świetnie się składa:)
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Potwierdzam się na poniedziałkową 18xx (bo to dla mnie Kuba rezerwował miejsce). Dobrze zrozumiałem, że ruszamy o 16?
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Hm, myślałem, że na pon. planujemy rewanż w Dominant Species - w tym samym składzie, co poprzednio. Tym bardziej, że PiotrSmu zapowiedział swą obecność, a z kolei za tydzień zapowiadany jest Die Macher...

No chyba, że Leo chce w Dominant Species... Jax się namyśla - wspominał też o Through the Ages...

Ja mogę być na 16.43 26''
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

DS chętnie, lecz jak skład się nie zbierze będę miał ze sobą OeL

co do Die Macher 20 lutego to jest tylu chętnych ale nikt nie ma chyba swojego egzemplarza.
Więc szukamy kogoś kto ma swój egzemplarz i mógł by go przynieść 20 lutego do chwili.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Zagrałbym w Dungeon Lords/Petz, First Sparks (jeśli Jax przyniesie i mu się nie przejadło jeszcze), Ninja (jeśli jingo sobie zażyczy), ewentualnie DS.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze:Zagrałbym w Dungeon Lords/Petz, First Sparks (jeśli Jax przyniesie i mu się nie przejadło jeszcze), Ninja (jeśli jingo sobie zażyczy)
W sumie to na menu Dungeon Petz, First Sparks i Ninja mogę mieć ochotę.
(tylko czy posiadasz schizofretka DP?, jeśli nie, to mogę przynieść)

DS - na razie dzięki ostatniej grze zmyłem niesmak bardzo nieprzyjemnej atmosfery z mojej przedostatniej rozgrywki, więc parcia nie mam.
A TtA ogolnie bardzo chętnie. Jeśli nie wypali schizofreniczny zestaw, to mogę przynieść i grać.

Proponuję max. wcześnie zacząć żeby jak najwięcej zagrać, bo ostatnio mam objawy choroby przeciwnej do planszówkowstętu (który zresztą przechodziłem 2 razy), czyli planszówkoholizmu.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Mam wszystko poza First Sparks. To co przynieść, bo ze wszystkim się chyba nie wyrobimy?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze:Mam wszystko poza First Sparks. To co przynieść, bo ze wszystkim się chyba nie wyrobimy?
Spróbujmy ambitnie zaatakować 3 tytuły :) (czyli ja wezmę FS a Ty DP i N.) - sprężając się powinno się udać (tylko że z tym sprężaniem jest często problem). Oczywiście jeszcze zależy kiedy się pojawisz i kiedy musisz wyjść (ja pewnie 17-23 mogę być).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Ok. Mogę być po 16 i do oporu. Jeśli w Ninję zagramy we dwóch, to powinno pójść szybko. Pytanie ile czasu nam zejdzie na szukaniu graczy do pozostałych tytułów - petzy są wybredne jeśli chodzi o liczbę graczy.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze:Ok. Mogę być po 16 i do oporu. Jeśli w Ninję zagramy we dwóch, to powinno pójść szybko. Pytanie ile czasu nam zejdzie na szukaniu graczy do pozostałych tytułów - petzy są wybredne jeśli chodzi o liczbę graczy.
Mimo ambitnych planów nie dotrę jednak wcześniej niż na 17:00 :?
W Ninję, jak się da, preferowałbym w trzech.
Petzy - w dwójkę faktycznie lekko słabo, ale gralem w 3 i 4 osoby i było równie dobrze.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Niestety musze odwolac swoj przyjazd z dwiema "osiemnastkami". Rozlozylem sie wczoraj i nie nadaje sie dluzsze posiedzenia. Wszystkich zainteresowanych przepraszam, zagramy nastepnym razem. Zycze milego spotkania
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

czy znalazły by się dwie osoby chetne do zagrania od 16 do 19.30 w coś z mojej kolekcji ?
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Staszku - ja bardzo chętnie. Zwłaszcza jeżeli udało by się ruszyć Liberte. Jeszcze jacyś chętni?
Greed, for lack of a better word, is good.
ODPOWIEDZ