(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:Nie ma ktoś z was mojego Tygrysa i Eufrata bo ni chuja nie mogę go zlokalizować i zaczynam się martwic że znów mi Nomy coś zapierdoliły :wink:
Ja mam, a Ty masz coś mojego tylko nie wiem co :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

@Tycjan
uff, bo już się bałem że wcięło. ja mam twojego Drako i do tej pory nie zagraną Zagładę Atlantydy :wink:

TuReK czy ty będziesz w piątek i jeśli tak to czy możesz przytargać Descenta? btw a miałeś wczoraj tylko chwilę posiedzieć :lol: dzięki za grę :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Tak się jakoś wciągnąłem, a kto w ogóle wygrał?

W piątek na 70%, ale jakby nawet mnie nie było, to mogę wam przynieść descenta, a potem po niego przyjść.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

nie skończyliśmy ale w momencie zakończenia rewer miał 6 zamków ale chłopaki na zachodzi stwierdziły że ta sytuacja bardzo szybko uległa by naprostowaniu :wink:

tylko ja nie grałem w descenta jeszcze i nie ogarniam, chyba że zwierz przylezie i będzie miał pieczę nad złem.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:nie skończyliśmy ale w momencie zakończenia rewer miał 6 zamków ale chłopaki na zachodzi stwierdziły że ta sytuacja bardzo szybko uległa by naprostowaniu :wink:
Nie no ... wygrałby. Ja w tej turze odbiłbym 2 zamki może (1 od lwa i 1 od kalmara) i to wszystko. W 9 turze pani kałamarnica by mnie zjadła.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wollny to była 9. tura :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari pisze:wollny to była 9. tura :lol:
to była 8. tura. ja skończyłbym ją z 4 zamkami, które pewnie później bym stracił. no ale jak ostatnia to ostatnia ;)

na 99% pojawię się w piątek.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

hiro wydaje mi się że skończyliśmy ósmą i właśnie zaczęliśmy 9. w której każdy wykonał tylko po jednym ruchu i skończyliśmy ale mogę się mylić.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3423
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1183 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Ja do wczorajszej gry w Le Havre - cały dzień nad tym się głowiłem... hehe
Gafik miałeś Ratusz i Bank czy tylko jeden z tych budynków? Cezary miał Bank z tego co pamiętam i jak tak - to z kart max było około 120 parę punktów 128 jeśli miałeś zoo, 124 bez zoo...
chyba coś budynki dwa razy dodałeś bo nijak mi nie wychodzi żeby z tych rzeczy co miałeś było te 186, raczej sporo w dół, ale jeśli miałeś i ratusz i bank, no to wtedy da się zbliżyć do 180 z tym co miałeś w inwentarzu :) chyba że w gotówce miałeś sporo ponad 40 franków na koniec, a tego nie pamiętam.

Właśnie rozłożyłem budynki jakie miał Czarek i ja + nasze statki, resztę budynków plus statki (2 z drewna i jeden(?) żelazny) przyznałem Tobie, no minus to co zostało dla miasta...no i nie pasi nijak z punktami :D

nareszcie mogę spokojnie zjeść obiad i żądam rewanżu. Dzięki za grę ~!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

bede jutro, mysle ze okolo 17:30
zagram w cokolwiek :P no prawie cokolwiek :lol:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

piton pisze:Ja do wczorajszej gry w Le Havre - cały dzień nad tym się głowiłem... hehe
Gafik miałeś Ratusz i Bank czy tylko jeden z tych budynków? Cezary miał Bank z tego co pamiętam i jak tak - to z kart max było około 120 parę punktów 128 jeśli miałeś zoo, 124 bez zoo...
chyba coś budynki dwa razy dodałeś bo nijak mi nie wychodzi żeby z tych rzeczy co miałeś było te 186, raczej sporo w dół, ale jeśli miałeś i ratusz i bank, no to wtedy da się zbliżyć do 180 z tym co miałeś w inwentarzu :) chyba że w gotówce miałeś sporo ponad 40 franków na koniec, a tego nie pamiętam.

Właśnie rozłożyłem budynki jakie miał Czarek i ja + nasze statki, resztę budynków plus statki (2 z drewna i jeden(?) żelazny) przyznałem Tobie, no minus to co zostało dla miasta...no i nie pasi nijak z punktami :D

nareszcie mogę spokojnie zjeść obiad i żądam rewanżu. Dzięki za grę ~!
Ty się mnie pytasz o takie rzeczy!? Ja pierwszy raz w to grałem, człowieku!!! Wiem, że miałem dwa budynki, co powiększają swoją wartość za określone typy budynków - jeden to był Gildhouse (czy coś tak...) a drugi całkiem nie pamiętam... Może się rzeczywiście pomyliłem, ale ważne, że już umiem grać i w re-wąż jak najbardziej wchodzę chętnie... Szkoda, że pod koniec siedziałem już na szpilkach, bo musiałem być gdzie indziej... Zaczniemy następnym razem 30 min. wcześniej, ja zamontuję sobie cewnik, coby do kibla nie chodzić co 15 min, a Czarek nie będzie nikomu nic tłumaczył, a ty przyniesiesz zegar szachowy ;)
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

A jednak mnie dzisiaj nie będzie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3423
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1183 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

O której dzisiaj zaczynamy? ja pojawię się przed 17 i poczekam na resztę ekipy. Wezmę In the Shadow of the Emperor i YS względnie Syllę/Egizię. Potrzebne będą dwie osoby. Dozo
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

ja będę około 17.30, może wcześniej, przytargam gota ale raczej grał nie będę.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Piotrek1988
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2012, 19:14
Lokalizacja: Krasiejów

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Piotrek1988 »

Ja też postaram się wpaść przed 17, o ile trafie :lol:
Awatar użytkownika
Jakuszym
Posty: 60
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:13
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Jakuszym »

Ja niestety dziś nie dam rady,choroba mnie rozłożyła :/
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

nie wyrobię się z robotą ... muszę wieczorem podłubać. :cry:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3084
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 93 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Mnie nie ma.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Byłem dziś na chwilę w MDK'u... Zolti przedstawił mi skrót zasad do RftG, za co mu dziękuję :) (muszę kiedyś w to zagrać!). Wysłuchałem wykładu Pitona nt. oddawania swoich córek za jeden grosz obcemu... w grze "W Cieniu Cesarza" ;) Jak się udała rozgrywka? Zwierzu przyniósł Wojnę o Pierścień, na co Rasta zareagował spontaniczną radością, pochłaniając plastik (nie tylko oczami) :lol:

Piton, czy sądzisz, że w środę będziesz mógł być na tyle wcześnie, żebyśmy mogli w Zimną Wojnę zagrać - w sensie czy byłbyś taki dobry i wytłumaczyłbyś mi co i jak?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3423
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1183 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

cezner pisze:Piton, czy sądzisz, że w środę będziesz mógł być na tyle wcześnie, żebyśmy mogli w Zimną Wojnę zagrać - w sensie czy byłbyś taki dobry i wytłumaczyłbyś mi co i jak?
bardzo chętnie zagram i potłumaczę a mogę być o 15:06 czyli zaraz po pracy ;) w zamian oczekuje Twojej obecności w cieniu cesarza ;)
A co do dzisiaj: cienki cesarz okazał się - jak dla mnie - bardzo dobra grą :D Dużo się dzieje, mózgożernośc 8, takie territory control z wielką dawką strategii. Zajebista gra :D żeby robić punkty trzeba ciągle zmieniać układy na planszy i stawać się elektorem w danym regionie, stagnacja we władzy daje tylko punkty cesarzowi. Akcje zdobywamy za kasę, a kasa jak i akcje są ograniczone. motyw z rodzeniem dzieci tez doby ;) Super mechanika, wszystko działa jak w zegarku, wielka dawka strategii i element chaosu generowany przez poczynania innych graczy - czyli mój ulubiony typ gry :) easy to learn, hard to master.
w top 3 area control lokuje pomiędzy Dominantem a El Grande.
na dobitkę Taluva, podobno wygrała Ada ;)

A chopoki w śródziemiu rzucali się kartami i plastikami, zabawa była przednia, ale nie skończyli. W war of the ring tez chętnie zagram ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

No ja bardzo chciałem zagrać w końcu w tego wara-o-pierścienia i jestem zadowolony, co prawda zwierzu przez 3/4 gry musiał mi tłumaczyć co te przeklęte symbole na kościach oznaczają (dzięki stary ;*) ale grało się całkiem dobrze, po początkowym chaosie i totalnym nieogarnięciu zacząłem łapać o co chodzi i postanowiłem wygrać militarnie (od czego taki daleki chyba nie byłem nawet, a grałem Kompanią Wolnych Ludzi), natomiast łażenie hobbitami kompletnie zlałem gdy po pierwszym ruchu drużyną Frodo skręcił sobie kostkę i zostałem odnaleziony, od tego czasu tylko tyrałem wojem.

Z chęcią bym zagrał jeszcze raz i jeszcze i jeszcze i tak sobie myślę że team play mógłby być całkiem zajebisty :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

WotRa chętnie
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3084
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 93 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

W WotR dobija mnie to początkowe rozstawianie wojsk. Pozatym czuc już ten lekki powiew starości w mechnice. Ale nie powiem, klimat jest :D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Czarku, jaki jest adres online LeHavre, o której wspominałeś?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3084
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 93 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

To jest program, nie strona w internecie. A przynajmniej ja nic nie wiem o takiej stronie. Program chyba byl na BGG.
ODPOWIEDZ