(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

stalker pisze: Fajne te spoilery, piszemy sobie i nic nie widać. W sumie nudny ten wątek.
Tak. Też nie mam pojęcia po co te spoilery, bo spoiler jest po to, żeby jak ktoś nie chce czytać nie czytał i nie psuł sobie niespodzianki. No tutaj jak ktoś wchodzi to chce czytać wszystko. Proszę o zaprzestanie stosowania spoilerów ;).
stalker pisze: @Konev
Spoiler:
Fajne te spoilery, piszemy sobie i nic nie widać. W sumie nudny ten wątek.
W 4-5 zdaniach :D. Moim zdaniem wniesie więcej i zrobi mniej zamieszania niż karty celów. No ale... może coś innego mi przyjdzie do głowy.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Spoiler:
No ba, ale bez kart celów ta gra będzie nudna już po 2-3 zagraniach, chyba, że gramy w bardzo niewymagającym towarzystwie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

stalker pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Okej… przegiąłeś :P
Spoiler:
Kończymy offtopic, a administratora prosimy o wycięcie co trzeba :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Tani pomysł Koneva swietny! Zwiększa interakcję której w grze trochę brakuje. Konkretnie taki jej rodzaj który sprawia że chce obserwować co akurat robią inni. W aktualnej wersji mam to w nosie - i tak tuż przed swoim ruchem dopiero dostaję układ na stole do zmóżdżenia.

Potencjalny minus jest taki że to może zwiększyć poziom trudności.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Dobrze, sami się prosiliście, przetestuję go na Was… :P aczkolwiek bardzo się obawiam spadku dynamiki, znów — mamy tylko 8 tur. Jak mi coś nie podchodzi, to albo tracę turę na wolne zbieranie, albo marudzę… i i tak biorę karty, tylko 4 zamiast 6. Szczerze, wątpię, czy to coś wniesie. Ale spróbuję wymyślić ciekawy kontrprojekt.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Stalker jak uważasz że nic nie wniesie to go olej i rób po swojemu. :) Po co tracić czas i energię?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Duperelki i tak muszę poprawić — Rosję :) to akurat ważne. To przy okazji policzę na kartce, czy to ma sens (10 min) i już, bo karty pracy po mojemu też liczyć będę.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Wczoraj nauczyłem grać w "303" osiem klas gimnazjalnych. Po takim wyczynie człowiek nie jest w stanie ani czytać ani pisać :wink:
A tu się w tym czasie wątek tak pięknie rozwinął :)

Wielkie dzięki za testy Symulatora Beznadziei i cenne uwagi. Muszę to wszystko przemyśleć.

Dino we dwie osoby jest bardzo szybkie. W pierwszej partii dostałem od Oli trzy razy po głowie zagładą zanim się zorientowałem. To było takie: 1 ruch, 2, 3, 4 i bum, 1, 2, 3, 4 i bum... wąska plansza daje małe możliwości zaatakowania przeciwnika w centrum i sprawia, że opłaca się grać na obrzeżach planszy, to z kolei powoduje, że gracze sobie coś tam budują i wygrywa ten, kto ma łatwiejszą misję. Tylko trzy dinki na ręku sprawiają, że max trzy razy możesz liczyć na przegonienie przeciwnika, a i to jest czasem niemożliwe z powody ciasnoty między górami i wodami (przy 3 i 4 graczach często inny gracz nam pomaga w przeganianiu w imię zasady gdzie dwóch się bije...).
Grube łuski są za mocne. Powinny być jednorazowe przy dwóch graczach.


W drugiej partii mieliśmy grać do ustawienia wszystkich pionków, co się okazało niemożliwe. Granie do 12 punktów też by słabo działało. Chciałbym jeszcze pograć, ale wydaje mi się, że gra traci przy 2 graczach. Pewnie się mylę, ale tu by się przydała specjalna 2-osobowa bardziej okrągła plansza dająca większe możliwości atakowania przeciwnika i zbalansowana pod kątem różnych misji. Być może niektóre cele i geny nie będą się balansować. Fajnie jaby gra w dwie 2 osoby dawała tyle frajdy co w trzy i cztery.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Dzięki za uwagi Karol! Muszę więcej pograć na 2 i pomyślę co zrobić. Grubych łusek miało na dwóch graczy w ogóle nie być i to był chyba dobry pomysł. Wydaje mi się też, że dużo więcej przy dwóch graczach zależy od ustawienia planszy. Pokombinuję.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

stalker pisze:Duperelki i tak muszę poprawić — Rosję :) to akurat ważne.
A jeśli gracze jednak nie będą kładli szczebelków na mapie, ale za to zostanie ich odpowiednik "biletowy" (jakieś żetony czy cuś), zaś na karcie pomocy gracza będzie podana macierz kosztów przelotu:

Kod: Zaznacz cały

        Afryka  Ameryka  Australia ...
Afryka      0       4          3
Ameryka     4       0          3
Australia   3       3          0
? Wtedy zachowana będzie czytelność kosztów i możliwość oszczędzania biletów na przyszłość, ale za to długość szczebelków nie uwarunkuje układu grafu na mapie (co pozwoli poprawić atrakcyjność Syberii).
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

niestety odpadam jutro
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja będę jutro z Dino i może z czymś nowym. Mam w kolejce wielkoformatówkę kulinarną :wink: i prostą grę wyścigową.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:A jeśli gracze jednak nie będą kładli szczebelków na mapie, ale za to zostanie ich odpowiednik "biletowy" (jakieś żetony czy cuś), zaś na karcie pomocy gracza będzie podana macierz kosztów przelotu:
(…) ? Wtedy zachowana będzie czytelność kosztów i możliwość oszczędzania biletów na przyszłość, ale za to długość szczebelków nie uwarunkuje układu grafu na mapie (co pozwoli poprawić atrakcyjność Syberii).
Obawiam się, że „szczebelki” są bardzo przydatne graczom jako coś czyniącego podróże trochę mniej abstrakcyjnym. Nad biletami myślałem już bardzo dawno temu, ale w sumie niewiele wnosiły poza dodatkową komplikacją… i setką komponentów ;) niestety, ta gra i tak już wygląda w akcji jak Le Havre — pierdyliard elementów, a jej waga intelektualna jest jednak o połowę mniejsza, więc raczej nie. Tym niemniej, bardzo Ci dziękuję za fajny pomysł.

Acha, a Rosja pewnie dostanie kartę promocyjną, jak Ocenia ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
frakmis
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 12:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: frakmis »

Witam Szanownych Kolegów,
Chciałbym zabezpieczyć moje stawiennictwo osobiste w terminie jutrzejszym, o ile znajdą się chętni weterani, aby skonfrontować swoje ludologiczne kompetencje z Nocnym Dyżurem... przejdę do meritum:
Obrazek
Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Mechanika podstawowa: kooperacyjna
Złożoność: ****
Klimat: medyczny, najpierw był pomysł na fabułę później mechanika...
Losowość: **+ (tyle ile gra medyczna potrzebuje, ale nie tyle by permanentnie irytować)
Oryginalne rozwiązania: obecne, przynajmniej mam taką nadzieję...
Dotychczasowe testy: gracze, członkowie mojego koła naukowego (jestem pracownikiem UW), studenci medycyny

Zależy mi na konstruktywnej krytyce doświadczonych graczy/projektantów, czy są chętni do testów?
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Frakmis serdecznie zapraszamy. :) Zajrzyj proszę na początek wątku żeby przeczytacć o zasadach, na jakich pracujemy. W skrócie mówiąc działamy na zasadzie wzajemności, więc zawsze zapraszamy na co najmniej jedno całe spotkanie żeby wziąć też udział w innych rozgrywkach jako tester. Powinniśmy się zmieścić z Twoim prototypem w tę środę, jakby było jakieś mega spiętrzenie to najpóźniej na drugim spotkaniu chętnie zagramy i postaramy się coś doradzić. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Oczywiście, ale zawsze w ramach żelaznej zasady wzajemności — my gramy w Twoje, ty grasz w nasze.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Ja będę. Mam doświadczenie w staniu w kolejkach, więc chyba mogę zagrać w grę o służbie zdrowia :wink:
Awatar użytkownika
frakmis
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 12:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: frakmis »

Oczywiście - o żelaznej zasadzie słyszałem, jeśli jednak macie nadmiar testerów, a gry kooperacyjne niespecjalnie Was interesują to nie chcę się narzucać.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

frakmis pisze:Oczywiście - o żelaznej zasadzie słyszałem, jeśli jednak macie nadmiar testerów, a gry kooperacyjne niespecjalnie Was interesują to nie chcę się narzucać.
Interesują nas wszystkie gry planszowe. Zastrzeżenia kolegów miały jedynie na celu uniknięcie sytuacji, w której autor wpada ze swoim prototypem, kładzie go na stół, testujemy, po czym autor stwierdza, że musi już lecieć i znika.

Ponownie będę w środę i ponownie z pustymi rękami, jako bezinteresowny ;-) tester.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Nie narzucasz się - po to jest grupa, żeby sobie pomagać :) Warto tylko od razu na początku ustalić zasady na jakich działamy. Są spotkania gdzie jest mnóstwo ludzi, mało prototypów, czasem na odwrót. Wtedy warto po prostu samemu się pilnować "ostatnio testowaliśmy coś mojego, to dzisiaj spasuję". Tylko tyle i aż tyle :) A kooperacje są nam nieobce - przecież każdy tutaj jest też graczem :D

--

ja_n był szybszy
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

ja jutro pewnie będę, pewnie koło 17, pewnie nieżywa, ale dam z siebie wszystko :)
Filippos pisze:Mam w kolejce wielkoformatówkę kulinarną :wink:
znasz A la carte? :)

frakmis pisze:... Zależy mi na konstruktywnej krytyce doświadczonych graczy/projektantów, czy są chętni do testów?
zapraszamy Maćku :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4493
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1451 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: garg »

frakmis pisze:Witam Szanownych Kolegów,
Chciałbym zabezpieczyć moje stawiennictwo osobiste w terminie jutrzejszym, o ile znajdą się chętni weterani, aby skonfrontować swoje ludologiczne kompetencje z Nocnym Dyżurem... przejdę do meritum:
Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Mechanika podstawowa: kooperacyjna
Złożoność: ****
Klimat: medyczny, najpierw był pomysł na fabułę później mechanika...
Losowość: **+ (tyle ile gra medyczna potrzebuje, ale nie tyle by permanentnie irytować)
Oryginalne rozwiązania: obecne, przynajmniej mam taką nadzieję...
Dotychczasowe testy: gracze, członkowie mojego koła naukowego (jestem pracownikiem UW), studenci medycyny

Zależy mi na konstruktywnej krytyce doświadczonych graczy/projektantów, czy są chętni do testów?
Jednak się przemogłeś :) . Fajnie :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Dodam jeszcze, że w mojej sudańskiej wiosce walczy się teraz o przewagi i ucieka przed strasznym lwem :)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Karol Madaj pisze:Dodam jeszcze, że w mojej sudańskiej wiosce walczy się teraz o przewagi i ucieka przed strasznym lwem :)
A da się go odpędzić wiadrem wody?
ODPOWIEDZ