Goa - szukam chętnych

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Goa - szukam chętnych

Post autor: Geko »

Właśnie się zarejestrowałem i założyłem grę 3-osobową. Nie wiem, jak to śmiga, nie wiem na jakich zasadach. Chętnych zapraszam do wspólnego spróbowania 8)

http://www.boardgames.famdepaus.nl/Goa/index.html

Hasło: gramy
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Goa - szukam chętnych

Post autor: adikom5777 »

A przy rejestracji, które państwo wybrałeś? Pakistan czy Philippines? Jest nawet Lesotho, a o Polsce zapomnieli :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Goa - szukam chętnych

Post autor: lacki2000 »

adikom5777 pisze:A przy rejestracji, które państwo wybrałeś? Pakistan czy Philippines? Jest nawet Lesotho, a o Polsce zapomnieli :)
Znając ogólne nastawienie Holendrów do Polaków to raczej jest to celowe niedopatrzenie. Kiedyś tam też się z ciekawości zarejestrowałem (jako Pakistańczyk) ale jakoś tak planszówki na kompie nie mają tego klimatu co planszówki na stole :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Goa - szukam chętnych

Post autor: Veridiana »

Rozgrywam już jakiś czas swoja pierwszą partię w Goa i pierwszą w Puerto Rico w w/w serwisie. I o ile Puerto jako tako wygląda, to Goa jest jakaś przerośnięta i mało intuicyjna. ciągle kręcę się w kółko. niemniej, lubię grać online, więc dzięki za cynk w temacie :D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Goa - szukam chętnych

Post autor: lacki2000 »

Tam jakoś tak mało graczy jest a poza tym ta ich wersja Goa (stara) wygląda w miarę przyzwoicie jedynie w IE co też zniechęca. Ja aktualnie zainteresowałem się systemem VASSAL-owym i w miarę wolnego czasu może jakąś działającą Goę do giercowania online live i PBEM spróbuję spłodzić.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Goa - szukam chętnych

Post autor: lacki2000 »

Jest ktoś chętny w najbliższym czasie do przetestowania Goi na Vassal-u? Wersja bardzo wczesna closed beta :)

edit: nikt? Bo już gierka prawie gotowa, do oficjalnej publikacji oczekuję na zgodę autora, ale się coś nie kwapi z odpowiedzią, to chyba znaczy, że się zgadza :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Goa - szukam chętnych

Post autor: lacki2000 »

Autor gry mnie wyraźnie ignoruje, więc pewnie mało go to obchodzi. Gra w swej podstawowej wersji jest gotowa. Aktualnie trzeba samemu brać karty i kłaść w odpowiednie miejsca, licytacja też nie jest automatyczna, czyli trzeba czytać logi bo wszystkie ważniejsze ruchy są rejestrowane. Gracze kolejno deklarują jaką akcję chcą podjąć i muszą samodzielnie tę akcję wykonać. Jest to wersja nowa (z 4 nowymi żetonami) ale (jak na razie) bez opcji bonanza. Jak ktoś jest chętny do przetestowania to niechaj śle PMa bo nie wiem kiedy (i czy w ogóle) trafi do oficjalnych zbiorów Vassala.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ