Zuntzu

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Torgu
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2012, 19:30
Been thanked: 4 times

Zuntzu

Post autor: Torgu »

Pomocy! Próbuję zagrać z kolegą w MiM podstawkę na Zuntzu.

Niby wszystko jest dobrze.
Odplamay Mim- open files, potem open scenario, dopiero potem ja lub on robi hosta, podaje mi IP oraz port, ja wpisuję dane i nie możemy się połączyć do gry.

Próbowaliśmy już chyba każdej możliwości.

"The conection request has timed up" - connection failes -< za każdym razem taki błąd wyskakuje.

Nie wiemy co robić, pomóżcie.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Zuntzu

Post autor: Epyon »

Nie grałem nigdy na Zuntzu, ale jeśli to działa na zasadzie p2p, to chyba jeden z Was musi mieć publiczne IP?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zuntzu

Post autor: Moniczka.s »

Tak, to prawda. Jeśli obydwoje macie NAT (router) to jest problem z hostowaniem gry. Na szczęście (o ile wiem) można to rozwiązać - widziałam opis tego problemu na forum ZunTzu.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Torgu
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2012, 19:30
Been thanked: 4 times

Re: Zuntzu

Post autor: Torgu »

Mógłbym prosić o jakiś link do tego tematu? Dziękuję z góry bardzo.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Zuntzu

Post autor: lacki2000 »

to może skorzystajcie z Hamachi? Lub jakiegoś innego oprogramowania do wirtualnych sieci prywatnych. Ja używam akurat Hamachi i mi wystacza do gier wszelakich które chodzą na LANie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Torgu
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2012, 19:30
Been thanked: 4 times

Re: Zuntzu

Post autor: Torgu »

No mamy ściągniętego Hamachi ale nie ogarniam go w obsłudze.

Tworzę nową sieć, podaje ip, hasełko, a potem jak wchodzę do Zuntzu to co mam tam wpisywać ?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Zuntzu

Post autor: lacki2000 »

Torgu pisze:No mamy ściągniętego Hamachi ale nie ogarniam go w obsłudze.

Tworzę nową sieć, podaje ip, hasełko, a potem jak wchodzę do Zuntzu to co mam tam wpisywać ?
Instalując Hamachi dostajesz nowy, dodatkowy adres IP zaczynający się od 5.*.*.* Tworzysz sieć (wymyślasz nazwę i hasło) i tę nazwę oraz hasło muszą podać oczywiście inni gracze w Hamachi by się przyłączyć do twej prywatnej sieci virtualnej. Jak im się uda to w Hamachi się pojawią ich adresy IP zaczynające się również od 5.*.*.* (tylko w gwiazdkach będzie nieco inaczej oczywiście) oraz zielone kółko że są online.
Odpalacie grę, stawiasz Hosta i oni się przyłączają na twój adres IP z Hamachi (mają go w swoim hamachi).
Powinno działać, chyba, że ktoś gdzieś ma jeszcze jakiegoś firewalla na kompie albo coś skopane na routerach (bo domyślnie powinny taki ruch przepuszczać).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ