Mutant Chronicles dla 5 latka? jak z akcesoriami ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
the_michael
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:44
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Mutant Chronicles dla 5 latka? jak z akcesoriami ?

Post autor: the_michael »

Mój robak ma 5 lat i 3 mies. Rozumie częściowo zasady Globalnego Konfliktu i ostatnio coraz więcej łapie z BattleLore. Oczywiście ciężko z nim przeprowadzić rozgrywkę zgodnie z intrukcją, bo 2 ruchy zagra prawidłowo, a za chwile "idzie wszystkimi bo tego złego trzeba pokonać" i jest po zasadach :) Ale ważne że potrafi przy planszówce posiedzieć. Dla mnie to ważne, bo ostatnio nieopatrznie pokazałem mu na komputerze heroes of might and magic 3 i po jednej grze tak tym nasiąkł, że truje mi od rana do wieczora, żeby z nim w to grać. Wolałbym jednak go od kompa odciągnać. Z planszówek jednak jak dotąd wynosi więcej korzyści ( np nauczył się dodawania ). Widze, że figurki, wojsko to jest to co go przyciaga. Teraz to Mutant Chronicles jest w przystępnej cenie. Fajne też bo można to kolekcjonować. I moje pytanie:

1) Czy taki z takim 5-latkiem można rozegrać jakąś prostą grę w Mutant Chronicles , nawet z jakimś dużym uproszczeniem zasad ?
2) Na tym filmiku gość ma jakąś inną plansze i takie fajne mury http://www.youtube.com/watch?v=wVpssjDa2k8. Takie akcesoria mozna do tej gry dokupić , czy on sam sobie to zrobił ?
ODPOWIEDZ