Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Re: Android: Netrunner

Post autor: przemoo99 »

zephyr pisze:Przezroczyste są zbyt częste, jak obu graczy ma przezroczyste ciężko odróżnić, a zdarzają się np agendy, albo dodatki runnera do ICE, które można przypadkowo wmieszać drugą talię i nie zauważyć. Przy kolorowych kolizje trafiają się dużo rzadziej.
IMO sensowny przepis

Może i sensowny, ale większość moich znajomych grających używa tych samych koszulek: niebieskich i czerwonych :-)
I to tej samej firmy ;-)

wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Ale to już wystarcza żeby decki używane w jednej partii się nie pomieszały.
[edit:]
hmm w sumie w netrunnerze z przezroczystymi też nie ma tego problemu <facepalm> może nie będzie takiego wymogu dla NR
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Dla mnie bez sensu. Moim zdaniem karty w "kolorowych" koszulkach są po prostu brzydkie, ale to moje zdanie. Jak ktoś chce znaczyć katy to czy ta karta będzie w koszulce czy bez nie będzie miało znaczenia i tak znajdzie sposób. W zasadach turniejów na FFG nie ma ani słowa o kolorowych koszulkach więc może nie kombinujmy i nie starajmy się być "lepsi" niech każdy wkłada swoje karty w takie koszulki jakie mu pasują. Dla mnie istnieją na ten przykład tylko przeźroczyste. Netrunner ma ten plus że karty korpów i runnerów są inne więc nie ma co kombinować. Ja nie mam zamiaru moich kart w żadne kolorowe paskudztwa wkładać.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Android: Netrunner

Post autor: Arisek »

Każdy lubi co innego mi na przykład bardziej odpowiadają kolorowe;)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: wojo »

Jak zostało przytoczone powyżej na turniejach WH:I jest wymóg grania w nieprzeźroczystych koszulkach (łatwiej dostrzec na nich ew. znaczenia niż na samych kartach) przypuszczam więc tak samo pewnie będzie w A:N - oczywiście jak ktoś w turniejach nie zamierza grać to nie ma się co przejmować i można grać w dowolnych koszulkach (lub nawet bez :)).

Można także tylko na turniej mieć kolorowe koszulki ale przekładanie kart tam i z powrotem nie jest zbyt miłe dlatego napisałem o tym wymogu zwłaszcza gdy ktoś podchodzi do gry z mocnym nastawieniem startowania w mistrzostwach Polski itp. lepiej od razu o tym wiedzieć niż za pół roku przekładać wszystkie karty.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Android: Netrunner

Post autor: Arisek »

wiecie moze ile talia turniejowa będzie kart liczyła okolo tyle co w WH 50-100? bo szkoda mi kasy na koszulki FFG,a tylko one spelniaja moje oczekiwania co do jakosc wykonania produktu.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Obecne korporacje mają min 45, jak za gęsto agend można do 49, teoretyczny max ile wlezie, ale średnio jest sens z limitem 3x grać czymś zdecydowanie grubszym, zwłaszcza że w NR i tak nie tak raczej ciężko trafić na konkretną kartę, zwłaszcza że agend będzie ciężko się bezpiecznie z ręki pozbyć

Runnerzy min 45, max ile wlezie, ale znowu rozkłady przeszkadzają; zwłaszcza że runner i tak potrzebuje wyciągnąc kluczowe karty i potem talię mógłby "odłożyć do pudełka", często żadnej karty w turze nie dobierze jak ma 5 na dmg i dobry stół.

I dla obu stron jest sztywny limit influence, więc im większy deck tym mniej pomagają i więcej trzeba mieć kart z własnej frakcji i neutrali, a tych przez jakiś czas raczej nie będzie wystarczająco dużo.

Decków dużo grubszych niż 50-60 bym się nie spodziewał, jak już to korporacją, ale też raczej kiepski pomysł... zobaczymy.
Też zależy jakie karty będą, na
http://www.cardgamedb.com/index.php/net ... dside-core
możnaby próbować jakiejś talii większej grubości, ale potrzeba wyszukiwarek i kart, które wyrównają brakującą akcję; niby dodatkowy dociąg jest super, ale czasem są ważniejsze rzeczy do zrobienia
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mysza »

W momencie kiedy mam zamawiać netrunnera, w rebelu stał się jako produkt niedostępny;/ to czyli co jak już rebel nie ma to już nikt w PL:)
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Android: Netrunner

Post autor: Arisek »

3trolle.pl mają (pierwsza strona na która wszedłem sprawdzić dostępność ),tzn będą mieć bo narazie do sklepu nie doszły
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: Vandal »

Bard.pl też jezcze miał dostępność "październikową".
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: ghostdog »

już prawie nigdzie nie ma
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Android: Netrunner

Post autor: Arisek »

Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Wiadomo w ogóle jaka datę ponownego pojawienia się w sklepach podało FFG? Oczywiście po za tym że w czwartym kwartałem 2012 :)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Łosiek
Posty: 48
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:34
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Łosiek »

Czwarty kwartał dotyczy planowanego dodatku. Czy jest gdzieś oficjalna informacja o dodruku podstawki?
Gdzieś czytałem komentarze że wykonanie dodruku to nie jest taką trywialną sprawą z powodu obciążenia i planów drukarni. Pocieszające jest to że FFG jest tak dużym graczem że może mieć większe pole manewru.

Ciekawi mnie co sprawiło że Rebel zmienił "premiera w październiku" na "produkt niedostępny". Może już wiedzą że partia którą mają dostać zostanie w całości wyprzedana.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Zastanawiam się nad tym jakie koszulki kupić na netrunnera; Maydaya cz FFG jest w nich jakaś różnica (po za ceną oczywiście?)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: Android: Netrunner

Post autor: Arisek »

Narazie to gry nie ma;<
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Migdał »

Kwestia dni :)
Ale tak ogólnie to po za ceną jest jakaś różnica między tymi koszulkami?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Migdał pisze:Kwestia dni :)
Ale tak ogólnie to po za ceną jest jakaś różnica między tymi koszulkami?
W jakości. Są przynajmniej dwa tematy na forum o koszulkach FFG vs Mayday, dużo doświadczeń i opinii, polecam przeczytać. 8)

Ja nie mogę się ciągle doczekać mojego ANR zamówionego w Zakamarach.. Miały być na premierę, na kotle, na początku października.. Chyba faktycznie zaczne grać na OCTGN
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Snow
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2012, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Android: Netrunner

Post autor: Snow »

FFG opublikowało pierwszy FAQ do Netrunnera
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3608
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: schizofretka »

Przynieś Zephyr kiedyś do Chwili albo Agresora, chętnie poznam. Niestety trudno mi się przemóc ze względu na Androidowy setting, taką traumę ta gra na mnie wywarła, ale może gra jest na tyle dobra, że o nim zapomnę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

Ten setting to jest jak setting w Innowacjach czyli: Jaki setting? ;)
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Android: Netrunner

Post autor: Neoko »

Mógłby ktoś opowiedzieć o grze najważniejsze rzeczy chodzi o rozgrywkę. Wyczytałem tylko , że korporacja zagrywa karty zakryte i płaci dopiero w momencie gdy ich użyje ,natomiast haker gra otwartymi i od razu płaci. Wiem , że jest instrukcja już po ang niestety mój obcy język jest za słaby
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: watman »

Migdał pisze:Zastanawiam się nad tym jakie koszulki kupić na netrunnera; Maydaya cz FFG jest w nich jakaś różnica (po za ceną oczywiście?)
strona FFG pokazuje, ze karty beda rozmiaru CCG, szyli sprawdz protektory Ultra-Pro w najblizszym sklepie z M:tG :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

Witam!
Według forum Galakty wydanie PL w ok. lutego 2013.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ