Thorgal

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

Re: Thorgal

Post autor: [rollerboy] »

[rollerboy] pisze:zapraszam na turniej :D :D :D http://www.thorgal.com.pl/forum/viewforum.php?f=11

Sporo czasu spałem ... ktoś jeszcze gra ?
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thorgal

Post autor: iscariot »

Chyba tylko ja :)
Hej, jak się masz :)
Jakiś turniej się kroi?
Możemy zorganizować turniej na konwencie Gramy. Jak będą chętni, to zacznę rozmowy z organizatorami.
Gramy odbywa się w Gdyni jakoś w październiku, chyba 15-16, więc można wreszcie zrobić turniej 2-dniowy: singiel i multi :)
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: Thorgal

Post autor: Serenicus »

Ja mam jeszcze gdzieś swój stary deck. Jeżeli turniej będzie na Gramy, to pewnie się pojawie :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Thorgal

Post autor: melee »

http://thorgalverse.blogspot.com/2012/1 ... esc-3.html

" Myślicie też o innych projektach wokół "Thorgala"? Była gra komputerowa, gra karciana...

To nie my to wymyślamy. Jak jest ktoś zainteresowany, to kupuje licencję i sobie to robi. Będziemy rozmawiać z Egmontem, zacząłem nawet rozmowy na ten temat, oni chcą zrobić planszówkę i są świetni do tego, zaczęli o tym myśleć. Uważam, że jeśli ktoś chce i ma zielone światło z naszej strony, żeby coś robić, to nie musi jakoś specjalnie ze mną na ten temat rozmawiać, tylko po prostu rusza ze swoim planem, ze swoją inicjatywą, przedstawia nam projekt, a nie ja mam mu mówić, jak to ma wyglądać, bo po prostu tego nie robimy. Gra planszowa to świetna sprawa, podobno w Polsce gry planszowe są bardzo dobrze przyjmowane, ludzie lubią grać w plansze."
Awatar użytkownika
ArchitektMuzyki
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, 11:40

Re: Thorgal

Post autor: ArchitektMuzyki »

Dzięki za linka.

Wychowałem się na Thorgalu. Przy złożoności universum, ilości charakterystycznych postaci oraz mnogości wątków można by zrobić epicką grę przygodową.

Wyobrażam już sobie walkę Jolana z Alinoe, czy przygody w dżungli państwa QA. Mniam.

Z drugiej strony wplecenie tak potężnego wszechświata w grę planszową wymagało by prawdopodobnie wielkiej komplikacji zasad, a to by mogło zabić ten temat.

W każdym razie kibicuję firmie Egmont mając nadzieje kiedyś zagrać w coś, co jednocześnie zabawi cała moją zgraję, jak i przypomni chwile z komiksami czytanymi z zapartym tchem ;)
ODPOWIEDZ