[Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Jeśli chodzi o miejsce do grania na Pradze Południe, to:

Czas głosowania minął 31 paź 2012, 16:14

Świetny pomysł, byłbym tam częstym, praktycznie codziennym gościem.
2
6%
Raz na tydzień na zorganizowane granie z chęcią bym wpadł.
11
33%
Może bym zajrzał raz na jakiś czas, w Warszawie i tak jest już dużo miejsc do grania, po co zmieniać zwyczaje?
5
15%
Na pewno bym tam nie przychodził. Za daleko i w ogóle Praga to Azja.
11
33%
Nie jestem z Warszawy, ale chciałem sobie coś kliknąć.
4
12%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: Lothrain »

w poniedziałek gra się w "chwili", więc chyba lepszy byłby wtorek
adasq30
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2012, 22:07

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: adasq30 »

Pomysł brzmi OK - o ile się nie mylę nie ma na prawej stronie aktualnie nic regularnego?
W każdy czwartek w Baobabie na Francuskiej obecna jest Ludoteka Roszada i tam można sobie pograć, nie są to przestrzenie wielkości Agresora, ale dużo łatwiej dołączyć do gry.

Ale inicjatywa dodatkowego miejsca jest jak najbardziej ok, jako, że sam mieszkam na Gocławiu to chętnie bym zajrzał do miejsca, które jest bliżej domu. Co do terminu to jako człowiek pracujący wolałbym weekend, ale pewnie będę w mniejszości.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

adasq30 pisze:
Pomysł brzmi OK - o ile się nie mylę nie ma na prawej stronie aktualnie nic regularnego?
W każdy czwartek w Baobabie na Francuskiej obecna jest Ludoteka Roszada i tam można sobie pograć, nie są to przestrzenie wielkości Agresora, ale dużo łatwiej dołączyć do gry.

Ale inicjatywa dodatkowego miejsca jest jak najbardziej ok, jako, że sam mieszkam na Gocławiu to chętnie bym zajrzał do miejsca, które jest bliżej domu. Co do terminu to jako człowiek pracujący wolałbym weekend, ale pewnie będę w mniejszości.
Jak mieszkasz na Gocławiu ,to pójdź do gocławskiego domu kultury na abrahama 10.Może tam uda się zorganizować miejsce do grania .
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: SeeM »

gigi pisze:Jak mieszkasz na Gocławiu ,to pójdź do gocławskiego domu kultury na abrahama 10.Może tam uda się zorganizować miejsce do grania .
Byłem raz w celu zorganizowania turnieju Inwazji. Sale są całkiem małe i chcą dużych pieniędzy. Także jakby ktoś akurat znalazł 500 złotych i jeszcze się zastanawiał co z nimi zrobić.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem sklepu .Jedyne wolne terminy to poniedziałek i niedziela.W pozostałe są turnieje w karcianki kolekcjonerskie .
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

Podbijam temat ,na grochowie ,na ulicy paca 40 w poniedziałki są organizowane spotkania z grami planszowymi.
Ulica paca znajduje się w pobliżu ronda wiatraczna.Godziny spotkań to 18-20.Spotkania są organizowane przez http://ludotekaroszadapl.blogspot.com/.Na miejscu są gry.Serdecznie zapraszam w najbliższy poniedziałek.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: iapetus »

Ludoteka to chyba jest wszędzie i zawsze ;) Na ich spotkaniach przede wszystkim lekkie, rozrywkowe i integracyjne pozycje. Ale jak jest potrzeba w narodzie to może da się podpiąć z czymś cięższym?
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: iapetus »

Trochę poczytałem o Centrum Społecznym Paca 40 i inicjatywa, niezależnie od Ludoteki, to chyba coś czego szukaliśmy:) Wybiorę się w poniedziałek na dyżur koordynatorki i zdam sprawę.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

W ostatni poniedziałek było pierwsze spotkanie,moim skromnym zdaniem z ciężkimi grami może być ciężko .Spotkania są na razie dwu godzinne. Myślę że za jakiś czas jak będą się przychodzili ludzie ,będzie można porozmawiać o wydłużeniu spotkań.Najważniejsze że jest miejsce do grania.W środku jest ogólnodostępna kuchnia ,więc spragniony może sobie zrobić herbatę lub kawę.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: raajon »

Cześć Wszystkim,

Ja ze swojej strony też byłbym zainteresowany jakąś miejscówką na Pradze Południe.
Stałe miejsce i stały termin spotkań ma dużo zalet. Ale skoro są kłopoty, to może wystarczy się skrzyknąć w 3-5 osób poprzez forum na konkretny tytuł (lub 2-3:)) i wybrać na Paca 40 (lub gdziekolwiek indziej). No chyba, że macie już doświadczenie, że taki model się nie sprawdził.

W moim przypadku, pewnie byłbym częstszym uczestnikiem spotkań, gdyby odbywały się na Pradze Pld i nie trzeba było jechać do Centrum albo innych, mniej atrakcyjnych komunikacyjnie dzielnic.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: iapetus »

Przy poprzedniej odsłonie tego wątku właśnie o miejsce rozbiła się sprawa. Niestety ze znanych mi Prażan nikt nie dysponuje lokalem odpowiednim do grania (tu brak właśnie tego "gdziekolwiek indziej"), dlatego jeśli będziemy się mogli spotkać właśnie na Paca to chyba właśnie tego szukaliśmy. I tu już niezależnie do tego kto i jakie gry przynosi i animuje. Jak się umówimy w konkretnym składzie na konkretną grę to nie jest potrzebny nikt z bazą gier.

Pytanie czy będzie tam miejsce tylko dla ludzi chcących pograć we własnym gronie bez żadnego "eventu". Do organizacji większych spotkań trzeba promocji, zapału i czasu a na to chyba niespecjalnie bym się pisał. Dlatego chcę się rozmówić dokładnie z organizatorami. Chciałbym wiedzieć przede wszystkim:
1. Jakie są możliwości lokalowe?
2. Jak jest zorganizowane użytkowanie przestrzeni - kto tego pilnuje i w związku z tym jakie są ograniczenia czasowe?
2. Czy mogą się odbywać różne aktywności w tym samym czasie? Np. chyba nie pogralibyśmy specjalnie w czasie innych wydarzeń (przećwiczone w Trafficu :( )
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: KubaP »

http://www.centrumpaca.pl - możemy robić co chcemy, tylko przegadajmy to z Karoliną. I w godzinach pracy P40.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: iapetus »

Ja tu zwiedzam jakieś strony "z drugiej ręki", a tu mają normalną informację :P
ŁukaszM
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: ŁukaszM »

Chętnie się przyłącze do takich spotkań, mieszkam blisko, więc byłbym stałym uczestnikiem.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: iapetus »

Będę jutro, jak się uda to równo o 18:00. Zabiorę jakieś niezbyt ciężkie euro.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

tez dzisiaj bede na spotkaniu ,wezme cos lekkiego .
ŁukaszM
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: ŁukaszM »

Jak po poniedziałkowym spotkaniu, warto wybrać się na kolejne?
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czy na Pradze Południe potrzebna jest gralnia

Post autor: gigi »

Było ok.Zagrałem w kilka lekkich gier.W najbliższy poniedziałek też będę;)Graliśmy w hej to moja ryba ,trio,quarto,dobble.
ODPOWIEDZ