System szukania współgraczy -

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Czy korzystałbyś/ korzystałabyś z system szukania współgraczy?

tak
173
89%
nie
21
11%
 
Liczba głosów: 194

Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Senthe »

Parę uwag na szybko. Jakby co to oczywiście bardzo kibicuję projektowi, ale oczekujesz teraz chyba właśnie zdrowej krytyki :)

1. Wrocław jest na Twojej liście podzielony na "delegatury" - w efekcie teoretycznie jeśli ja mieszkam we Wrocławiu, a ktoś inny we "Wrocław - Krzyki", to mieszkamy w innych miejscach. Podejrzewam, że wiele innych miast ma podobnie. Czy nie można by z góry jakoś zaradzić temu poprzez np. opcję wybrania sobie dzielnicy po wyborze miasta?

2. Hasło po rejestracji wyświetla się na ekranie w jawnym tekście - aaargghh!!! Nie po to wymyślono "gwiazdki" ;). No i mam nadzieję, że jednak jakoś chronisz te hasła.

3. Brak jakiejkolwiek wyszukiwarki gier. Lista gier zresztą jest uboga, mam nadzieję, że masz jakiś pomysł na jej późniejszą rozbudowę.

4. "Srona główna" ;)

5. Domyślny czas na ustawianie spotkania jest ustawiony na "godzinę bieżącą" i "minuty bieżące", co jest bez sensu szczególnie w przypadku minut. Rozwiązałabym to raczej jako "godziny bieżące + 1" i "minuty = 00". W ogóle minuty równie dobrze mogłyby mieć tylko cztery opcje: "00", "15", "30" i "45".
Wymóg podawania "czas do" jest też raczej niepotrzebny, tzn. dla kogoś może to mieć znaczenie, ale dla większości osób nie ma i w efekcie będą ustawiać jakiś randomowy czas na siłę. Innymi słowy brakuje opcji "do oporu" ;)

6. Można dodać wielokrotnie dokładnie ten sam termin.

7. Mimo że jestem z Wrocławia, w kalendarzu wyświetlają mi się spotkania z Warszawy.

8. Listy graczy nie da się w ogóle sortować, a wyszukiwanie jak rozumiem ma działać przez Ctrl+F? ;)

9. I drobnostka - kontakt przez mailto mnie osobiście wkurza i rozprasza. Znacznie lepsza IMO byłaby zakładka z danymi lub nawet formularz.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: tramwajaz »

Cześć,

co do dodawania gier to przydałoby się, żeby można było dodać grę z ręki, ciężko będzie utrzymać listę, a biorąc pod uwagę liczbę gier na BGG ;) to pewnie dropdown tego nie zniesie.

Poza tym zgadzam się z punktami z postu Senthe. Ale oczywiście inicjatywa zacna i mam nadzieję, że wszytko się uda.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: kdsz »

Zdecydowanie nie podoba mi się jawność maili. Szkoda, że nie wiedziałem o tym przed rejestracją, ale to oczywiście moje przeoczenie
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Senthe »

Brakuje też autologowania, no i przy przechowywaniu takiej ilości danych - regulaminu/polityki prywatności/whatever.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Ink »

Walidacja (przynajmniej w formularzu rejestracji, bo wobec zauważonych powyżej kontrowersji związanych z prywatnością chwilowo się nie rejestruję) nie pozwala opuścić negatywnie zwalidowanego pola. To zupełnie nieintuicyjne - czemu to służy? Chyba wystarczy, żeby nie dało się zatwierdzić.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

Senthe pisze:Parę uwag na szybko. Jakby co to oczywiście bardzo kibicuję projektowi, ale oczekujesz teraz chyba właśnie zdrowej krytyki :)
Na wstępie dziękuje bardzo za uwagi :-) Są dla mnei bardzo cenne bo wiem wówczas w którą stronę zmierzać z kolejnymi etapami prac o ile oczywiście będą chętni do korzystania z systemu :-)
Senthe pisze: 1. Wrocław jest na Twojej liście podzielony na "delegatury" - w efekcie teoretycznie jeśli ja mieszkam we Wrocławiu, a ktoś inny we "Wrocław - Krzyki", to mieszkamy w innych miejscach. Podejrzewam, że wiele innych miast ma podobnie. Czy nie można by z góry jakoś zaradzić temu poprzez np. opcję wybrania sobie dzielnicy po wyborze miasta?
Podział jaki występuje w systemie jest to podział administracyjny kraju z oryginalnymi nazwami i oficjalną nomenklaturą w oparciu o Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju TERYT
http://www.stat.gov.pl/bip/389_111_PLK_HTML.htm
zgadzam się że miejscami jest on.... hm... nieludzki :-) ale dzięki temu że na nim opieram lokalizacje terytorialną system HoRAK jest interoperacyjny pod względem tej funkcjonalności z innymi systemami teleinformatycznymi
Senthe pisze: 2. Hasło po rejestracji wyświetla się na ekranie w jawnym tekście - aaargghh!!! Nie po to wymyślono "gwiazdki" ;). No i mam nadzieję, że jednak jakoś chronisz te hasła.
Hasła w bazie są zakodowane, tak ze nawet ja nie mam do nich dostępu i jak ktoś zapomni to tylko wchodzi w rachubę zmiana hasła :-)
A wyświetla się zaraz po rejestracji jawnie aby gracz nie zapomniał (wiedział) co wpisał.... niestety z doświadczenia z dużymi systemami gdzie dziennie zakładane są setki kont to podstawowy problem jaki jest rozwiązywany przez HelpDESK to odpowiedź na pytanie "jakie ja podałem hasło dla konta, które właśnie założyłem w Państwa systemie bo były tam tylko kropki "
Senthe pisze: 3. Brak jakiejkolwiek wyszukiwarki gier. Lista gier zresztą jest uboga, mam nadzieję, że masz jakiś pomysł na jej późniejszą rozbudowę.
to będzie dorabiane i rozbudowywane :-)
Senthe pisze: 4. "Srona główna" ;)
poprawione :-)
Senthe pisze: 5. Domyślny czas na ustawianie spotkania jest ustawiony na "godzinę bieżącą" i "minuty bieżące", co jest bez sensu szczególnie w przypadku minut. Rozwiązałabym to raczej jako "godziny bieżące + 1" i "minuty = 00". W ogóle minuty równie dobrze mogłyby mieć tylko cztery opcje: "00", "15", "30" i "45".
Wymóg podawania "czas do" jest też raczej niepotrzebny, tzn. dla kogoś może to mieć znaczenie, ale dla większości osób nie ma i w efekcie będą ustawiać jakiś randomowy czas na siłę. Innymi słowy brakuje opcji "do oporu" ;)
to będzie dorabiane i rozbudowywane :-)
Senthe pisze: 6. Można dodać wielokrotnie dokładnie ten sam termin.
to będzie dorabiane i rozbudowywane :-)
będzie mechanizm powtarzaj co (dzień, tydzień, miesiąć)
Senthe pisze: 7. Mimo że jestem z Wrocławia, w kalendarzu wyświetlają mi się spotkania z Warszawy.
będą filtry :-) ale jak będzie co filtrować ;-) na ten czas to hm... nie ma zbytnio co :-)
Senthe pisze: 8. Listy graczy nie da się w ogóle sortować, a wyszukiwanie jak rozumiem ma działać przez Ctrl+F? ;)
Będą filtry :-) tak jak wyżej.
Senthe pisze: 9. I drobnostka - kontakt przez mailto mnie osobiście wkurza i rozprasza. Znacznie lepsza IMO byłaby zakładka z danymi lub nawet formularz.
To znaczy ? Proszę rozwiń tą myśl.....
nie wiem czy chodzi ci o kontakt z innym graczem czy kontakt z systemem ?
Jak byś to dokładniej widziała ?
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

kdsz pisze:Zdecydowanie nie podoba mi się jawność maili. Szkoda, że nie wiedziałem o tym przed rejestracją, ale to oczywiście moje przeoczenie
Jak byście widzieli kontakt z innym użytkownikiem ?
Proszę o o wasze propozycje :-)
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

Senthe pisze:Brakuje też autologowania, no i przy przechowywaniu takiej ilości danych - regulaminu/polityki prywatności/whatever.
Czy ktoś jest chętny do napisania tych dokumentów ?
Przydała by mi się w tym zakresie pomoc :-)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: lacki2000 »

Odokar pisze:A wyświetla się zaraz po rejestracji jawnie aby gracz nie zapomniał (wiedział) co wpisał.... niestety z doświadczenia z dużymi systemami gdzie dziennie zakładane są setki kont to podstawowy problem jaki jest rozwiązywany przez HelpDESK to odpowiedź na pytanie "jakie ja podałem hasło dla konta, które właśnie założyłem w Państwa systemie bo były tam tylko kropki "
Czyli z góry zakładasz, że gracze planszówkowi to idioci? :mrgreen: Po to są opcje resetowania hasła i wysyłania na maila by zapominalscy użytkownicy sami radzili sobie z tym problemem. Jak nie potrafią to ślij im maila, że nie zasługują na przynależność do elitarnej grupy wybitnych osób :)
Odokar pisze:
kdsz pisze:Zdecydowanie nie podoba mi się jawność maili. Szkoda, że nie wiedziałem o tym przed rejestracją, ale to oczywiście moje przeoczenie
Jak byście widzieli kontakt z innym użytkownikiem ?
Proszę o o wasze propozycje :-)
Jak już ktoś wspomniał - formularz kontaktowy (typu PM jak w forum), z mailami obsługiwanymi przez system.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: zephyr »

lacki2000 pisze:
Odokar pisze:A wyświetla się zaraz po rejestracji jawnie aby gracz nie zapomniał (wiedział) co wpisał.... niestety z doświadczenia z dużymi systemami gdzie dziennie zakładane są setki kont to podstawowy problem jaki jest rozwiązywany przez HelpDESK to odpowiedź na pytanie "jakie ja podałem hasło dla konta, które właśnie założyłem w Państwa systemie bo były tam tylko kropki "
Czyli z góry zakładasz, że gracze planszówkowi to idioci? :mrgreen: Po to są opcje resetowania hasła i wysyłania na maila by zapominalscy użytkownicy sami radzili sobie z tym problemem. Jak nie potrafią to ślij im maila, że nie zasługują na przynależność do elitarnej grupy wybitnych osób :)
IMO najlepsze by były gwiazdki, które można podejrzeć klikając jakiś przycisk, albo wyłączyć. W większości przypadków gwiazdki i tak nie podnoszą bezpieczeństwa a są irytujące, ale jak akurat ktoś patrzy przez ramię pokazywanie mu hasła brzmi jak kiepski pomysł, zwłaszcza jak ktoś ma rodzinę podobnych haseł albo to samo hasło na wiele usług.

Jawny mail też brzmi źle, ułatwia wysyłanie spamu. Też skłaniałbym się do jakiegoś wewnętrznego systemu PM, a jak ktoś potrzebuje innego kontaktu prześle wybranym osobom dane kontaktowe.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: gregvip »

A ja w sprawie listy gier. Pomyślałem dodam moje w kolejności jakiej stoją na półce.
El Grande - brak
Ra - brak
China Town - brak
Tadsch Mahal - brak
i tu już mi się odechciało.
Natomiast jak sobie przeglądałem listę to jest np. Shogun PL po kiego grzyba to PL szczególnie przy Shogunie? Trzeba by jakiś sensowny system dodawania gier wymyślić bo obecna lista słabiutka jest. Może niech każdy ma możliwość dodawania tytułu i opisu gry plus przycisk zgłaszania błędów w tytule i opisie plus skrypcik jak np 1 osoba zgłosi błąd maila z powiadomieniem oraz prośbą o sprawdzenie i ew. poprawienie dostaje osoba która grę dodała a jak 3 lub 4 osoby zgłoszą błąd powiadamiany jest administrator systemu i robi poprawkę.

Poza ty trzeba by coś wymyślić żeby nie dublować gier i żeby system wiedział, że np "Wie verhext!" to to samo co "Witch's Brew" i "Malédiction".
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: lacki2000 »

gregvip pisze:A ja w sprawie listy gier. Pomyślałem dodam moje w kolejności jakiej stoją na półce.
El Grande - brak
Ra - brak
China Town - brak
Tadsch Mahal - brak
i tu już mi się odechciało.
Natomiast jak sobie przeglądałem listę to jest np. Shogun PL po kiego grzyba to PL szczególnie przy Shogunie? Trzeba by jakiś sensowny system dodawania gier wymyślić bo obecna lista słabiutka jest. Może niech każdy ma możliwość dodawania tytułu i opisu gry plus przycisk zgłaszania błędów w tytule i opisie plus skrypcik jak np 1 osoba zgłosi błąd maila z powiadomieniem oraz prośbą o sprawdzenie i ew. poprawienie dostaje osoba która grę dodała a jak 3 lub 4 osoby zgłoszą błąd powiadamiany jest administrator systemu i robi poprawkę.

Poza ty trzeba by coś wymyślić żeby nie dublować gier i żeby system wiedział, że np "Wie verhext!" to to samo co "Witch's Brew" i "Malédiction".
Wystarczy podawać ID gry z BGG, np. El Grande ma nr 93. Albo wklejać całego linka do gry z BGG.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

lacki2000 pisze:
gregvip pisze:A ja w sprawie listy gier. Pomyślałem dodam moje w kolejności jakiej stoją na półce.
El Grande - brak
Ra - brak
China Town - brak
Tadsch Mahal - brak
i tu już mi się odechciało.
Natomiast jak sobie przeglądałem listę to jest np. Shogun PL po kiego grzyba to PL szczególnie przy Shogunie? Trzeba by jakiś sensowny system dodawania gier wymyślić bo obecna lista słabiutka jest. Może niech każdy ma możliwość dodawania tytułu i opisu gry plus przycisk zgłaszania błędów w tytule i opisie plus skrypcik jak np 1 osoba zgłosi błąd maila z powiadomieniem oraz prośbą o sprawdzenie i ew. poprawienie dostaje osoba która grę dodała a jak 3 lub 4 osoby zgłoszą błąd powiadamiany jest administrator systemu i robi poprawkę.

Poza ty trzeba by coś wymyślić żeby nie dublować gier i żeby system wiedział, że np "Wie verhext!" to to samo co "Witch's Brew" i "Malédiction".
Wystarczy podawać ID gry z BGG, np. El Grande ma nr 93. Albo wklejać całego linka do gry z BGG.

Ooooo.... właśnie takie coś w dużym skrócie realizuję :-)
Gry z HoRAK mają w sobie IDobject BGG tak więc zachodzi w 95% przypadków korelacja 1:1
ale nie zawsze bo nie wszystkie polskie produkty są w BGG jak i sama BGG jest zbyt obszerna aby miało sens zaimportować ją całą. Byłyby potem problemy wydajnościowe i dlatego trzeba to robić selektywnie.
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

System http://horak.pl został wzbogacony o nowe funkcje:
- łatwiejszy i bardziej przejrzysty mechanizm kojarzenia gier z kontem, lokalem i spotkaniem
- listę popularnych gier. Opcja menu "lista gier"
- rozszerzenie prezentacji informacji o koncie i lokalu o mini mapki

zapraszam do testów systemu :-)
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: iapetus »

Właśnie jestem w trakcie spisywania swoich uwag i pomyślałem, że byłoby fajnie gdybyś wrzucił dokument typu "lista kontrolna" funkcjonalności. Byłoby łatwiej testować, nie zapomnielibyśmy o sprawdzeniu żadnej opcji. Podobnie jak Tobie, zależy mi na systemie bez baboli, skoro już się zaangażowałem :)
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: iapetus »

Przesłałem zestaw małych uwag na proglobla@gmail.com (czy w tym adresie nie ma przypadkiem błędu?). Dwie które jak sądzę mogą zainteresować innych:
1. Grafiki gier mogłyby być trochę większe. Poza tym skąd napis Proglobal z boku?
2. Skoro są dane o grach dot. ceny sprzedaży i wypożyczenia można dodać taką listę do przeglądania – tak jak w przypadku graczy i spotkań.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Pierzasty »

Odokar pisze:- listę popularnych gier. Opcja menu "lista gier"
A można jakoś dodać grę, której nie ma na liście? Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile). Rozwiń listę, wyszukaj pozycję, rozwiń listę, wyszukaj pozycję, powtórz to 5 razy, właśnie dodałeś adres :roll: Chcesz zagrać w mało popularną grę, hurra mamy system, nareszcie znajdę współgraczy a tu kicha, system nie pozwala jej dodać o.O
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: iapetus »

Pierzasty pisze:
Odokar pisze:- listę popularnych gier. Opcja menu "lista gier"
A można jakoś dodać grę, której nie ma na liście? Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile). Rozwiń listę, wyszukaj pozycję, rozwiń listę, wyszukaj pozycję, powtórz to 5 razy, właśnie dodałeś adres :roll: Chcesz zagrać w mało popularną grę, hurra mamy system, nareszcie znajdę współgraczy a tu kicha, system nie pozwala jej dodać o.O
4 posty temu pojawiła się odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: gregvip »

iapetus pisze:
Pierzasty pisze:
Odokar pisze:- listę popularnych gier. Opcja menu "lista gier"
A można jakoś dodać grę, której nie ma na liście? Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile). Rozwiń listę, wyszukaj pozycję, rozwiń listę, wyszukaj pozycję, powtórz to 5 razy, właśnie dodałeś adres :roll: Chcesz zagrać w mało popularną grę, hurra mamy system, nareszcie znajdę współgraczy a tu kicha, system nie pozwala jej dodać o.O
4 posty temu pojawiła się odpowiedź ;)
No i jest to tak bardzo intuicyjne, ze ja pomimo najlepszych checi znalezc tego nie moge
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Pierzasty »

iapetus pisze:4 posty temu pojawiła się odpowiedź ;)
Jakoś jej nie widzę, chyba że chodzi o wpisanie numeru z BGG, którego nie ma gdzie wpisać :roll:
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: gregvip »

Pierzasty pisze:
iapetus pisze:4 posty temu pojawiła się odpowiedź ;)
Jakoś jej nie widzę, chyba że chodzi o wpisanie numeru z BGG, którego nie ma gdzie wpisać :roll:
A to o to chodzi no to wszystko w porzadku. U mnie tez tego nie ma gdzie wpisac. No to OK. ;)
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: iapetus »

Odokar pisze: Ooooo.... właśnie takie coś w dużym skrócie realizuję :-)
Jak dla mnie to jest wystarczająco jasne - znaczy, że nie ma, ale będzie :-)
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

iapetus pisze:
Odokar pisze: Ooooo.... właśnie takie coś w dużym skrócie realizuję :-)
Jak dla mnie to jest wystarczająco jasne - znaczy, że nie ma, ale będzie :-)
Dokładnie :-)
jest to w czasie przyszłym :-D
jak się pojawi taka zmiana oczywiście napisze na forum
iapetus pisze: proglobla@gmail.com (czy w tym adresie nie ma przypadkiem błędu?).
Jest poprawny :-)
list przyszedł ale niestety bez załącznika
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

Pierzasty pisze:Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile).
Proszę dawajcie swoje propozycje jakie byście widzieli alternatywy dla komunizacji :-)
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: iapetus »

Odokar pisze:
Pierzasty pisze:Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile).
Proszę dawajcie swoje propozycje jakie byście widzieli alternatywy dla komunizacji :-)
Może takie dwie metody jak na niniejszym forum?
1. Formularz do mailowania - mail ukryty, ale adresat dostaje wiadomość na swoją skrzynkę.
2. System prywatnych wiadomości wewnątrz strony.
Mnie jawne maile nie przeszkadzają na razie, nawet wolę obsługiwać wiadomości we własnym programie pocztowym. Ale domyślam się że to może być potencjalne źrodło spamu w przyszłości :(
ODPOWIEDZ