Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Mage Knight

Post autor: magole »

lacerta pisze: Da się taniej.
Opcja 1:
Zamawiając nakład 3-4 razy większy jednostkowa cena produkcji spada o około 10%. Transport w przeliczeniu na 1 sztukę też wówczas wychodzi trochę taniej, bo można zamówić kontener 40 zamiast LCL. W sumie uzbierałoby się jakieś 15%.
Jeśli ktoś zaryzykuje pokrycie kosztu 4 razy większego nakładu, to my zwrócimy mu poniesiony koszt po sprzedaży całości. Wówczas będzie taniej.
Raczej chodziło mi o to że szkoda mi płacić 275 zł jeżeli potem może okazać się że gra w sklepie w Polsce jest do kupienia za 225 zł :evil:
Jeżeli faktycznie cena nie zawiera marży sklepowej to ta opcja jest BARDZO do przemyślenia.
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Knight

Post autor: lacerta »

magole pisze:Jeżeli faktycznie cena nie zawiera marży sklepowej to ta opcja jest BARDZO do przemyślenia.
Cena 275zł jest sugerowaną ceną detaliczną, czyli tą, od której hurtownicy naliczają sklepom upusty, a od której sklepy liczą marżę.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Cena 275zł jest sugerowaną ceną detaliczną, czyli tą, od której hurtownicy naliczają sklepom upusty, a od której sklepy liczą marżę.
I tak jak dla mnie jest dziwne, że Lacerta jako wydawca nie jest w stanie nam, czyli klientom zaoferować ceny niższej niż w sklepach :? W końcu sklepy też muszą mieć coś dla siebie... Albo dogadamy się z hurtownią i dostaniemy upust, pomijając sklep :lol:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Mage Knight

Post autor: Trolliszcze »

patrol007 pisze:I tak jak dla mnie jest dziwne, że Lacerta jako wydawca nie jest w stanie nam, czyli klientom zaoferować ceny niższej niż w sklepach W końcu sklepy też muszą mieć coś dla siebie...
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale sklepy nie płacą za prawa do wydania, tłumaczenia, produkcję itd. itp.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Mage Knight

Post autor: Kolejarz »

Pośrednio płacą, tak jak pośrednio płacą za to klienci.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Mage Knight

Post autor: Trolliszcze »

Kolejarz pisze:Pośrednio płacą, tak jak pośrednio płacą za to klienci.
Jak kupuję bułkę, to pewnie pośrednio płacę też za nawożenie pola, ale chyba nie o to tu chodzi...
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Mage Knight

Post autor: DanCo »

Lacerta nie może Wam dać ceny lepszej niż sklepy bo wówczas sklepy nie miałyby na tej grze jakiego kolwiek zarobku (cena Lacerty + koszta + marża > niż cena Lacerty => nikt nie kupuje w tych sklepach). Nie byłoby sensu konkurować z kimś kto sam "produkuje" i sprzedaje po najniższej cenie.
Jakby Lacerta zrobiła dwa, trzy razy taki numer to gwarantuję Wam, że 50% sklepów i dystrybutorów zrezygnowałoby ze sprzedaży ich produktów. A co za tym idzie, nastąpiłby spadek sprzedaży i zwrosłyby koszta mniejszej ilościowo produkcji gier (mniejszy nakład). Finalnie mielibyśmy następne tytuły drożej, mimo że kupowane u "producenta".
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Trolliszcze pisze:
patrol007 pisze:I tak jak dla mnie jest dziwne, że Lacerta jako wydawca nie jest w stanie nam, czyli klientom zaoferować ceny niższej niż w sklepach W końcu sklepy też muszą mieć coś dla siebie...
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale sklepy nie płacą za prawa do wydania, tłumaczenia, produkcję itd. itp.
A czy ja chcę tą grę za darmo ??? Przedstawię to tak : Lacerta otrzymuje dostawę gier, sprzedaje je sklepom po powiedzmy umownie 250 zł. Każdy z tych sklepów nalicza sobie marżę i grę sprzedaje po 275 zł, czyli ma 25 zł czystego zysku. Ja chcę tylko dostać jak będę zamawiał wcześniej, bez udziału sklepów, czyli pośredników cenę niższą właśnie z powodu ich braku, czyli powiedzmy po te 250 zł. Dziękuję za uwagę :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight

Post autor: Geko »

patrol007 pisze: A czy ja chcę tą grę za darmo ??? Przedstawię to tak : Lacerta otrzymuje dostawę gier, sprzedaje je sklepom po powiedzmy umownie 250 zł. Każdy z tych sklepów nalicza sobie marżę i grę sprzedaje po 275 zł, czyli ma 25 zł czystego zysku
Do "czystego zysku" to chyba jeszcze daleko. Chyba, że sklep i pracownicy żywią się powietrzem.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

offtopic - skasować...
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Mage Knight

Post autor: lacerta »

W kontekście sugerowanego "nie wzięcia na siebie" kosztów transportu przez Lacertę, polecam wejść np. na stronę UPS lub FedEx i wyliczyć sobie koszt samej przesyłki. Wyjdzie z tego ponad 300zł za grę (w opcji kartonów zbiorczych). Nam udało się znaleźć trochę tańszy transport.

Czy naprawdę wszyscy "marudzący" uważają, że za 50 złotych (a w sumie 40,65 zł bo pozostała kwota to VAT) można wysłać samolotem grę z Chin do Polski, wypełnić chińskie dokumenty eksportowe, zapłacić ubezpieczenie transportu i cło a później pokryć jeszcze koszt rozesłania gier po Polsce?

Zgadzam się z pabula - zakończmy ten offtopic i proszę administratorów o pokasowanie wpisów dotyczących marudzenia. Najlepiej jednak w weekend, żeby się znów ktoś nie zaczął od nowa dopytywać dlaczego Lacerta nie bierze na siebie kosztów przesyłki :twisted:

Edit: mam genialny pomysł! sprzedam z miłą chęcią Mage Knight w cenie 200zł/sztuka, ale w tej opcji transport z Chin każdy załatwia sobie samodzielnie :D :D :D
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Lartes
Posty: 62
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:49
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Lartes »

Przejrzałem spis scenariuszy i zastanawia mnie jedna kwestia... O grze myślę jako tytule głównie do gry solowej - czy więc poza scenariuszami "Pierwszy rekonesans" i "Podbój jednoosobowy", pozostałe scenariusze (o ile nie są drużynowe) jest sens rozgrywać solo, czy to chybiony pomysł?
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mage Knight

Post autor: KarbonX »

Jest sens jak najbardziej. Na BGG znajdziesz warianty solo pozostałych scenariuszy.
Zagrałem jeden czy dwa z nich i wszystko działa świetnie.
Lartes
Posty: 62
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:49
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Lartes »

Zalinkujesz mi z których wariantów korzystaleś?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Knight

Post autor: Vester »

Śmiało, to najlepsza gra solo ever.
Lartes
Posty: 62
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:49
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Lartes »

Ponawiam pytanie: czy gdzieś są zebrane jakieś "oficjalne" warianty solo dla scenariuszy?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: yosz »

W instrukcji :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Gra pojawiła się już w przedsprzedaży w jednym ze sklepów internetowych i kosztuje... 215 zł :shock: :D !! 60 zł taniej od ceny sugerowanej i 110 zł taniej niż w ofercie samolotem z Państwa Środka :o Czasami warto poczekać te niecałe 2 miesiące i zaoszczędzić na inną grę, np. na Belfort, który w tym samym sklepie kosztuje 116 zł. 2 gry w cenie 1 :wink:
Awatar użytkownika
Daymos
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 10:42

Re: Mage Knight

Post autor: Daymos »

A w jakim sklepie jest taka cena? (215zł)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: TTR_1983 »

3trolle
Awatar użytkownika
patrol007
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2012, 16:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Mage Knight

Post autor: patrol007 »

Daymos pisze:A w jakim sklepie jest taka cena? (215zł)
Wolałem nie podawać nazwy sklepu, żeby nie było, że prowadzę na forum reklamę tego sklepu. :) Najlepiej korzystać z wyszukiwarki i-szop.pl dzięki czemu będziesz w stanie szybko znaleźć grę, która Ciebie interesuje, w najniższej cenie. :wink:
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mage Knight

Post autor: KarbonX »

Lartes pisze:Ponawiam pytanie: czy gdzieś są zebrane jakieś "oficjalne" warianty solo dla scenariuszy?
http://boardgamegeek.com/thread/852353/variants-index
Tylko nie są to "oficjalne" warianty.
Korzystałem jak dotąd z "Mines Liberation solo" i "Dungeon Lords solo".
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Knight

Post autor: pabula »

patrol007 pisze:
Daymos pisze:A w jakim sklepie jest taka cena? (215zł)
Wolałem nie podawać nazwy sklepu, żeby nie było, że prowadzę na forum reklamę tego sklepu. :) Najlepiej korzystać z wyszukiwarki i-szop.pl dzięki czemu będziesz w stanie szybko znaleźć grę, która Ciebie interesuje, w najniższej cenie. :wink:
Jak patrzyłem wcześniej to podawałeś nazwę tego sklepu :)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: Sandman »

Lecerta na swojej stronie internetowej pisze, że partia "samolotowa" dotarła już do kraju. Ktoś z forumowiczów zamawiał w ten sposób i podzieli się wrażeniami odnośnie polskiego wydania? Ja na swój egzemplarz niestety muszę czekać do stycznia. :cry:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: piogar »

Byla jedna sztuka na Game Fest. Grawygladala bardzo ladnie, nie zauwazylem zadnych bledow ani w wykonaniu, ani w tresci (bledy itd.).
ODPOWIEDZ