[Wrocław] Gramy na Gaju

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

ok, przegłosowane... - spotykamy się w czwartek ;)

razul: czy mam zapoznać się z zasadami Hawaii, czy lepiej nie zapeszać ? :lol:
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

Jak w czwartek, to ja moglbym przyjsc z kolega. Nie bedzie to problemem?
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Mongea pisze:
razul: czy mam zapoznać się z zasadami Hawaii, czy lepiej nie zapeszać ? :lol:
Wiesz jak jest ze mną, może lepiej poczytaj ;) Hawaii mogę zabrać, chociaż nie wiem czy zagramy bo wszyscy chcą grać w citowa :D

Okazało się, że na 18 raczej nie mam szans dotrzeć, więc pewnie lekko się spóźnię.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

piogar pisze:Jak w czwartek, to ja moglbym przyjsc z kolega. Nie bedzie to problemem?
ok, jasne
razul pisze: Wiesz jak jest ze mną, może lepiej poczytaj ;) Hawaii mogę zabrać, chociaż nie wiem czy zagramy bo wszyscy chcą grać w citowa :D
Okazało się, że na 18 raczej nie mam szans dotrzeć, więc pewnie lekko się spóźnię.
citow ma ograniczoną liczbę graczy, a zapowiada się że będzie nas więcej ;)
moja lista życzeń odnośnie twoich zasobów zdaje się nie mieć końca - powolutku dojdziemy... :wink:
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

Mongea pisze:ok, przegłosowane... - spotykamy się w czwartek ;)

razul: czy mam zapoznać się z zasadami Hawaii, czy lepiej nie zapeszać ? :lol:
polecam recenzje Toma Vasyla propos Hawaii :-) Jest zabawna

http://www.boardgamegeek.com/video/1718 ... aii-part-1
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

salane pisze:
polecam recenzje Toma Vasyla propos Hawaii :-) Jest zabawna

http://www.boardgamegeek.com/video/1718 ... aii-part-1
Nie mam dźwięku na kompie :(
Ocena 3 i gra ląduje w koszu, jakieś konkretne zarzuty ?
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

Recenzja ma swoją kontynuację :-) początek to karykatura. Gra jak typowe euro wyzbyte jest z poczucia tematu a dla Toma Vasyla to jedną z ważniejszych rzeczy. Gra naprawdę ma wielu zwolenników i jest naprawdę świetnym euro. Każdy musi zadać sobie pytanie czego tak naprawdę szuka przy stole. Tom wie i Hawaii mu nie podeszło. Mnie nie wiem nie grałem :-)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

2 osoby (doświadczeni gracze) poleciły mi Hawaii (wybierając z długaśnej listy gier) - myślę więc że warto spróbować
... ale instrukcja jeszcze nietknięta (mimo to weź! ;)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

:-)

Chętnie bym wpadł do Was :) i już 2 razy się zapowiadałem ale zawsze coś wypadało a dzisiaj wracam z moją Maryś z angielskiego dopiero koło 19:30 :(

miłego grania :)
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

pattom pisze::-)

Chętnie bym wpadł do Was :) i już 2 razy się zapowiadałem ale zawsze coś wypadało a dzisiaj wracam z moją Maryś z angielskiego dopiero koło 19:30 :(

miłego grania :)
dziś np. Tomny przychodzi o 21-szej...
punktualność mile widziana, ale nie jest wymagana (każdy ma jakieś obowiązki i ciężko nieraz dotrzeć na czas)... jedyny potencjalny problem (a bardziej niedogodność) jak się przyjdzie później to fakt że trzeba będzie poczekać aż gracze skończą aktualną rozgrywkę (co przy 2-óch stołach też nie powinno potrwać zbyt długo)... na ten czas zapewniam rozrywki ThinkFun ;)...
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

garść informacji o wczorajszym spotkaniu (dla nieobecnych):

padły 2 rekordy ;):
- liczebności: było nas 12 osób i graliśmy na 3 stoły
- czasu: z najwytrwalszymi rozgrywaliśmy Tichu do 1:30... efekt taki, że Tomek prawie nie musiał kłaść się spać :roll:

z tego co pamiętam było grane: Cyclades, El grande, Kingdom Builder, Troyes, Chaos in the Old World
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

najbliższe 2 weekendy mocno planszówkowe: dwie duże planszowe imprezy:
- 24-25 listopada: Gratislavia (wstęp 2zł), info: http://www.gratislavia.pl/
- 1-2 grudnia: Wroclaw Games Fest (wstęp wolny), info: www.wroclawgamesfest.pl

Kilkaset tytułów, nowości z Essen ...
planuję być na obu (jeśli ktoś będzie się wybierał i ma ochotę sprawdzić CO2, Robinson Crusoe itd.) to dajcie info na priv (zaplanować można jakąś ustawkę)
Lunacy
Posty: 21
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Lunacy »

Było bardzo fajnie, zwłaszcza partia Tichu rozgrywana w godzinach, kiedy zdrowy rozsądek przestaje obowiązywać - "Czy jak dam duże tichu bez podglądania kart, to będzie 400?" ;)
Dziękuje wszystkim i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: kamael7 »

Mongea pisze:- liczebności: było nas 12 osób i graliśmy na 3 stoły
Przy takiej tendencji niedługo będzie trzeba organizować spotkania w tej hali, która miała być lodowiskiem :)
tomo89pl
Posty: 34
Rejestracja: 21 lut 2012, 09:36

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: tomo89pl »

Mongea pisze: - czasu: z najwytrwalszymi rozgrywaliśmy Tichu do 1:30... efekt taki, że Tomek prawie nie musiał kłaść się spać :roll:
Nie było tak źle Moniko, w sumie wyszło mi jakieś 3,5h snu dzisiaj. Z chęcia zostałbym jeszcze np. aby pomóc posprzątać albo zawalczyć o chociaż Małe Tichu => tutaj pozdrowienia dla Daniela.
Mongea pisze: najbliższe 2 weekendy mocno planszówkowe: dwie duże planszowe imprezy:
- 24-25 listopada: Gratislavia (wstęp 2zł), info: http://www.gratislavia.pl/
- 1-2 grudnia: Wroclaw Games Fest (wstęp wolny), info: www.wroclawgamesfest.pl
Na Gratislavi raczej mnie nie będzie, no może uda się coś w niedziele wykombinować. Natomiast na Games Fest mam zamiar się wybrać i jakaś ustawka byłaby fajnym pomysłem.

Pozdrawiam Tomek
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

wieści z Gratislavii:

Na tego typu imprezach staram się poznać nowe gry, których nie mam i których też nie mają moi znajomi. I tak też było tym razem: 2 dni pod znakiem nowości z Essen:

CO2: bardzo dobra strategia połączona z kooperacją - właśnie ta konieczność pewnej współpracy oprócz rywalizacji bardzo mi podeszła (niestety polegliśmy wszyscy tzn. 'udało' nam się wykończyć Ziemię), warto kupić, choć cena nie zachęca

CopyCat: kompilacja kilku gier (Dominion, Agricola, Puerto Rico...), która dobrze chodzi. Dość lekka i przyjemna, odczucia pozytywne, ale bardziej "chętnie jeszcze zagram" niż "muszę mieć".

Myrmes: dużo możliwości i chyba najcięższa z pozycji w jakie przez te 2 dni grałam... Biorąc pod uwagę ogrom możliwych do obrania strategii, zmienne główne cele (jednorazowo realizuje się 6) i to że rzuty kostką wyznaczają każdorazowo inny poziom umiejętności myślę że gra ma największy potencjał i nie szybko się znudzi. Przed pierwszą rozgrywką czeka cię niestety bardzo długie tłumaczenie zasad

oprócz tego odkryłam:
- Innowacje: 7/10 (może będzie wyżej jak poznam karty)
- Finca: 6/10 (lekkie żonglowanie owocami, graliśmy na 4, a podobno na 2 chodzi najlepiej)
- Railroad Barons: 3/10 (podobno gra ma 4-tą wersję zasad - nie do końca przemyślane)
- Wrong Chemistry: 6/10 (leciutkie wymagające wyobraźni)
- Sobek: 7/10 (też lekkie coś odkryte na nowo)

Adam: jakie odczucia po Railroad Barons?
Marek: sorki, że w Suburbię już nie dałam rady

to były bardzo udane 2 dni z grami ;)
za tydzień Games Fest (możemy już robić jakąś ustawkę), liczę że dorzucą jakieś nowości bo póki co skromnie
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Senthe »

Ktoś z Wrocławia się wybiera na Pionka?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

Senthe pisze:Ktoś z Wrocławia się wybiera na Pionka?
dwie (a nawet 3) imprezy są w tym samym terminie :(... Pionek i Games Fest (to drugie na miejscu we Wrocławiu, skutecznie nie zachęca do wyjazdu dalej)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Senthe »

Mongea pisze:
Senthe pisze:Ktoś z Wrocławia się wybiera na Pionka?
dwie (a nawet 3) imprezy są w tym samym terminie :(... Pionek i Games Fest (to drugie na miejscu we Wrocławiu, skutecznie nie zachęca do wyjazdu dalej)
No proszę, Games Fest, nawet nie wiedziałam o czymś takim :). Dzięki za informację!
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

Senthe pisze:
Mongea pisze:
Senthe pisze:Ktoś z Wrocławia się wybiera na Pionka?
dwie (a nawet 3) imprezy są w tym samym terminie :(... Pionek i Games Fest (to drugie na miejscu we Wrocławiu, skutecznie nie zachęca do wyjazdu dalej)
No proszę, Games Fest, nawet nie wiedziałam o czymś takim :). Dzięki za informację!
do niedawna też nic nie wiedziałam ;)
info: www.wroclawgamesfest.pl
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

Mi sie Innowacje bardzo podobaly i beda jedna z gier ktora kupie w okresie swiatecznym. Co do reszty, to:

- CO2 - w grze na 4 osoby troche malo mozna zrobic, bo zaledwie dwa ruchy na dekade. Troche dziwne wydaje mi sie takie polaczenie kooperacji z rywalizacja, bo niby wszyscy probuja uratowac ziemie, a mimo to sa proby zarabiania na kims. Chyba wole gry, gdzie jasno jest okreslone ze jestesmy razem albo jestesmy przeciwko sobie :)

- Myrmes - ciagle wszystkiego brakuje. Przez wiekszosc gry kolonia mrowek to zaledwie kilku przedstawicieli (1-2, w polowie gry kolonia troche nam sie rozrosla, a na koniec potrafila osiagnac nawet z 5-6 osobnikow). Mimo to mozliwosci bardzo duzo i gralo sie calkiem ciekawie.

- Finca - bardzo prosta, moim zdaniem nic specjalnego.

- X-wing - gralismy w wariant uproszczony i gralo sie calkiem fajnie. Wada to tylko 3 statki kosztujace dosc duzo pieniedzy + mozliwosc dokupienia kolejnych za kolejna duza kase :) Ze skomplikowanymi zasadami dochodza dodatkowe cele urozmaicajace rozgrywke, co pewnie zadziala na duzy plus dla gry.

- CopyCat - niestety nie zagralem, a szkoda bo sie zastanawiam. Jesli bedzie opcja wyprobowania na Game Fest, to bylaby to jedna z pierwszych gier do zagrania.

Bedzie granie na gaju w czwartek? Jesli tak, to szukam chetnych na gry ktorych kupno rozwazam, czyli:
- Race for the Galaxy
- 7 cudow swiata
- Zamki Burgundii
- Linie lotnicze (jesli ktos przyniesie)
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

piogar pisze: Bedzie granie na gaju w czwartek? Jesli tak, to szukam chetnych na gry ktorych kupno rozwazam, czyli:
- Race for the Galaxy
- 7 cudow swiata
- Zamki Burgundii
- Linie lotnicze (jesli ktos przyniesie)
w tym tygodniu będzie granie na pewno, ale jeszcze nie wiem w jaki dzień (czwartek lub piątek wchodzi w grę)
co do tytułów, które wymieniłeś:
- RftG: mam ja + salane i może ktoś jeszcze
- 7 cudów z dodatkiem ma na pewno myszaq
- Zamków Burgundii mamy 3 egzemplarze

może warto więc przemyśleć zakup czegoś innego (co Ci się spodoba, a w co nie możesz zagrać bo nikt z nas nie ma?) :wink:

co do zagrania:
- w Zamki Burgundii zawsze chętnie ;)
- Linie lotnicze będą na Games Fest więc jeśli chcesz masz już jednego gracza do stołu
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: kamael7 »

Musieliście się gdzieś głęboko schować na tej Gratislavi bo tylko Piotrka spotkałem :D
Mi pasuje i czwartek i piątek w tym tygodniu.

7 cudów polecam bo bardzo fajne, reszty nie znam.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

To skoro 7 cudow znasz, a w reszte nie grales, to proponuje wspolna gre i 7 cudow bedziesz mogl wytlumaczyc, a reszty sie nauczyc :) Jesli masz 7 cudow moglbys przyniesc, bo Race'a ma Monika.

@Monika - kupic planuje Innowacje, bo chyba nikt nie ma. Race ma duzo swietnych opinii, wiec jego pewnie tez kupie. Poza tym jak zagram w Linie lotnicze i okaza sie fajne, to bedzie to kolejna pozycja ktorej chyba nikt na Gaj nie przynosi :)
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: kamael7 »

piogar pisze:To skoro 7 cudow znasz, a w reszte nie grales, to proponuje wspolna gre i 7 cudow bedziesz mogl wytlumaczyc, a reszty sie nauczyc :) Jesli masz 7 cudow moglbys przyniesc, bo Race'a ma Monika.
Tu właśnie jest problem, bo nie mam :) Trzeba się uśmiechnąć do Myszaq
ODPOWIEDZ