Gra na Święta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Gra na Święta

Post autor: Badariel »

Witam mam do was prośbę jaką grę byście wy wybrali dla 3 osobowej (czasem 4) grupy? gatunek obojętny.
Najważniejsze żeby grało się jedną partię ponad 1h, dobrze by było żeby gra była w j.polski choć nie koniecznie. Max do 200 zł. Najlepiej negatywna interakcja albo dobra kooperacja.

gry które posiadam :
Dragon Ordeal
Osadnicy z Catanu + dodatki
Gra o tron 2 ed
Cywilizacja poprzez wieki

no i tyle :p

A i tak dla zachęty dla osoby która udzieli mi najlepszej porady mam prezent w postaci klucza steam do gry dota 2 (jak się uda rozdam 2 klucze)

Przepraszam za błedy ale na szybkiego piszę :p
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra na Święta

Post autor: 77rpm »

Tanio i dobrze:
Nowa Era - cały czas ją chwalę, to bardzo dobra karcianka z mnówstem negatywnej interakcji. Bardzo dużo możliwości, mimo iż to karcianka - nie jest tak losowa. Każda partia jest inna, każdą można rozegrać na wiele sposobów. Wspaniale wydana jak za 70zł które kosztuje !

Na Chwałę Rzymu - kolejna bardzo dobra karcianka za małe pieniądze, mniej negatywnej interakcji, mniej kręcenia, ale to kolejna udana pozycja

Innowacje :P - następna karcianka, grałem tylko w dwie osoby ale po tych grach widzę że na więcej ta gra się w pełni otwiera. "Karciana Cywilizacja" to może za mocne słowa, mimo wszystko to bardzo dobra gra !

7 Cudów Świata - tutaj partia to max 30 min, jest to chyba najłatwiejsza z wymienianych, najłatwiejsza nie znaczy najgorsza. Wspaniała karcianka, gdzie dróg do zwycięstwa jest wiele. Warto (choć cenowo bije na głowę poprzedników :P)

Za Swój pułap cenowy możesz sobie pozwolić na dwie takie gry... Będzie Pan zadowolony :P


Agricola jest świetną grą, bardzo bogato wydana - nie znajdziesz tam interakcji, każdy po swojemu buduje swoją farmę, jednak jest to bardzo przyjemna gra (choć denerwuje mnie że strategia na rozgrywkę zależy od otrzymanych kart startowych)

No i zajrzyj do poradnika :P
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra na Święta

Post autor: Pierzasty »

Cyklady? Dla 2-5 osób, najlepsza od 3, partia tak do 2 godzin, zasady proste ale gra bywa bardzo wredna, gra niezależna językowo więc albo dodają polską instrukcję albo można wydrukować samemu, cena 150+ zł.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra na Święta

Post autor: Sandman »

pytanie jak oceniasz gry, które już posiadasz? Będzie łatwiej ocenić Twój gust.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 52 times

Re: Gra na Święta

Post autor: charlie »

Z kooperacyjnych: Ghost Stories, Yggdrasil, Pandemic, Władca Pierścieni i podobno świetny Robinson Crusoe (ale nie maiłem okazji).
Z negatywną interakcją: Cyklady, Gra o Tron
Badariel
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:19

Re: Gra na Święta

Post autor: Badariel »

Dzięki za odpowiedz postanowiłem że kupię Cyklady.

Panów Pierzasty i charlie poproszę o wysłanie na pw swoich emaily jeżeli jesteście zainteresowani dotą 2.
Awatar użytkownika
romeau
Posty: 14
Rejestracja: 04 gru 2012, 10:41

Re: Gra na Święta

Post autor: romeau »

W Cyklady nie grałem, ale przyglądałem się kiedyś znajomym. Co najbardziej mnie zachwyciło to wykonanie gry. Wszystko jest kolorowe, estetyczne. Naprawdę nieźle to wygląda.
ODPOWIEDZ