Dla jednego gracza nie za prosta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: janekb »

Hej
Czasem mam ochote/przymus zagrac w cos samemu (jak nie ma akurat nikogo pod reka). Mysle nad zakupem czegos, co sprawdziloby sie dla jednego gracza, ale tez moze byc dobre dla wiekszej ilosci osob (aczkolwiek nie jest to wymg konieczny). Gry, ktore chodza na jednego gracza mam: K2, Ora et Labora, mialem Horror i jakiegos Dungeoneera. K2 nie jest zly, ale nudzi mnie gra solo. Horror mial mase rozkladania co mnie denerwowalo i zniechacalo, podobnie OeL. Czyli z tego co widac, nie specjalnie przyciaga mnie dlugie przygotowanie do gry (w wariantach solo, bo jesli gram w wieksza ilosc osob nie przeszkadza mi to). Podsumowujac, fajnie jakby przy grze trzeba bylo troche pomyslec, nie byla "pasjansem", dobrze jakbym nie musial pol godziny przygotowywac, zeby potem pietnascie minut grac. Macie jakies pomysly? Chodzil mi po glowie Robinson i LOTR LCG. Mozecie cos jeszcze zaproponowac?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 959
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Koshiash »

Zasugeruję Anioła Śmierci.
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Majek10 »

W Robinsona samemu gra się bardzo dobrze. Polecam.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Rune »

Piętaszek, a gdy lubisz kostki Znak Starszych Bogów, a dla spostrzegawczych SET. Ja często grałem w Rune Age w wariancie solo. Jest jeszcze Yggdrasil.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Rafal75 »

Polecam bardzo LOTR LCG. Pięknie wydana i wciągająca ze świetnym klimatem gra karciana.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Rune »

Ano właśnie, jak jest w trybie solo i czy wystarczą same "duże" dodatki, bo tych małych jest zbyt dużo ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: schizofretka »

Zależy od podejścia i oczekiwań. Brat ma LOTRa i kilka małych dodatków, gra z dziewczyną i mu starcza. Jest fajny, bo kompaktowy, można zabrać na wyjazd i zagrać na stole w restauracji albo hostelu. Niemniej, choć można grać w jeden scenariusz wiele razy, to po jego rozpykaniu można też mieć wrażenie podobne do przejścia gry komputerowej, wtedy gra prosi się o kolejny dodatek. Budowanie talii bardzo ograniczone jak na LCG, bo większość kart z dodatku to karty przeciwności i scenariuszy - to zaleta albo wada, zależy co kto lubi. Dużych dodatków są tylko dwa, w tym ten z Hobbitem jest fabularnie trochę z innej bajki, więc polecałbym jednak stopniowe kupowanie małych dodatków. Na pewno nie w ciemno - pomijając zawartość kart graczy, przygody różnią się trudnością, niektóre są o ile wiem niemal(?) niemożliwe do przejścia - na pewno trudność gry spada przy większej liczbie graczy. To jest potencjalnie fajne - kupujesz dodatek kierując się przede wszystkim przygodą w nim zawartą, a nie kartami graczy, kombinując, jak zrobić najefektywniejszą talię.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Rune »

ok ale które dodatki w przypadku gdy z założenie będę grał solo i chcę się dobrze bawić, a modlić o zwycięstwo tylko czasami? ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: schizofretka »

To nie do mnie, bo ja grałem w jeden :) Zapytaj w wątku gry.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: SeeM »

Rune pisze:ok ale które dodatki w przypadku gdy z założenie będę grał solo i chcę się dobrze bawić, a modlić o zwycięstwo tylko czasami? ;)
Dla mnie LoTR to gra solo z możebnym trybem wieloosobowym. Solo masz nawet łatwiej, bo pakujesz do talii to co masz najlepszego i nie musisz uzgadniać strategii budowy talii i samej gry z innymi. :) Talia Saurona ładnie się dostosowuje poziom trudności - "zagrywa" co turę tyle kart ilu jest graczy. No i przede wszystkim momentalnie się rozkłada. Budowanie talii do wykręcania rekordów oczywiście trochę zajmie, ale to radocha sama w sobie.

Małe dodatki są bardzo fajne i zabawa jest adekwatna do tych 40 złotych. Nowa przygoda i trochę kart to akurat, żeby co jakiś czas sobie kupić dla odświeżenia rozgrywki.
+ (BGG)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: schizofretka »

Aha - nie powiedziałem: LOTR jest zdecydowanie najlepszy do gry w stałej parze. Ale np. scenariusz, w którym startujesz z jednym z bohaterów w niewoli jest zdecydowanie trudniejszy w pojedynkę, o paru innych brat miał podobne zdanie.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: SeeM »

schizofretka pisze:Ale np. scenariusz, w którym startujesz z jednym z bohaterów w niewoli jest zdecydowanie trudniejszy w pojedynkę, o paru innych brat miał podobne zdanie.
Ucieczka z Dol Guldur to jedyny znany mi scenariusz, który jest naprawdę wymagający. Trzeba mieć już trochę szczęścia, żeby to przejść, ale są talie, które lepiej sobie z tym radzą.
+ (BGG)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: schizofretka »

SeeM pisze:
schizofretka pisze:Ale np. scenariusz, w którym startujesz z jednym z bohaterów w niewoli jest zdecydowanie trudniejszy w pojedynkę, o paru innych brat miał podobne zdanie.
Ucieczka z Dol Guldur to jedyny znany mi scenariusz, który jest naprawdę wymagający. Trzeba mieć już trochę szczęścia, żeby to przejść, ale są talie, które lepiej sobie z tym radzą.
Nie grałeś pewnie w The Battle of Lake-Town? Ten jest hardcorowy.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: janekb »

Widze ze skupiliscie sie na LOTR. Ma ktos jeszcze jakies propozycje godne uwagi? Czy ta gra nie bedzie zwyklym pasjansem (nie mialem z nia jeszcze do czynienia)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Hiu »

1) D-Day dice
2) Lord of the rings - Nazgul
3) Cos wiekszego (jezeli kompaktowosc nie jest wymaganym parametrem, ale setup moze byc dluzszy niz w/w) - to gry of Flying Frog Production (prawie kazda ich gra ma tryb solo lub coop ktory moze dzialac jak solo)
- Touch of Evil
- Invasion from outer space: the martian game
- Conquest of the planet earth
- Fortune and glory
Wszystkie FFP sa sterowane kartami i wymagaja turlania kostkami. Jak dobrze sie zorganizujesz w pudelku z kartami, to setup trwa max 10 min i jestes calkowicie gotowy (oprocz Fortune and glory, tam jest tego troche wiecej).
4) Jak wspomnial jeden z poprzednikow - Znak starszych bogow (Elder sign).
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: janekb »

Dzieki za kolejne propozycje, dodam jeszcze jeden warunek, ktory bylby fajny jakby byl spelniony to jezyk polski.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: marcia666 »

Mi się wspaniale gra solo w Ghost Stories (w 2 osoby grałam tylko raz ale też było elegancko) - przygotowanie do gry zajmuje chwilę, sporo zalezy od losowości ale i pomyśleć trzeba niemało. Na rozgrywkę potrzeba 40-60 minut. Jedyna wada, że trzeba troszkę polatać po forum żeby rozwiać wątpliwości co do niektórych zapisów instrukcji - ale jak już to się ogarnie to gra staje się czyms bardzo satysfakcjonującym :) no i po polsku :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: rastula »

marcia666 pisze: no i po polsku :)
po polsku to w tej grze jest tylko kiepska instrukcja - sama gra rysunkowa :)
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: marcia666 »

rastula pisze:
marcia666 pisze: no i po polsku :)
po polsku to w tej grze jest tylko kiepska instrukcja - sama gra rysunkowa :)
polska instrukcja to mało? grunt, że Polak zrozumie a bez niej było by to dość kłopotliwe. Jest kupa gier do których i tego nie ma i np ja grać nie mogę bo nie znam języków obcych w wystarczającym stopniu.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: MattCarnall »

Mnie np. instrukcja w GS nie odstraszała, wręcz nie wiedziałem co w niej takiego niezrozumiałego, dla mnie na +. Sam SH:Anioł Śmierci to gra praktycznie stworzona do trybu solo, do tego szybko się ją rozkłada, a sama mechanika działa bardzo dobrze. Z solo grałem jeszcze w RftG, ale sam setup gry jest trochę uciążliwy, szczególnie na początku i ze wszystkimi dodatkami.
Awatar użytkownika
Daymos
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 10:42

Re: Dla jednego gracza nie za prosta

Post autor: Daymos »

A może Mage Knight gra planszowa? Jeszcze nie grałem, ale słyszałem że dobrze chodzi na jedną osobę, a jakoś na początku lutego ma wyjśc po polsku.
ODPOWIEDZ