Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Trolliszcze pisze:No cóż, jeśli napiszecie coś konkretnego, to obiecuję, że nie omieszkam przeczytać.
Gdybyś napisał "nie omieszkam kupić" to byłaby dla przedstawiciela wydawcy bardziej wyraźna motywacja do działania w tej sprawie :lol:
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: hsiale »

Myślę że w tej chwili jedyne, co jeszcze można sensownego zrobić z polską wersją Dominiona, to poczekać na ukazanie się Guilds (które ma być ostatnim dodatkiem), przetłumaczyć wszystko hurtem i wydać jako "Very Big Box" - z wszystkimi kartami razem, kartami skarbu/zwycięstwa z obrazkami z wersji "Base Cards" i najlepiej pudełkiem, w którym wszystko będzie logicznie ułożone przy efektywnym wykorzystaniu miejsca. Albo co najmniej poklejenie dodatków po 2-3 (n.p. Prosperity+Seaside+Hinterlands jako dodatek "prostszy", Dark Ages+Alchemy+Guilds jako bardziej skomplikowany, może z dodanym przedrukiem kart z błędami z Intrygi i Rogu Obfitości). Wydawanie po jednym trwałoby strasznie długo. Ciekawe swoją drogą na jak długo Bard ma prawo do wydawania polskiego tłumaczenia.

Jednym z problemów przy tłumaczeniu kolejnych dodatków jest pewnie dość niedbałe tłumaczenie podstawki i Intrygi - problemy, jakie napotkałem przy własnym tłumaczeniu to:
- Adventurer przetłumaczony jako Odkrywca, w Seaside jest karta Explorer,
- Coppersmith przetłumaczony jako Mennica, w Prosperity jest karta Mint,
- Shanty Town przetłumaczone jako Rudera, w Dark Ages jest karta Hovel,
- Pawn przetłumaczony jako Giermek, w Dark Ages jest karta Squire,
- Duke i Duchy przetłumaczone jako Starosta i Powiat, co nie jest takie złe, ale w Hinterlands jest karta Duchess, jak sobie wyobrażam że po polsku będzie to Starościna, to odechciewa mi się polskiej wersji ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8813
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2713 times
Been thanked: 2401 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Curiosity »

Jakim cudem wydanie zbiorcze kilku części ma być "jedynym sensownym rozwiązaniem"? To wręcz idealny sposób na pozbawienie się zysków, bo ja na 100% nie będę kupował 2x tego samego (mam już Rozdarte Królestwo i Intrygę), a przymierzam się do Alchemii i może czegoś jeszcze. Krótka piłka - chcę kupić to, na co będę miał ochotę, a nie zbiorcze pudło, z którego połowa zawartości będzie mi zbędna.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: hsiale »

Raczej chodzi mi o zbiorcze wydanie tego, co się jeszcze nie ukazało. Choć pewnie oszczędność na pudłach i całej logistyce wydawania 6 dodatków osobno byłaby tak duża, że nawet gdyby dołożyć tam karty z podstawki, Intrygi i Rogu Obfitości, w sumie wyszłoby taniej.

Ale tak naprawdę to nie wierzę, żeby Bard jeszcze cokolwiek wydał. Mam nadzieję że ich kontrakt niedługo się skończy to może przejmie ten tytuł ktoś normalny. Po fińsku mówi 6 milionów ludzi a opłacało się przetłumaczyć wszystkie części. W Czechach ukazały się trzy dodatki więcej niż w Polsce. Ja nie mam zamiaru czekać aż Bard łaskawie może coś jeszcze wypuści, Dominiona PL zrobię sobie sam, będzie dużo szybciej, chyba troszkę taniej, a tłumaczenie będzie takie, że każda karta będzie robić to, co powinna :)
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: olocop »

Przemek Bard.pl pisze: Jeżeli będę wiedział coś konkretnego, nie omieszkam się podzielić tą informacją.
Nie rozumiem tego. Proste pytanie: Bard chce coś wydać, czy nie chce? Jak nie chce to niech nie zwodzi graczy, a jak chce, to niech powie, że chciałby wydać jeszcze to i to, a tego na pewno nie wyda. To taki problem?
To umieszczę przykładowe odpowiedzi, żeby Bardowi pomóc:
1)
a) Tak, mamy w planie wydanie wszystkiego
b) Tak, mamy w planie wydanie niektórych dodatków (jakich)
c) Wydamy moze jeszcze jeden, bo się nie opłaca
d) nic nie wydamy, ale sie nie przyznajemy, bo nie zejdzie to, co juz w PL wydaliśmy
e) nie wiemy, bo nikt w firmie nie potrafi zaplanować

2)
a) czekamy na wznowienia i wspólny dodruk
b) tłumaczymy już karty
c) czekamy na koniec licencji, bo nic nie wydamy
d) czekamy na odpowiednią ilość zainteresowanych
e) czekamy, aż zejdzie odpowiednia ilość tego co wydaliśmy, żebyśmy mogli ocenić opłacalność
f) czekamy, aż ktoś w firmie w końcu podejmie jakąś decyzję
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: kwiatosz »

Albo odpowiedź ileśtam: rozmawiamy z wydawcą na temat licencji na inne dodatki, ale jeszcze nic nie wiadomo. Albo coś jeszcze innego - tak czy siak wydawcy zależy, żeby o wydaniu wiedzieli wszyscy, więc jak by mógł coś powiedzieć to by powiedział.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: olocop »

No i to jest przynajmniej jakaś informacja.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Trolliszcze »

Szybkie pytanko do Nataniela: jakieś plany związane z Forbidden Desert? =)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Trolliszcze pisze:Szybkie pytanko do Nataniela: jakieś plany związane z Forbidden Desert? =)
Rozważamy :) Grałem na razie w prototyp i jest super - bardzo fajny mechanizm. Będę miał na zjaVie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

Wiadomo może, czy jakiś polski wydawca zainteresowanych jest wydaniem Mice And Mystics?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: tomuch »

Mam nadzieję, że nikt nie poruszył jeszcze tego tematu:

O ile się nie mylę Portal zapowiedział dodruk Stronghold: Undead, jednocześnie podając, że wstrzymuje się z podawaniem informacji nt. nowych gier. No i właśnie... planuje kupić Strongholda (podstawkę), ale zastanawiam się, czy czekać do lutego/marca na (ewentualne) ogłoszenie wieści o III edycji.
Myślicie, że obawy na wyrost?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: meshuggah717 »

Wie ktoś może czy jest przewidziana na przyszłość wersja pl "Letters from Whitechapel"?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Na razie FFG zapowiedziało wydanie nowej edycji w USA. Z jednej strony wszyscy narzekają jak pojawia się informacja o spolszczeniu niezależnej językowo gry, z drugiej jak widać - jednak są osoby tym zainteresowane :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Gabriel »

Są zainteresowane, bo jakby co - można elegancko i po kryjomu łączyć z niespolszczonymi dodatkami.

Tymczasem weźmy na warsztat taką zależną językowo Claustrophobię...
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mig »

ponoć mają być jakieś teksty na kartach, więc już niezależna językowo nie będzie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

meshuggah717 pisze:Wie ktoś może czy jest przewidziana na przyszłość wersja pl "Letters from Whitechapel"?
Skoro ma ją teraz FFG to może i Galakta, ale to jest pytanie do Galakty.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: kwiatosz »

Z tego co się orientuję, to Galakcie średnio sprzedają się tytuły spoza Wielkich Licencji - stąd moim zdaniem marna szansa na wydanie przez nich LfW.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: zbajszek »

Czy ktoś coś wie o wydaniach PL:

Mice & Mystics
Mage Wars
Lords of Middle Earth - Dodatek do Wojny o Pierścień

Bo jestem ciekaw czy gdzieś się info przewinęło a ja nie zauważyłem, czy na razie nie ma nikt w planach tłumaczyć tych rzeczy.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: janekbossko »

Nie ma
Nie ma
Nie ma

:)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

zbajszek pisze:Czy ktoś coś wie o wydaniach PL:

Mice & Mystics
Mage Wars
Lords of Middle Earth - Dodatek do Wojny o Pierścień

Bo jestem ciekaw czy gdzieś się info przewinęło a ja nie zauważyłem, czy na razie nie ma nikt w planach tłumaczyć tych rzeczy.

z tych trzech mysię że największe szanse na wydanie ma Mage Wars, potem może Lords of Middle Earth, a na końcu (niestety mało prawdopodobne) Mice & Mystics...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Gabriel »

kwiatosz pisze:Z tego co się orientuję, to Galakcie średnio sprzedają się tytuły spoza Wielkich Licencji - stąd moim zdaniem marna szansa na wydanie przez nich LfW.
Czyli zapewne tak samo jak FFG? Chodzi oczywiście o Gwiezdne Wojny i Warhammera? Rynek masowy zawsze potrafi załamać ;)
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

Gabriel pisze: Rynek masowy zawsze potrafi załamać ;)
Może polscy wydawcy powinni skorzystać z naszego rodzimego kickstartera http://www.polakpotrafi.pl/ :) - swoją droga ciekawe ile gier udało by się tym sposobem wydać w Polsce...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Myszaq36 »

Mnie zastanawia czemu nikt nie skusi się na spolszczenie jakieś dodatku do Small World :/

Czy podstawka aż tak źle się sprzedaje ? Mam wrażenie, że w Polsce jest to jedna z dobrze sprzedających się gier - w każdym sklepie jej pełno - ciężko znaleźć sklep, który nie sprzedaje tez pozycji. A dzieci kochają tą grę i gdyby nie angielskie wydanie to kupiłbym im każdy jeden dodatek... I z tego co wypytywałem u znajomych - mają ten sam problem ze small world - dzieci to uwielbiają - ale aby podtrzymać ten klimat i przyjemność z gry to muszą mieć PL wydanie - wtedy sobie ładnie nazywają rasy. Zresztą sami dorośli przyjęliby każdy Polski dodatek bez problemu - bo mając PL podstawkę dodanie czegoś angielskiego nie za bardzo tu działa - np. "Royal Szkielety" nie wygląda dobrze. Stąd mieszanie wersji marnie wygląda.

Myślałem może, ze problemem jest nie samo tłumaczeni ale zmiana nazw na tych grubych kartonikach - może produkcja jest droga itp. Ale jest przecież dodatek "Tales and Legends" gdzie są tylko 54 zwykłe karty - akurat tutaj koszty produkcji nie mogą być problemem. Coś musi być zatem innego na rzeczy - ktoś może wie co to może być ??
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: hsiale »

Polscy wydawcy nie wiadomo czemu mają totalną alergię na dodatki. Znam rozszerzenia do gier, które dawno temu opłacało się wydać po fińsku (6 milionów mówiących) czy czesku (11 milionów) a po polsku nie ma ich do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Nataniel »

Myszaq36 pisze:Mnie zastanawia czemu nikt nie skusi się na spolszczenie jakieś dodatku do Small World :/
Jest Small World Realms :) W Norymberdze będziemy rozmawiali o kolejnych.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ