Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Senthe pisze:
Olgierdd pisze:
Senthe pisze:Wszystko zależy od określonej dziewczyny, nie da się tego określić dla wszystkich dziewczyn świata. Równie dobrze można by spytać, jak mężczyźni w ogóle reagują na NHex. No kurcze. Różnie reagują.
No niestety nie jest tak prosto z płcią piękną, częste pytania typu "czy gra się spodoba dziewczynie?" nie biorą się z powietrza, tylko z intensywnych obserwacji ;).
Sorry, ale nadal wg mnie lepiej byłoby uważniej obserwować własną dziewczynę, a nie sugerować się cudzymi :P
+1
To się nazywa celna riposta! ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Olgierdd »

Senthe pisze:Sorry, ale nadal wg mnie lepiej byłoby uważniej obserwować własną dziewczynę, a nie sugerować się cudzymi :P
Haha.. nie :?
Masz w tej kwestii inny punkt widzenia i nie możesz zaakceptować (lub zrozumieć) swojej wyjątkowości. ;)
dla mnie koniec offtopicu, w końcu to temat o NSHex.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: gafik »

Olgierdd pisze:... w końcu to temat o NSHex.
... a nie o NHSex. :P
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: macike »

Senthe pisze:Sorry, ale nadal wg mnie lepiej byłoby uważniej obserwować własną dziewczynę, a nie sugerować się cudzymi :P
Weź pod uwagę, że u niektórych to się tak często zmienia. :twisted:
A z kolei jak się nie ma co obserwować, to lepiej wiedzieć, czy lepiej działa Go, czy NH. Żeby nie zepsuć pierwszego wrażenia. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

gafik pisze:
Olgierdd pisze:... w końcu to temat o NSHex.
... a nie o NHSex. :P
:lol:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Figas »

Pierwsza sprawa. Jeżeli ktoś już zastanawia się czy płeć piękna siądzie do Hexa czy nie to znaczy, że z nim coś nie halo. To nie ten kliamt. A, że zdarzają się wyjątki to już co innego. Sorry ale ciężko o bardziej odpchający temat gry. Do tego jeszcze dość spore zróżnicowanie (w sensie bardzo zmienna sytuacja na planszy).
Jak kupiłem Nową Erę to przez chwilę zastanawiałem się dlaczego moja żona nie chce w to grać. Teraz sam siebie winię za wybór. Te gry to kompletnie nie dla regular women ;D podobnie jak kierunki ścisłe 8) . Bez obrazy oczywiście, nie chcę być złośliwy (powtarzam są wyjątki). Ale uważam, że tak to wygląda.

Druga sprawa. Często gracie online? Ja już parędziesiąt gier mam za sobą i mam ochotę na jeszcze ale nie ukrywam, że ciężko gra się posterunkiem. I czuję tu delikatny brak balansu.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: donmakaron »

Ktoś rozgrywał Obronę Stonekill? Jak się u Was spisała? Mieliśmy z kolegą silne wrażenie, że kampania jest mocno nierówna. Moloch ma niezłą przewagę w pierwszych dwóch potyczkach, a w trzeciej wynikowo w zależności od poprzednich. Fajne pomysły, ale miałem nadzieję na bardziej emocjonującą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

donmakaron pisze:Ktoś rozgrywał Obronę Stonekill? Jak się u Was spisała? Mieliśmy z kolegą silne wrażenie, że kampania jest mocno nierówna. Moloch ma niezłą przewagę w pierwszych dwóch potyczkach, a w trzeciej wynikowo w zależności od poprzednich. Fajne pomysły, ale miałem nadzieję na bardziej emocjonującą rozgrywkę.
Grałem raz, więc nie chciałbym wyrażać kategorycznych sądów... Z drugiej strony fakt, że nie planuję kolejnego podejścia może o czymś świadczyć. Również uważam, że kampania nie jest najlepsza, zwyczajnie mnie znużyła.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Grałam raz, było tak sobie. Też Moloch rządził przez pierwsze dwie potyczki. Więcej mi się w tej chwili nie chce, ale nawet nie mam czym.

To jest w sumie dobre pytanie, czy da się jeszcze gdzieś dostać tereny z Babel13, skoro dodruk armii wyszedł tylko w formie armypacka...
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: marcia666 »

co lepiej kupić na początek na 2 osoby Neuroshima Hex: Duel czy Neuroshima Hex edycja 2.5 (chodzi mi o jakość grania bo to że cenowo się "normalna" bardziej opłaci to oczywiste)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Nawet nie zbliżaj się do Duela. Tylko podstawka.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Wassago »

Jak dla mnie 2.5 - osobiście nie przepadam za armiami z duela, a grając w podstawkę po pierwsze masz więcej armii, po drugie opanujesz podstawy :D
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Senthe pisze:Nawet nie zbliżaj się do Duela. Tylko podstawka.
Chodzi Ci, że w ogóle ma się nie zbliżać czy jako pierwszy zakup? Jako pierwszy zakup - jak najbardziej popieram. Zdecydowanie lepiej kupić podstawkę i dopiero potem dobierać dodatki żeby sobie doprawiać grę czymś nowym. Granie w kółko tylko smart vs vegas i vegas vs smart Cię znuży, a nawet nie poznasz sedna i głebi tej gry. Swoją drogą ciekawe czy Portalowi się opłacało reklamować Duela jako rowniez niezalezną grę - wydaje mi się, że wiele osob mogloby się zrazić samym Duelem, a gdyby zaczeli od postawki to pokochaliby gre.
Jak już dobrze ograsz podstawkę, to oczywiście warto kupić Duela jako dodatkowe armie, bo jako dodatek jest bardzo dobry. Smart jest bardzo przyjemną klasyczną armią, a Vegas czymś nowym, odświeżeniem, jeśli klasyczny Hex Ci się przynudził i chcesz główkowania w inny sposób :wink: (ale możesz najpierw sprobować z dodatków Nowy Jork, Neodżunglę i Stalową Policję, bo są nawet jeszcze ciekawsze)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: gafik »

Ja zacząłem od Duela i nie narzekałem. Choć niedługo po tym kupiłem podstawkę ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: mig »

Lepiej podstawkę - więcej możliwości, więcej ogranych armii = mniej wątpliwosci interpretacyjnych. No i łatwiejsze armie na poczatek przygody.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Vegas jest bardzo słabe, a Smart tylko słaby. IMO jako pierwszy zakup Duel jest kompletnie bez sensu, ale nawet jako dodatek - tylko dla prawdziwych fanów...
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Przemekk84
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2013, 20:40

Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: Przemekk84 »

Hej,

Czy do Duela można łączyć ze stalową policą bez podstawy neuroshimy?

Dzięki.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: Senthe »

Można łączyć wszystko ze wszystkim.

Aczkolwiek nie polecam przy takich eksperymentach używać duelowych terminali.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Przemekk84
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2013, 20:40

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: Przemekk84 »

Dzięki za szybką odpowiedź. To na razie zostanę przy standardowych połączeniach. Jak będę miał dueala, to spróbuję.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: jolietjake »

Jeśli jeszcze żadnych nie masz to kupuj podstawke, nie duela! :wink:
Joliet Jake na BGG
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: Senthe »

Zgadzam się z jolietjake ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: tekknoboy »

Zakup któregokolwiek dodatku: duel czy babel 13 albo pojedynczej armii: dancer czy stalowej policji powinien być zabroniony bez wcześniejszego dowodu posiadania podstawowej neuroshimy.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: Senthe »

Ogólnie to podstawka jest najlepsza, no i zawiera 10 możliwych kombinacji armii - Duel i Babel13 tylko jedną ;P
Dobrze, że Portal wycofał się już ze sprzedawania tych dodatków z planszą i przełączył się na armypacki (chociaż nie ukrywam, że wg mnie powinno tak być od samego początku...)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: tekknoboy »

Ważne, że uczą się na błędach.
Może sprzedaż jako taki dodatek nie sprzedawał sie aż tak rewelacyjnie?

Swoją drogą ostatnio miałem właśnie ciekawą sytuację, kiedy rozmawiając ze sprzedawcą na jednym ze stoisk z grami ten podał mi, że właśnie wydano jako całkowitą nowość "jakąś neodźunglę".
Zdziwił się, kiedy usłyszał, że to stosunkowo stara armia :)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Duel i stalowa policaj

Post autor: jolietjake »

Senthe pisze:Ogólnie to podstawka jest najlepsza, no i zawiera 10 możliwych kombinacji armii - Duel i Babel13 tylko jedną ;P
Dobrze, że Portal wycofał się już ze sprzedawania tych dodatków z planszą i przełączył się na armypacki (chociaż nie ukrywam, że wg mnie powinno tak być od samego początku...)
Ale Portal zrobił tak narazie tylko z Babelem13, gdzie były normalnie dodatkowe pola terenów do scenariuszy. Duel, gdzie jest dodatkowa plansza, został wydrukowany ponownie w tej samej formie, a nie jako armypacki.
Joliet Jake na BGG
ODPOWIEDZ