(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

A tylko ostrzegam, że Janosik rewolucji nie przeszedł po ostatnim spotkaniu :wink:
plazmonik
Posty: 38
Rejestracja: 08 wrz 2010, 22:49

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: plazmonik »

Krótka relacja z dzisiejszego (wtorek) Solca:
spotkaliśmy się w trójkę, Janek, Sipio i ja.
Na pierwszy ogień poszedł Janosik. Ciągle mam wrażenie że ta gra nie umie się zdecydować, czym chce być. Jest bardzo dużo różnych mechanizmów, z których trudno jest zbudować działający silniczek. Uprościć, uprościć, uprościć! a potem dodać interakcję.
Curry House. Trochę zepsułem test odcinając szybko Sipio od bohaterów - chyba zasłużyłem na przybicie pieczątki "prototyp zepsuty":P. Potem nastąpiła "developerska" interwencja, pech (obie karty złej karmy ustawiły się na wierzchu talii) i gra się wyrównała i do końca była dość emocjonująca. Broń atomowa przez większość czasu była nieużywana, ale o finałowej rozgrywce zdecydowała:P
Zaobserwowane mankamenty:
- trudno wyjść z małej liczby kart na ręku
- trochę się dłuży. Zwłaszcza, że każda runda wygląda mniej więcej tak samo, poza talią karmy niewiele się rozwija. Jakby się udało skrócić czas rozgrywki do ok. 1h, byłoby świetnie. Zwłaszcza, że im dłużej się gra, tym trudniej kontrolować karmę.
- czcionka ciągle mi przeszkadza:)
Co mi się podobało:
- system aktywacji i kontrowania boskich broni
- talia karmy i sposób jej budowania
- zgodność gry z tematem na wielu płaszczyznach.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja dziś wreszcie mam nadzieję dotrę, choć zdrowy to nie jestem. 8)
Nastawiam się na testy i przywożę Grannowe dary więc proszę zabrać duże torby i plecaki. :D
W rezerwie mam "Lubię to".
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Dzisiejsza środa beze mnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja będę pewnie koło 17:20. Jeśli odwiedzi nas Spinus, to zgłaszam się do jego gry :)

Z wczorajszych refleksji:
Janosik - Silnik działa ciekawie, podobała mi się zwłaszcza korelacja na kolorach (i we wsiach, i podczas napadów), ale jest wszystkiego za dużo. Niechże połowa surowców i zdolności specjalnych zniknie, a będę w stanie to wszystko ogarnąć :) Na razie komba budowały się same, karty zagrywały się same, a jedyną naprawdę przemyślaną decyzją z mojej strony były napady - tyle że tutaj było ciasno i często przepadały te, na które się zasadzałem. Bardzo dużo rzeczy w tej grze można robić symultanicznie, więc zastanowiłbym się nad przebudową, w której kolejność nie gra roli (to od razu przyspieszy grę i może dodać interakcji).
Curry House - Wczoraj wykryliśmy solidnego buga, ale wydaje mi się, że w dzisiejszej wersji go naprawiłem - chociaż wpłynął on na rozgrywkę, to nie na tyle, by zaburzyć mi dane ilościowe, a te były we wczorajszym teście najważniejsze. Niestety, często łatanie bugów powoduje mnożenie wyjątków, znaczników itp. i gra niebezpiecznie zbliża się do momentu, gdy przyda jej się golenie. Czas rozgrywki spadł w drugim teście z 2h do 80 minut, a po zasugerowanej zmianie w punktacji może spaść do rozsądnych 60 minut - tylko bez testu nie przekonam się, czy to wystarczy, aby gra rozwinęła skrzydła.
Bardzo podobała mi się klimatyczna końcówka, w której walczyłem z Plazmonikiem mając 16:16 punktów i zadecydowała spektakularna, finałowa bitwa wygrana przez mojego oponenta 19:17, przy czym pewien udział w tym miała zła karma, która ciążyła nad Tymi Złymi :) Muszę jednak coś zmienić w grze, aby bardziej czuło się progres.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:Ja będę pewnie koło 17:20. Jeśli odwiedzi nas Spinus, to zgłaszam się do jego gry :)
Też chętnie zagram, ale chciałbym poznać wreszcie zbójnika Janosika, zanim go powieszą na haku!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

stalker pisze:Też chętnie zagram, ale chciałbym poznać wreszcie zbójnika Janosika, zanim go powieszą na haku!
Janosik niestety dzisiaj nie zagości na stole, gdyż będzie grasował na innych terenach. Ale nie ukrywam, że liczę bardzo uwagi Twoje
bo chciałbym z tego zrobić dobra karciankę, choć po ostatnim teście w głowie różne pomysły mi się pojawiają, więc sam nie wiem
w jakiej formie za tydzień czy dwa się pojawi.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Wczoraj spotkaliśmy się w licznym gronie, z nowymi twarzami i gościem specjalnym ;) Na stołach było przynajmniej 6 gier + kilka nie granych, ale omawianych. Do tego przydatne projektantom gratisy z Granny.
sipio pisze:Janosik niestety dzisiaj nie zagości na stole, gdyż będzie grasował na innych terenach. Ale nie ukrywam, że liczę bardzo uwagi Twoje
bo chciałbym z tego zrobić dobra karciankę, choć po ostatnim teście w głowie różne pomysły mi się pojawiają, więc sam nie wiem
w jakiej formie za tydzień czy dwa się pojawi.
Sipio, cierpisz na syndrom wybrednego konesera! :D Znasz zbyt dużo gier i za często poznajesz nowe, przez co nie przywiązujesz się na dłużej też do swoich projektów :P Daj obecnemu silnikowi Janosika szansę, bo po odciążeniu dobrze rokuje.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:Sipio, cierpisz na syndrom wybrednego konesera! :D Znasz zbyt dużo gier i za często poznajesz nowe, przez co nie przywiązujesz się na dłużej też do swoich projektów :P Daj obecnemu silnikowi Janosika szansę, bo po odciążeniu dobrze rokuje.
Trzeba zacisnąć poś… znaczy się, zęby i ostro cisnąć :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Hop hop! Kto będzie w środę? Ja przyjdę około 17:30, pewnie znowu bardziej z grami niż jako gracz.
Z kolei w ten czwartek znowu nie dam rady się zjawić na Solcu.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja chcę być!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: poooq »

stalker pisze:Ja chcę być!
Ja tak mam już od zeszłej zimy...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

A ja nie chce być! Żadnych relacji z testów. Nuda Panie w Moonsonie. ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Tradycja kronikarska kompletnie zanikła! :/
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Bo teraz zamiast pisać elaboraty naprawdę testujemy :P
A do pisania relacji zatrudniamy specjalistów ;)
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Planuję być, sądzę że będę. Przyniosę to co zwykle ostatnio. Nie testowałem od miesiąca.
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: adamatom »

Dopytam dla ścisłości, bo dawno nie byłem: spotykacie się teraz w środy, miejscówka ta sama (kotłownia), a od której godziny? Będę wdzięczny za wszelkie informację bo chętnie wpadnę ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

adamatom pisze:Dopytam dla ścisłości, bo dawno nie byłem: spotykacie się teraz w środy, miejscówka ta sama (kotłownia), a od której godziny?
Miejsce, dzień i godzina (17.30) bez zmian. Ponadto są dodatkowe (nieregularne) spotkania w innych dniach i miejscach
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Będę, nastawiony na dawanie. :) Nowe projekty pewnie za tydzień.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja niestety dzisiaj odpadam.
heniek
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2012, 12:26

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: heniek »

Mnie już dawno nie było, ale dzisiaj spróbuję dotrzeć. Zdecydowanie jako tester.
plazmonik
Posty: 38
Rejestracja: 08 wrz 2010, 22:49

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: plazmonik »

Nas tym razem nie będzie.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Jednak beze mnie. Przedłużyło się w pracy. Napiszcie jak było.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Ja pozdrawiam z domu ale znad klawiatury. Pozdro.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

Wczoraj spotkanie było kameralne - dwie gry ze słoniami, czwórka grających, dwóch autorów i jeden obserwator :mrgreen:

Mahabharata - (w założeniu) epicki pojedynek między armiami Pandawów i Kaurawów okazał się sromotną klęską tych pierwszych. Oczywiście nie miało to związku z dowodzącym armią, a jedynie ze złą karmą ^^ - mówiąc krótko - Filip rozjechał moje wojska jak chciał, a ja wygrywałam bitwy tylko wtedy, kiedy jemu nie podeszły karty. Zdecydowanie pomarańczowa talia musi bardziej wspierać białą karmę. No i statystyka, statystyka - głupia sucz ^^

Przy drugim stoliku gra bitewna o nieznanym mi tytule roboczym - mnóstwo żetoników i cech - nie wiem i się nie wypowiem :)

Następnie kolejne rozważania nad kategoriami Llllubię to! Bardziej ogólne kategorie? Większy wybór, mniejszy wybór? Ja jestem za pojedynczym / lekko złożonym ("wokalista/wokalistka" tudzież "owoce/warzywa") hasłem, natomiast "wokalista, wokalistka, zespół, instrumentalista, kompozytor lub konserwator fortepianów" na jednej karcie wydaje mi się za szerokim wyborem. I "subkultura" jeśli ma być sparowana, to ze "stylem życia", a nie z "przedmiotem szkolnym" :roll: i wybór jednej z dwóch wąskich kategorii wydaje się fajny.

Na koniec wymiana opinii na temat wydawców. Bez komentarza to zostawię, dobrze? :)

Do zobaczenia za tydzień :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
ODPOWIEDZ