Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Post autor: Reid666 »

Wszystkim serdecznie dziękuje za kolejne propozycje, staram się w miarę na bieżąco zapoznawać.

Kilka pytań:

Cyklady - jako że aspekt "atrakcyjna wizualnie" jest dosyć istotny, to jest to jeden z faworytów. Tylko czy aby na pewno dobrze działa na 3 osoby? I jaki realny czas rozgrywki w 3 os.

Seasons - zagrałem parę razy na BGA i muszę powiedzieć że całkiem mi się podobało. Niestety grałem tylko we dwójkę. Jakieś doświadczenia z trybu 3-osobowego? Gra wkrótce wpadnie w moje ręce i nie wiem czy na niej poprzestać, czy też dalej szukać czegoś dla 3?

El Grande - wygląda ciekawie, ale na BGG piszą że najlepsze w 4-5, więc czy będzie fajnie na 3?

Small World - wiele niepochlebnych opinii na forum, ale wykonanie zachęca i interakcja też chyba jest na dobrym poziomie. jak z regrywalnością i czasem gry na 3?

Zamki Burgundii - gierka mi się spodobała i po raz kolejny proszę o opinię jak się sprawuje na 3?

Wszelkie uwagi mile widziane!
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Post autor: Tolis »

El Grande najlepiej sie gra na 4-5 osob, na 3 osoby gralem tez kilka razy da sie grac jednak jest slabiej niz komplet.
Polecam tez Myrmes, w kwesti wizualnej tez wyglada bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Post autor: espresso »

Cyklady świetnie się skalują na każdą liczbę osób, na trzy też dają radę. Realnego czasu gry niestety nie znam, bo zawsze grałam z tłumaczeniem zasad i kimś początkującym.

Small World jest świetne. Lekka gra, ale przepełniona negatywną interakcją. Na trzy osoby wyjdzie jakieś 1,5h (ewentualnie można się umówić na mniejszą liczbą rund na początku gry). Kombinacji ras i zdolności jest tyle, że o regrywalność nie trzeba się martwić (jest też masa dodatków, rasy i zdolności do samodzielnego wydruku oraz niezależna gra Small World Underground).

Seasons dla dwóch osób jest idealne, przy większej ilości graczy zaczyna się robić lekki chaos. Dodatkowo, przy >2 dwóch graczach w ostatnim roku gry może występować downtime. Czas gry mocno zależy od charakteru graczy, przy luźnym podejściu może się zamknąć w 1h, przy rozważaniu każdego ruchu będzie zdecydowanie bliżej 1,5h.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Post autor: DarkSide »

To ja jeszcze zamieszam w tym kotle ;)

Eufrat i Tygrys
Caylus
Small World
Zamki Burgundii

Szkoda że nie podeszło Puerto Rico, bo przy dobrych graczach trzeba nieźle nagłówkować.

"Wysokie Napięcie" jest może nie w klimacie i ma dosyć proste zasady, ale jest niedługa i zasady tłumaczy w 10 minut. Dobrze skalowalna.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra idealnie działająca na 3 osoby!

Post autor: Veridiana »

Small World i Zamki Burgundii to tytuły, na które zawsze mamy ochotę, czy to w 3 osoby, czy w 4. Bierz! :D
ODPOWIEDZ