Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: surmik »

Jasiek22 pisze:Jestem właśnie po półtoragodzinnej grze przez Octgn, Shapers vs NBN, w której 7 z 9 agend było w 17 ostatnich kartach w talii :P Myślałem że koleś sobie jaja robi, ja atakuje non stop i nic nie znajduje, a on nic nie wystawia.
Kiedyś też tak miałem na szczęscie ja grałem Jinteki więc miałem co wystawiać a runner całą grę myślał sobie "Nie no następnej pułapki to na pewno tam nie wystawił" :twisted:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Jasiek22 pisze:Jestem właśnie po półtoragodzinnej grze przez Octgn, Shapers vs NBN, w której 7 z 9 agend było w 17 ostatnich kartach w talii :P Myślałem że koleś sobie jaja robi, ja atakuje non stop i nic nie znajduje, a on nic nie wystawia.
OCTGN ma talent do tasowania decków :) Już kilka razy miałem że 6 najistotniejszych kart miałem w ostatnich 10 kartach decku, albo ciągnę 5 kart (clików jako runner) i dociągam 2 wzory kart. Nawet nie wiedziałem że takie przekleństwa znam :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Ja jestem po dwóch rozgrywkach, raz Biegaczem i raz Korporacją.
Na razie grałem z pomocą znajomego i pierwsza całkowicie nieświadomie, druga quasi-świadomie. :wink:

Do opanowania zasad potrzebne jest po kilka partii z dwóch stron.
Uważam też, że jest dość mózgożerna i raczej dla geeków.
Żałuję, że nie mam więcej czasu i kompanów do grania, bo wydaje mi się, że dzień bez partyjki, będzie dniem straconym :P

Tym bardziej, że NETRUNNER właśnie wskoczył na 7. pozycję BGG :!:

Przejście z 10. na 7. zajęło mu dokładnie 3 tygodnie. Wychodzi, że tygodniowo wspina się o jedna pozycję. Jeżeli tendencja się utrzyma w połowie marca powinien dojechać do 1. miejsca :lol:
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

gafik pisze: Przejście z 10. na 7. zajęło mu dokładnie 3 tygodnie. Wychodzi, że tygodniowo wspina się o jedna pozycję. Jeżeli tendencja się utrzyma w połowie marca powinien dojechać do 1. miejsca :lol:
A żebyś wiedział że ma szansą na 1 miejsce :) Ma najwyższą ocenę w czołówce, ale ma małą liczbę głosów, która jednak cały czas rośnie :)

Jestem gdzieś po 40 partyjkach, z czego gdzieś 12 przez Octgn.
Na samym początku gra jest dość trudna do ogrania. Nie bardzo się wie co należy robić, gra idzie powolnym tempem, nawet jeśli miało się styczność z innymi karciankami. Gra wydaje się dziwna po prostu :) Zasady nie są trudne, ale możlowiści skomplikowane :) Po zagraniu każdą z talii, widzi się różne style gry, zaczyna się dostrzegać ulubione karty i te których nie używamy. Zaczyna się tworzenie talii i kombinowanie, kreowanie świadomej strategii na wygranie meczu :) A gdy pozna się podstawowe zagrywki, zaczyna się świadoma gra a wraz z nią bardzo fajna zabawa i emocjonująca rywalizacja. Często mecze wygrywa się dosłownie o włos, 1 kredytem czy też 1 klikiem.
Ja oswoiłem się z grą po ok 10 rozgrywkach, ale uczę się jej cały czas :) Non stop odkrywa się w niej coś nowego.
Czy jest tylko dla geeków? Nie, jest bardzo fajną grą dwuosobową. Ja kupiłem core seta i gram sobie od czasu do czasu ze znajomym, który jest w tą grę typowym casualem i dobrze się przy niej bawi. Gry są całkiem wyrównane, pomimo że gram sporo więcej od niego, bo po prostu już zna moje sztuczki i się dostosowuje :)
Ja całkiem wciągnąłem się w tą grę, śledzę dodatki i przecieki o nich, tworzę nowe talie, biorę udział w turniejach przez Octgn i bardzo mi się ona podoba :)

Zdecydowanie polecam tą grę, ale ostrzegam żeby nie zrażać się do niej na początku, bo gra się po prostu dziwnie i nie wiadomo co robić. Z każdą grą zaczyna się grać coraz bardziej świadomie i kombinować, a co za tym idzie odczuwać satysfakcję z rozgrywki. Jak się przyzwyczaicie i ogarniecie grę, to jest po prostu super grą na 2 osoby. Można grać w nią równie dobrze grać okazjonalnie jak i się w nią wkręcić. Koszt dodatków może odstraszać, ale na swoje własne potrzeba karty można sobie drukować. Jak ktoś się bardziej wkręci, chce grać turnieje a nie ma kasy na dodatki, albo nie dostępu na nie, polecam grę przez Octgn. Zagracie z kimś jedną grę to wam wszystko wytłumaczy jak go obsługiwać :)

Ogólnie polecam forum:
http://netrunner.cba.pl/index.php
Tu macie informacje o nowych dodatkach, pytania o zasady, turnieje przez Octgn i ogólne pogaduchy o grze :) W największym dotychczas światowym turnieju przez Octgn w AN, organizowanym przez jakiegoś Amerynanina na BGG, na 128 uczestników z całego świata, jest aż 10 osób z tego forum :)

Ja kupiłem grę ze względu na jej wysoką ocenę na BGG i ostatecznie się nie zawiodłem :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

Potwierdzam, pierwsze gry są ... dziwne. W pewnym momencie może i nudne... Wystawa się karty, robi kasę, robi wjazdy, wszystko takie oczywiste i przewidywalne. Cóż miałem tak że zaczynałem od grania na proxach z kumplem który bardzo szybko ogarnął grę i zbierałem baty niemiłosierne. Co mnie skutecznie zniechęciło do gry. Potem był weekend mistrzostw FFG i livestream. Pokazywali dużo Netrunnera, no i oglądnąłem większość gry finałowej, którą polecam :
http://teamcovenant.com/blog/2013/01/15 ... emy-v-ben/
Zacząłem pogrywać na octgn. I dopiero jak grając corpem, na raz wyczaiłem jak runner z którym grałem, gra, jaki ma styl i strategię i zacząłem obracać to wszystko przeciw niemu, wiedziałem jak wprowadzić go w pułapkę, jak go podejść i jak samemu scorować agendy, zeby mi nie przeszkadzał.... Na raz zaczaiłem tą grę. Różnie to bywa podczas grania, ale gra wsysła, mechanika jest genialna i klimat czuje się od początku do końca. Ale dopiero wtedy w pełni go poczułem.
I teraz dzień bez Netrunnera to dzień stracony :)
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Android: Netrunner

Post autor: Monk »

Darboh pisze:no i oglądnąłem większość gry finałowej, którą polecam :
http://teamcovenant.com/blog/2013/01/15 ... emy-v-ben/
Dzięki za link - lepsze niż oglądanie El Clásico w tv. Wciągnąłem całe z wypiekami na twarzy.
Na nowego Netrunnera czaję się już jakiś czas. Grałem póki co dwa razy, a na początku miesiąca przyszłego zamawiam. L5R, którą uwielbiałem nie dawała chyba takiego funu jak ta gierka. Czuć w niej mega klimat, a rozgrywka jest udanym i pasującym do settingu miksem móżdżenia i (czasem) liczenia na fart.
miechus
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2011, 12:41

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: miechus »

Witam,
A ja zachęcony waszymi postami nie wytrzymałem i zakupiłem grę. Wczoraj z kumplem zagraliśmy sugerowany zestaw jin vs. sha. Rezultat po trzech partiach 2:1 dla rnnr'a, wow co za gra, wsysa jak bagno :D
Szczerze polecam jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości. 5/5

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Android: Netrunner

Post autor: Neoko »

ja ciagle czekam na polska wersje i ciagle niewiadomo kiedy bedzie ;/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Veridiana »

Mnie sie tez od czytania zachcialo ;p na razie zaoptarzylam sie w stara klasyczna wersje i po lekturze instrukcji juz nie moge doczekac sie rozgrywki (bedzie w piatek!!) :mrgreen: dodatkowo robimy sobie matki do gry i pomoce. w fioletowo-zielonych barwach of course
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: Aduanath »

Ja mam nadzieję, że polska wersja wyjdzie na przełomie marca/kwietnia... Narzeczonemu na urodziny obiecałam... :roll:
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
miechus
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2011, 12:41

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: miechus »

Veridiana pisze:Mnie sie tez od czytania zachcialo ;p na razie zaoptarzylam sie w stara klasyczna wersje i po lekturze instrukcji juz nie moge doczekac sie rozgrywki (bedzie w piatek!!) :mrgreen: dodatkowo robimy sobie matki do gry i pomoce. w fioletowo-zielonych barwach of course
Apropo matek też takowe zrobiłem wg. jednego ze wzorów na bgg. Myślę, że pomagają na początku, szczególnie jak chce się kogoś nieobeznanego wciągnąć w grę.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Gdzie i na czym drukujecie maty?
Jeśli wkręciliście się na dobre w ANR to zapraszam na forum http://netrunner.cba.pl/index.php gdzie można już bardziej szczegółowo pogadać o dodatkach, taliach i turniejach :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
miechus
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2011, 12:41

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: miechus »

Inermis pisze:Gdzie i na czym drukujecie maty?
Jeśli wkręciliście się na dobre w ANR to zapraszam na forum http://netrunner.cba.pl/index.php gdzie można już bardziej szczegółowo pogadać o dodatkach, taliach i turniejach :)
Maty drukowałem na normalnej drukarce + papier samoprzylepny A4 + program posteriza. Po wycięciu arkuszy naklejamy na karton i gotowe:)
A na cba.pl już się zarejestowałem :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: uyco »

Z góry przepraszam ze moje lenistwo :D , ale nie chce mi się czytać całego tematu - czy Galakta zamierza wydać Netrunnera PL, a jeśli tak to kiedy?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: przemoo99 »

uyco pisze:Z góry przepraszam ze moje lenistwo :D , ale nie chce mi się czytać całego tematu - czy Galakta zamierza wydać Netrunnera PL, a jeśli tak to kiedy?
Zamierza. Podobno w tym roku. Dokladna data nieznana...
Planszówkowy maniak... :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

uyco pisze:Z góry przepraszam ze moje lenistwo :D , ale nie chce mi się czytać całego tematu - czy Galakta zamierza wydać Netrunnera PL, a jeśli tak to kiedy?
Premiera Netrunnera pl ma być z, lub blisko premiery Star Wars pl. Wieści są różne. Sklepy dostały info że mowa o marcu, a gdzieś doczytałem że kwiecień.
Jakkowiek już niedługo :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: uyco »

Bardzo dziękuję za kompleksowa informację. Znaczy szykują sie znowu większe zakupy...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner

Post autor: amaroczek »

Czy jest gdzieś dostępna na necie instrukcja do gry w wersji polskiej?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Nie ma jeszcze polskiej wersji gry. Jak się pojawi to Galakta pewnie instrukcje udostępni.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: BloodyBaron »

Jestem po pierwszych dwóch partiach taliami startowymi sugerowanymi przez instrukcję: Kate vs Jinteki. Jest świetnie, : bluffowo, na przetrzymanie, trochę losowo, trochę pokerowo, czuć, że decki startowe mają spory potencjał do usprawnień, sporo rzeczy zgrzyta: Korp ma mało kasy, Runner niby ma programów pod dostatkiem, ale trochę też mniej użytecznych kart w talii. Zagramy jeszcze po razie innymi frakcjami i zabieramy się za deckbuilding: dwa dodatki już dokupione. Razem z core setem wydają się mieć nieograniczoną regrywalność.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

Deckbuilding polecam od wywalenia najgorszych kart :) Samo to baaardzo usprawnia talię. Na szczęście core set jest o tyle fajnie zrobiony, że dość mało w nim słabych kart, a jeśli takie się zdarzają po kilku dodatkach nabierają znaczenia.
A regrywalność jest ogromna, z samego core da się tyle ciekawych talii złożyć.
Jinteki jest akurat dość biednym corpem i poza melange oraz pad campain, ciężko tu narazie o kasę ;p
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Kasy u korpo w ogóle jakoś mało, przeglądałem karty ze starego i FFG ma jakiś inny pomysł, bo ten korpo armitage z 3 paczki jest dużo gorszą wersją kasogennych assetów ze starego. Ale w starym nie było ścian dających kasę i trace działał inaczej...

IMO kasa u korpo dział jeszcze dziwnie, zobaczymy jak będzie z tym:

Private Contracts (3) Trash: 5
Neutral, Asset: Transaction
Place 14 [Credits] from the bank on Private Contracts when it is rezzed. When there are no credits left on Private Contracts, trash it.
Click: Take 2 [Credits] from Private Contracts.

ale w starym te karty były dużo mocniejsze:
http://www.netrunneronline.com/cards/bb ... -campaign/
http://www.netrunneronline.com/cards/holovid-campaign/
http://www.netrunneronline.com/cards/ro ... promotion/
http://www.netrunneronline.com/cards/br ... -campaign/

Pewnie dojdą bardziej frakcyjne sposoby zdobywania kasy, dla jinteki pewnie coś w stylu
http://www.netrunneronline.com/cards/in ... aundering/
w końcu się pojawi

Bo Adonis campaign ładnie kosi kasę

(takie moje spekulacje)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Android: Netrunner

Post autor: gyro »

Witam
Mam pytanie odnośnie Android: Netrunner LCG - Core Set - na ile pozwoli mi zagrać tj. nie będę zmuszony do zakupów dodatków. Posiadam Inwazję i tam z synem zagrywamy się samym core set-em - nieraz mieszamy różne talie (tzn złych przeciw dobrych) już ponad rok czasu. Czy podobnie będzie z Androidem? Czy podstawka to tylko początek zabawy który powiedzmy po 20-30 rozgrywkach odejdzie w odłożenie bo wszystko będzie wiadome i trzeba dokupywać dodatki. Inwazja jakoś nie woła o nie chociaż miło byłoby mieć owe dodatki ale wywalenie kolejnych kilu PLN jest dziwnym pomysłem gdyż za tą samą kasę można kupić inną pełnowartościową grę. Nieraz przerażają mnie stwierdzenia że ludzie kupują 3 x Core Set aby móc zagrać w pełni w grę - istne szaleństwo cenowe :). Czy tak również w tej grze jest?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

IMO tak, podstawką grałem dość długo i jest fajna. Dodatkowo zasady mieszania frakcji podnoszą znacznie żywotność podstawki, a jak tego za mało to możecie bawić się bez limitu influence ustalając własne zasady żeby talie nie były przesadnie mocne.

Corex3 to zupełnie inne podejście do gry (sam się zastanawiam i pewnie kiedyś się skuszę) - Core x3 + masa dodatków oznacza podejście "chcę mieć jak najlepszy deck na dozwolonych zasadach turniejowych i nie chcę żeby brak karty ograniczał siłę mojej talii", ja np bardzo nie lubię grać ważnych kart w 1 sztuce, bo może nie podejść, albo przeciwnik akurat popsuje a jest ważna dla pomysłu na talię. Przy innym podejściu zwłaszcza nie grając przeciwko innym maniakom, tylko traktując pudło jak "zwykłą" planszówkę core x1 wystarcza.

Jak chcesz bawić się w składanie talii to zaczyna cie irytować że brakuje 3 sztuki fajnej karty i jest parę kart x1. Wtedy można dokupić drugi core, ale jeśli tak masz to pewnie kupujesz też dodatki. Przy tym nastawieniu 1 core to "demo" bo brakuje kart na realizację niektórych pomysłów. Skoro w Inwazji nie miałeś takich problemów to tu pewnie też nie.

A core x3 jest dla ludzi z moim podejściem, czyli irytuje mnie że nie mam tego 3 desperado (mimo że można spokojnie grać na 2, i jest dyskusyjne czy 3 bardziej pomaga czy szkodzi), chcę ten 3 sansan City grid i troubleshootera (tu akurat 3 na pewno pomoże, ale też nie jest to aż tak znacząca różnica).
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
ODPOWIEDZ