Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: jolietjake »

Ok, mam jeszcze parę pytań, na które jakoś odpowiedz znaleźć nie mogłem, ale przepraszam, jeśli powtarzam czyjeś wcześniejsze zapytania. Może ktoś mi pomoże :wink:
1. W każdym dodatku Hoth są karty do każdej z 4 podstawowych frakcji czy to zależy? Czy teraz jak dojdą kolejne frakcje to w nastepnych cyklach w każdym dodatku byłyby w takim razie karty do każdej z 6 frakcji?
2. Czy jest zapowiedziane już może ile będzie dodatków z cyklu Hoth i ile planują takich cykli? Albo czy dużych dodatków będzie więcej czy tylko ten wprowadzający komponenty dla 3-4 graczy i ten wprowadzający brakujące frakcje? (a jeśli nie ma takich informacji to jakie są wasze przypuszczenia na podstawie innych LCG?)
3. Z doświadczeń innych LCG - ile kosztuje taki mały dodatek w Polsce? Sprzedawane są potem paczki całego cyklu razem w tańszej cenie?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

1. Pierwszy Force Pack (The Desolation of Hoth) ma zawierać 6 objectivów. Następne dwa po 5. Pakowane będą wraz z towarzyszącymi im kartami w ilości x2 lub x1 (jeżeli dany objective będzie miał limit "1 per deck"). Należy się więc spodziewać po jednym objective na frakcję.

2. Dotychczas w karciankach wydawanych przez FFG zachowywany jest ciąg 6 dodatków do każdego z większych cykli. Tu też należy spodziewać się 6 dodatków dotyczących Hoth. Potem nastąpi nowy cykl i pewnie też 6 dodatków. I tak dalej, dopóki będzie co wydawać, kasa nie przestanie rosnąć na koncie a licencję utrzyma się w garści. W międzyczasie, również wzorem z innych swych karcianek, prawdopodobnie przeplotą to większymi zestawami deluxe do każdej z frakcji.

3. Jak na dziś, spodziewałbym się średniej ceny 45 - 50 zł w zależności od sklepu. Mogą trafić się promocje na 6 dodatków z danego cyklu razem za jakieś +/- 250 zł.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: jolietjake »

Droga ta zabawa w porównaniu z innymi grami (niekarcianymi) :cry:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

Kosztowna. Niby przy starcie nowej karcianki próg wejścia jest w miarę łagodny a i 50 zł co miesiąc czy dwa na nowy dodatek nie wygląda zatrważająco, to w perspektywie czasu robią się poważne pieniądze. Mówię o graniu turniejowym.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: zephyr »

O ile chcesz mieć wszystko. I regrywalność też nieporównywalna z innymi grami.
Taka specyfika karciankek z dużą pulą kart.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

To prawda. Niestety, jestem z tych chomików, które jak wchodzą w nową karciankę, to muszą zebrać wszystko w ilości legalnie maksymalnej do użycia w talii. I tak sobie teraz patrzę na stos pudełeczek do A Game Of Thrones LCG... :shock:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: zephyr »

U mnie leży stos Cthulhu (i jeszcze czekam na przedruk Dreamlandsów).
Ale LotRa dałem spokój po pierwszym cyklu.
Netrunner na bieżąco z DP i cały czas waham się nad 3 Core setem.

Ale niektórzy grają sam Core set i też jest dobrą grą.

Może trzeba założyć stowarzyszenie Anonimowych graczy LCG :P
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Star Wars LCG

Post autor: przemoo99 »

To ja się do stowarzyszenia zapisuję. I wyznaję moje winy:
LotR
GoT
SW
Netrunner

I jeszcze myślę nad CoC...
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: jolietjake »

A czy w przypadku innych gier LCG Galakta robiła może jakieś problemy? Nie wydała jakiegos dodatku, który się pojawił albo jakoś bardzo przeciągała? Bo ciągle się zastanawiam czy lepiej polską czy oryginalną wersję kupić...
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6493
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 617 times
Been thanked: 974 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Odi »

Z tego co wiem, po premierze gry żadnych problemów już nie było. Czasem nawet polskie dodatki pojawiały się minimalnie wcześniej.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Darboh »

jolietjake pisze:A czy w przypadku innych gier LCG Galakta robiła może jakieś problemy? Nie wydała jakiegos dodatku, który się pojawił albo jakoś bardzo przeciągała? Bo ciągle się zastanawiam czy lepiej polską czy oryginalną wersję kupić...
Jak już Galakta wchodzi w wydawanie LCGów z FFG to na całego. Do tego stopnia że jak FFG robi dodruk, jak ostatnio core setów do WHI i WP to Galakta też musi.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Gothik »

Darboh pisze:Jak już Galakta wchodzi w wydawanie LCGów z FFG to na całego. Do tego stopnia że jak FFG robi dodruk, jak ostatnio core setów do WHI i WP to Galakta też musi.
O, to ciekawe jest. Skąd masz takie informacje? Widziałeś może kopię umowy pomiędzy FFG a Galaktą?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Darboh »

Gothik pisze:
Darboh pisze:Jak już Galakta wchodzi w wydawanie LCGów z FFG to na całego. Do tego stopnia że jak FFG robi dodruk, jak ostatnio core setów do WHI i WP to Galakta też musi.
O, to ciekawe jest. Skąd masz takie informacje? Widziałeś może kopię umowy pomiędzy FFG a Galaktą?
Łorginał :wink: Łącze pewne fakty ze sobą, czytam różne fora i śledzę różne strony. I tak mi na razie wychodzi
Obrazek

Może z tym pogrubienie "musi" trochę przesadzone, ale coś na rzeczy jest w tych powiązaniach. Idąc od drugiej strony - sami przyznali że dodruki dodatków LCGowych uzależnione jest od tego kiedy i jak będzie robić to FFG. Wychodzi że sami nie mogą.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: farmer »

Różnica między "sami nie mogą" a "jeśli FFG robi, to Oni też muszą" jest bardzo znacząca.
Pierwszego jestem pewien (razem taniej), drugie jest raczej wątpliwe :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Darboh »

farmer pisze:Różnica między "sami nie mogą" a "jeśli FFG robi, to Oni też muszą" jest bardzo znacząca.
Pierwszego jestem pewien (razem taniej), drugie jest raczej wątpliwe :).

pozdr,
farm
Czytanie ze zrozumieniem też jest znaczące. Napisałem że jest to kwestia brana z innej strony i nie jest to to samo. Mi i tak wychodzi że Galakta pewne rzeczy musi robić. Nie jestem w stanie teraz tego tutaj udowodnić, jest to kwestia dłuższej obserwacji tak polityki FFG jak i Galakty.
Przyznaję wycofuję się z tego "musi" w poprzednim kontekście - mea culpa. Ale to "musi" i tak funkcjonuje. I nie jest to kwestia brzozy, zabłąkanej kuli czy gumowego ludka, a raczej prawideł funkcjonujących w obecnym byznesie (szczególnie uwzględniając firmy z US).
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: yosz »

To normalne że Galakta sama nie może zrobić dodruku bo wszystkie druki (w tym i dodruki) są międzynarodowe - FFG ustala termin (na pewno na podstawie zapotrzebowania itp) i tyle. Galakta sama nie drukuje.

Nie sądzę, żeby Galakta musiała brać udział w dodrukach jeżeli tego nie chce, ale możliwe że decydując się na wydanie np Star Wars LCG, musi się zobowiązać do wydania np. przynajmniej jednego albo dwóch cykli dodatków.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: ghostdog »

Kurcze i złamałem się i kupiłem. I nie żałuję. Nie ma znaczenia, że jestem fanem SW jako takiego ale gra mi się podoba. Nie jestem "specem" od karcianek, nie umiem składać decków i dlatego ten "system" mi się podoba. Jestem bardzo zadowolony choć wkurza, że już kilka partii Sithowie przegrali :)
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: sewhoe »

Shit happens... to Sith :D
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Fortep »

pierwszy turniej SW za nami, naskrobałem kilka słów:P

http://starwars.sztab.com.pl/viewtopic. ... 8&start=30
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Banan2 »

Witam !
Na stronie Galakty pojawiła się polska instrukcja. I wychodzi na to, patrząc na zapowiedzi sklepu na R, że najpierw w PL wyjdzie podstawka + 3 zestawy mocy.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: hrachubi »

Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Banan2 »

hrachubi pisze:http://galakta.pl/majowe-nowosci-i-dodruki/
Coraz bliżej :)
Hmm, a co z Mrocznymi Czasami? Bo nie ma ani w magazynie ani w zapowiedziach.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: hrachubi »

Cytuje z FB

Mroczne Czasy swoją światowa premierę mają w najbliższy czwartek i dokładnie wtedy będzie tez dostępna polska wersja. Kolejne dodatki (w tym Atak na Bazę Echo) będą dostępne równocześnie z premierą światową.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Banan2 »

Jeszcze nie kupiłem swojego egzemplarza, ale mam takie pytanie (techniczne) do tych co już grę posiadają. Talie są składane z zestawów celów (6 kart powiązanych ze sobą). W jaki sposób przechowujecie karty, tak żeby setup nie trwał za długo. Każdy zestaw celów w osobnym woreczku? Chociaż otwieranie dużej ilości woreczków też nie jest przyjemne :( Jak podejść do tematu?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

Na przykład tak - KLIK

Karta Objective (Celu) po lewej, a pozostałe pięć w poziomym rzędzie w dwóch koszulkach do segregatora.
ODPOWIEDZ