(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Tothamon pisze:Czy planujecie się podkładać Ukraińcom w czasie trwania gier (żeby nie płakali po wyjeździe), czy grać na serio?
W moim przypadku to bez roznicy. :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Patsy
Posty: 58
Rejestracja: 29 paź 2009, 13:38
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patsy »

FortArt pisze: Czy planujecie się podkładać Ukraińcom w czasie trwania gier (żeby nie płakali po wyjeździe), czy grać na serio?
Z informacji, które do mnie dotarły, to "należy im złoić d***", ponoć ostatnio byli w Polsce i naszym wtedy się porządnie dostało, więc my mamy pokazać im, że Polacy umieją grać.

Co do mnie to ja mam zamiar tak grać by się dobrze bawić.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: waskopiotr88 »

Jeżeli chodzi o dyskusję na temat nazwy prototypu gry Totka, to uważam, że najlepszy tytuł to King of Cosmos:)
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tothamon »

To może od razu: Onan Barbarzyńca w Kosmosie i Minimki
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Myślę, że nasi goście z Ukrainy chętnie poznaliby nasze rodzime gry. Proponuję, aby przynieść na dzisiaj przede wszystkim polskie planszówki.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

W ten poniedziałek, ja, mój mąż i walkingdead planujemy się spotkać w klubie Strych. Możemy przytargać 7 cudów, Dominion, Small World (albo coś innego z naszej listy w podpisie). Ktoś może ma ochotę dołączyć do naszego stolika gier bardziej lajtowych? My też chętnie dołączymy do innych graczy, o ile będą tak mili i nam jakąś grę wytłumanią, bo jesteśmy jeszcze z tych początkujących, ale otwartych na wszelkie propozycje. Prawdopodobnie dotrzemy w okolicach 18.30, jeśli by się miało coś do poniedziałku pozmieniać, to damy znać :).
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Lajtowe? Ja bardzo chętnie objaśnię Brassa.
wittiw pisze:Myślę, że nasi goście z Ukrainy chętnie poznaliby nasze rodzime gry. Proponuję, aby przynieść na dzisiaj przede wszystkim polskie planszówki.
Trzeba było zabrać Manewry Morskie...
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

FortArt pisze:Lajtowe? Ja bardzo chętnie objaśnię Brassa.
Skoro twierdzicie, ze to takie dobre... A w Agricolę nie gracie? Albo Magica ktoś by mi nie pokazał?
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Bea: ładną macie kolekcję. Chętnie się dołączę do Waszego stołu :)
A chętnie popróbuję i Brassa - muszę sprawdzić czy ten tygrys nie jest aby z papieru ;)

Podsumowując spotkanie z gośćmi z Ukrainy:
Zaskoczyła mnie rozpiętość wiekowa ich grupy - widać, że to była rodzinna wycieczka. Fajnie, że zechcieli do nas zawitać i popróbować się z nami w Stratego. Jak na taką arcyklasyczną grę dziwię się że nigdy dotąd w nią nie grałem.
Ludkowie byli sympatyczni, choć dyktowanie co kto ma robić przez ich "nauczyciela" budziło mój uśmiech :)

Po naszej stronie odniosłem wrażenie, że niespecjalnie spisaliśmy się jako gospodarze. Duża grupa strychowiczów schowała się przy swoim stoliku i łupała w swoje planszówki, totalnie olewając gości. Myślę, że nie tak to powinno wyglądać.
Byliśmy tam gospodarzami i powinno to być odczuwalne.
Na szczęście parę osób rozumiało cel tego spotkania i próbowało się integrować z gośćmi.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

Bea pisze:W ten poniedziałek, ja, mój mąż i walkingdead planujemy się spotkać w klubie Strych. Możemy przytargać 7 cudów, Dominion, Small World (albo coś innego z naszej listy w podpisie). Ktoś może ma ochotę dołączyć do naszego stolika gier bardziej lajtowych? My też chętnie dołączymy do innych graczy, o ile będą tak mili i nam jakąś grę wytłumanią, bo jesteśmy jeszcze z tych początkujących, ale otwartych na wszelkie propozycje. Prawdopodobnie dotrzemy w okolicach 18.30, jeśli by się miało coś do poniedziałku pozmieniać, to damy znać :).
Będę obstawać przy Small World i Hawanie.
Gry odebrałam w przeciągu ostatnich dwóch dni i nie zdołałam jeszcze zagrać, więc jak pewnie się domyślacie zżera mnie ciekawość.
Ktoś znający zasady ma ochotę do nas dołączyć?
szymuss
Posty: 409
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: szymuss »

Gracze domowi!!! Zapraszamy do nauki gry Warhamera Inwazji!! Chcesz nauczyc sie grac? Przyjdz na turniej!! Nie masz kart ,a chcesz zagrac w turnieju/ nauczyc sie grac. NIc prostrzego wejdz na www.whinvasion.pl zarejestruj sie i doalcz do jednej z najwiekszych lig w Polsce! Do ligi Krakowskiej!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

szymuss pisze:Gracze domowi!!! Zapraszamy do nauki gry Warhamera Inwazji!! Chcesz nauczyc sie grac? Przyjdz na turniej!!
Moment. Na turnieju będą uczyć grać? Bo żeby przebrnąć przez podlinkowane forum to potrzeba wieków.... Poproszę o jakieś bardziej konkretne info w tym wątku :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

Dziękuję za objaśnienie zasad,wyrozumiałość i dobrą zabawę!
Mam nadzieję,że będzie następny raz,wszakże trochę gier jeszcze zostało :mrgreen:
Ania.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

walkingdead pisze:Dziękuję za objaśnienie zasad,wyrozumiałość i dobrą zabawę!
Mam nadzieję,że będzie następny raz,wszakże trochę gier jeszcze zostało :mrgreen:
Ania.
Też mam taką nadzieję :) I może ujawnią się forumowicze z którymi graliśmy, co by wiedzieć who is who?
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: rag »

Poszukiwani chętni na planszówkowanie w czwartkowy poranek (28 II, od 9.30-10.00 do mniej więcej 13.00). Do dyspozycji moja kolekcja.
badziej
Posty: 42
Rejestracja: 12 cze 2012, 17:09

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: badziej »

Bea pisze:
walkingdead pisze:Dziękuję za objaśnienie zasad,wyrozumiałość i dobrą zabawę!
Mam nadzieję,że będzie następny raz,wszakże trochę gier jeszcze zostało :mrgreen:
Ania.
Też mam taką nadzieję :) I może ujawnią się forumowicze z którymi graliśmy, co by wiedzieć who is who?
I ja dziekuje :) Za partyjke w 7 cudow i Smallworlda - nastepnym razem chetnie zagram tez w Dominiona. Moze do tej pory zdaze sie podszkolic.. ;)

Do nastepnego! :)
- B.

PS: "(..) tak, wiem, czytalem na forum.."
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

badziej pisze:
Bea pisze:
walkingdead pisze:Dziękuję za objaśnienie zasad,wyrozumiałość i dobrą zabawę!
Mam nadzieję,że będzie następny raz,wszakże trochę gier jeszcze zostało :mrgreen:
Ania.
Też mam taką nadzieję :) I może ujawnią się forumowicze z którymi graliśmy, co by wiedzieć who is who?
I ja dziekuje :) Za partyjke w 7 cudow i Smallworlda - nastepnym razem chetnie zagram tez w Dominiona. Moze do tej pory zdaze sie podszkolic.. ;)

Do nastepnego! :)
- B.

PS: "(..) tak, wiem, czytalem na forum.."
Proszę,proszę naczelny inwigilator się odtajnił :wink:
Nie wiem kiedy będzie następny raz,ale chcę też pograć w Hawanę i The Clash.Ktoś chętny?
Ania
:wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

badziej pisze: nastepnym razem chetnie zagram tez w Dominiona. Moze do tej pory zdaze sie podszkolic.. ;)
To się możemy już wstępnie umówić na Dominiona :) Termin do dogrania :) A w międzyczasie nie masz ochoty podszkolić się trochę na Goko? Chętnie też poćwiczę :)

badziej pisze: PS: "(..) tak, wiem, czytalem na forum.."
I wszystko jasne :mrgreen:

walkingdead pisze: Nie wiem kiedy będzie następny raz,ale chcę też pograć w Hawanę i The Clash.Ktoś chętny?
Ania
:wink:
Jeśli wytłumaczysz zasady, to tak :lol:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

Bea pisze: Jeśli wytłumaczysz zasady, to tak :lol:
:wink:
Przeglądałam instrukcję Hawany i wygląda przyjaźnie.
The Clash jeszcze nie mam więc nie wiem jaki stopień trudności.

Na spotkanie będę miała czas po 4 marca,nie wiem jednak,w które dni konkretnie.
Drash
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2012, 10:55
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Drash »

Bea pisze:
walkingdead pisze:Dziękuję za objaśnienie zasad,wyrozumiałość i dobrą zabawę!
Mam nadzieję,że będzie następny raz,wszakże trochę gier jeszcze zostało :mrgreen:
Ania.
Też mam taką nadzieję :) I może ujawnią się forumowicze z którymi graliśmy, co by wiedzieć who is who?
Do niczego się nie przyznaje, ale dzięki za miło spędzony czas :P

Co do gier to dajcie znać. Na nowe tytuły chętnie wpadnę, jeśli termin spasuje.
Awatar użytkownika
Goodman
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:42
Lokalizacja: Kraków / Skawina

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Goodman »

Jestem bardzo mile zaskoczony wczorajszą wizytą nowych "Strychowiczów" w tak licznym gronie :) Co prawda nie mięliśmy okazji razem zagrać bo dumałem na Mage Knightem ale mam nadzieje że będziecie wpadać na Strych w miarę regularnie i nadrobimy zaległości ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: walkingdead »

Goodman pisze: ale mam nadzieje że będziecie wpadać na Strych w miarę regularnie i nadrobimy zaległości ;)
Super :D
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Goodman pisze:Jestem bardzo mile zaskoczony wczorajszą wizytą nowych "Strychowiczów" w tak licznym gronie :) Co prawda nie mięliśmy okazji razem zagrać bo dumałem na Mage Knightem ale mam nadzieje że będziecie wpadać na Strych w miarę regularnie i nadrobimy zaległości ;)
Pozwolę sobie zastąpić w rzucaniu ciętych ;) złośliwości Sezostrisa:
A jak znajdziesz czas między poniedziałkowym Descentem, a czwartkowym Mage Knightem?
..już wiem: w oczekiwaniu na turę ;p
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

Karolu, nikt tak nie zastępuje jak TY (słychać strzał z bata) :wink:
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Zapraszam na sobotnie spotkanie planszówkowe u nas (czyli u mnie i Szesany) na Borku Fałęckim.
Start - powiedzmy od około 13-tej (kwestia godziny do dogadania).
Zagramy w gry, które wybierze kolektyw.
Można przynieść coś do jedzenia, coś do picia (może być z procentami), swoją ulubioną planszówkę.
Szczegóły dotyczące adresu wyślę na priva.
ODPOWIEDZ