Star Trek Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Star Trek Deck Building Game

Post autor: tomb »

Gra dostępna w naszym kraju, a nie ma swojego tematu. Czy ktoś zna i może napisać jakieś konkrety?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: SeeM »

Czy ma to coś wspólnego z TCG z lat '90? Czy tylko ten sam tytuł? Pamiętam, że gra mi się podobała, ale nie było ani z kim grać, ani gdzie kupić.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: fluor »

Wygląda na to, że to zupełnie inna bajka, być może coś w stylu Inwazji. Chyba nie ma kolekcjonerskiego zabarwienia, a wiele osób TCG właśnie zbierało do klaserów (i można co jakiś czas na allegro dostać całe kolekcje za grosze).

Tak czy siak, nie zanosi się, żeby było z kim pograć u nas, chociaż ja i tak zamierzam kupić ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: yosz »

To jest deckbuilding - żadne LCG/TCG/CCG, nic w stylu Inwazji. Squirrel (chyba) grała i niestety dość mocno oceniła (a jest fanką ST i deckbuildingów) - nie trzyma się po prostu tematycznie kupy, a i sama mechanika jest słabo odkrywcza.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: Amenhotep »

yosz pisze:To jest deckbuilding - żadne LCG/TCG/CCG, nic w stylu Inwazji. Squirrel (chyba) grała i niestety dość mocno oceniła (a jest fanką ST i deckbuildingów) - nie trzyma się po prostu tematycznie kupy, a i sama mechanika jest słabo odkrywcza.
To wielka szkoda, bo już miałem chrapkę na dobrą karciankę w universum ST :(
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: SeeM »

Amenhotep pisze:To wielka szkoda, bo już miałem chrapkę na dobrą karciankę w universum ST :(
I takowa jest, wlasnie ta stara tcg. Na ebayu mozna jeszcze nawet dorwac pudla z boosterami po 30 dolcow. Innej zwyczajnie nie ma.
+ (BGG)
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: Królik »

yosz pisze:To jest deckbuilding - żadne LCG/TCG/CCG, nic w stylu Inwazji. Squirrel (chyba) grała i niestety dość mocno oceniła (a jest fanką ST i deckbuildingów) - nie trzyma się po prostu tematycznie kupy, a i sama mechanika jest słabo odkrywcza.
A którego Star Treka dotyczy ta opinia? Z bgg wynika że są 2 wersje: Next Generation i The Original Series i ta druga podobno sporo lepsza. Choć z recenzji wynika że mechanika to Thunderstone i Ascension więc raczej jest mało odkrywcza;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: yosz »

The Next Generation.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: Jacek_PL »

Jestem ciekaw czy ktoś tutaj miał jakieś inne odczucia w stosunku do tej gry, bo przyznam że mam wielką ochotę ją kupić, ale się boję :D W recenzjach które napotkałem, jest w sumie tylko jeden główny zarzut - "uciekający lider", czyli pierwsza osoba która zdobędzie jakiś statek ma praktycznie wygraną grę. Ponoć poprawiono to trochę w późniejszych wydaniach (tzn. w TNG Next Phase i w Oryginal Series), ale właśnie nie wiem jak bardzo "trochę" :) Natomiast jeśli chodzi wspólne elementy ze starymi grami Star Trek CCG od Deciphera, to ja ich widzę całkiem sporo, chociażby sposób w jaki "rozwalamy" misje.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: Królik »

Ja grałem tylko w Oryginal Series i wielkiego problemu z uciekającym liderem nie ma, choć wiadomo że jak ktoś uzyska przewagę 150 punktów to go raczej nie dogonimy;) Natomiast nie jest tak jak w Next Generation, że kto pierwszy ulepszy statek wygrywa, bo w ogóle nie ma ulepszeń statków.
Z osób z którymi grałem 3 się podoba, 2 nie - za długa dla nich była. Misje są fajne, rekrutowanie załogi też mi się podoba, jak dla mnie to lepszy Thunderstone (nie grałem w Advance) tyle że w kosmosie i oczywiście z kapitanem Kirkiem;) Ciekawa jest niepowtarzalność większości kart, dzięki czemu zależności między nimi nie są tak liniowe jak w Dominionie z drugiej strony jak się ma pecha to przy naszej turze może nigdy nie być nic ciekawego do kupienia, więc losowość jest większa.
Dla mnie gra na mocne 7, jak pogram więcej (na razie tylko 4 rozgrywki) ocena może ulec zmianie w obie strony.
Awatar użytkownika
Fraoch
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2009, 01:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Trek Deck Building Game

Post autor: Fraoch »

Po rozegraniu 2 partii w TOS zgadzam się zasadniczo z Królikiem. Dodam może tylko, że niektóre postaci gwarantują dodatkowe akcje search (wymiana 1 karty w search area) poza 1 bazową i istnieje możliwość upgradowania kart już jako jedna z kart począkowych więc sytuacja kiedy zupełnie nie ma co kupić (ewentualnie na później) jest rzadka. Poza tym exp zawsze można wykorzystać do naprawy statku. Przed 1 partią w TOS polecam zdecydowanie zapoznać się z FAQ na BGG (http://boardgamegeek.com/filepage/84759 ... os-faq-v-1 ) - wyjaśnia kilka ważnych kwestii.
ODPOWIEDZ