Dobre worker placement poszukiwane!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: pl1987 »

Odradzam Pokolenia, nudzą się po kilku partiach. Aczkolwiek nie mam porównania do klasyki typu Stone Age.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: mig »

Stone Age, Pokolenia, Ninjato +1

I jeszcze Świat bez końca.

Filary Ziemi w tym zestawieniu odradzam (Świat bez końca lepszy) a Egizia zupełnie nie przypadła mi do gustu więc odradzam również :)

Wikingowie są super, ale bardzo trudno dostępni (i kiepsko się skalują).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: Firenski »

Ja także polecę Egizię (w polskiej wersji - Dolina Królów). Bardzo dobra gra w kategori lekkopółśrednich worker placementów :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: Arawis »

Serdeczne dzięki wszystkim Forumowiczom, którzy przyczynili się do tworzenia listy gier :D . Dzięki Wam mam nad czym myśleć ;)

Muszę sobie zweryfikować Wasze propozycje jeszcze pod kilkoma względami typu: cena (jednak im taniej tym lepiej...), ilość i zróżnicowanie elementów drobnych typu pionki i żetony, oraz znaczenie kart w grze i ilość tekstu na nich (pod tymi dwoma względami nie jestem Wam w stanie podać precyzyjnych warunków, tu już muszę spojrzeć po swojemu...) Ale już widzę kilka gier, które mogą być odpowiednie dla mojej docelowej grupy graczy. :D

Niemniej jednak, jeśli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy - śmiało dopisujcie! :) Może jeszcze ktoś ma pomysł na takie klasyczne filery typu worker-placement :?:
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: ppski »

Caylus Magna Carta :)
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Dobre worker placement poszukiwane!

Post autor: poket »

Arawis pisze:- są jakieś worker placement na tile placement? ;) ),
Polecam Keyflower - od 2 do 6 osób - osobiście grałem w 3,4,5,6 i chodziło świetnie.Nie wiem jak działa w 2 osoby bo jest tam licytacja. Rozgrywka trwa 2 godziny z mały hakiem w pełnym składzie.
ODPOWIEDZ