[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

no to czuje że powstaną co najmniej dwa stoliki "pustynne".
Oby znalazły się w oazach... pełnych graczy

:P
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Też postaram się przyjść, choć nie wiem czy mi się uda. W PP zawsze chętnie zagram. Jakbym szedł to może wezmę Yspahana, skoro już weszliśmy na tematy wielbłądzie :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2007, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post autor: Bodek »

Lim-Dul pisze:Ja znam zasady, ale jeszcze nie grałem. Czyli w gruncie rzeczy wezmę to, co w zeszłym tygodniu - tylko mam nadzieję, że tym razem nie na próżno. ;-)
Jak już napisałem chętnie spróbuje w Bootleggers. Na BGG ma całkiem miłe recenzje. Tylko, że przydałby się przynamniej jeszcze trzeci przemytnik ... będą chętni?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Być może będą moi koledzy, ale tego jeszcze do końca nie wiem. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Primosz
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Primosz »

Jako że sesja ma się ku końcowi może wreszcie przełamię się i przyjdę w ten piątek ( jeżeli będzie spotkanie ). Serce aż się rwie do gry ;)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Kurcze, może być tak, że nie dam rady przybyc :? :( :cry:
Będe się starał, choćby po to by na krótko zasiąść przy Przez Pustynię, ale jakby nie wyszło... życze dobrej zabawy
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Lim-Dul pisze:to w końcu będzie ktoś chętny na Hellgame w ten piątek?
O, ja chcę! Wezmę też ze sobą Memoira i Blefa (Blef to już tradycja do dźwigania na piątkowe spotkania :)
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Daql
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2007, 16:27

Post autor: Daql »

trutu pisze:Wezmę też ze sobą Memoira i Blefa
W Memoira chętnie bym zagrał, ale nie znam zasad, więc muszę jeszcze trochę poczytać. Czy ktoś jest zainteresowany tą grą i ile trwa rozgrywka? (2-3 tygodnie temu jak chłopaki grali to chyba im zeszło 5h... to trochę dużo :( - mam nadzieję że zawsze to tyle nie trwa :) przecież będziemy jeszcze grać w PP)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

W Memoira 5h wyszło, ponieważ graliśmy na home rules - dzięki temu gra była realniejsza. Poza tym była to ostatnia rozgrywka testowa - stąd tak długo - testowałem przepis o posiłkach a posiłki przedłużają rozgrywkę. Po dopracowaniu tego przepisu powinno dać się rozegrać partyjkę wg home rules w jakieś 2-3h, a wg zasad oficialnych w jakąś 1h. Ale karabiny grzały się do czerwoności :)
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Wlasnie - warto zaznaczac trutu ze oferujesz do gry wersje bardzo mocno zmieniona w porownaniu z oryginalem :)
Awatar użytkownika
oro
Posty: 27
Rejestracja: 17 lip 2006, 20:26

Post autor: oro »

No i po sesji.. cięźko było :/ Po dłuższej przerwie znów na Smolna zawitam i zagram w cokolwiek :P
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Ja też zawitam i chętnie zagrałbym w którąś z gier: Imperial, Shogun lub Die Macher. Jeśli jednak nie załapie się na żadną to chętnie pogram w cokolwiek, jak zwykle jestem do dyspozycji :) Najlepiej jednak zagram w coś czego nie próbowałem bo znowu będę posądzany że nie daje szans nowicjuszom w znanych mi grach :P

Chętnie też spróbowałbym Age of Steam ale chyba ciężko będzie spotkać Bazika na Smolnej :(
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Lim-Dul...niestety mnie nie będzie. Ale w hellgame kiedyś bardzo bardzo chętnie zagram.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Mam pytanie - kto wziął moje Goa ostatecznie w piątek? Pancho czy Browarion? Są szanse odzyskać grę jutro? :wink:
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

jax pisze:Wlasnie - warto zaznaczac trutu ze oferujesz do gry wersje bardzo mocno zmieniona w porownaniu z oryginalem :)
Ano zaznaczam, bo oficjalne przepisy są koszmarnie losowe: bywa, że się przegrywa nie mając żadnego wpływu na grę. Teraz, przynajmniej, gra to prawdziwe, zależne od gracza, intuicyjne pole walki. Bum bum!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

trutu pisze:
jax pisze:Wlasnie - warto zaznaczac trutu ze oferujesz do gry wersje bardzo mocno zmieniona w porownaniu z oryginalem :)
Ano zaznaczam, bo oficjalne przepisy są koszmarnie losowe: bywa, że się przegrywa nie mając żadnego wpływu na grę. Teraz, przynajmniej, gra to prawdziwe, zależne od gracza, intuicyjne pole walki. Bum bum!
I za takie zabiegi należy chwalić. Aby gra nabrała rumieńców, a gracz miał świadomość, że to jego decyzje zaważyły na rezultacie działań.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

ja_n pisze:Mam pytanie - kto wziął moje Goa ostatecznie w piątek? Pancho czy Browarion? Są szanse odzyskać grę jutro? :wink:
Ja mam. Jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć czy jutro będę. Na pewno będę się starał być :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Czy miałby ktoś ochotę zagrać w Dutch Revolt? Nie jest to typowa strategia - raczej gra polityczna. Na mnie zrobiła bardzo dobre wrażenie, nie tylko wizualne...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Daql
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2007, 16:27

Post autor: Daql »

Czy ktoś jest zatem chętny na w miarę szybką partię w memoir'a (trutu?)? Ja jeszcze w to nie grałem, więc może tak ktoś lekko doświadczony... ostrzelany... na froncie :)
Z tego co udało mi się poczytać i zaobserwować to chętnie poznam home rules.
W piątek będę mógł być już nawet ok. 16:30-17:00 (bliżej 17-tej)...
Pytanie tylko co będzie pierwsze... PP czy M :D
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Daql pisze:Z tego co udało mi się poczytać i zaobserwować to chętnie poznam home rules.
W piątek będę mógł być już nawet ok. 16:30-17:00 (bliżej 17-tej)...
Pytanie tylko co będzie pierwsze... PP czy M :D
O, fajnie! No to zapraszam! Będę dziś troszkę wcześniej (ok. 16) z takim gigantycznym pudełem - tam będzie Memoir, czołgi i mięcho armatnie :wink: no i Blef!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2006, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: iskierka »

Don Simon pisze: Monika - a jak się Wam podobało Puerto Rico?
hej!

Puerto Rico bardzo mi sie podobalo :-) Gralo sie przyjemnie, mysle ze teraz kiedy wiem juz na czym dokladnie polega byloby jeszcze ciekawiej, bo za pierwszym razem gralam troche eksperymentalnie ;-) Mialam tylko jedna kukurydze ehh ;-) Fajna gra, ale mimo wszystko nie nazwalabym jej najlepsza na swiecie.

A jednak nie bedzie mnie dzisiaj raczej :-( Ale za tydzien mam nadzieje ze juz sie uda... ehh

Monika
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: owiec »

Ja przybede ok 1715. bede mial trida i mam nadzieje zalapac sie tez na jakies inne gry.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

To jest ten piątek w który nie dam rady przyjść na Smolną :( Miłej zabawy i obszernych relacji :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
qbot
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qbot »

Przyjdę jak zwykle ok. 17. Przyniosę nowy zakup - Przez pustynię (kto dobierał kolory wielbłądów? Daltonista albo ktoś z konkurencji).
Świat jest planszą, pionkami ludzie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

owiec pisze:Ja przybede ok 1715. bede mial trida i mam nadzieje zalapac sie tez na jakies inne gry.
A ja mam już pobazgraną instrukcje do Trida. Fajnie, ze będziesz, pokażę Ci moje wstrętne, denerwujące i podłe uwagi dotyczące instrukcji :D
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
ODPOWIEDZ