Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: polaquinha »

K2 - przezywamy właśnie fascynacje.
Bardzo dobrze się skaluje na dwie osoby, dużo zależy od gracza ale do ogarniecia, jest ładna i oryginalna :)
Gra nam się bardzo fajnie, polecam!
grykubusia
Posty: 86
Rejestracja: 28 gru 2012, 20:15

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: grykubusia »

Nam też bardzo, bardzo odpowiada K2; zgodzimy się z przedmówcą. Z kolei ostatnio graliśmy w "Mondo". To świetna gra kafelkowa. Gracze tworzą swój świat pełen zwierząt i różnych obszarów. Te swoje światy budują równocześnie. Proste zasady, ale trzeba trochę pokombinować. Bardzo ładnie wykonana. Zdecydowanie polecamy.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Vincent »

A więc odnośnie kolejnych propozycji:
- Zamki Burgundii - Będę szukać używanej aby cena była ciut niższa niż w sklepach, i jak znajde to zapewne kupie
- K2 - mi się już przejadło :D owszem gra bardzo fajna i ciekawa, ale już wystarczająco dużo partii w nią rozegrałem :)
- Mondo - Jak już też wspominałem wcześniej, niestety gry kafelkowe się nie przyjmują u mnie
- 6 bierze - grałem już, jednak tę grę traktuje bardziej w kategorii gry imprezowej, niż żeby spędzić miło wieczór :)
- Abalone - ja bym bardzo chętnie pograł bo lubie takie gry, jednak po namyśle w tym przypadku gier stricte logicznych raczej nie będę brać (wyjątkiem może być rój, ze względu na minimalny klimat, ale to się jeszcze zastanowie :) )
- Blokus duo - ten tytuł posiadamy :)


Dziękuje wszystkim za propozycje i sugestie. Zaczynam od zakupów Innowacje, Aton, San Juan.
Zastanowie się jeszcze nad Rój i cały czas męczy mnie Fluxx.
Do tego pożyczę Agricole i będę wypatrywał atrakcyjnych cen Goa oraz Zamki Burgundii.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Leser »

Zamiast Beowulfa proponowałbym jego pierwowzór, czyli Kingdoms. Ta sama bazowa mechanika, za to bez kilku przegiętych żetonów. Klimatu zero - czysty abstrakt z obrazkami na kafelkach ;)

Co do Innovation - obiema rękoma podpisuję się pod postem Pierzastego! =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: autoexec »

a co to znaczy że gra się dobrze 'skaluje' ?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: adikom5777 »

Ja polecę:

- Geniusz (za kilka dni znów w sprzedaży)
- Le Havre: Inland Port
- Quarto
- Mr. Jack i pokrewne
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: LordDisneyland »

Leser pisze:Zamiast Beowulfa proponowałbym jego pierwowzór, czyli Kingdoms. Ta sama bazowa mechanika, za to bez kilku przegiętych żetonów. Klimatu zero - czysty abstrakt z obrazkami na kafelkach ;)
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o "przegiętych żetonach" ? Któreż to?
Zauważ , że Kingdoms przegrywa sromotnie z B-wulfem, jeśli chodzi o cenę. Dla mnie kwestia ceny jest- niestety :? -bardzo istotna w przypadku gier.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: MattCarnall »

autoexec pisze:a co to znaczy że gra się dobrze 'skaluje' ?
Że działa niemalże tak samo dobrze w każdym trybie osobowym, np. 2-5 graczy.

Są gry, gdzie optymalną rozgrywkę uzyskujemy przy komplecie graczy, np. Gra o Tron, a są takowe, gdzie dobrze gra się zarówno w dwie, jak i więcej osób(jest o tym wątek na forum).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: mig »

autoexec pisze:a co to znaczy że gra się dobrze 'skaluje' ?
to znaczy, że dobrze się gra przy każdej sugerowanej liczbie graczy i żaden wariant (najczęściej dwuosobowy lub solo) nie jest dodany "na siłę", po to, żeby zachęcić kupujących.

Edit: nie wiem jak to jest możliwe, że nie dostrzegłem odpowiedzi na to pytanie zamieszczonej tuż obok 5 godzin wcześniej :oops:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: charlie »

Court of the Medici i Innowacje popieram. Jeszcze możesz sprawdzić Palazzo, Biblios, K2, Księstwo i z kafelkowych oprócz Carcassonne - Metro
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Baartoszz »

Innovation super gra, ale nie polecam grać z dziewczyną, która nie lubi negatywnej interakcji, której w tej grze jest baaardzo dużo. Nawet nie będę próbował zagrać w to z moją drugą połową :wink:

Ja z własnego doświadczenia polecam:
Quoridor (lepiej wersję Travel, bo różni się wyłącznie rozmiarem, a po co wydawać majątek)
Balloon Cup
Geniusz (tak naprawdę ta gra na dwie osoby działa najlepiej, bo im więcej graczy tym robi się co raz bardziej losowo)
Ice Flow (jedyna gra, w której moja dziewczyna nie wkurza się na negatywną interakcję)

klasyk, ale może nie każdy próbował na 2 osoby:
Wsiąść do Pociągu (idealna gra, bo na więcej osób jest sporo interakcji, a na dwie osoby jest bardziej pasjansowa, dzięki czemu idealnie nadaje się do grania z dziewczyną)
Misiekh
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Misiekh »

A może Taluva? Banalnie proste zasady, przyjemna rozkminka, no i estetycznie bardzo ładna. Chodzi na 2-4, ale przy 4 graczach robi się trochę chaos, za to na 2 jest bardziej "szachowa". "Setting" to wulkaniczna tropikalna wyspa, więc to kryterium spełnia :D

Albo może Sankt Petersburg? Też na 2-4 (choć tu raczej im więcej tym lepiej, ale na 2 też fajna), bardzo przyjemny licytacyjny "pasjansik".
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: easy »

Ja polecam Jaipur - gra jest bardzo ładna, szybka i wciągająca, ma proste zasady i podoba się kobietom więc spełnia chyba wszystkie wymagania. Jedynym problemem jest to że jest raczej trudno dostępna w Polsce.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: KubaP »

easy pisze:Ja polecam Jaipur - gra jest bardzo ładna, szybka i wciągająca, ma proste zasady i podoba się kobietom więc spełnia chyba wszystkie wymagania. Jedynym problemem jest to że jest raczej trudno dostępna w Polsce.
No nie wiem, na pewno mają ją w Planszostrefie.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: charlie »

KubaP pisze:
easy pisze:Ja polecam Jaipur - gra jest bardzo ładna, szybka i wciągająca, ma proste zasady i podoba się kobietom więc spełnia chyba wszystkie wymagania. Jedynym problemem jest to że jest raczej trudno dostępna w Polsce.
No nie wiem, na pewno mają ją w Planszostrefie.
Popieram Jaipur, a można ją nawet przez empik zamówić.
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Vincent »

Jaipur mnie zainteresowało, więc chętnie się za nim rozejrze :)
A Wsiąść do pociągu z niewiadomych mi przyczyn nie spodobało się mojej dziewczynie (ona chyba sama nie wie czemu jej się nie podoba :) )
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Joanka »

Może osadnicy z Catanu :?: gra karciana
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Baartoszz »

Joanka pisze:Może osadnicy z Catanu :?: gra karciana
Myślę, że ta gra nie pasuje do kryteriów "Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka", ponieważ nie jest ani luźna (dużo możliwości), ani spokojna (co prawda nie dużo, ale jest negatywna interakcja), ani krótka (90 minut).
W ogóle to tej gry nie polecam mimo iż lubię Osadników z Catanu. Osadnicy mają to do siebie, że fajnie jest porzucać sobie kostką w 4 osoby, pokłócić się o owce i kamień i poprzepychać na planszy. Tymczasem karcianka jest bardziej złożona i jest więcej myślenia, a za wiele z niego nie wynika. Negocjacji już nie ma, planszy również. Gdyby ta gra trwała 30 minut, to może dałoby się w nią pograć, bo ja po 45 minutach miałem już tej gry dosyć, a to była dopiero połowa rozgrywki...

Ale oczywiście jest to moja subiektywna opinia, bo gra ma avg rating 6,87
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Dwuosobowa, luźna, spokojna i krótka na miły wieczór

Post autor: Vincent »

Jak na razie zakupiłem San Juan i Principato (Księstwo), w tygodniu dokupię jeszcze Aton.
Innowacji zakupu byłem bliski, ale zbiegiem okoliczności okazało się że nie udało się kupić i po namyślę chwilowo chyba się wstrzymam ze względu na sporą dawkę negatywnej interakcji z tego co słyszałem i do jej zakupu powrócę, gdy pozostałe tytuły się nie sprawdzą.

Obecnie poluje jeszcze na Jaipur, Zamki Burgundii i Rój i ew. Goa jak się trafi dobra oferta.
ODPOWIEDZ